Jump to content

AEK - Ευρωπη 2023-24


amd
 Share

Recommended Posts

9 minutes ago, billy21 said:

Οπαδοί της Χάιντουκ είχαν έρθει πάντως κ είχαν γίνει κ διάφορα σκηνικά στο γήπεδο. Μιλάμε 15 χρόνια χονδρικά πριν.

Αυτο εγραψα. Ηρθαν εγιναν κατι ψιλα κ δν πηραμε τικετς εμεις

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, CHⓇIS said:

Αυτο εγραψα. Ηρθαν εγιναν κατι ψιλα κ δν πηραμε τικετς εμεις

Σόρρυ δεν το είδα καλά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, billy21 said:

Οπαδοί της Χάιντουκ είχαν έρθει πάντως κ είχαν γίνει κ διάφορα σκηνικά στο γήπεδο. Μιλάμε 15 χρόνια χονδρικά πριν.

Άλλο οακα βέβαια... 

Άλλα καλόπαιδα και αυτά της torcida 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Hades said:

Άλλο οακα βέβαια... 

Άλλα καλόπαιδα και αυτά της torcida 

Παιδιά του πολέμου, έπρεπε κάπου να ξεδώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευρωπαϊκά ματς μόνο η ουέφα αποφασίζει αν θα υπάρχουν φιλοξενούμενοι οπαδοί; Ή μπορεί να πει και η παε ότι όχι, εγώ δε θέλω να δώσω εισιτήρια στη Ντιναμό πχ;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, krokosmios said:

Σε ευρωπαϊκά ματς μόνο η ουέφα αποφασίζει αν θα υπάρχουν φιλοξενούμενοι οπαδοί; Ή μπορεί να πει και η παε ότι όχι, εγώ δε θέλω να δώσω εισιτήρια στη Ντιναμό πχ;

Η κάθε ΠΑΕ μπορεί να διατυμπανίσει στην ΟΥΕΦΑ ότι εμείς πχ δεν τους θέλουμε γιατί έχουμε κόντρα ή οι οπαδοί άλλης ομάδας έχουν σχέσεις και φοβόμαστε επεισόδια όμως την τελική απόφαση την παίρνει η ΟΥΕΦΑ. Αν πει δίνεις εισητήρια δίνεις ότι προβλέπεται. 5% της χωρητικότητας νομίζω είναι και μετά είναι στην κρίση των φιλοξενούμενων πόσα θα χρησιμοποιηθούν.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, CHⓇIS said:

Ναι. 

Κ μετα με την ριεκα παλι δν πηραμε

Όντως, αλλά ήμασταν μέσα περίπου 20 άτομα με προσκλήσεις πάνω από τον πάγκο της ομάδας. Μαζί με θεούλη Μπρέσεβιτς.

Ήταν κλειστό και το πέταλο της Ριέκα λόγω τιμωρίας με αποτέλεσμα να έχουμε αρκετούς από το πέταλο από πάνω μας, αλλά δεν έγινε το παραμικρό παρόλο που πεταχτήκαμε όρθιοι στα γκολ.

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχω πάει στο Μαξιμίρ το 2004. Έχει καλή ακουστική παρόλη την απόσταση, είναι γενικά καλή έδρα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Οι προκλήσεις πολλές για την Ντινάμο. Στο ρόστερ της διαθέτει μια 4άδα διεθνών Κροατών που ήταν κανονικά στις τελευταίες μεγάλες επιτυχίες της εθνικής.

Ο τερματοφύλακας Λιβάκοβιτς, ο στόπερ Σούταλο, ο εξτρέμ Ιβανούσετς και ο επιθετικός Πέτκοβιτς. Άσχετα με την χρηματιστηριακή τους αξία και σύμφωνα με πληροφορίες του Sportime από την Κροατία, οι συζητήσεις είναι για πωλήσεις 50 εκατομμυρίων ευρώ. Για όλους. Η Φενέρμπαχτσε είναι κοντά στον Λιβάκοβιτς αντί 10 εκατομμυρίων ευρώ και η Φέγενορντ στον Ιβανούσετς αντί περίπου του ίδιου ποσού.

Η Τραμπζονσπόρ θέλει τον Πέτκοβιτς (στα 7 εκατομμύρια μπορεί να πάει η μεταγραφή) και ο Άγιαξ τον Σούταλο. Η μεταγραφή του Σούταλο είναι και εκείνη που θα είναι η μεγαλύτερη, η Ντιναμό δεν τον δίνει με κάτω από 20 εκατομμύρια. Το ζήτημα είναι πως οι Λιβάκοβιτς, Ιβανούσετς φαντάζει ως πολύ πιθανό να πωληθούν πριν τα ματς με την ΑΕΚ. Έτσι λέγεται στην Κροατία. Κάτι που αν μη τι άλλο θα είναι θετικό για την ΑΕΚ.

