Jump to content

Το πιο αρχιδάτο, το πιο μάγκικο νταμπλ της ΙΣΤΟΡΙΑΣ της


Recommended Posts

...μια γροθιά, κόντρα σε όλους και όλα.

 

On 4/27/2023 at 11:46 PM, panther-21- said:

Κοιτα να δεις πως τα φέρε ο καιρός το γαμησι της βαζέλας να συντελεσθει σε ματς που θα κρίνει και τον πρώτο τίτλο της ΑΕΚάρας μας για φέτος. Τοσες ευκαιρίες να την πηδηξουμε οπως της αρμοζει ειχαμε και τελικά η μπίλια έκατσε σε αυτή την Κυριακή. 

Το λέω συνέχεια, η ΑΕΚ θα σηκώσει νταμπλ αφού πρώτα ξεσκίσει εντός, εκτός και επί τα αυτά ζελες, γαύρους και βουλγαρες. Θα σηκώσει το πιο καβλωτικο, το πιο αρχιδατο και μάγκικο νταμπλ της ιστορίας της κόντρα σε όλους και ολα. 

Συνεπώς δεν καταλαβαίνω ουτε τα γούρια που χρειάζονται, ουτε το περιττό σας άγχος. 

Εχω αμέριστη εμπιστοσύνη στον Πελαδο και τα παιδιά του, τον καβλωμενο τίγρη και τον πιο αγαπησιαρικο λαό της Ελλάδας. Οταν είναι μια γροθιά, ισοπεδώνουν ακόμα και τα πιο ανισόπεδα πράγματα σε αυτόν τον κόσμο. 

 

ΟΠΟΙΟΣ ΣΑΣ ΓΑΜΑΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΕΚ, ΜΟΝΟ ΑΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΚ.

  • Δικεφαλάκι 6
  • Μπομπίτσα 10
Link to comment
Share on other sites

Ανοιξαμε συζητηση με τους φιλους μεταξυ μας για το ποιος ειναι φετος ο μβπ της σεζον η ο αγαπημενος μας. Ειπαμε για πινεδες , για σιμανσκι δες για πρωτο μισο γκατσι δευτερο μισο τσουμπερ κλπ κλπ .

Προσωπικα μια φαση της σεζον δεν μπορω να ξεχασω και για μενα ειναι η στιγμη που κρίθηκε το πρωταθλημα , ολα τα αλλα απο εκει πηραν τον δρομο τους .

Στο ματς με τους γαυρους στο 90 παρα κατι ο ξεκουραστος Κασαμις φευγει για τετατετ και ο καραφλοδαιμονας αμραμπατ τον προλαβαινει και τον κοβει μαεστρικα , σε εκεινο το σημειο αν στο εσταζε ο κασαμις , το ειδα στο μυαλο μου να συμβαινει στιγμιαία  , θα σου εδειχνε τις μπαλες του , θα σου εκλεινε την Αγια Σοφια δευτερη φορα με ψυχολογια στα ταρταρα κλπ. Δεν πιστευα οτι θα μπορουσαμε να το γυρισουμε.

Καραφλα εχεις ακουσει πολλα για το στυλ παλης που εχεις αλλα αυτη την στιγμη η φανελα με το ονομα σου ερχεται στην Καβαλα για να κοσμησει το συρταρι μου .

Ευχαριστουμε για ολα αν φυγεις , αν οχι μακαρι του χρονου να εισαι εδω και να δωσεις τα ρεστα σου .

 

aek-amrabat.jpg

  • Δικεφαλάκι 5
  • Μπομπίτσα 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, DimiNick21KVA said:

Ανοιξαμε συζητηση με τους φιλους μεταξυ μας για το ποιος ειναι φετος ο μβπ της σεζον η ο αγαπημενος μας. Ειπαμε για πινεδες , για σιμανσκι δες για πρωτο μισο γκατσι δευτερο μισο τσουμπερ κλπ κλπ .

Προσωπικα μια φαση της σεζον δεν μπορω να ξεχασω και για μενα ειναι η στιγμη που κρίθηκε το πρωταθλημα , ολα τα αλλα απο εκει πηραν τον δρομο τους .

