Jump to content

Ποσο αισιοδοξοι εισαστε για το γηπεδο?


"Αγιά Σοφιά"  

43 members have voted

  1. 1. "Αγιά Σοφιά"

    • Θα ξεκινησει σε 1-2 μηνες
    • Θα ξεκινησει σε παραπανω απο 2 μηνες
    • Δεν ειμαι ιδιαιτερα αισιοδοξος οτι θα γινει το γηπεδο
    • Ψιλο-αποκλειω να γινει το γηπεδο


Recommended Posts

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Εκει θα δουμε ποσο φτουραει ο Τιγρης.

Αν εχουμε παλι τα ιδια με το ΣΤΕ ειμαστε αξιοι της μοιρας μας και ας κανουμε ενα γηπεδο 10.000 θεσεων με προκατ ξυλινες εξεδρες να τελειωνουμε .

Αν δεν μπορεσει ο Τιγρης να το χτισει δεν θα μπορεσει κανενας και ποτε και το λεω εγω αυτο που τον αντιπαθω. Αν χαλασει λοιπον απο το να σφαχτουμε μεταξυ μας παλι ας βρεθει ενας τροπος να γινει ενα ολοιδιο γηπεδο η εστω κατι που να μην εχει κατι παραπανω απο αυτο που ειχαμε ωστε να μην εχουμε αναγκη κανεναν.

Και η κουτση μαρια εχει κανει γηπεδο ελεος τοσο καταραμενοι ειμαστε?

 

 

Σε κάθε περίπτωση, τόσο ο απαχαρακτηρισμός δημόσιας δασικής έκτασης, όσο και η έγκριση με νόμο της τροποποίησης ρυμοτομικού σχεδίου ενδέχεται να δημιουργήσουν προβλήματα στη συνταγματικότητα της ρύθμισης, στο ενδεχόμενο προσφυγής στο ΣτΕ.

Edited by ΧΑΜΠΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Εγω οπως το βλεπω δεν ειναι θεμα ποσο φτουραει ο τιγρης.

 

Τιθεται το ερωτημα "προσβαλλεται αυτο το πραγμα στο ΣΤΕ και διακοπτεται το εργο;". Αν ναι, παιρνουμε πουλο. Σε αυτη την περιπτωση ο τιγρης φταιει για την ως τωρα αισιοδοξια του, βεβαια...

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Αν ο Μαρινακης μπορεσει να βαλει καποιον να προσφυγει στο ΣΤΕ Νικο να μας την χαλασει την δουλεια που ειναι ετοιμη απο παντου τοτε ο Τιγρης γιατι δεν πηρε τα μετρα του για κατι τετοιο? Δεν το περιμενε οτι θα βρεθουν σκατιαρηδες πουλημενοι ?

Ειναι δυνατον ? Οταν ο Τιγρης ολοι πιστευουν οτι θα παρει ΕΠΟ και τα παντα ε ας παρει και το ΣΤΕ με τους μαρτυρες τοτε αν εχει κοτσια αλλιως παπαρια μεντολες και τα υπολοιπα.

Με τον Σταυρο στο χερι θα παθει οτι και ο Γρανιτσας με Βασουλα Παπανδρεου υποσχεσεις ΣΤΕ κτλ κτλ....!

Υποτιθεται οτι εχει τα μεσα να παρακαμψει μερικα πραγματα αν ειναι να μπλεξουμε παλι με ΣΤΕ ουτε σε 10 χρονια δεν ξεμπλεκουμε

Link to comment
Share on other sites

Οπως το θετεις εχεις δικιο, απλα το να παρει καποιος το ΣΤΕ μου φαινεται τραβηγμενο.

 

Βασικα δεν ξερω πού στηριζεται η αισιοδοξια του, αυτο ειναι που με μπερδευει.

 

Ξερει κατι περισσοτερο (πχ οτι δεν μπορει να προσβληθει αυτο στο ΣΤΕ/ σε αυτο ελπιζω εγω), εχει τα μεσα κι εκει ή απλα ειναι επιπολαιος? Ιδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

Ακουστε κατι... Εαν ψηφιστει το σχεδιο νομου (που θα ψηφιστει) ο Μελισσανιδης θα βγαλει αδεια σε 1 μηνα μεσα. Ακολουθειται τροπον τινα η τακτικη της Lamda και του Μουσειου. Μετα που θα εχουν πεσει μπετα, ας ελθουν να το γκρεμισουν, οπως ακριβως γκρεμισανε και το Mall στο Μαρουσι. Ελπιζω να συνεννοηθηκαμε :D

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

xD Σωστο απλα επειδη ειναι κατοικημενη περιοχη δεν μπορουν να δουλευουν ωρες κοινης ησυχιας και νυχτα σου θυμιζω.

