Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης #5 ​​​🐅🦀🦀


Recommended Posts

Υπάρχουν ιδιοκτήτες ομάδων που κακά τα ψέματα δεν έχουνε ιδέα από ποδόσφαιρο. Επειδή έχεις χρήματα, είσαι ισχυρός νομίζεις ότι ξέρεις από ποδόσφαιρο. Πεπόνια είναι, κανονικά. Φτιάξαμε γήπεδο αθλητικά κέντρα. Δεν μας βοηθήσε κανείς. 20 εκατ. μόνο από περιφέρεια πήραμε, αυτά είναι όλα και λένε για... Τζάμπα Σοφία. Εμείς είμαστε Τζαμπα Σοφιά που το φτιάξαμε μόνοι μας και κάναμε γήπεδο στολίδι; Το να είσαι κακομαθημένος από μικρό παιδί είναι κακό. Θα τους βάλω σε τάξη εγώ!»

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μια από τις ελάχιστες φορές που ο Δημήτρης Μελισσανίδης ανέβασε τους τόνους του ήταν όταν αναφέρθηκε τον όνομα του Λευτέρη Αυγενάκη. Η κουβέντα ξεκίνησε με ερώτηση για τον Τελικό και αν κάποια στιγμή θα δούμε παιχνίδι με κόσμο. «Για εμένα πρέπει να δούμε. Εκεί φταίει και η Πολιτεία. Να πάρουν σκληρά μέτρα» τόνισε ο διοικητικός ηγέτης της ΑΕΚ. Όταν τον ρώτησαν για τον αν είναι ικανοποιημένος γενικότερα από την Πολιτεία και συγκεκριμένα από τον υφυπουργό Αθλητισμού Λευτέρη Αυγενάκη, ξέσπασε.

«Ο Αυγενάκης είναι ο χειρότερος υφυπουργός αθλητισμού από ίδρυση του ελληνικού κράτους. Αυτή είναι η προσωπική μου εκτίμηση, Η ΑΕΚ πήρε πρωτάθλημα, πήρε Κύπελλο, δεν θα έπρεπε να στείλει ένα μήνυμα, ένα τηλεγράφημα. Υπάλληλος είναι, υπάλληλος κανονικός κι αν θέλει ας μου κάνει και μήνυση να του το αποδείξω. Και δεν μιλάω κομματικά, για τον συγκεκριμένα άνθρωπο μιλάω. Κάνει τεράστια ζημιά στον Κυριάκο Μητσοτάκη. Ο πιο άχρηστος υπουργός» τόνισε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Για το αν θέλει να φτιάξει μια ομάδα όπως το ’90 με συνεχόμενα πρωταθλήματα;

«Φέτος η ΑΕΚ ήταν η καλύτερη ομάδα του πρωταθλήματος. Και θέλουμε να γίνουμε ακόμα καλύτεροι. Και θέλω να πως ότι και το ποδόσφαιρο έχει φτιάξει. Πιστεύω όμως πως το ποδόσφαιρο κάθε χρόνο που περνάει, γίνεται ακόμα καλύτερα. Ο πρωταθλητής κάποτε έβαινε τον Νοέμβρη. Τώρα βγήκε τελευταία αγωνιστική. Αυτό τα λέει όλα».

Για το εάν ενοχλήθηκε για όσα ειπώθηκαν εναντίον της ΑΕΚ;

«Τι να με ενοχλήσει, όταν ακούω Μάπετ Σόου. Μάπετ Σόου ήταν αυτό. Εγώ ξέρω το ποδόσφαιρο και αγαπάω το ποδόσφαιρο. Σε τέσσερα παιχνίδια δεν κέρδισαν στην έδρα τους και φταίει πως τους κολλήσαμε κόβιντ. Ποιος είπε πως είχε κόβιντ η ΑΕΚ. Τι είναι αυτά; Μάπετ Σόου»

Για την τοξικότητα στο ελληνικό ποδόσφαιρο;