Στο ματς με τους γαυρους στο 90 παρα κατι ο ξεκουραστος Κασαμις φευγει για τετατετ και ο καραφλοδαιμονας αμραμπατ τον προλαβαινει και τον κοβει μαεστρικα , σε εκεινο το σημειο αν στο εσταζε ο κασαμις , το ειδα στο μυαλο μου να συμβαινει στιγμιαία  , θα σου εδειχνε τις μπαλες του , θα σου εκλεινε την Αγια Σοφια δευτερη φορα με ψυχολογια στα ταρταρα κλπ. Δεν πιστευα οτι θα μπορουσαμε να το γυρισουμε.

Καραφλα εχεις ακουσει πολλα για το στυλ παλης που εχεις αλλα αυτη την στιγμη η φανελα με το ονομα σου ερχεται στην Καβαλα για να κοσμησει το συρταρι μου .

Ευχαριστουμε για ολα αν φυγεις , αν οχι μακαρι του χρονου να εισαι εδω και να δωσεις τα ρεστα σου .

 

aek-amrabat.jpg

Αν νοιώθεις από ποδόσφαιρο 11 τέτοιους θες μέσα. Έναν ποδοσφαιριστή 36 χρόνων σε σώμα 20χρονου που σέβεται πάνω από όλα τον εαυτό του και το συμβόλαιο του. Είναι ένα τανκς αλλά για να μείνω στο θέμα σου η φάση που τον χαρακτήρισε πριν καν φθάσουμε στο ματς που γράφεις είναι το πέναλτι/γκολ με Ατρόμητο στο 2ο μόλις ματς στην Αγιά Σοφιά στο 93'.

Όταν η μπάλα έκαιγε την πήρε και την έστησε χωρίς να σκέφτεται τίποτα. Έπαθε μάλιστα θλάση χάνοντας και τις λιγοστές του ελπίδες να είναι στο Μουντιάλ κάτι που πέρασε στα ψιλά. 100kg κοχονες θέλει αυτό.

Έχει τα στραβά του, άλλωστε ποιος δεν έχει άλλα δεν είναι χεστης, είναι ΜΠΟΥΛΤΟΖΑ!!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις σοβαρό οργανισμό και προπονητή τρελοκομεία όπως ο Αμπραμπάτ και άλλοι που είχαμε φέτος σηκώνουν κούπες . 

Link to comment
Share on other sites

Ε όπως και με Βράνιες το '18, τυχεροί κι εμείς και η πρώην πούστρα νυν τίγρης που οι σοβαροί προπονητές που έτυχε να έχουμε αυτά τα δύο χρόνια πήραν το 100% από τους παίχτες τους. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ φέτος είχε και παίχτες με προσωπικότητα που παιζουν ρόλο στα αποδυτήρια. Βίντα, Σιντιμπέ, Αμραμπατ είναι παίχτες με τεράστιες παραστάσεις και σίγουρα δίνουν σιγουριά με την  παρουσία τους. Θες και άλλους τέτοιους

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, DimiNick21KVA said:

Ανοιξαμε συζητηση με τους φιλους μεταξυ μας για το ποιος ειναι φετος ο μβπ της σεζον η ο αγαπημενος μας. Ειπαμε για πινεδες , για σιμανσκι δες για πρωτο μισο γκατσι δευτερο μισο τσουμπερ κλπ κλπ .

Προσωπικα μια φαση της σεζον δεν μπορω να ξεχασω και για μενα ειναι η στιγμη που κρίθηκε το πρωταθλημα , ολα τα αλλα απο εκει πηραν τον δρομο τους .

Στο ματς με τους γαυρους στο 90 παρα κατι ο ξεκουραστος Κασαμις φευγει για τετατετ και ο καραφλοδαιμονας αμραμπατ τον προλαβαινει και τον κοβει μαεστρικα , σε εκεινο το σημειο αν στο εσταζε ο κασαμις , το ειδα στο μυαλο μου να συμβαινει στιγμιαία  , θα σου εδειχνε τις μπαλες του , θα σου εκλεινε την Αγια Σοφια δευτερη φορα με ψυχολογια στα ταρταρα κλπ. Δεν πιστευα οτι θα μπορουσαμε να το γυρισουμε.

Καραφλα εχεις ακουσει πολλα για το στυλ παλης που εχεις αλλα αυτη την στιγμη η φανελα με το ονομα σου ερχεται στην Καβαλα για να κοσμησει το συρταρι μου .