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati
Ακουστε κατι... Εαν ψηφιστει το σχεδιο νομου (που θα ψηφιστει) ο Μελισσανιδης θα βγαλει αδεια σε 1 μηνα μεσα. Ακολουθειται τροπον τινα η τακτικη της Lamda και του Μουσειου. Μετα που θα εχουν πεσει μπετα, ας ελθουν να το γκρεμισουν, οπως ακριβως γκρεμισανε και το Mall στο Μαρουσι. Ελπιζω να συνεννοηθηκαμε :D

 

. & -

Link to comment
Share on other sites

Ο Αλατης βλεπω ειναι αισιοδοξος παντως.:D

 

Οσο για αυτο που λεει ο Ζαστρο, ευχομαι να ειναι πραγματι τοσο μαγκιτης ο Μελισσαν.

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

Για τον Αλατη το γραφω γιατι ειναι πιο πληροφορημενος σε ορισμενα πραγματα.

 

Το πολλ δειχνει οτι υπαρχει πραγματι αρκετη αισιοδοξια.

 

Οσο το ξανασκεφτομαι, φανταζομαι οτι ο Μελ αποκλειεται να μην εχει υπολογισει το θεμα ΣτΕ.

 

Οσο για την χρηματοδοτηση, αφου ειναι αισιοδοξος σημαινει οτι στην χειροτερη θα βαλει αυτος κι αλλα λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

εγω οσο δεν βλεπω κατι να στραβωνει ειμαι αισιοδοξος, μεχρι στιγμης υπαρχει συναίνεση απο σχεδον παντου, ακομα και η δουρου να βγει κιχ δεν θα βγαλει.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Εγω οσο δεν βλεπω κατι που να θυμιζει εργα ειμαι απαισιοδοξος. Απο υποσχεσεις υπογραφες και λοιπες παπαριες εχουμε χορτασει.

Δεν εχει στραβωσει κατι γιατι δεν ξεκινησε τιποτα ακομα....και αν δεν εισαι 100% σιγουρος δεν πρεπει να λες ! Αρρα η δεν ξερει τι λεει η τον κοροιδευουν μετα τισ συναντησεις με υπουργους και τον εκθετουν.

 

 

Φεβρουάριος 03 2014 15:44

Μελισσανίδης: "Μπουλντόζες σε 90-100 μέρες"!

Ικανοποιημένος από την εξέλιξη της συνάντησής του με τον Υπουργό Περιβάλλοντος, Γιάννη Μανιάτη εμφανίστηκε ο Δημήτρης Μελισσανίδης, ο οποίος αποκάλυψε πως από πλευράς Υπουργείου δεν υπάρχει το παραμικρό πρόβλημα για την ανέγερση του γηπέδου στη Νέα Φιλαδέλφεια και πως τα έργα θα ξεκινήσουν σε 90 με 100 ημέρες.

 

"Το επόμενο βήμα είναι να βγει το σχέδιο νόμου και να πάρουμε την άδεια, Αν δεν έχουμε το σχέδιο νόμου στα χέρια μας δεν μπορώ να πω πότε μπαίνουν οι μπουλντόζες. Μόλις βγει, πράγμα που πιστεύω θα γίνει σε περίπου 60 μέρες μετά θέλουμε και ένα μήνα για να πάρουμε την άδεια. Και έπειτα μπαίνουμε. Άρα πρώτα ο Θεός σε 90 με 100 μέρες θα μπορούμε να έχουμε μπουλντόζες στη Νέα Φιλαδέλφεια. Υπάρχει διαβεβαίωση από την Κυβέρνηση πως το σχέδιο νόμου θα γίνει το γρηγορότερο δυνατό :sarcastic_hand:και είναι σημαντικό πως το υποστηρίζει το Υπουργείο".

Edited by ΧΑΜΠΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Guest ALati
Για τον Αλατη το γραφω γιατι ειναι πιο πληροφορημενος σε ορισμενα πραγματα.

 

Το πολλ δειχνει οτι υπαρχει πραγματι αρκετη αισιοδοξια.

 

Οσο το ξανασκεφτομαι, φανταζομαι οτι ο Μελ αποκλειεται να μην εχει υπολογισει το θεμα ΣτΕ.

 

Οσο για την χρηματοδοτηση, αφου ειναι αισιοδοξος σημαινει οτι στην χειροτερη θα βαλει αυτος κι αλλα λεφτα.

