Jump to content

ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ OPAP ARENA ​⚽


Recommended Posts

5 hours ago, bitter3011 said:

Μία χαρά θα πηγαίνει ο Τζαβέλας με τον μητογλα να γυαλίζουν τα νικε τους. Άλλο με τρώει εμένα. Μην πάμε μες την καβλα για πρωτάθλημα και αρχίσει ο πουτιν να πετάει πυρηνικές μπόμπες. Τόσο ΑΕΚ 

Δεν είσαι ο μονος

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο πρώτος παίκτης που μου έκανε εντύπωση δίχως να καταλαβαίνω πολλά. Και όχι μόνο εμένα αλλά σε τρία-τέσσερα παιδιά που εκείνη την εποχή γίναμε ΑΕΚ.

Ο Οκόνσκι έπαιξε καλά και ως αντίπαλος της ΑΕΚ με την φανέλα της Κορίνθου. Στην Νέα Φιλαδέλφεια το 1992 σκόραρε εναντίον μας με υπέροχο σουτ και στο τσακ δεν έβαλε και δεύτερο. Μάγος της μπάλας.

Για το βιογραφικό του περισσότερα εδώ

http://www.kitrinomavro.gr/aekpedia/?s=Οκόνσκι

και

 

2047054817_.thumb.jpg.649bea7f09f5aa30b8cbed794ef7ec76.jpg

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Bluesman said:

Ο πρώτος παίκτης που μου έκανε εντύπωση δίχως να καταλαβαίνω πολλά. Και όχι μόνο εμένα αλλά σε τρία-τέσσερα παιδιά που εκείνη την εποχή γίναμε ΑΕΚ.

Ο Οκόνσκι έπαιξε καλά και ως αντίπαλος της ΑΕΚ με την φανέλα της Κορίνθου. Στην Νέα Φιλαδέλφεια το 1992 σκόραρε εναντίον μας με υπέροχο σουτ και στο τσακ δεν έβαλε και δεύτερο. Μάγος της μπάλας.

Για το βιογραφικό του περισσότερα εδώ

http://www.kitrinomavro.gr/aekpedia/?s=Οκόνσκι

και

 

2047054817_.thumb.jpg.649bea7f09f5aa30b8cbed794ef7ec76.jpg

Φανέλα ΖΗΤΑ Ελλάς, κάλτσες και σορτσάκι Αντιντας.😁

Αν δε με απατά η μνήμη μου, το 1988 ξεκινήσαμε τη σεζόν στα πρώτα φιλικά με Αντιντας και στα επίσημα πήγαμε με ΖΗΤΑ...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι, έφηβος, έπαιρνα το ΚΤΕΛ απ'το χωριό να κατέβω Κόρινθο... μόνο και μόνο για να βλέπω τον Οκο (με μια μπυροκοιλιά σαν να'χε καταπιεί καρπούζι)) να χαϊδεύει τη μπάλα... στα ποδοσφαιρικά του τελειώματα με τη φανέλλα των τσάτσων...

Συμφωνώ με το Μανωλά... Ίσως το μεγαλύτερο ποδοσφαιρικό ταλέντο που έχουν δει τα μάτια μου... της μίλαγε της μπάλας...

Αδιανόητο πως από την ΑΕΚ εκείνης της εποχής αντί των Οκόνσκυ και Μανωλά παρέλασαν οι Βασιλόπουλος, Κούτουλας...

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Η “λίστα” και το πιο μεγάλο πρόβλημα

Ακριβώς αυτό είναι και το επόμενο μεγάλο στοίχημα για τους ανθρώπους της ΑΕΚ. Έχουν μαζέψει στην ΠΑΕ όλες τις παρατηρήσεις που έλαβαν από οπαδούς της ομάδας που βρέθηκαν στο πρώτο παιχνίδι στην «Αγιά Σοφιά», είτε όσον αφορά τα καπνογόνα, είτε όσον αφορά οποιοδήποτε άλλο πρόβλημα.

Και πλέον στις επόμενες μέρες όλα αυτά θα μπουν σε μια σειρά, θα τσεκαριστούν και οι άνθρωποι της ΑΕΚ θα δουλέψουν για να βρεθούν οι απαραίτητες λύσεις.  Μάλιστα είναι πολύ σημαντικό και επικουρικό το γεγονός, πως στην ΠΑΕ έχουν φτάσει συγκεκριμένες αναφορές από οπαδούς της Ένωσης με συγκεκριμένη ζητήματα τα οποία χρίζουν επίλυσης.

Σύμφωνα δε με τις πληροφορίες, ίσως το πρώτο και βασικότερο αντικείμενο προβληματισμού των ανθρώπων της ΑΕΚ, είναι εκατοντάδες καταγγελίες που υπήρξαν από οπαδούς της ομάδας με εισιτήριο διαρκείας, για είσοδο μεγάλου αριθμού ατόμων χωρίς εισιτήριο. Κάτι που δημιούργησε πολλαπλά ζητήματα στις εξέδρες.