Ευχαριστουμε για ολα αν φυγεις , αν οχι μακαρι του χρονου να εισαι εδω και να δωσεις τα ρεστα σου .

 

aek-amrabat.jpg

Σε μια χρονιά με πολλούς πρωταγωνιστες απο τους παίκτες και τον Πελαδο και τον Τίγρη μέχρι το γήπεδο και τον κόσμο, ο Νορντιν μου έχει χαραχτει εντονα.Αυτος ο συνδυασμός τρέλας, έξω καρδιά,  δύναμης, δεν σας βλεπω και motivation ήταν το αλατοπίπερο της φετινής ομάδας.

Μακάρι να μεινει κανα χρονο ακομα αλλά αν φύγει φεύγει με τις καλύτερες αναμνήσεις και γι αυτόν και για μας.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Man Of Faith said:

Σε μια χρονιά με πολλούς πρωταγωνιστες απο τους παίκτες και τον Πελαδο και τον Τίγρη μέχρι το γήπεδο και τον κόσμο, ο Νορντιν μου έχει χαραχτει εντονα.Αυτος ο συνδυασμός τρέλας, έξω καρδιά,  δύναμης, δεν σας βλεπω και motivation ήταν το αλατοπίπερο της φετινής ομάδας.

Μακάρι να μεινει κανα χρονο ακομα αλλά αν φύγει φεύγει με τις καλύτερες αναμνήσεις και γι αυτόν και για μας.

"δεν σας βλεπω" δεν θα μπορουσες να το θεσεις καλυτερα.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Στη φάση αυτή που μας σώζει ο αθλητής Αμραμπατ, ο τερματοφύλακας/κλόουν γιατί πισωπεταλίζει κύριε Ρόα; Αυτή η κίνηση προβλέπεται σε τέτοιες φάσεις; 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Zara said:

Στη φάση αυτή που μας σώζει ο αθλητής Αμραμπατ, ο τερματοφύλακας/κλόουν γιατί πισωπεταλίζει κύριε Ρόα; Αυτή η κίνηση προβλέπεται σε τέτοιες φάσεις; 

Μιας και το έθεσες γιατί δεν το είχα προσέξει στην συγκεκριμένη φάση . Προσωπικά από τον Αθανασιάδη δεν έχω παράπονα, προφανώς Σορεντίνο δεν είναι και δεν βλέπω να γίνεται.

 

Αν κάτι έχω να του χρεώσω είναι αυτό το " βγαίνω και δεν βγαίνω " που σωστά λες το κάνει και τώρα . Πχ ο Πασχάλακης δεν το έχει , θα πάρει απόφαση θα πάει ντουγρου η θα το φάει ορθιος και θα κριθεί ανάλογα όπως και έχει γίνει πολλές φορές .

Έχει περιθώρια εξέλιξης πιστεύω και φέτος είχε αρκετές επεμβάσεις , ειδικά με Παναθηναϊκό, που έκανε και αυτός το κομμάτι του .

Έχουμε μπολικους θεσμούς να αποδείξει πράγματα του χρόνου.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θυμαμαι φετος τρομερες επεμβασεις ολων των τερματοφυλακων του τοπ 5, πλην του Αθανασιαδη.

Αντε ισως αυτη με τον Παναθηναικο στο σουτ του Μπερναρ. Μεχρι εκει. Κυριολεκτικα, καμια αλλη μεγαλη επεμβαση.

Link to comment
Share on other sites

Έδωσε το παρόν με Άρη , ιωνικό , ΟΦΗ εκεί γύρω στο Γενάρη . Μην είμαστε καταστροφικοί για τον κύριο Αθανασιάδη as known as" ο εφιάλτης του Μπενζεμυα" 

Screenshot_2023-05-26-10-37-19-657-edit_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Man Of Faith said:

Σε μια χρονιά με πολλούς πρωταγωνιστες απο τους παίκτες και τον Πελαδο και τον Τίγρη μέχρι το γήπεδο και τον κόσμο, ο Νορντιν μου έχει χαραχτει εντονα.Αυτος ο συνδυασμός τρέλας, έξω καρδιά,  δύναμης, δεν σας βλεπω και motivation ήταν το αλατοπίπερο της φετινής ομάδας.

