Jump to content

Ατρόμητος - ΑΕΚΑΡΑ (21η αγ.) 09/03/23, 17:30, Novasports Prime


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ -βραβείο Μάνταλου  

55 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
      0
    • Σιντιμπέ
    • Βίντα
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ελίασον
      0
    • Γιόνσον
    • Γκατσίνοβιτς
    • Αραούχο
      0
    • Τσούμπερ
    • Φερνάντες
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Πινέδα
      0
    • Φαν Βέερτ
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
    • Σιντιμπέ
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ελίασον
    • Γιόνσον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Αραούχο
    • Τσούμπερ
    • Φερνάντες
      0
    • Μάνταλος
    • Πινέδα
      0
    • Φαν Βέερτ
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Στο μεταξύ 7 πόντοι πιο χαμηλά είναι μισή μπάλα, μπορεί κ παραπάνω. Να χεις 3 δοκάρια να χάσεις βαθμούς για να βγαίνουν μετά οι ντεπονάκηδες κ γλύφτετς του χοντρού να μιλάνε για καρδιές πρωταθλητών κλπ κλπ στην πλάτη της ΑΕΚ. ΘΑ ΠΟΝΕΣΕΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Η πιο καβλωτική νίκη της τελευταίας 5αετίας , είναι το σημερινό 3-0 στο κοτέτσι τους. 💦

Εξυπακουεται βέβαια ότι δεν πρέπει να δώσουμε κανένα δικαίωμα αγωνιστικά στα μουνόπανα και οτιδήποτε άλλο πέρα από την εμφατική κατάκτηση του νταμπλ φέτος, θα σημαίνει παταγώδης αποτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Just now, billy21 said:

Στο μεταξύ 7 πόντοι πιο χαμηλά είναι μισή μπάλα, μπορεί κ παραπάνω. Να χεις 3 δοκάρια να χάσεις βαθμούς για να βγαίνουν μετά οι ντεπονάκηδες κ γλύφτετς του χοντρού να μιλάνε για καρδιές πρωταθλητών κλπ κλπ στην πλάτη της ΑΕΚ. ΘΑ ΠΟΝΕΣΕΤΕ.

Ναι μωρε "δοκαρι και μεσα" "δοκαρι και εξω η φαση" αλλα νταξ 2cm σιγα. Ξαναλεω. Σημερα η ΑΕΚ κυνηγούσε νικη και αρα αυτη ηταν η ομαδα που κυνηγούσε γκολ. Ο Σπανός επιχειρησε η ΑΕΚ να σημαδευει για 45' σε μικρότερο τερμα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Ναι μωρε "δοκαρι και μεσα" "δοκαρι και εξω η φαση" αλλα νταξ 2cm σιγα. Ξαναλεω. Σημερα η ΑΕΚ κυνηγούσε νικη και αρα αυτη ηταν η ομαδα που κυνηγούσε γκολ. Ο Σπανός επιχειρησε η ΑΕΚ να σημαδευει για 45' σε μικρότερο τερμα. 

Όχι ρε και ο Σπανός κυνηγούσε νίκη μετά τη χθεσινή γκέλα του Άρη 🤡

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, MITSAKLAS said:

Προκλητικός ο Σπανός: «Είναι αστείο μια μεγάλη ομάδα όπως η ΑΕΚ να ψάχνει αστείες εκδοχές για να πάρει το ματς στα χαρτιά»

Την άλλη φορά ας κατέβουν με 12 παίχτες. Κάτι καλό θα σκεφτούν.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, MITSAKLAS said:

Προκλητικός ο Σπανός: «Είναι αστείο μια μεγάλη ομάδα όπως η ΑΕΚ να ψάχνει αστείες εκδοχές για να πάρει το ματς στα χαρτιά»

Αντε γαμησου σπανε μουνοπανο!!!Ετσι γουσταρουμε να σε γαμαμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hades said:

Όχι ρε και ο Σπανός κυνηγούσε νίκη μετά τη χθεσινή γκέλα του Άρη 🤡

Εγω πιστευω θα μπει Μπεος φιλος στα po αντι Αρη, απλα για την χαρα της συμμετοχής. Θα χάσει από όλους μεσα-εξω. Γνωμη μου.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Araujo21 said:

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο Γιώργος Σπάνος:

Για τη ματαίωση του ματς: ‘Είναι λυπηρό. Έχουμε φτάσει στο 2022 και να κρίνονται τα παιχνίδια εκτός αγωνιστικού χώρου με αστεία επιχειρήματα. Η ομάδα της ΑΕΚ κατέθεσε ένσταση γιατί το ένα δοκάρι είχε διαφορά κάποιων πόντων από τις κανονικές διαστάσεις. Φέτος γίνανε 15 παιχνίδια, καμία αντίπαλη ομάδα δεν έθεσε ένσταση.

