Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - ποακ (Τελικός Κυπέλλου): 24/05/23, 20:30


SpiRos
 Share

mvp-Κόουτσινγκ- βραβείο Μάνταλου   

77 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
    • Ρότα
    • Βίντα
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ελίασον
      0
    • Πινέδα
    • Γκατσίνοβιτς
    • Τσούμπερ
    • Γκαρσία
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Σιντιμπέ
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Φερνάντες
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ρότα
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ελίασον
      0
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Σιντιμπέ
    • Γιόνσον
      0
    • Μάνταλος
    • Φερνάντες
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ελίασον

«Τώρα προετοιμαζόμαστε για τον τελικό Κυπέλλου. Είμαστε πολύ χαρούμενοι και ευχαριστημένοι με την κατάκτηση του πρωταθλήματος, καθώς παλέψαμε γι’ αυτό όλη τη σεζόν, και τώρα θέλουμε να πάρουμε έναν ακόμα τίτλο. Είμαστε ενθουσιασμένοι για μια ακόμα κούπα».

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pankar said:

Δεν θέλω να είμαι γκρινιάρης, αλλά ο οργανισμός κάνει σαν να έχει ολοκληρωθεί η χρονιά. Μιλάμε για μεταγραφές, ο Πελάδο λέει "ευχαριστώ σε όλους", μπουζούκια, ποστς...

Εγω το αντιθετο βλεπω

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Pankar said:

Δεν θέλω να είμαι γκρινιάρης, αλλά ο οργανισμός κάνει σαν να έχει ολοκληρωθεί η χρονιά. Μιλάμε για μεταγραφές, ο Πελάδο λέει "ευχαριστώ σε όλους", μπουζούκια, ποστς...

Ο οργανισμός απλά πανηγύρισε το πρωτάθλημα. Χθες ήμασταν όλοι νεκροί, από σήμερα-αυριο θα φανεί που πάει η δουλειά. Προσωπικά πιστεύω πως ο Αλμέιδα θα κρατήσει τα μποσικα και θα τους έχει έτοιμους.

Παρεμπιπτόντως, η ΑΕΚ όχι μόνο δεν κλάταρε όπως νομίζαμε, αλλά είχε covid/γαστρεντερίτιδα/σκουλαμέτρα όσο έπαιζε τα ντέρμπι το ένα μετά το άλλο. Όταν τελείωσε αυτό, ξαναγύρισε σε εργοστασιακές ρυθμίσεις. Δεν προκύπτει από κάπου ότι στον τελικό δεν θα είναι αυτή που πρέπει. Ο Αλμέιδα έχει αποδείξει ότι την ομάδα την κρατά στην κατάσταση που πρέπει όλον τον χρόνο και με το ξεφουσκωμα να αποδεικνύεται μάλλον στοχευμένο εκεί κατά τον Φλεβάρη πότε ήταν 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουμε ιδέα ποια είναι η πραγματική κατάσταση της ομάδας και η ερμηνεία πραγμάτων κατά το δοκούν μόνο να μας εκθέσει μπορεί. Αυτή είναι η επιτυχία του Αλμέιδα φέτος, κανείς δεν ξέρει εκτός της ομάδας τι γίνεται μέσα σε αυτή. Όποιος δεν το έχει καταλάβει ακόμα και τώρα αυτό, μάλλον δεν παρακολουθεί καλά την ομάδα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε αντίθεση με το 18 που όλοι τρέχανε παραμονες του αγώνα στο γάμο του Αβερελ Ανέστη, τώρα βλέπω στις δηλώσεις όλων σοβαρότητα και να λένε οτι δεν έχει τελειώσει η σεζόν, οτι θελουμε το κύπελλο, το νταμπλ κλπ. Εγώ δεν πιστεύω οτι με αυτόν τον προπονητή θα δούμε αδιάφορη ΑΕΚ. Κακη ΑΕΚ μπορεί να δούμε, στην κοσμάρα τους ποτε. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Παντως ειδικα σε ενα ματς με πιθανη παραταση + πεναλτι (6 αλλαγες αρα) δεν με πειραζει να δω "εντεκαδα κυπελλου". Αν δε χασουμε απο την κανονικη διαρκεια (που δεν το φοβαμαι), τοτε ειτε θα το σηκωσουμε απο την κανονικη διαρκεια, ειτε θα μπουν οι "βασικοι πρωταθληματος" στο 60 και θα παιξουν 60 λεπτα. Αυτες ειναι οι εναλλακτικες. Βαλτε και τον Αλμειδα που δε θα τους αφησει να επαναπαυθουν, ειμαι αρκετα αισιοδοξος για το συγκεκριμενο ματς.

Link to comment
Share on other sites

Δεν επιτρέπεται να χάσουμε και άλλο τελικό από αυτούς, δεν γίνεται για την ιστορία της ομάδας. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει περιπτωση επιχειρηματικα με αυτη την κυβέρνηση να αφεθει ο Βαγγέλης 4ος ειδικα οταν στην κανονική διάρκεια βγηκε 3ος. Ο Μελισσανιδης δεν ειναι χαζος. Κλειδωμένο ειναι το νταμπλ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει σύγκριση με το 18 για πολλους λογους.

Εγώ ελπίζω ότι το «πρέπει να το παρουμε» για πολλους λογους (1ο νταμπλ μετά από τόσα χρονια, αντίπαλοι αυτοί) στην φετινή ομάδα δεν θα δημιουργήσει άγχος, αλλά ακόμα μεγαλύτερο πάθος.