 

Ο βηματισμός μέχρι τώρα είναι ο προσχεδιασμένος με κάποια προβληματάκια κυρίως στους χρόνους.

Έχουμε ακόμα μπροστά μας 2 πολύ σοβαρά σκαλοπάτια. Είμαι αισιόδοξος γιατί γνωρίζω με ποιον έχω να κάνω.

Στην παρούσα φάση, πιο πολύ με φοβίζει το 1ο βήμα που αφορά νόμους και πιθανές παρεμβολές. Το οικονομικό δεν με φοβίζει όσο κι αν ακούγεται αφελές. Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Ειναι αυτο που μας ειπες οτι περιμενεις να το δεσεις και μετα να μας το πεις η δεν εχει σχεση? Εμενα με ανησυχει και κατι αλλο,κατα ποσο αυτο που θα δουμε να χτιζεται θα εχει αμεση σχεση με οτι μας παρουσιασαν,δηλαδη θα δειχνει το γηπεδο οντως καρμπον οπως στις μακετες η θα ξενερωσουμε τη ζωη μας με τιποτε προκατ κατασκευες?

Edited by Saxon21
Link to comment
Share on other sites

Ειναι αυτο που μας ειπες οτι περιμενεις να το δεσεις και μετα να μας το πεις η δεν εχει σχεση? Εμενα με ανησυχει και κατι αλλο,κατα ποσο αυτο που θα δουμε να χτιζεται θα εχει αμεση σχεση με οτι μας παρουσιασαν,δηλαδη θα δειχνει το γηπεδο οντως καρμπον οπως στις μακετες η θα ξενερωσουμε τη ζωη μας με τιποτε προκατ κατασκευες?

 

Το μεγαλο κοστος στο γηπεδο ειναι αυτα που θα γινουν ετσι κι αλλιως κι οχι τα διακοσμητικα τουβλακια απ´ εξω πχ.

 

Επισης με την ευκαιρια θελω να γραψω και κατι αλλο.

Τασσομαι φανατικα εναντιον οσων λενε οτι θα εχουν πεσει πολυ εξω στο κοστος.

 

 

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ στον χαρτη σοβαρη εταιρεια που να πεφτει πολυ εξω στο κοστος σοβαρου εργου.-

Ενα 15% ειναι τα απροβλεπτα παντα.

Link to comment
Share on other sites

Μερικες φορες οι ανθρωποι που αποκτουν δυναμη και μαλιστα με ...αμφιλεγομενο τροπο, δειχνουν μια χωριατιλα, μια ασεβεια στο νομο, μια εντυπωση οτι ειναι πανω από ολους και ολα.

 

Εχω μια ανησυχια οτι ο δικος μας δεν εχει αντιληφθει οτι μπορει να τη βρει από το ΣτΕ αν κατι στραβωσει. Σαφως βεβαια αν το εργο ξεκινησει, μπορει να προστατευτει με κάθε λογης αθεμιτο τροπο και τρομοκρατια. Εξαλλου η Ελλαδα ειναι ένα απεραντο μπουρδελο και καποιοι ειναι λιγο πιο ισοι απεναντι στο Νομο. Ενδεχομενως η ΑΕΚ να μπορουσε να εκμεταλλευτει κατι τετοιο. Θα ημουν λιγο πιο ησυχος αν ο μελισσανιδης δεν ηταν τοσο "λαικος" τυπος. Δε μπορω να τεκμηριωσω τιποτε απ' οσα λεω, σκεψεις δικες μου ειναι ολα αυτα.

 

Επισης θα επαναλαβω οτι η ιστορια τα τελευταια χρονια δεν μας εχει δωσει το παραμικρο δικαιωμα να ειμαστε αισιοδοξοι. Προτεινω να επικρατησει η λογικη.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Και τρομεροι πατριωτες οι περισσοτεροι....Ο καπεταν Γιαννης ειδικα διεπρεψε για την αντισταση του κατα των Ιταλων κατακτητων...xD

Edited by ΧΑΜΠΟΣ
Link to comment
Share on other sites

οτι θα το φτιαξει το θεωρω δεδομενο , αυτο που με προβληματιζει ειναι το διαρκειας και το απλο εισιτηριο που θα πρεπει να πληρωνει ο Αεκτζης για να βλεπει την ομαδα του .. γιατι και δανειο θα παρει και μεταγραφες θα πρεπει να κανει για να εχει ανταγωνιστικη ομαδα. εκτος και αν το δευτερο δλδ την ομαδα την παει καπως ...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×