Ο διαιτητής ειδοποίησε στην αρχή ότι υπήρχε διαφορά. Εμείς κάναμε τεχνική εργασία για να κατεβάσουμε τη διαφορά στο ελάχιστο. Οι δικοί μου άνθρωποι μου λένε, γιατί εγώ δεν μπορούσα να ήμουν στον αγωνιστικό χώρο, ότι το ύψος ήταν στις κανονικές διαστάσεις σε 3-4 τέσσερα σημεία και σε ένα σημείο ήταν διαφορά δύο πόντων.

Το σημερινό που έγινε στον Ατρόμητο, μια ομάδα με ιστορία που έχει παίξει Ευρώπη και έχει φιλοξενήσει φέτος 15 παιχνίδια, είναι αστείος ο λόγος. Μια μεγάλη ομάδα όπως η ΑΕΚ να μην έρχεται να παίξει το παιχνίδι και να ψάχνει αστείες εκδοχές για να πάρει το ματς στα χαρτιά“.

Για το τι θα ακολουθήσει στη συνέχεια: “Η νομική υπηρεσία επεξεργάζεται όλα τα στοιχεία. Εμείς αντικρούσαμε την ένσταση με τα στοιχεία και τα επιχειρήματά μας. Ζητάμε θέση από τη Stoiximan Super League, την ΕΠΟ και το υφυπουργείο Αθλητισμού να πάρει θέση για το συγκεκριμένο θέμα.
 

καλα ρε μαλακες πως κανετε ετσι για 2-3-4 ποντους..εχουμε παιξει Ευρωπη .....επιχειρηματα οχι μαλακιες 

Επιχειρηματολογία που δεν στέκει πουθενά. Μαλάκα Σπανέ, Φλεβάρης του 2023 έφτασε, έχεις μείνει στο 2022 εσύ

1. Έπαιξες όλα τα παιχνίδια με αντικανονικές διαστάσεις ή κόντυνες τα δοκάρια μόνο για την ΑΕΚ;

2. Παραδέχεσαι ότι υπήρχε διαφορά από τις κανονικές διαστάσεις και θέλεις τι; Να πούμε δεν πειράζει; Μήπως να πούμε και στα τρία κόρνερ πέναλτυ;

3. Τι θέση να πάρει δλδ η ΕΠΟ και τα μαγαζάκια του Μαρινάκη; Όσο εχθροί της ΑΕΚ και να είναι, πώς μπορούν να πουν ότι ναι μεν υπάρχει παρατυπία, αλλά έπρεπε να γίνει το παιχνίδι; Ειδικά όταν οι δύο ομάδες και ο διαιτητής συμφωνούν ότι υπάρχει διαφορά εκατοστών.

Και για την κλασική εσωστρέφεια του ΑΕΚτζή (δηλώνω κι εγώ παθών κατά το παρελθόν): δεν γίνεται να φτιάχνεις γήπεδο, να φτιάχνεις ομάδα, να φέρνεις σοβαρό προπονητή και να τον κλείνεις για πενταετία, να παίζεις μπάλα που δεν έχουμε ξαναδεί τα τελευταία είκοσι χρόνια, και να κάνεις τα στραβά μάτια όταν έρχεται ο κάθε υπαλληλος του βαγγέλη να σου κάνει πλάκα. Καλύτερα να ξενερώσουν (όποιοι/κάποιοι) οπαδοί, παρά να ξενερώσει ο Ματθαίος και τα παιδιά του.

Θα το φχαριστηθούμε απόψε και από αύριο περνάμε σε ένα και μοναδικό ζητούμενο: ΓΑΜΗΣΤΕ ΤΟΝ ΠΟΥΣΤΗ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Εγω πιστευω θα μπει Μπεος φιλος στα po αντι Αρη, απλα για την χαρα της συμμετοχής. Θα χάσει από όλους μεσα-εξω. Γνωμη μου.

Θα κονομήσει από τα εισιτήρια ο Αχιλλέας, αλλά ο Άρης ενισχύθηκε με Λάζαρο game Changer 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Loco 21 said:

Προσωπικά έχω ξενερώσει που έγινε ο αγώνας περίμενα πως και πως να δω την ομαδάρα μας και συμβαίνει αυτό. Σόρι παιδια αλλά προσωπικά δεν πανηγυρίζω και ούτε θα χαρώ αν θα το πάρουμε στα χαρτιά. Τεσπά υγεία.