«Η ομάδα η δική μας, δεν θα ασχοληθεί μ’ αυτά. Όποιο σχολιάζει, είναι γραφικός. Μάπετ σόου. Τους φταίει το ποδόσφαιρο; Μάπετ σόου, αυτή είναι η πραγματικότητα. Μπορεί κάποια στιγμή να έχω κάνει και εγώ λάθη, αλλά πάντα αγωνιζόμουν και αγωνίζομαι για να φτιάξει το ποδόσφαιρο. Είναι το ίδιο το ποδόσφαιρο με πριν δέκα χρόνια. Κάποτε λέγανε φτιάξτε ομάδα. Τώρα λέμε και εμείς άντε φτιάξτε ομάδα. Βγήκαν και είπαν έχουμε παραρτήματα. Ποια παραστήματα; Έχει η ΑΕΚ παραρτήματα; Αυτοί που τα λένε έχουν παραρτήματα. Αλλά και τα δυο που είχαν και τα δυο φουντάρανε. Και κάτι ακόμα. Υπάρχουν άνθρωποι που είναι ιδιοκτήτες ομάδων και δεν έχουν ιδέα τι να πει ποδόσφαιρο. Επειδή έχεις χρήματα, νομίζεις πως ξέρεις από ποδόσφαιρο. Πεπόνια είναι, κανονικά. Φτιάξαμε γήπεδο, φτιάξαμε αθλητικά κέντρα. Πήραμε 20 εκατομμύρια από την Περιφέρεια. Αυτά είναι όλα. Ας βρεθεί κάποιος να μας πει κάτι άλλο. Εμείς είμαστε Τζαμπασοφιά; Που φτιάξαμε ένα γήπεδο μόνοι μας και φτιάξαμε ένα γήπεδο στολίδι. Το να είσαι κακομαθημένος από μικρό παιδί είναι κακό πράγμα. Αλλά θα τους… βάλω σε τάξη».

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Ορμπελίν Πινέδα είναι ο μεγάλος στόχος της ΑΕΚ για να συνεχίσει στην ομάδα, μετά τον φετινό δανεισμό του από την Θέλτα και την μεγάλη επιτυχία που είχε με την Ένωση καθώς ήταν ο παίκτης που άλλαξε τα δεδομένα στο ελληνικό πρωτάθλημα.

Ο Δημήτρης Μελισσανίδης μίλησε σήμερα και για αυτό. Και ανέλυσε το σκεπτικό της ΑΕΚ τονίζοντας: «Ο Πινέδα δεν είναι δικός μας. Θα γίνει προσπάθεια. Αν δεν μπορέσουμε, θα βρούμε, τον άλλον Πινέδα. Συνεχίζουμε».

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Δημήτρης Μελισσανίδης μιλώντας σήμερα με τους δημοσιογράφους σχολίασε και τη διαιτησία.

Και ουσιαστικά είπε ότι η ΑΕΚ δεν ασχολείται, ενώ… σχολίασε ξεχωριστά πρώην διαιτητή και νυν τηλεκριτικό διαιτησίας με παπιγιόν σε μεγάλο τηλεοπτικό σταθμό.

Για το σχέδιο Μπένετ για να μειώσει διαιτητές ο Μελισσανίδης απάντησε: «Η ΑΕΚ δεν ασχολείται με την διαιτησία. Το τι θα κάνει ο Μπένετ ας τα βρει με την ΚΕΔ και την ΕΠΟ. Τι να κάνει και η διαιτησία σήμερα; Θα κάνει λάθη. Παίξαμε και εμείς με τον ΠΑΟΚ και μας ακυρώσαν ένα γκολ και δεν ξέραμε γιατί. Θα γίνουν και λάθη και στους διαιτητές. Αλλά η διαιτησία έχει φτιάξει. Δεν μπορώ όμως να βλέπω διαιτητές να βγαίνουν στα κανάλια με… παπιγιόν και με βαρύ όνομα»

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Μελισσανίδης για το γήπεδο της ΑΕΚ:

-Για τα δυο μουσεία στο νέο γήπεδο

«Το ένα μουσείο το προσφυγικό είναι σχεδόν έτοιμο. Και αυτό που υπεύθυνα μπορώ να πω και για τα δυο μουσεία, πως όποιος βγαίνει θα κλαίει. Το ποδοσφαιρικό μουσείο της ΑΕΚ, θα είναι από τα καλύτερα της Ευρώπης. Και πιστεύω θα είναι έτοιμα μέχρι και το τέλος του χρόνου.