Πηγή: Sportime

 

Link to comment
Share on other sites

Παντως βλεποντας τα στιγμιοτυπα της Χαιντουκ με την Ντιναμο μου φανηκε ομαδα με ποιοτητα μπροστα αλλα ψιλογκαφατζηδες πισω. Ειδικα το 1-1 του Λιβαγια ειναι για γελια. Επισης εχουν στο κεντρο τον Μισιτς που επαιζε στον παοκ, αργοκινητο καραβι θα τον λιωσουν οι Σιμανσκι/Γιονσον.

Το ερωτημα ειναι για αυριο:

α) βλεπουμε την τριαρα του βαζελου απο τους ουκρανους;

β) παρακολουθουμε ντιναμο με αστανα;

γ) και τα δυο

Link to comment
Share on other sites

Η Ντινάμο Ζάγκρεμπ απέκτησε τον Τακούρο Κανέκο.

Δεξιό μπακ από την Ιαπωνία ανακοίνωσε η Ντινάμπο Ζάγκρεμπ. Η πιθανή αντίπαλος της ΑΕΚ στον γ’ προκριματικό του Champions League απέκτησε τον 25χρονο δεξιό χαφ Τακούκο Κανέκο.

Αυτή είναι η πρώτη φορά που ο Ιάπωνας θα αγωνιστεί στην Ευρώπη, ο οποίος φέτος με τη φανέλα της Σαπόρο, κατέγραψε 24 συμμετοχές, 9 γκολ και 4 ασίστ.

 

Δεξί χαφ είναι, όχι μπακ

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, thodoris19 said:

Παντως βλεποντας τα στιγμιοτυπα της Χαιντουκ με την Ντιναμο μου φανηκε ομαδα με ποιοτητα μπροστα αλλα ψιλογκαφατζηδες πισω. Ειδικα το 1-1 του Λιβαγια ειναι για γελια. Επισης εχουν στο κεντρο τον Μισιτς που επαιζε στον παοκ, αργοκινητο καραβι θα τον λιωσουν οι Σιμανσκι/Γιονσον.

Το ερωτημα ειναι για αυριο:

α) βλεπουμε την τριαρα του βαζελου απο τους ουκρανους;

β) παρακολουθουμε ντιναμο με αστανα;

γ) και τα δυο

Επιλέγω να ειμαι αιρετικός και επειδή θέλω να δω Aubameyang (και όχι μόνο) να κάνει λαγούς τους λαγούς, προτιμώ να περάσουν τους Ουκρανούς. Κάνω και θυσία στο βωμό της οικογενειακής μετέπειτα ηρεμίας καθότι έχουμε λαγουδάκι στην οικογένεια και πρέπει να χαρεί (έστω και ελάχιστα) φέτος. Ντινάμο θα δώ στον επαναληπτικό. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Asvos_Neo AFM said:

7tlhlk.jpg.00e42f2bdea5ae883e45e2790df3bc84.jpg

1.Με την απόκτηση του Εισιτηρίου Διαρκείας τεκμαίρεται ότι ο αντισυμβαλλόμενος Κάτοχος έχει αναγνώσει, κατανοήσει και αποδεχτεί πλήρως και ανεπιφύλακτα

τους «Όρους Χρήσης Εισιτηρίου Διαρκείας».

22. Σε περίπτωση ματαίωσης/διακοπής/διεξαγωγής Αγώνα «κεκλεισμένων των θυρών» ή εκκένωσης θύρας ή θυρών, ο Κάτοχος Εισιτηρίου Διαρκείας δεν διατηρεί
δικαίωμα υπαναχώρησης ή/ και επιστροφή μέρους του αντιτίμου του Εισιτηρίου Διαρκείας ή/και αποζημίωσης οποιασδήποτε άλλης μορφής.
 

Οπότε ακόμα και να παίξουμε κεκλεισμένων όλη την χρονιά στην Ευρώπη θα μας πει η ΠΑΕ τα αποδέχτηκες,δεν φέρω κάποια ευθύνη. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, fanch21 said:

1.Με την απόκτηση του Εισιτηρίου Διαρκείας τεκμαίρεται ότι ο αντισυμβαλλόμενος Κάτοχος έχει αναγνώσει, κατανοήσει και αποδεχτεί πλήρως και ανεπιφύλακτα

τους «Όρους Χρήσης Εισιτηρίου Διαρκείας».

22. Σε περίπτωση ματαίωσης/διακοπής/διεξαγωγής Αγώνα «κεκλεισμένων των θυρών» ή εκκένωσης θύρας ή θυρών, ο Κάτοχος Εισιτηρίου Διαρκείας δεν διατηρεί
δικαίωμα υπαναχώρησης ή/ και επιστροφή μέρους του αντιτίμου του Εισιτηρίου Διαρκείας ή/και αποζημίωσης οποιασδήποτε άλλης μορφής.
 

Οπότε ακόμα και να παίξουμε κεκλεισμένων όλη την χρονιά στην Ευρώπη θα μας πει η ΠΑΕ τα αποδέχτηκες,δεν φέρω κάποια ευθύνη. 