Μακάρι να μεινει κανα χρονο ακομα αλλά αν φύγει φεύγει με τις καλύτερες αναμνήσεις και γι αυτόν και για μας.

πολυ καλος ειναι (κι ας ενοχλει μερικες φορες η τρελα του), αν δεν παρα-ηταν μεγαλος θα παρακαλαγα σαν τρελος να μεινει.

 

βεβαια ειναι και αν μπορει ο ιδιος γιατι εχει τα θεματα του. Οπως και να εχει, εγραψε ηδη θετικη ιστορια τελικα κι αυτος.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Man Of Faith said:

Σε μια χρονιά με πολλούς πρωταγωνιστες απο τους παίκτες και τον Πελαδο και τον Τίγρη μέχρι το γήπεδο και τον κόσμο, ο Νορντιν μου έχει χαραχτει εντονα.Αυτος ο συνδυασμός τρέλας, έξω καρδιά,  δύναμης, δεν σας βλεπω και motivation ήταν το αλατοπίπερο της φετινής ομάδας.

Μακάρι να μεινει κανα χρονο ακομα αλλά αν φύγει φεύγει με τις καλύτερες αναμνήσεις και γι αυτόν και για μας.

Ήταν και εύχομαι να παραμείνει μεγάλη υπόθεση ο ράφλας. 

Ένα διαχρονικό παράπονο που έχω από το αγωνιστικό της ΑΕΚ, ακόμα και σε χρυσές εποχές ήταν η έλλειψη ενός τύπου "δε σας βλέπω" όπως λες. 

Ενός τύπου που ξαφνικά καυλώνει και λέει κάτσε να παίξω με τα παιδάκια. 

Και τελικά ήξερε πολύ καλά ο Ματίας γιατί λύσσαξε να τον κρατήσει το καλοκαίρι. 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, MITSAKLAS said:

 

Και τελικά ήξερε πολύ καλά ο Ματίας γιατί λύσσαξε να τον κρατήσει το καλοκαίρι. 

 

Αλλη μια περιπτωση που "ήξερε πολύ καλά ο Ματίας".

Ελπιζω να συνεχισει να μας κανει μαλακες.

Link to comment
Share on other sites

κι εγω υπερ καραφλα ειμαι

 

οσο για τους τερματοφυλακες , ναι δεν ειναι καποιος απο τους δυο Ατματζιδης ομως τα βασικα τα κανουν με το παραπανω και αυτο θελουμε .

προχτες ο μπαοκ οποτε βρισκοταν σε θεση βολης, πισω απο τα κενα που αφηναν οι βιντα μουκουντι που θα εβαζαν κοντρα,βρισκοταν ο στανκοβιτσ κι εκει σταματουσε η μπαλα και αυτη η συνεργασια δουλευε σχεδον ολη τη χρονια και με τους δυο στο τερμα . Προτιμω ενα τερμα που ειναι σε συνεργασια με τα σεντερ μπακ παρα εναν κλοουν πασχαλακη 

 

εκτος αν βρουμε Ατματζιδη παλι

Link to comment
Share on other sites

Just now, aris2168 said:

Αλλη μια περιπτωση που "ήξερε πολύ καλά ο Ματίας".

Ελπιζω να συνεχισει να μας κανει μαλακες.

Είμαστε οι πιο ευτυχισμένοι μαλάκες. 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

300.000 βιντεάκια φέτος και δεν αισθάνομαι απλά μπάρμπας, αισθάνομαι υπέργυρος από την πιτσιρικαρία που βλέπω. 

Έφτιαξες κόσμο για 30 χρόνια ακόμα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Mike said:

 

 

εκτος αν βρουμε Ατματζιδη παλι

Καλά και ο Λιάκος μας είχε καραφλιάσει μερικές φορές με αποκορύφωμα το γκολ που έφαγε στο Καυτατζόγλειο με πλάτη στο γήπεδο. 😄 Αλλά αν ήταν στη μέρα του κατέβαζε ρολά, θυμάμαι με ΟΦΗ νομίζω στο Γκούμας όπου πιάνει πέναλτι και στη συνέχεια αποκρούει κάνοντας βουτιά από τη μια γωνία στην άλλη.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×