Φέτος βγήκαν οι μεταγραφές, βγήκε ο προπονητής, είναι το γήπεδο. Μην νομίζετε, είναι και το γήπεδο. Έχει μαγεία εδώ μέσα. Αν αμολήσω το… πνεύμα, θα κοιμηθείτε όλοι. Κανείς δεν γλιτώνει εδώ μέσα».

-Για το ποιόν παίκτη έχει αδυναμία

«Σ’ όλους έχω αδυναμία. Λίγο περισσότερο στον Πέτρο Μάνταλο. Και θα σας πω γιατί. Διότι όταν η ΑΕΚ ήταν στην Γ’ εθνική και τον κυνηγούσαν και οι δυο μεγάλοι αντίπαλοι μας, υπέγραψε στην ΑΕΚ. Και έκανε και δυο χιαστούς και έχει ακούσει και του κόσμου τις σαχλαμάρες. Είναι σπουδαίος παίκτης και σπουδαίο παιδί».

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Δημήτρης Μελισσανίδης μιλώντας για την ΑΕΚ που απόλαυσε φέτος, δεν θα μπορούσε να μην σχολιάσει και την επόμενη σεζόν, αλλά και τους στόχους που θα έχει η Ένωση.

Και εκεί αναφέρθηκε στο κομμάτι της… Ευρώπης, μιλώντας για την πρόκληση του Champions League.

Ο Μελισσανίδης αναλυτικά είπε:

-Για το ποια είναι τα επόμενα όνειρα για την ΑΕΚ και στο αγωνιστικό κομμάτι

«Να δούμε την ΑΕΚ να παίζει ωραίο ποδόσφαιρο. Να δούμε την ΑΕΚ να έχει διακρίσεις σε Ελλάδα και σε Ευρώπη. Ότι χρειάζεται θα το κάνουμε. Ότι ζητήσει ο προπονητής θα το κάνουμε. Είμαστε και τυχεροί που πέσαμε σε φλέβα χρυσού στον Αλμέιδα, διότι ας μην κρυβόμαστε, αυτός είναι ο πρωταγωνιστής. Η διοίκηση είναι δίπλα. Του έχω πει πως ότι πεις είναι νόμος. Πιστεύω πως θα ενισχύσουμε την ομάδα και αυτή η ομάδα μπορεί να διακριθεί στην Ευρώπη. Στόχος αυτής της ομάδας είναι διάκριση».

-Για το αν έχει συζητήσει με τον Αλμέιδα το πλάνο για το ΑΕΚ Sportcity

«Φυσικά και το έχουμε συζητήσει. Παρακολουθεί και ο Αλμέιδα τις Ακαδημίες και έχει σκέψεις και σχέδια».

– Για το αν θέλει να φτιάξει μια ομάδα όπως το ’90 με συνεχόμενα πρωταθλήματα

«Φέτος η ΑΕΚ ήταν η καλύτερη ομάδα του πρωταθλήματος. Και θέλουμε να γίνουμε ακόμα καλύτεροι. Και θέλω να πως ότι και το ποδόσφαιρο έχει φτιάξει. Πιστεύω όμως πως το ποδόσφαιρο κάθε χρόνο που περνάει, γίνεται ακόμα καλύτερα. Ο πρωταθλητής κάποτε έβαινε τον Νοέμβρη. Τώρα βγήκε τελευταία αγωνιστική. Αυτό τα λέει όλα».

– Για την σύγκριση της τωρινής ΑΕΚ μ’ αυτή του ‘90

«Η ομάδα του 90 έπαιζε πολύ ωραίο ποδόσφαιρο. Είχε κτιστεί σιγά – σιγά. Θέλω να πιστεύω πως και η σημερινή ΑΕΚ, σ’ άλλες εποχές που είναι τελείως διαφορετικές, χαίρεσαι να την βλέπεις. Την ΑΕΚ φέτος χαιρόμουν να την βλέπω. Πολλά χρόνια είχα να δώ τέτοια ΑΕΚ. Παίζουμε το καλύτερο ποδόσφαιρο, τι να κάνουμε. Βγήκαν οι μεταγραφές, βγήκε ο προπονητής, είναι το γήπεδο. Μην νομίζετε, είναι και το γήπεδο. Έχει μαγεία εδώ μέσα. Αν αμολήσω το… πνεύμα, θα κοιμηθείτε όλοι. Κανείς δεν γλιτώνει εδώ μέσα».

