Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης #5 ​​​🐅🦀🦀


Recommended Posts

Δεν γνωρίζει κανείς και δεν μπορεί να το υποστηρίξει κάποιος με βεβαιότητα, ότι θα 'ρθουν τίτλοι, επιτυχίες και βραδιές ιστορικές, προφανώς και αυτός είναι ο στόχος από φέτος κιόλας, όμως δεδομένα κλείδωσε με την επέκταση συνεργασίας με τον Αλμέιδα ότι η ΑΕΚ θα συνεχίσει με σωστές αρχές στα Σπάτα, με συγκεκριμένο αγωνιστικό πρότζεκτ, με αρχή, μέση και τέλος! Κοινώς εξασφαλίστηκε και το αγωνιστικό για το club. Πλέον ο Δημήτρης Μελισσανίδης -βασικά όχι τώρα μόνο, αλλά από καιρό και εφόσον τα τακτοποίησε όλα- εστιάζει στην εξασφάλιση και του διοικητικού κομματιού, προετοιμαζεί και δουλεύει τη διάδοχη κατάσταση...

Το έχει πει ξεκάθαρα εδώ και τρία με τέσσερα χρόνια, μας το επανέλαβε προ μηνών στο γεύμα που μας παρέθεσε στο νέο μας γήπεδο, πόσο ακόμη θα τρέχει την ΑΕΚ; Πόσα χρόνια ακόμη θα μπορεί; Τίποτα δεν λέει τυχαία και σύμφωνα με το ρεπορτάζ μια χαρά προκύπτει ότι δουλεύει και έχει προχωρήσει την κατάσταση... Όχι βιαστικά και τσαπατσούλικα! Δεν πρόκειται να το κάνει αυτό. Σωστά, με το χρόνο πάντα σύμμαχο, την ΑΕΚ απογειωμένη παντοιοτρόπως και με ένα μέλλον εξασφαλισμένο σε όλα τα επίπεδα. Ο Μελισσανίδης που πέρασε στην αθανασία όταν ολοκλήρωσε το... θαύμα της Νέας Φιλαδέλφειας δουλεύει ήδη για να εξασφαλίσει και την επόμενη μέρα στο διοικητικό και είναι κοντά στο να το πετύχει και αυτό!

Γήπεδο: done! Αγωνιστικό: done! Διάδοχη κατάσταση: loading... | Blog - Γιώργος Τσακίρης | Gazzetta

Ετοιμάζεται να πουλήσει? Το καλοκαίρι?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε μλκ φοβάμαι ότι αν παίρναμε και τους 2-3 "παιχταράδες" (λολ τώρα, αθλητές των 2 μυρίων συζητάμε) που λείπουνε, ο Μελλισανίσης δεν θα μπορεί πλέον "να ελίσσεται".

Και παίζει να το φοβάται κι αυτός, δυστυχώς.

Αν είσαι πούστρα, μένεις πούστρα... 

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Ειναι προφανές ότι θα πουλήσει. Ειναι 72 και ο γιός του δεν.. Τώρα που έχει όλο το πακέτο (εδρα, εγκαταστάσεις και καλή ομάδα), θα κοιτάξει τι μπορεί να πουλήσει απο παίκτες και μετά θα δώσει την ομάδα. Λογικά θα πάμε σε προκριματικά CH.L οπότε δεν θα πουλήσει καλοκαίρι. Θα περιμένει να δει.

Ομως τώρα είναι γεμάτο το γήπεδο, τώρα η ομάδα πετάει και τώρα επιστρέφει η "μόδα" να είσαι ΑΕΚ. Αμα αρχίσουν οι στραβές και η βυζαντινολογία, θα εμφανιστούν κενές θέσεις και δεν θα ξεπουλάει η μπουτίκ.. Θα έχει περάσει η κατάληλη στιγμή και το ξέρει. Θεωρώ ότι μεταξύ 9/23 και 9/24 θα αλλάξει χέρια η ΠΑΕ

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, AG21 said:

Για οποίους ίσως δεν το ξέρουν Μπακας Καυμανακης είναι οι μεγαλομετοχοι του αστέρα Τρίπολης και έχουν την volton. 

Volton δεν εχουμε και στο γηπεδο σαν χορηγο?

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, AG21 said:

Για οποίους ίσως δεν το ξέρουν Μπακας Καυμανακης είναι οι μεγαλομετοχοι του αστέρα Τρίπολης και έχουν την volton. 

Εχουν μπει δυναμικά κσε ΜΜΕ και στο κατασκευαστικό κλάδο.Αν δεν κάνω λάθος είναι ΑΕΚ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

νομίζω και σε "Ελλάκτωρ" είναι μέτοχοι και "συνάδελφοι" σε πετρελεύσεις πλοίων είναι και εφοπλιστές είναι και φάρμα ζώων έχουν. Αυτό (μεγάλο/γρήγορο diversification) είναι ή πολύ καλό ή συνήθως πολύ κακό.