Loco δεν ξέρω τι ηλικια εχεις αλλά την ΑΕΚ την έχουν κατακλεψει με όλους τους τροπους, έφτασε να παίζει Γ εθνική γιατί της στέρησαν τα παντα αυτοί που βγαίνουν και μας το παίζουν υπεράνω και μας κατηγορουν, γιατι ακριβως πονταρουν στην αφελεια με την οποια έχουμε χειριστει παρομοιες υποθεσεις.Οχι η ΑΕΚ δεν φταίει πουθενά σήμερα και οι λόγοι εξηγήθηκαν που πολυ σωστα εκανε ενσταση και θα το πάρει στα χαρτια.Φτανει η αφέλεια εκτός αν θελεις να ξαναδείς την ομάδα στα χωράφια.

0-3 και φιλάκια 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το μόνο που με χαλάει είναι όλη αυτή η λάσπη που πετάνε πανω μας. Συν ότι όλοι θα έρχονται Φιλαδέλφεια με σκοπό να μας δημιουργήσουν προβλημα. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MITSAKLAS said:

Σας είπε κάτι ο @Stylianopoulosγια το Μανουχο, αλλά μόνο όταν σας λέει μεταγραφικά τον ραίνετε με γαρυφαλοδικεφαλάκια.

Και κάποιος ... άλλος σας είπε "κάτι", όχι σήμερα, όχι χθες αλλά στις 3 Ιανουαρίου :

 

Με το (σας γαμήσαμε κι εφέτος, ευτυχές το) ΝΕΟ ΕΤΟΣ. μπορεί και να δείτε "τέρατα" στα τερέν της Άλφα Εθνικής (έτσι τη λέει το Αφεντικό, έτσι τη λέω κι εγώ).
 Μην σας ξενίσει το γεγονός.
  ________________________________
    * ΟΧΙ "εναντίον" μας ... 
 
https://www.kitrinomavro.com/board/index.php?/topic/357-επο/&do=findComment&comment=741053

🤨

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω απο δω κι απο κει 

"Θελει να το παρει στα χαρτια το ματς η ΑΕΚ. Ε, δωστε της και το πρωταθλημα απο τωρα να τελειωνουμε"

Ναι, μου κανει.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, parakmiakos said:

Εμένα το μόνο που με χαλάει είναι όλη αυτή η λάσπη που πετάνε πανω μας. Συν ότι όλοι θα έρχονται Φιλαδέλφεια με σκοπό να μας δημιουργήσουν προβλημα. 

19 χρόνια πρόβλημα δημιουργουσαν στην Φιλαδέλφεια έτσι κι αλλιώς

Link to comment
Share on other sites

Just now, parakmiakos said:

Εμένα το μόνο που με χαλάει είναι όλη αυτή η λάσπη που πετάνε πανω μας. Συν ότι όλοι θα έρχονται Φιλαδέλφεια με σκοπό να μας δημιουργήσουν προβλημα. 

Το πρώτο είναι δουλεια Καραλη να απαντήσει οπως πρεπει (τον περιμενω).

Το δευτερο να το σκεφτούν πολυ καλα πριν το κανουν. Γιατι και με τα δελτια και αποψε, φανηκε οτι ο Μελισσανιδης ισως εχει ενημερωση για 5-6 παρατυπίες του καθενός πριν από κάθε ματς. Εκτος αν ειναι σίγουροι πως τα χουν ολα στην εντέλεια οποτε παιζουν με ΑΕΚ. Η Αγία Σοφία παντως τα χει τα δοκαρια και τις γραμμές της στην θεση τους.

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΞΕΝΕΡΩΜΕΝΟΣ ΦΟΥΛ ΕΙΜΑΙ.

Προφανώς καλά κάναμε με την ένσταση. Ό,τι έκανε η ομάδα ήταν σωστό. Αλλά όλη την κωλοβδομάδα περιμένω το ματσάκι, προγραμμάτισα τα πάντα για σήμερα ώστε να κάτσουμε με το μικρό με τα κασκόλ μας να δούμε την πρωταθληματική ομαδάρα του ματίας να ρίχνει ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΜΠΑΛΕΣ και είδαμε μεζούρες και λίγη τότεναμ. Τι να χαρώ ρε μαλάκες; Είναι σα να γαμιέται η γιορτή σου και να χαίρεσαι που γλύτωσες τα έξοδα.

Δεν ασχολούμαι 99 φορές στις 100 με το τι γράφουν οι απέναντι (ούτε και οι δικοί μας να πω την αλήθεια) αλλά ειδικά σήμερα το ότι τα μουνόπανα μας γαμήσανε τη φιέστα με το να κοντύνουνε τα τέρματα (το θεό τους δηλαδή) και πάνε να βγούνε και από πάνω με εξοργίζει. Το παραδέχομαι. Γαμημένη μέρα. Εγώ χαμένος αισθάνομαι. (τους 3β τους είχα δεδομένους όυτως ή άλλως)

Επαναλαμβάνω η ομάδα ολόσωστα αντέδρασε.

