Jump to content

Ροστερ 2023-2024


AG21
 Share

Recommended Posts

πολυ ωραιος @Atlas21

 

ξανατονιζω οτι δεν ειναι μονο οτι στους πρωτους βλεπεις Μοχαμαντι, Καλενς και πιο κατω Μητογλου, Γαλανοπουλο κλπ,

 

ειναι οτι πχ ο Πινεδα εχει παιξει στο 62% (4η θεση) και οοοοολοι οι υπολοιποι παικτες απο λιγοτερο εως πολυ λιγοτερο.

 

πχ Πονσε-Αραουχο-Πισαρο περιπου 40%, Παλαιστης 18%, Γκαρσια  17%

 

 

και συζηταμε για συγκρισεις με περυσι που επαιζαν ολοι οι διαθεσιμοι βασικοι συνεχεια και ξεκουραστοι.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς ψάχνετε ? 

Αυτός έκανε τη διαφορά πέρσι και λείπει φέτος 

Ο τζέντλεμαν της Νταμπλουχας ΑΕΚ 

 

20231128_160052.jpg

  • Hahaha 2
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, γιατί δεν φτιάχνουμε ένα sheets να τσοντάρει ο καθένας ό,τι μπορεί. Κι εγώ είχα καταπιαστεί κάποια στιγμή και με στατιστικά, και με την ψηφοφορία ΚΜ, αλλά με κάτι άλλο έμπλεξα, έχασαν την επικαιρότητα και κάηκαν. Μπορούν να βγουν πολλά ενδιαφέροντα γραφήματα.

*Και να μπαίνουν σε members only τοπίκιο, ή να βάζουμε watermark KM, γιατί θα παέι ο κλέψας του κλέψαντος.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, greg_voo said:

Ρε σεις, γιατί δεν φτιάχνουμε ένα sheets να τσοντάρει ο καθένας ό,τι μπορεί. Κι εγώ είχα καταπιαστεί κάποια στιγμή και με στατιστικά, και με την ψηφοφορία ΚΜ, αλλά με κάτι άλλο έμπλεξα, έχασαν την επικαιρότητα και κάηκαν. Μπορούν να βγουν πολλά ενδιαφέροντα γραφήματα.

*Και να μπαίνουν σε members only τοπίκιο, ή να βάζουμε watermark KM, γιατί θα παέι ο κλέψας του κλέψαντος.

Ζω για την στιγμη που θα σηκωσει το 365 KΜισιο γραφημα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, greg_voo said:

Ρε σεις, γιατί δεν φτιάχνουμε ένα sheets να τσοντάρει ο καθένας ό,τι μπορεί. Κι εγώ είχα καταπιαστεί κάποια στιγμή και με στατιστικά, και με την ψηφοφορία ΚΜ, αλλά με κάτι άλλο έμπλεξα, έχασαν την επικαιρότητα και κάηκαν. Μπορούν να βγουν πολλά ενδιαφέροντα γραφήματα.

*Και να μπαίνουν σε members only τοπίκιο, ή να βάζουμε watermark KM, γιατί θα παέι ο κλέψας του κλέψαντος.

Members οχι γιατί υπάρχει πολύς ΑΕΚκόκοσμος που διαβάζει και δεν ειναι γραμμένος. Watermark είναι ωραία ιδέα όχι τόσο για να μην το αντιγράφουν αλλά γιατί όταν το διακινούν διαφημίζεται το ΚΜ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Atlas21 said:

Ζω για την στιγμη που θα σηκωσει το 365 KΜισιο γραφημα

Οχι ρε, αυτοί είναι επαγγελματίες.. θα το αλλάξουν λίγο πριν το postαρουν!!

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kami said:

Members οχι γιατί υπάρχει πολύς ΑΕΚκόκοσμος που διαβάζει και δεν ειναι γραμμένος. Watermark είναι ωραία ιδέα όχι τόσο για να μην το αντιγράφουν αλλά γιατί όταν το διακινούν διαφημίζεται το ΚΜ

Βασικά αυτό είναι θέμα του τι "θέλει" το ΚΜ, αν προτιμάται η ανάγνωση από guests ή το μεγάλωμα της βάσης εγγεγραμμένων χρηστών. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, greg_voo said:

Βασικά αυτό είναι θέμα του τι "θέλει" το ΚΜ, αν προτιμάται η ανάγνωση από guests ή το μεγάλωμα της βάσης εγγεγραμμένων χρηστών

γνωστή και ως λίμνη

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη εικόνα είναι τα επεξεργασμένα στοιχεία, η δεύτερη εικόνα τα στοιχεία αμέσως μετά τον αγώνα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

lepta2.thumb.png.a901170bbd3ca47944c75431f71eb525.png

Τα πράγματα αλλάζουν αν συνυπολογίσουμε και ευρώπη. Τα στοιχεία εδώ είναι απο TM και απέχουν λίγο σε σχέση με αυτά στη σελίδα της σουπερλιγδ.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

On 11/30/2023 at 12:41 AM, Atlas21 said:

lepta2.thumb.png.a901170bbd3ca47944c75431f71eb525.png

Τα πράγματα αλλάζουν αν συνυπολογίσουμε και ευρώπη. Τα στοιχεία εδώ είναι απο TM και απέχουν λίγο σε σχέση με αυτά στη σελίδα της σουπερλιγδ.