Αν γινόταν κάτι τέτοιο, υπάρχει τρόπος αποζημίωσης:  Είναι 1 παιχνίδι play off και 3 ομίλων, τουλάχιστον. Αυτά εντός έδρας και άλλα τόσα εκτός. 8 δηλαδή.

Ε δώσε μου για αυτά daily pass cosmote για να δω από το σπίτι, 80 ευρώ βγαίνει. Είναι τα μισά περίπου από το διαρκείας και δεν κοστίζει τίποτα στην ΠΑΕ (έχει βγάλει κέρδος από ακριβά εισιτήρια σε αγώνες κεκλεισμένων!) και την κοσμοτέ (κλάιν μάιν). 

Το θέμα είναι να μην φτάσουμε εκεί. Και να είναι όλα ήσυχα στο γήπεδο (δύσκολο), απέξω θα γίνουν πράγματα. Όχι μόνο με βαλκάνιες ομάδες, γενικά. Δεν μπορούμε να βάλουμε μυαλό, όποιος έχει τέτοιες ελπίδες απλά δεν έχει γείωση με την απαράδεκτη πραγματικότητα. Στο τέλος ζημιώνεται η ΑΕΚΑΡΑ μας και αυτοί που προκαλούν τις ταραχές δε φαίνεται να νοιάζονται.

Τώρα συγκεκριμένα για τη Ντιναμό, τί να πω. Δε μπορώ να φανταστώ σενάριο που επισκέπτονται τη Φιλαδέλφεια με μαζικούς ναζιστικούς χαιρετισμούς, στοχάδια και σβάστικες. Η κοινή λογική επιτάσσει να μην υπάρχουν φιλοξενούμενοι σε κανέναν από τους δύο αγώνες, πάνω απ'όλα για την προστασία της ανθρώπινης ζωής.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SpiRos said:

Να προχωρήσει κάθε εγχώριος αντίπαλός μας στην Ευρώπη.

Τουλάχιστον να παίξουν ομίλους. Δεν γίνεται αυτοί να ξεκουραζονται μεσοβδόμαδα όσο εμείς θα μοχθουμε στις Ευρώπες. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, felman said:

To xaos sto Maksimir Maios 1990

οκ...ερασιτεχνικο ξυλο ..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε θέλω να περάσει κανένας εγχώριος αντίπαλος. Ει δυνατόν θέλω να ξεφτιλιστούν και όλοι με 3-4αρες. Δε μ' ενδιαφέρει καν το ράνκινγκ της ουέφα.

Και παράλληλα θέλω εμείς να κάνουμε μεγάλες νίκες φέτος στην ευρώπη για να αποδειχτεί ότι το ποδόσφαιρο που παίζουμε είναι εξαιρετικό και υπερσύγχρονο και μια πρωτοποριακή προσέγγιση εξ αμερικής που τώρα κάνει δειλά την εμφάνισή της στη γηραιά ήπειρο, και όχι απλά "μια καλούτσικη μπαλίτσα για τα δεδομένα της ψωροκώσταινας" όπως ισχυρίζονται διάφοροι αλλόθρησκοι.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, felman said:

To xaos sto Maksimir Maios 1990

 

Ωραία χρόνια, αγνά, γεμάτα καθάριο μίσος. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, In A.E.K We Trust said:

Αν γινόταν κάτι τέτοιο, υπάρχει τρόπος αποζημίωσης:  Είναι 1 παιχνίδι play off και 3 ομίλων, τουλάχιστον. Αυτά εντός έδρας και άλλα τόσα εκτός. 8 δηλαδή.

Ε δώσε μου για αυτά daily pass cosmote για να δω από το σπίτι, 80 ευρώ βγαίνει. 

Και αν έχεις ήδη κοσμοτε τβ τι κερδίζεις με αυτό;

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, felman said:

To xaos sto Maksimir Maios 1990

 

Πω κοιτα ποσο απλοι μπατσοι τοτε σε συγκριση με το τωρα που ναι σαν ρομποκοπ ντυμένοι

Απο αποψη εξαρτυσης εννοω

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fanch21 said:

Και αν έχεις ήδη κοσμοτε τβ τι κερδίζεις με αυτό;

Αντίστοιχα μπορείς να πάρεις κάποια έκπτωση, κάποιους μήνες δωρεάν.

Αναφέρω ως τρόπο αποζημίωσης την τηλεοπτική μετάδοση γιατί είναι το ελάχιστο που μπορεί να προσφερθεί, μιας και κυριολεκτικά δε μπορείς να δεις από κοντά το θέαμα για το οποίο έχεις προπληρώσει ακριβό εισιτήριο. Είναι η μόνη σχετική "λύση", το να το δεις από το σπίτι σου δωρεάν. Ας ελπίσουμε όμως ότι δεν θα φτάσουμε σε αυτό το σημείο, διότι το κεκλεισμένων είναι μια αισιόδοξη τιμωρία. Πιο πιθανή είναι η βαρβάτη απαγόρευση συμμετοχής για πολλά χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos pinned this topic
  • nikos unpinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×