Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - Παναιτωλικός (18η αγ.): 15/1/23, 16:00, Cosmote Sport 1


SpiRos
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Μάνταλου  

57 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Αθανασιάδης
      0
    • Χατζισαφί
      2
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      0
    • Σιμάνσκι
      5
    • Γιόνσον
      1
    • Πινέδα
      4
    • Άμραμπατ
      41
    • Αραούχο
      2
    • Γκαρσία
      2
    • Φαν Βέερτ
      0
    • Φερνάντες
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Tσούμπερ
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      43
    • Μέτριο
      0
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      14
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Ρότα
      5
    • Βίντα
      2
    • Μουκουντί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Πινέδα
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Αραούχο
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Φαν Βέερτ
      0
    • Φερνάντες
      0
    • Μάνταλος
      14
    • Τσούμπερ
      5
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ας τους προφυλάξουν για καλό και για κακό . Ρότα και Μήτογλου για την ώρα είναι οκ . 

 

3 minutes ago, billy21 said:

Ο Τζιμπρίλ Σιντιμπέ δεν προπονήθηκε σήμερα, λόγω τραβήγματος στον δεξιό προσαγωγό και η κατάστασή του θα επανεκτιμηθεί, ενώ εκτός προπόνησης έμεινε και ο Αρόλντ Μουκουντί.

Ο Μουκουντί δεν προπονήθηκε λόγω ενός χτυπήματος που είχε δεχθεί στο μεγάλο δάχτυλο του δεξιού του ποδιού, με τις πληροφορίες να αναφέρουν ότι δεν είναι κάτι σοβαρό, αλλά θα φανεί πώς πάει τις επόμενες μέρες από πλευράς πόνου και διαχείρισής του.

Από εκεί και πέρα οι παίκτες της ΑΕΚ που αγωνίστηκαν στο χθεσινό ματς Κυπέλλου με την Κηφισιά ακολούθησαν πρόγραμμα αποκατάστασης, ενώ οι υπόλοιποι προπονήθηκαν κανονικά.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AG21 said:

Ας τους προφυλάξουν για καλό και για κακό . Ρότα και Μήτογλου για την ώρα είναι οκ . 

Υποθέτω δεξιά θα παίξει ο Ρότα σίγουρα. Αν ο Μουκουντί είναι οκ δεν βλέπω να βγαίνει με τπτ.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, AG21 said:

Ας τους προφυλάξουν για καλό και για κακό . Ρότα και Μήτογλου για την ώρα είναι οκ . 

Αντι-Μουκουντί θεωρείται ο Τζαβέλλας. Ήρθε η ώρα για το πρώτο διπλό στην Αγιά Σοφιά...με ανατροπή μετά το 70 που θα μπει και ο mr assist.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, To Kitrino Tsakali said:

Αντι-Μουκουντί θεωρείται ο Τζαβέλλας. Ήρθε η ώρα για το πρώτο διπλό στην Αγιά Σοφιά...με ανατροπή μετά το 70 που θα μπει και ο mr assist.

4 γκολ θα φαει ο Παναιτωλικός.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, AG21 said:

Ας τους προφυλάξουν για καλό και για κακό . Ρότα και Μήτογλου για την ώρα είναι οκ . 

 

 

Τι κατάρα είναι αυτή που έχει βρει την άμυνά μας. Ακόμα και ο Ραντόνια έβγαλε τραυματισμό χθες. Ποιόν από τους θεούς του ποδοσφαίρου έχουμε δυσαρεστήσει; Γίνεται να θυσιάσουμε τον Κίτσο για να γίνει καλά ο Ανθρωποφάγος Λοχίας;

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, The Magician said:

Στον πρωτο γυρο εγινε το ματς που αλλαξε την ιστορια της φετινης ΑΕΚ.

Στο δευτερο γυρο θα γινει το ματς που αλλαζει την ιστορια της σουπερ λιγκ.

Σωστά, ήταν τον πρώτο ματς που έπαιξε ο Γκαρσία κορυφή (και Γκατσι αριστερά).

Για το δεύτερο σκέλος προσπαθώ να σκεφτώ τί εννοεί ο ποιητής. Ποιο είναι το σκορ ρεκόρ στην ιστορία της σουπερλιγκ ξερωγω.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Epitaph21 said:

Σωστά, ήταν τον πρώτο ματς που έπαιξε ο Γκαρσία κορυφή (και Γκατσι αριστερά).

Για το δεύτερο σκέλος προσπαθώ να σκεφτώ τί εννοεί ο ποιητής. Ποιο είναι το σκορ ρεκόρ στην ιστορία της σουπερλιγκ ξερωγω.