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, parakmiakos said:

Εμένα το μόνο που με χαλάει είναι όλη αυτή η λάσπη που πετάνε πανω μας. Συν ότι όλοι θα έρχονται Φιλαδέλφεια με σκοπό να μας δημιουργήσουν προβλημα. 

Έτσι κι αλλιώς πετάγανε φέτος. Όλοι.  Ο βρεγμένος την βροχή δεν την φοβάται.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω οτι το ολο σκηνικο με χαμηλες εστιες εγινε απο φαλαινα ειδικα γ αυτο το ματς, με καποιο τροπο το εμαθε ο γεμιστανας κ το χαραμι βγηκε σαλαμι

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ας φτιάχνανε τις εστίες σωστά. Μιλάει για 2023 ο τριτοκοσμικός τύπος που είχε πιο κοντά δοκάρια και έσκαβε την γραμμή του τέρματος για να λύσει το πρόβλημα.

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Evolve said:

ΕΓΩ ΞΕΝΕΡΩΜΕΝΟΣ ΦΟΥΛ ΕΙΜΑΙ.

Προφανώς καλά κάναμε με την ένσταση. Ό,τι έκανε η ομάδα ήταν σωστό. Αλλά όλη την κωλοβδομάδα περιμένω το ματσάκι, προγραμμάτισα τα πάντα για σήμερα ώστε να κάτσουμε με το μικρό με τα κασκόλ μας να δούμε την πρωταθληματική ομαδάρα του ματίας να ρίχνει ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΜΠΑΛΕΣ και είδαμε μεζούρες και λίγη τότεναμ. Τι να χαρώ ρε μαλάκες; Είναι σα να γαμιέται η γιορτή σου και να χαίρεσαι που γλύτωσες τα έξοδα.

Δεν ασχολούμαι 99 φορές στις 100 με το τι γράφουν οι απέναντι (ούτε και οι δικοί μας να πω την αλήθεια) αλλά ειδικά σήμερα το ότι τα μουνόπανα μας γαμήσανε τη φιέστα με το να κοντύνουνε τα τέρματα (το θεό τους δηλαδή) και πάνε να βγούνε και από πάνω με εξοργίζει. Το παραδέχομαι. Γαμημένη μέρα. Εγώ χαμένος αισθάνομαι. (τους 3β τους είχα δεδομένους όυτως ή άλλως)

Επαναλαμβάνω η ομάδα ολόσωστα αντέδρασε.

Αν βολεύονται οι αντίπαλοι με 0-3 για να γλιτώσουν διασυρμους τι να κάνουμε ρε φίλε. Άμεση παραδοχή για την ισοπέδωση που θα τρώνε από την αρμαδα του ΠΕΛΑΔΟ 

Link to comment
Share on other sites

Just now, CHⓇIS said:

Εγω πιστευω οτι το ολο σκηνικο με χαμηλες εστιες εγινε απο φαλαινα ειδικα γ αυτο το ματς, με καποιο τροπο το εμαθε ο γεμιστανας κ το χαραμι βγηκε σαλαμι

Και με τα δελτία ειχε ενημέρωση. Γενικα απο ενημέρωση δεν πάσχει. Για σιγουρα ξερει πολλα πριν από κάθε ματς, το θεμα ειναι ποτε και γιατι επιλεγει να παιξει το κάθε χαρτι.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Το πρώτο είναι δουλεια Καραλη να απαντήσει οπως πρεπει (τον περιμενω).

Το δευτερο να το σκεφτούν πολυ καλα πριν το κανουν. Γιατι και με τα δελτια και αποψε, φανηκε οτι ο Μελισσανιδης ισως εχει ενημερωση για 5-6 παρατυπίες του καθενός πριν από κάθε ματς. Εκτος αν ειναι σίγουροι πως τα χουν ολα στην εντέλεια οποτε παιζουν με ΑΕΚ. Η Αγία Σοφία παντως τα χει τα δοκαρια και τις γραμμές της στην θεση τους.

Για το πρωτο σκέλος καταλαβαίνεις τι εννοώ. Δεν μπορώ να διαβάζω για χαρτιά και κωλοτούμπες. Συμφωνώ για Καραλη. 

Για το δευτερο, δεν μιλάω για δοκάρια και άδειες. Ένας μλκς να βρεθει να ριξει μέσα κανα μπουκάλι ή καπνογόνο, θα φυγουν αυτοί. Είναι επιστήμονες σ'αυτά. 

Link to comment
Share on other sites

Μόνο και μόνο για το σημερινό αξίζει ανανέωση ο Αμραμπατ και μακάρι γενικός αρχηγός όταν κλείσει την καριέρα του 

Link to comment
Share on other sites

  • nikos changed the title to Ατρόμητος - ΑΕΚΑΡΑ (21η αγ.) 09/03/23, 17:30, Novasports Prime
  • Stylianopoulos unpinned this topic
  • Stylianopoulos pinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×