Ουσιαστικά δηλαδή στο πρωτάθλημα είμαστε στο -1 με αναπληρωματικούς Χατζισαφι, Μουκουντι, Αμραμπατ, Πόνσε, Γκατσινοβιτς, Αραουχο, Γκαρσια, Πιζάρο. Δηλαδη οι 6/11 βασικοι πέρυσι συν οι 2 μεταγραφές Πόνσε, Πιζάρο φέτος 

Καταλαβαινουμε όλοι ότι από μόνο του ειναη επίτευγμα και μπορούμε να σκεφτούμε τι θα γίνει όταν φορμαριστούν Πόνσε, Γκατσινοβιτς, Αραουχο, Γκαρσια, Πιζάρο οι οποιοι είναι σε χαμηλές στροφές (αγωνιστικά η λόγω τραυματισμών)

Link to comment
Share on other sites

Το ταμείο γίνεται στο τέλος. Η βαζέλα μπορει να βαλει στην τροπαιοθήκη της και στον πατο της και τον φετινο τιτλο του πρωταθλητη χειμώνα.

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Skepastos said:

Ουσιαστικά δηλαδή στο πρωτάθλημα είμαστε στο -1 με αναπληρωματικούς Χατζισαφι, Μουκουντι, Αμραμπατ, Πόνσε, Γκατσινοβιτς, Αραουχο, Γκαρσια, Πιζάρο. Δηλαδη οι 6/11 βασικοι πέρυσι συν οι 2 μεταγραφές Πόνσε, Πιζάρο φέτος 

Καταλαβαινουμε όλοι ότι από μόνο του ειναη επίτευγμα και μπορούμε να σκεφτούμε τι θα γίνει όταν φορμαριστούν Πόνσε, Γκατσινοβιτς, Αραουχο, Γκαρσια, Πιζάρο οι οποιοι είναι σε χαμηλές στροφές (αγωνιστικά η λόγω τραυματισμών)

Έτσι. Γενικά αυτά που λέγαμε, εχει γίνει παρα πολύ μεγάλο  ροτεησον στην ΑΕΚ.


Πχ να ξαναπώ ορισμενα ωραία για το πρωτάθλημα:

στο πρωτάθλημα ο Μοχαμαντι είναι 3ος σε συμμετοχές

οι Μητογλου-Γαλανόπουλος (και ο Πέτρος εννοειται) έχουν μεγαλύτερη συμμετοχη απο τους Γκατσινοβιτς, Αραουχο, Πισαρο, Πονσε, Μουκουντι, Γκαρσια, Άμραμπατ. 

ο Βιντα έχει παιξει λιγο παραπανω από τον Μητογλου, ο Κάλενς πολυ παραπανω απο τον Μουκουντι.

Οι Μουκουντι, Γκατσινοβιτς  έχουν παιξει ελαχιστα και οι Γκαρσια, Αμραμπατ σχεδον καθόλου (περίπου οσο ο Φαν Βέερτ).

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Όταν ήμουν μικρός λάτρευα το ποδόσφαιρο αλλά όντας χοντρούλης και κυρίως άγαρμπος ήμουν τραγικός κρίαρος. Με έβαζαν να παίζω σέντερ μπακ,όπου περνούσαν οι μπάλες κάτω από τα πόδια μου και στη καλύτερη ξάπλωνα τα φορ κάτω με ξυλίκι.

Μυαλό δεν έβαλα ,έπρηξα τον πατέρα μου και με πήγε σε ακαδημία ποδοσφαίρου. Ξεκινάω προπονήσεις με ξεκινάνε σέντερ μπακ βλέπουν ότι έχω ταλέντο ανάλογο του Κώστα Τσούπρου και λένε , ψηλός είσαι για την ηλικία σου, αργός είσαι ,με τα πόδια δε το έχεις θα παίξεις τέρμα. Με ξεκινάνε προπόνηση , καταφέρνω και πιάνω κάτι ψηλοκρεμαστά ,κάτι γωνίες κλπ. Μου δίνει πάσα το μπακ ,πρέπει να διώξω με πόδι ,περναει από κάτω ,αυτογκόλ. Βγαίνουν τετ α τετ κάνω έξοδο αρπάζω πόδια , πέναλτι. Τα γάντια μου ήταν μονίμως αλλειμένα με βούτυρο. Για να μη το πολύ αναλύω κατέληξα δεύτεροτρίτο τέρμα σε παιδική ομάδα, δηλαδή Ο άμπαλος. Μετέπειτα ασχολήθηκα με βόλεϊ και μπάσκετ και έτσι το άθλημα του ποδοσφαίρου γλίτωσε .