Γρήγορη αναζήτηση στο transfermarkt δίνει αυτόν τον πίνακα. Αν κοιτάξουμε τα στατιστικά από την σεζόν '06/'07 από όπου και ήρθε το -σιχαμένο- όνομα super league το σκορ ρεκόρ ήρθε στις 16 Μαρτίου 2014 όταν ο Πλατανιάς του Άγγελου κέρδισε 7-0 την Καλλονή.

 

Screenshot_1.png

Link to comment
Share on other sites

Ο πορτιέρης της καρδιάς μας θα παιξει ,

πατηματακι στο δαχτυλο εχει ,

απλος μώλωπας που χρηζει ιβουπροφαίνης και παγου..

στούμπηγμα στα χωριατικα...

αν ηταν καταγματακι τα πραγματα θα ηταν αλλιως..

Μουκουντί: «Ο Αλμέιδα με ήθελε στην ΑΕΚ άμεσα» | Gazzetta

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Epitaph21 said:

Σωστά, ήταν τον πρώτο ματς που έπαιξε ο Γκαρσία κορυφή (και Γκατσι αριστερά).

Για το δεύτερο σκέλος προσπαθώ να σκεφτώ τί εννοεί ο ποιητής. Ποιο είναι το σκορ ρεκόρ στην ιστορία της σουπερλιγκ ξερωγω.

Πιστεύω οτι ο μάγος εννοεί τον τραυματισμό του Τζαβέλλα στο πρώτο ματς και το γεγονός οτι δεν θα παίξει ο Μουκουντι και θα παίξει βασικός ο Τζαβέλλας σε αυτό που έρχεται. Για το πρώτο είμαι σίγουρος για το δεύτερο διατηρώ επιφυλάξεις γιατί δεν θέλω να σκέφτομαι τον τρόπο που θα αλλάξει η ιστορία της ΣΛ

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

Ο πορτιέρης της καρδιάς μας θα παιξει ,

πατηματακι στο δαχτυλο εχει ,

απλος μώλωπας που χρηζει ιβουπροφαίνης και παγου..

στούμπηγμα στα χωριατικα...

αν ηταν καταγματακι τα πραγματα θα ηταν αλλιως..

 

Με Τζαβελινιο στον πάγκο δεν φοβόμαστε τίποτα, παίξει δεν παίξει ο Μουκουντης

Link to comment
Share on other sites

Πείτε κανα καλό σουβλατζίδικο Φιλαδέλφεια για πριν το παιχνιδι. Οχι τα γνωστά έξω απ το γήπεδο. 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ  καλός ο Ανδρέας. Και ο Μπαρμπαλιάς μας άρεσε, στο δε τυλιχτό με κεμπάπ αυστηρά δεν βάζει πατάτες. Ο Ευριπίδης που είναι στην πλατεία, έχει τυλιχτά με κοκορέτσι, κοντοσούβλι κλπ. μας άρεσε αν και δεν δηλώνω ο πλέον ειδικός σε τέτοια θέματα, γενικά είμαι βολικός.

Ο Δήμος που είναι στον  πεζόδρομο, παλιά ήταν καλός απλώς μετά δεν έτυχε να ξαναπάω.

Πάντως αν δεν αφορά σουβλάκι με πίτα, θα αντιπρότεινα Μπαρμπαλέξη και δευτερευόντως Λαδόκολλα.

Γενικότερα, υπάρχει πλειάδα επιλογών και ανέφερα ενδεικτικά κάποιες, οι δημότες σίγουρα θα ξέρουν καλύτερα από εμάς τους επισκέπτες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, parakmiakos said:

Πείτε κανα καλό σουβλατζίδικο Φιλαδέλφεια για πριν το παιχνιδι. Οχι τα γνωστά έξω απ το γήπεδο. 

Ως πρώην κάτοικος, έστω και πριν από...εκατομμύρια χρόνια, νομίζω ότι αν θες κάτι διαφορετικό από τα γνωστά υπάρχουν  "τα αμπελάκια" στην κεντρική  πλατεία πατριάρχου, όχι μακριά από το γήπεδο. Δεν   είναι όμως σουβλατζίδικο αλλά περισσότερο ποιοτική ταβέρνα, φαντάζομαι θα την ξέρει ο @MITSAKLAS

"ΑΜΠΕΛΑΚΙΑ": Ταβέρνα - Εστιατόριο από το 1932! - Fx-news | Εφημερίδα |ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ-ΝΕΑ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ (filadelfia-xalkidona.gr) 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Ως πρώην κάτοικος, έστω και πριν από...εκατομμύρια χρόνια, νομίζω ότι αν θες κάτι διαφορετικό από τα γνωστά υπάρχουν  "τα αμπελάκια" στην κεντρική  πλατεία πατριάρχου, όχι μακριά από το γήπεδο. Δεν   είναι όμως σουβλατζίδικο αλλά περισσότερο ποιοτική ταβέρνα, φαντάζομαι θα την ξέρει ο @MITSAKLAS

"ΑΜΠΕΛΑΚΙΑ": Ταβέρνα - Εστιατόριο από το 1932! - Fx-news | Εφημερίδα |ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ-ΝΕΑ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ (filadelfia-xalkidona.gr) 

Μαγεριο είναι προς εστιατόριο.

Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια, αλλά δεν έτυχε τόσα χρόνια να φάω εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Μπαρμπαλιας ειδικά κεμπαπ ειναι κορυφή, εμεις βεβαια δεν παιρνουμε τυλιχτα.

Λαδοκολλα είχαμε παει πριν τον μπαοκ, σουπερ τοποθεσια για ντερμπι με συνθήματα κλπ αλλα το φαγητό ηταν πολυ μετριο και ειμαι κι ευγενικός γιατι ειχαν λαλησει απ τον πολυ κοσμο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μπαρμπαλια έχει γίνει και ΚΜΜΜ ρε σεις. 5-6 καλαμακια να φαμε θέλουμε. Οχι κεμπάπ. Δουλευω φλεβικοτητα αυτό τον καιρό. 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, moukie said:

Μπαρμπαλιας ειδικά κεμπαπ ειναι κορυφή, εμεις βεβαια δεν παιρνουμε τυλιχτα.

Λαδοκολλα είχαμε παει πριν τον μπαοκ, σουπερ τοποθεσια για ντερμπι με συνθήματα κλπ αλλα το φαγητό ηταν πολυ μετριο και ειμαι κι ευγενικός γιατι ειχαν λαλησει απ τον πολυ κοσμο.

Πολύ καλό και το Κούσμπασι, δηλαδή μπουκιές κομματιών χοιρινού κρέατος καυτερού και η Τηγανιά Σωτήρης. Για Μπαρμπαλέξη αυτά.

Τα προτείνω μελλοντικά σε όποιον πάει.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, parakmiakos said:

Μπαρμπαλια έχει γίνει και ΚΜΜΜ ρε σεις. 5-6 καλαμακια να φαμε θέλουμε. Οχι κεμπάπ. Δουλευω φλεβικοτητα αυτό τον καιρό. 

Τότε π.χ. ο "Ανδρέας" είναι καλή επιλογή, έχει ωραιότατο καλαμάκι κοτόπουλο(χειροποίητο) και όχι μόνον.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bluesman said:

Τότε π.χ. ο "Ανδρέας" είναι καλή επιλογή, έχει ωραιότατο καλαμάκι κοτόπουλο(χειροποίητο) και όχι μόνον.

Εκεί με βλέπω. 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ φανατικός του Ανδρέα ήμουν και τα καλαμάκια κοτόπουλο μέχρι που ένα βράδυ δεν πέρασα καλά. Έχουν περάσει χρόνια βέβαια. Αν κι έχω μετακομίσει από την περιοχή 2 χρόνια, όσο έμενα τιμούσα εναλλάξ Σουβλάκες και Σουβλακούπολη.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mporat said:

Κι εγώ φανατικός του Ανδρέα ήμουν και τα καλαμάκια κοτόπουλο μέχρι που ένα βράδυ δεν πέρασα καλά. Έχουν περάσει χρόνια βέβαια. Αν κι έχω μετακομίσει από την περιοχή 2 χρόνια, όσο έμενα τιμούσα εναλλάξ Σουβλάκες και Σουβλακούπολη.

Πριν ανοιξω το τοπικ, που δειχνει μονο το τελευταιο ποστ, διαβασα "Κι εγώ φανατικός του Ανδρέα ήμουν και τα καλαμάκια κοτόπουλο" και απορησα, τι σχεση εχει ο Ηγετης με τα καλαμάκια κοτόπουλου, τι ειδους κουβεντα ειχατε πιασει παλι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πλέον Φιλαδέλφεια και Νέα Ιωνία δεν έχει και τίποτα πραγματικά εξαιρετικό μήπως είσαι για έναν Λουκιδέλη να πιεις και τα κρασάκια σου να είσαι ωραίος;

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι παράβαση κανονισμών πείτε να το σβήσω. Ειχαμε πάρει ένα εισιτήριο για Θ29 κολλητά στην 27 που καθόμαστε για ένα φίλο και βγήκε θετικός στον covid. Αν το θέλει κάποιος πείτε μου

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kami said:

Αν ειναι παράβαση κανονισμών πείτε να το σβήσω. Ειχαμε πάρει ένα εισιτήριο για Θ29 κολλητά στην 27 που καθόμαστε για ένα φίλο και βγήκε θετικός στον covid. Αν το θέλει κάποιος πείτε μου

Παράβαση θα ήταν αν μας έλεγες το όνομα του γιατί τότε θα έπρεπε να είχες πει ίωση 😜

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×