Link to comment
Share on other sites

Ο Μελλισανίσης είναι κάτι σαν.... βασιλεία για την ΑΕΚ. Είναι θεσμός. 35 χρόνια έχουμε βασιλιά. 

Πρόεδρε καλησπέρα. "Ο φίλος, ο μπογιατζής, η γειτονιά κ οι αγοραστές". Είσαι κοντά στο να γράψεις το.... πόνημα. Θα είναι έπος αν το κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν πετύχαινα τίγρη σε κάνα τσιπουραδικο χωρίς μπράβους, θα τον μεθούσα κερνώντας εγώ τα τσίπουρα και αφού τον είχα κάνει ντέφι, θα τον έβαζα να μου πει όλη την αλήθεια. Πιο συγκεκριμένα θα του έλεγα "λέγε μωρη λινατσα, το βράδυ χαϊδεύεις το μουνακι σου όταν φαντασιωνεσαι ότι διώχνεις Αλμέιδα και φέρνεις Κωστένογλου, Λυμπερόπουλους και τέτοια έτσι; Κατά βάθος ξενερώνεις που δεν παίζει βασικός ο Μανταλος φέτος, καλά δεν τα λέω;"

 

Ε του πουστη, θα μου έλεγε την αλήθεια του και πόσο σιχαίνεται τη φετινή ΑΕΚ 

  • Δικεφαλάκι 5
  • Hahaha 13
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, stavros 9-11 said:

Αν πετύχαινα τίγρη σε κάνα τσιπουραδικο χωρίς μπράβους, θα τον μεθούσα κερνώντας εγώ τα τσίπουρα και αφού τον είχα κάνει ντέφι, θα τον έβαζα να μου πει όλη την αλήθεια. Πιο συγκεκριμένα θα του έλεγα "λέγε μωρη λινατσα, το βράδυ χαϊδεύεις το μουνακι σου όταν φαντασιωνεσαι ότι διώχνεις Αλμέιδα και φέρνεις Κωστένογλου, Λυμπερόπουλους και τέτοια έτσι; Κατά βάθος ξενερώνεις που δεν παίζει βασικός ο Μανταλος φέτος, καλά δεν τα λέω;"

 

Ε του πουστη, θα μου έλεγε την αλήθεια του και πόσο σιχαίνεται τη φετινή ΑΕΚ 

Κοτσάνι την περνάει ο αγαπητικός του, βάζει παντελόνι 8 κατοστάρικα για να παίζει με Πανσερραικούς και να βγαίνει και μου-βου-που σε στημένες ψηφοφορίες...

Link to comment
Share on other sites

ΞΥΠΝΑ ΓΕΡΟ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΠΑΙΚΤΗ Ο ΚΥΡ-ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΕ ΤΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΗΣΜΕΝΑ ΠΛΟΙΑ. ΤΙ ΣΟΥ ΖΗΤΑΝΕ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ?

  • ΕΝΑ ΣΤΟΠΠΕΡ ΝΕΑΝΙΚΟ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΠΟΔΑΡΟ
  • ΕΝΑ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΜΠΑΚ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΑΣΙΖΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟΥΣ ΑΘΑΝΑΤΟΥΣ ΤΟΥ ΔΑΡΕΙΟΥ
  • ΕΝΑ ΧΑΦ (βέβαια έχουμε πάρει κικάνοβιτς. το έχει δηλώσει ο δάσκαλος.)
  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, stavros 9-11 said:

Αν πετύχαινα τίγρη σε κάνα τσιπουραδικο χωρίς μπράβους, θα τον μεθούσα κερνώντας εγώ τα τσίπουρα και αφού τον είχα κάνει ντέφι, θα τον έβαζα να μου πει όλη την αλήθεια. Πιο συγκεκριμένα θα του έλεγα "λέγε μωρη λινατσα, το βράδυ χαϊδεύεις το μουνακι σου όταν φαντασιωνεσαι ότι διώχνεις Αλμέιδα και φέρνεις Κωστένογλου, Λυμπερόπουλους και τέτοια έτσι; Κατά βάθος ξενερώνεις που δεν παίζει βασικός ο Μανταλος φέτος, καλά δεν τα λέω;"

 

Ε του πουστη, θα μου έλεγε την αλήθεια του και πόσο σιχαίνεται τη φετινή ΑΕΚ 

Μπαα, αυτός φαντασιώνεται ότι θα ξεπεράσει την μεγάλη μπάζα του 1995. Βάλτον να σου πει τα νούμερα να γίνεις χωρίς το τσίπουρο 😉

  • Hahaha 2
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×