Jump to content

AEK - Ευρωπη 2024 -25


amd
 Share

Recommended Posts

ΤΕΡΑΣΤΙΑ ευκαιρία όταν έρθουν να πάρουμε το τρίποντο. Θα έχουν υπηρεσιακό και πίσω είναι χωνί

Link to comment
Share on other sites

Με 0-3 στο ημίχρονο ντέρμπι πάντως στην Ελλάδα ειναι πιο πιθανό να απολυθείς στο ημίχρονο παρά να κρατήσεις τη θέση σου.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, CHⓇIS said:

Διακοπη

Ειπαν οι οπαδοι να μην αφήσουν ούτε το 0,01% αμφιβολία στη διοίκηση!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, απομένουν 11 μέρες για το μεταξύ μας ματς και οι πιθανότητες να είναι αυτό το πρώτο τους με νέο προπονητή ειναι πολλές! Λογικά λόγω εμφανίσεων, θα εχουν ήδη μια short-list διαθέσιμων και σε 5-6 μέρες το πολύ θα επιλέξουν.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μόνο νίκη με Άγιαξ. Κάπως έτσι οι πιθανότητες να προκριθούμε ως 3οι είναι τεράστιες. Και ανοίγει και καλό παραθυράκι για παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Just now, In A.E.K We Trust said:

Μόνο νίκη με Άγιαξ. Κάπως έτσι οι πιθανότητες να προκριθούμε ως 3οι είναι τεράστιες. Και ανοίγει και καλό παραθυράκι για παραπάνω...

Νικη με Αγιαξ και οχι νίκη της Μαρσέιγ με Μπράιτον σε φέρνει καβάλα στ΄άλογο..

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Kami said:

Νικη με Αγιαξ και οχι νίκη της Μαρσέιγ με Μπράιτον σε φέρνει καβάλα στ΄άλογο..

Σενάριο νίκης μας και ισοπαλίας στο Μαρσέιγ-Μπράιτον είναι το καλύτερο για εμάς
ΑΕΚ 6
Μαρσέιγ 2
Άγιαξ 1
Μπράιτον 1

Ρεαλιστικά όμως η Μπράιτον θα πάρει τη Μαρσέιγ, οπότε:
ΑΕΚ 6
Μπράιτον 3
Άγιαξ 1
Μαρσέιγ 1
Σε αυτό το σενάριο είναι ξεκάθαρο ότι η Μπράιτον περνά πρώτη και εμείς παλεύουμε -με καλές πιθανότητες- για τις θέσεις 2,3.

Θα σκοτώνονται οι Άγιαξ, Μαρσέιγ μεταξύ τους για μια θέση από εκεί και πέρα. Αν δε χάσουμε στον αμέσως επόμενο στη Μασσαλία, πιστεύω περνάμε ακόμα και 2οι.

Πιστεύω 1η θα βγει τελικά η Μπράιτον, νικώντας ακόμα και εμάς δυστυχώς. Αλλά η νίκη αυτή που κάναμε, στην έδρα του δυνατότερου αντιπάλου (!), μας έχει δώσει απίστευτα φτερά. 
 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, In A.E.K We Trust said:

Σενάριο νίκης μας και ισοπαλίας στο Μπράιτον είναι το καλύτερο για εμάς
ΑΕΚ 6
Μαρσέιγ 2
Άγιαξ 1
Μπράιτον 1

Θα σκοτώνονται οι άλλοι μεταξύ τους για μια θέση από εκεί και πέρα. Αν δε χάσουμε στον αμέσως επόμενο στη Μασσαλία, πιστεύω περνάμε ακόμα και 2οι. Πιστεύω 1η θα βγει τελικά η Μπράιτον, νικώντας ακόμα και εμάς δυστυχώς.
 

Ειναι στη Μασσαλία το ματς! Εχει 2 σερί εντός η Μαρσέιγ το 2ο με μας και μετά ερχεται στα Φιλαδέλφεια! Αν ειμαστε 4-5 πόντους μπροστά, θα έχουμε μεγάλο αβαντάζ

Link to comment
Share on other sites

Και όπως είναι σήμερα να ερχόταν ο Άγιαξ θα ήταν και πάλι ένα πανδυσκολο παιχνίδι. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agent HAF said:

Και όπως είναι σήμερα να ερχόταν ο Άγιαξ θα ήταν και πάλι ένα πανδυσκολο παιχνίδι. 

Αυτό ισχύει. Πιστεύω ο Άγιαξ θα μας δυσκολέψει απίστευτα, πολύ περισσότερο από τους 2 άλλους. Αν κάποιος μπορεί να μας πετάξει στην τελευταία θέση νικώντας μας 2 φορές, αυτός είναι ο Άγιαξ, όχι η Μαρσέιγ. Πρέπει να κάνουμε ΤΕΡΑΣΤΙΑ υπέρβαση και να δούμε σαν τελικό το ΑΕΚ-Άγιαξ. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agent HAF said:

Και όπως είναι σήμερα να ερχόταν ο Άγιαξ θα ήταν και πάλι ένα πανδυσκολο παιχνίδι. 