Από το enwsi.gr όλα τα άνω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι ειδηση περιμένατε, οσοι περιμένατε.

Είπε για project Sportcity, ομάδα, μεταγραφες, Λιβαι, Πινεδα, Μάνταλο, διαιτησία,ελληνικό ποδόσφαιρο, Αλαφούζο/Μαρινάκη, Αυγενάκη, γήπεδο 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

οποιος ανεβει Αγιο Ιωαννη Ρωσο  αυτες τις μερες , να αναψει μια ,μεγαλη λαμπαδα για τον Αιλουρο και μια μικροτερη για τοιν Ασλανιδη

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Όλη η επόμενη χρονιά είναι το θέμα Πινέδα/αντι-Πινέδα.

Αν κρατήσεις τον παίκτη ή φέρεις ισάξιο, ξεκινάς με τέρμα τα γκάζια για το ριπιτ.

Η ΑΕΚ το 2018 στο αντίστοιχο διάστημα είχε χάσει Ουχο, Λάζαρο, Βρανιες και μετά από λίγες μέρες το Μανόλο.

Η ΑΕΚ το 2023 με τον ίδιο άνθρωπο στο τιμόνι σου λέει ότι τον Γκαρσία θα τον χαρώ εγώ.

Και επίσης η ΑΕΚ του 2023 κάνει δεξιώσεις, σουαρέ, σουβλακοκατανηξεις στα τσιμέντα μέσα στη χλιδή.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, MITSAKLAS said:

Όλη η επόμενη χρονιά είναι το θέμα Πινέδα/αντι-Πινέδα.

Αν κρατήσεις τον παίκτη ή φέρεις ισάξιο, ξεκινάς με τέρμα τα γκάζια για το ριπιτ.

Η ΑΕΚ το 2018 στο αντίστοιχο διάστημα είχε χάσει Ουχο, Λάζαρο, Βρανιες και μετά από λίγες μέρες το Μανόλο.

Η ΑΕΚ το 2023 με τον ίδιο άνθρωπο στο τιμόνι σου λέει ότι τον Γκαρσία θα τον χαρώ εγώ.

Και επίσης η ΑΕΚ του 2023 κάνει δεξιώσεις, σουαρέ, σουβλακοκατανηξεις στα τσιμέντα μέσα στη χλιδή.

κι εγω εκει σταθηκα 

 

"Δεν ειναι τα φραγκα το παν "  θα τον χαρουμε εμεις τον Λιβαι...

Στυλιανοπουλε , τσεκαρε μετα την περιμετρο μηπως γκρεμιστηκε καμια  πολεμιστρα

  • Hahaha 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mike said:

κι εγω εκει σταθηκα 

 

"εν ειναι τα φραγκα το παν "  υα τον χαρουμε εμεις τον Λιβαι...

Στυλιανοπουλε , τσεκαρε μετα την περιμετρο μηπως γκρεμιστηκε καμια  πολεμιστρα

Γενικά ας τσεκαριστει η στατικότητα του κτησματος.

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mike said:

κι εγω εκει σταθηκα 

 

"εν ειναι τα φραγκα το παν "  υα τον χαρουμε εμεις τον Λιβαι...

Στυλιανοπουλε , τσεκαρε μετα την περιμετρο μηπως γκρεμιστηκε καμια  πολεμιστρα

Τελικά δεν είναι τσιγκούνης.
 

Τρελός είναι 😆

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Καλά το ότι είπε δν πουλάει θα φανεί και στην πράξη. Σωστότατη τακτική για κάτι που θες να ανέβει η τιμή του. Το καλοκαίρι ακόμα δεν ξεκίνησε καλά καλά. Αν σκάσει πρόταση 20,20+ εκ. πολλά μπορεί να συμβούν. Το θέμα είναι να υπάρχει εναλλακτική σε όλες τις πιθανές αποχωρήσεις, κάτι που το πιστεύω απόλυτα με πελαδο και κουχαρσκι. Οπότε υπομονή για όλα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×