Υπάρχουν πολλά θέματα που έχουν ήδη καταγραφεί και οι άνθρωποι της ΑΕΚ θα επιληφθούν το προσεχές διάστημα. Όμως αυτό το ζήτημα με την είσοδο ατόμων χωρίς εισιτήριο, έχει μπει πρώτο στην ατζέντα των θεμάτων που πρέπει άμεσα να επιλυθούν. Πριν καν το επόμενο ματς που είναι με τον Ατρόμητο εντός έδρας.

https://sportday.gr/podosfairo/153050_aek-i-ypochreosi-kathe-aektzi-apenanti-sto-oneiro-kathe-aektzi.html?fbclid=IwAR3CX-CA_AhmTICGW37tFDgbOY-AUKGhqNDyCEM3bkO6s-hjRCg5Fq2f_C0

Link to comment
Share on other sites

Κάπου εδώ να πούμε και ένα ΜΕΓΆΛΟ ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΘΕΙΤΕ σε όλους αυτούς που δεν ήθελαν το γήπεδο στην Νέα Φιλαδέλφεια γιατί δεν θα μας χωρούσε και τώρα κάνουν σαν τρελοί 

Ένα ακόμα μεγαλύτερο ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΘΕΙΤΕ σε όλους αυτούς που μας αποκάλεσαν πουτάνας γιους ολυμπιακούς σε εκείνο το φιλικό με την Μπόλτον.

Συνεχίστε.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Επειδή δεν πήγε στα εγκαίνια; 

E ναι ρε Νίκο.

Που είμαι 1000% σίγουρος ότι το έχει σκυλομετανιώσει, αλλά είναι εγωίσταρος για να το παραδεχθεί. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Bluesman said:

Ο πρώτος παίκτης που μου έκανε εντύπωση δίχως να καταλαβαίνω πολλά. Και όχι μόνο εμένα αλλά σε τρία-τέσσερα παιδιά που εκείνη την εποχή γίναμε ΑΕΚ.

Ο Οκόνσκι έπαιξε καλά και ως αντίπαλος της ΑΕΚ με την φανέλα της Κορίνθου. Στην Νέα Φιλαδέλφεια το 1992 σκόραρε εναντίον μας με υπέροχο σουτ και στο τσακ δεν έβαλε και δεύτερο. Μάγος της μπάλας.

Για το βιογραφικό του περισσότερα εδώ

http://www.kitrinomavro.gr/aekpedia/?s=Οκόνσκι

και

 

2047054817_.thumb.jpg.649bea7f09f5aa30b8cbed794ef7ec76.jpg

Καλα οι πρώην παίκτες μιας ομάδας συνήθως παίζουν καλά όταν την αντιμετωπίσουν ως αντίπαλοι πλέον. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, MITSAKLAS said:

E ναι ρε Νίκο.

Που είμαι 1000% σίγουρος ότι το έχει σκυλομετανιώσει, αλλά είναι εγωίσταρος για να το παραδεχθεί. 

Μήπως φοβηθηκε το πιθανό κράξιμο λόγω της ιστορίας με τον ανεψιο του. Εκτός αν ήθελε και αυτός ομοίωμα στο μουσείο και "κάνει μούτρα" στον Μελ. επειδή δεν ξανακουστηκε κάτι τέτοιο για αυτόν. Γενικα, μια παραξενιά την είχε πάντα ο Μανωλάς, αλλά δεν βγήκε να κάνει και δηλώσεις σαν αυτές του Τσάρτα. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Μήπως φοβηθηκε το πιθανό κράξιμο λόγω της ιστορίας με τον ανεψιο του. Εκτός αν ήθελε και αυτός ομοίωμα στο μουσείο και "κάνει μούτρα" στον Μελ. επειδή δεν ξανακουστηκε κάτι τέτοιο για αυτόν. Γενικα, μια παραξενιά την είχε πάντα ο Μανωλάς, αλλά δεν βγήκε να κάνει και δηλώσεις σαν αυτές του Τσάρτα. 

Όχι δε βγήκε σαν τον Τσιάρτα, αλλά φέρθηκε σαν παιδάκι. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Kostas21 said:

o Mαγος ειναι οτι χειροτερο εχει κανει το σωματειο σε ενα παικτη σημαια.

Ο Μανωλας ειναι η μεγαλυτερη απογοητευση. Εβερ. Για μενα ειναι ανεπιθυμητος μετα απο αυτο που εκανε με το μαλακισμενο του. Να πα να γαμηθει. (και ειμουνα κ μεγαλος πορωμενος φαν του) Αλλα εδω ερχεται ο μπινες...

ΥΓ Οχι ο Οκο το μεγαλυτερο ταλεντο οταν απο την ΑΕΚ εχει περασει ο Ριβαλντο. Δλδ ημαρτον...

Για τον Οκο μπορεί να εννοούσε το μεγαλύτερο ταλέντο, που είχε σαν συμπαίκτη. Οταν κάνει κανείς δηλώσεις, μπορεί να μην εκφραστεί σωστά. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kostas21 said:

o Mαγος ειναι οτι χειροτερο εχει κανει το σωματειο σε ενα παικτη σημαια.

Ο Μανωλας ειναι η μεγαλυτερη απογοητευση. Εβερ. Για μενα ειναι ανεπιθυμητος μετα απο αυτο που εκανε με το μαλακισμενο του. Να πα να γαμηθει. (και ειμουνα κ μεγαλος πορωμενος φαν του) Αλλα εδω ερχεται ο μπινες...

ΥΓ Οχι ο Οκο το μεγαλυτερο ταλεντο οταν απο την ΑΕΚ εχει περασει ο Ριβαλντο. Δλδ ημαρτον...

Για εμένα κ οι δύο όπως έστρωσαν κοιμήθηκαν.

Σαν παίχτες κ οι 2 άξιζαν να είναι όχι στους 23 αλλά κ στην 10αδα, αλλά δυστυχώς μετά την ποδοσφαιρική τους καριέρα έπραξαν κ άλλα πράγματα.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×