Δεν νομίζω ότι ο σημερινός Αγιαξ μπορούσε να γλιτώσει στην Αγιά Σοφιά.. Ομως μετά τα επεισόδια και την αλλαγή προπονητή δεν θα είναι ο ίδιος..

Link to comment
Share on other sites

Ολοταχώς για οριστική διακοπή το Άγιαξ - Φέγενορντ, με τις δύο ομάδες να μπαίνουν ξανά στα αποδυτήρια

Link to comment
Share on other sites

Εμεις χαμηλα το πηχι. Αγελη πιεση και παθος. Μη μας πιασουν μεγαλοιδεατισμοι

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Kami said:

Συμφωνώ σε όλα τα άλλα, εδω θα σε διορθώσω.. Τώρα είναι η ώρα για τα πάντα όλα! Αποτύχαμε και μας κλέψανε πολλές χρονιές αφήνοντας μας στο τίποτα. Τωρα δεν είναι ωρα συναλλαγής και υποχωρήσεων, τώρα είμαστε και για τα πολλά και για τα μεγάλα.

Φίλε @Kami σε διορθώνω κι εγώ για να σου πω ότι συμφωνώ μαζί σου 😁 Αυτό που έγραψα είναι ένα καθαρά υποθετικό δίλημμα, αν δηλαδή πρέπει κανείς να διαλέξει υποχρεωτικά είτε το ένα είτε το άλλο. Δεν έγραψα ότι δεν θέλω τα πάντα όλα. Αλλά αν πχ πούμε ότι στα επόμενα 10 χρόνια θέλω οχτώ πρωταθλήματα και απλά συμμετοχή σε ομίλους κάθε χρονιά ή και καμιά σφαλιάρα τύπου Βελέζ ή Τραμπζονσπόρ κατακαλοκαιρο, ή τέσσερα πρωταθλήματα και τέσσερις πορείες στους 8 ή στους 4 οποιουδήποτε ευρωπαϊκού κυπέλλου, εγώ θα πάρω το δεύτερο. Κουβέντα να γίνεται όλα αυτά, βέβαια. Όλοι θέλουμε οχτώ πρωταθλήματα, τέσσερις γκράντε πορείες και τέσσερις ευρωκουπες -διόρθωσε με αν μπορείς 😂

ΥΓ: Συναλλαγές και υποχωρήσεις μακριά από μας, θέλω να κοιμάμαι ήσυχος τα βράδια ρε συ. Ό,τι αξίζει η ΑΕΚ στο χορτάρι να παίρνει, τα υπόλοιπα ας απασχολούν άλλες ομάδες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Bukowski said:

Γενικα νομιζω πλεον στοχος πρεπει να ειναι η 1η θεση στον ομιλο.

Με νικη επι του Αγιαξ εδω σε συνδυασμο με χ στο Μαρσειγ-Μπραιτον, ναι. Μη προτρεχουμε ομως.

Προς το παρων, στοχος να παιζουμε Ευρωπη το Φλεβαρη.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Yossarian said:

Αλλά αν πχ πούμε ότι στα επόμενα 10 χρόνια θέλω οχτώ πρωταθλήματα και απλά συμμετοχή σε ομίλους κάθε χρονιά ή και καμιά σφαλιάρα τύπου Βελέζ ή Τραμπζονσπόρ κατακαλοκαιρο, ή τέσσερα πρωταθλήματα και τέσσερις πορείες στους 8 ή στους 4 οποιουδήποτε ευρωπαϊκού κυπέλλου, εγώ θα πάρω το δεύτερο.

 

Δεν είχα σκεφτεί ποτέ αυτό το ενδεχόμενο γιατί είναι εκτός ποδοσφαιρικής λογικής.

Δεν μπορεί μια ομάδα τόσο καλή που να κατακτά 8/10 εγχώρια, να μην έχει κάποιες επιτυχίες και στην ευρώπη, ίσως να μην καταφέρει 4 πορείες.. αλλά 2-3 καλές τουλάχιστον θα τις καταφέρει.. εκτός βέβαια αν δεν τα κατακτα εντός γηπέδου.. αν δεν έχει πραγματικα αυτή την ποδοσφαιρική αξία..💩

Μιας και εμεις δεν πάμε σετ με το Αιγάλεω δεν είχα ποτέ τέτοιο άγχος. Αμα ειμαστε αρκετα καλοι για να ξεπεράσουμε τους απαταιώνιους, μπορούμε να προκριθούμε και απ τους ομίλους του γιουρόπα😋

Στα γράφω γιατι είσαι καλός στις προβλέψεις και θέλω να ξορκίσω το κακο πριν μας βρει

images?q=tbn:ANd9GcTpdafHJNRNwUogo_OnS5N

 

ΥΓ: Φυσικά μακριά απο μενα προλήψεις και γενικά δεισιδαιμονίες.

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×