Link to comment
Share on other sites

Το '18 τα μουνόπανα που είχανε κλέψει το προηγούμενο κύπελο με γκολ γιόμα και πισωπεταλικό οφσάιντ και είπανε έλα χαρείτε με τη χαρά μας, βγήκαν να το πάρουν μπροστά σε όλη την Ελλάδα με μάσκες ενός τσετσένου που προ ημερών είχε μπει με όπλο στον αγωνιστικό χώρο να διακόψει το πρωτάθλημα. 

Το διανοείστε ρε μαλάκες; 

Κάτι μουνόπανα τύπου Ντέμης Νικολαΐδης πήρανε καμία συνέντευξη κάνα Βιερινια να τον ρωτήσουν πώς επετράπη τέτοιο πράγμα; 

Γιατί όχι, στη Λίβερπουλ έτσι κάνουνε; 

  • Δικεφαλάκι 9
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Bukowski said:

Δεν υπαρχει περιπτωση επιχειρηματικα με αυτη την κυβέρνηση να αφεθει ο Βαγγέλης 4ος ειδικα οταν στην κανονική διάρκεια βγηκε 3ος. Ο Μελισσανιδης δεν ειναι χαζος. Κλειδωμένο ειναι το νταμπλ.

Δε θα ειναι κυβερνηση ομως οταν θα γινει το ματς.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, steluckyy said:

Δε θα ειναι κυβερνηση ομως οταν θα γινει το ματς.

Σιγά μη δεν γίνει δεύτερος γύρος.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Atlas21 said:

Σιγά μη δεν γίνει δεύτερος γύρος.

Ήτοι θα εχουμε μεταβατικη κυβερνηση μετα τις εκλογες, οχι την ιδια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΚΙ ΑΛΛΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΑΠ ΑΥΤΟΥΣ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Στην σημερινή (17/5) προπόνηση της ΑΕΚ στα Σπάτα ο τεχνικός της Ένωσης, Ματίας Αλμέιδα είχε κάθε λόγο να χαμογελά, καθώς άπαντες πλην Αραούχο, βέβαια, είναι στα… όπλα και πανέτοιμοι για το ραντεβού του τελικού της επόμενης Τετάρτης (24/5) με τον ΠΑΟΚ στον Πανθεσσαλικό.

Ο Αλμέιδα είδε με ικανοποίηση μετά το διήμερο ρεπό όλους τους παίκτες στη διάθεση πλην, βέβαια, του μεγάλου αρχηγού, Σέρχιο Αραούχο που υποβλήθηκε πρόσφατα σε εγχείρηση στο γόνατο και αναμένεται να επιστρέψει τον Σεπτέμβριο.

Και η ΑΕΚ είναι δεδομένο πως θέλει όλους παίκτες πανέτοιμους για το ραντεβού με τον ΠΑΟΚ και την ιστορική ευκαιρία να κάνει νταμπλ μετά από πολλές δεκαετίες. Άλλωστε, στην Ένωση δεν υπάρχει η λέξη «χαλάρωση». Άπαντες είναι αποφασισμένοι να πάρουν και το Κύπελλο.

Να σημειωθεί, βέβαια, πως ο Αραούχο έχει επιστρέψει από την Ισπανία. Είναι στα Σπάτα και δουλεύει στις εγκαταστάσεις της ΑΕΚ στον τομέα της αποθεραπείας του.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνεται το φετινό κύπελλο και για να είμαστε και σίγουροι μιας και είμαι αιώνιος κουβάς θα παίξω κατάκτηση Παοκ για να το σιγουρέψουμε.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν διανοούμαι ΚΑΝ να το χασουμε!

πάμε για ΕΠΙΚΟ ΜΑΤΣ και ΝΤΑΜΠΛ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Με 11αδα κυπελλου ειπε ο Τσακιρης στα ραδια.

 

βεβαια ειπε και με 1-2 βασικους.

 

καλο θα ειναι να μην γινουν τρελες, θα πω εγω...  δεν υπαρχει κανενας λογος να ξεκινησουν Γαλανοπουλοι κλπ

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, nikos said:

Με 11αδα κυπελλου ειπε ο Τσακιρης στα ραδια.

 

βεβαια ειπε και με 1-2 βασικους.

 

καλο θα ειναι να μην γινουν τρελες, θα πω εγω...  δεν υπαρχει κανενας λογος να ξεκινησουν Γαλανοπουλοι κλπ

νταξει αφου το ειπε ο πατατακιας το αναποδο θα γινει

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, nikos said:

Με 11αδα κυπελλου ειπε ο Τσακιρης στα ραδια.

 

βεβαια ειπε και με 1-2 βασικους.

 

καλο θα ειναι να μην γινουν τρελες, θα πω εγω...  δεν υπαρχει κανενας λογος να ξεκινησουν Γαλανοπουλοι κλπ

Για Γαλανόπουλο είμαι σίγουρος ότι θα ξεκινήσει. 

Link to comment
Share on other sites

Τα γράψαμε και εγώ και ο @amd ότι θα μείνει πιστός στη φιλοσοφία του βάζοντας τη λεγόμενη 11αδα κυπέλου. Μόνη εξαίρεση είχε μέχρι τώρα σε αυτό το δόγμα τον Πινεδα, Γκαρσια, αραουχο άρα αναμένετε να παίζουν αυτοί με το Τσουμπερ αντί του ουχο. Αυτό που είπε ο @amdγια Τζαβελλας είχε λογική δλδ τον έβαλα με Βόλο ώστε να πάρει το χειροκρότημα και να βάλει Μουκουντι.

Μάνταλος γαλανο, μοχαμαντι, Στάνκοβιτς, Μητογλου, Ελίασον σιγουρακια μάλλον 

Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos unpinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×