Ε ,ο Αθανασιάδης είναι εγώ σε εκείνη την ηλικία, μόνο που μάλλον είχε θείο /πατέρα έφορο και του έβγαλαν δελτίο κι ένας άνθρωπος δε βρέθηκε να τους πει " Το παιδί έχει ταλέντο στο πλιέ γράψτε τον μπαλέτο"

ΑΕΚτζίδικη κατάρα σε όποιον είδε αυτόν τον παίχτη και είπε : " Πρέπει να τον κάνουμε επαγγελματία".

 

  • Δικεφαλάκι 4
  • Hahaha 8
Link to comment
Share on other sites

On 12/14/2023 at 11:04 PM, Tsosmi said:

Όταν ήμουν μικρός λάτρευα το ποδόσφαιρο αλλά όντας χοντρούλης και κυρίως άγαρμπος ήμουν τραγικός κρίαρος. Με έβαζαν να παίζω σέντερ μπακ,όπου περνούσαν οι μπάλες κάτω από τα πόδια μου και στη καλύτερη ξάπλωνα τα φορ κάτω με ξυλίκι.

Μυαλό δεν έβαλα ,έπρηξα τον πατέρα μου και με πήγε σε ακαδημία ποδοσφαίρου. Ξεκινάω προπονήσεις με ξεκινάνε σέντερ μπακ βλέπουν ότι έχω ταλέντο ανάλογο του Κώστα Τσούπρου και λένε , ψηλός είσαι για την ηλικία σου, αργός είσαι ,με τα πόδια δε το έχεις θα παίξεις τέρμα. Με ξεκινάνε προπόνηση , καταφέρνω και πιάνω κάτι ψηλοκρεμαστά ,κάτι γωνίες κλπ. Μου δίνει πάσα το μπακ ,πρέπει να διώξω με πόδι ,περναει από κάτω ,αυτογκόλ. Βγαίνουν τετ α τετ κάνω έξοδο αρπάζω πόδια , πέναλτι. Τα γάντια μου ήταν μονίμως αλλειμένα με βούτυρο. Για να μη το πολύ αναλύω κατέληξα δεύτεροτρίτο τέρμα σε παιδική ομάδα, δηλαδή Ο άμπαλος. Μετέπειτα ασχολήθηκα με βόλεϊ και μπάσκετ και έτσι το άθλημα του ποδοσφαίρου γλίτωσε .

Ε ,ο Αθανασιάδης είναι εγώ σε εκείνη την ηλικία, μόνο που μάλλον είχε θείο /πατέρα έφορο και του έβγαλαν δελτίο κι ένας άνθρωπος δε βρέθηκε να τους πει " Το παιδί έχει ταλέντο στο πλιέ γράψτε τον μπαλέτο"

ΑΕΚτζίδικη κατάρα σε όποιον είδε αυτόν τον παίχτη και είπε : " Πρέπει να τον κάνουμε επαγγελματία".

 

Ειμαι τέρμα, μου δινουν πάσα, κλωτσαω, την βρίσκω με το εξωτερικο, βλέπω να φευγει η μπάλα αρχικα προς τα μπρος και στην συνέχεια να πέρνει τα εντυπωσιακοτερα φαλτσα του κόσμου, να κανει στροφη 180 μοίρες και να καταληγει αργα, βασανιστικα, γκελαροντας και 2 3 φορες στο εδαφος, στα διχτυα που βαλθηκα να υπερασπιστω.

Πρωτος μου αγώνας. Και τελευταίος. 

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, bladerunner21 said:

O Zίνι κλήθηκε στην εθνική του για το κύπελλο εθνών της Αφρικής.

Να θυμηθούμε ποιους άλλους χάνουμε μέσα στο Γενάρη 

Τους δύο Ιρανούς στο copa Asia 

Ζίνι Μουκουντί 

Μου διαφεύγει κάποιος άλλος ? Γκαρσία ? 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, AG21 said:

Να θυμηθούμε ποιους άλλους χάνουμε μέσα στο Γενάρη 

Τους δύο Ιρανούς στο copa Asia 

Ζίνι Μουκουντί 

Μου διαφεύγει κάποιος άλλος ? Γκαρσία ? 

Όχι Γκαρσία. Αυτούς τους 4.

Link to comment
Share on other sites

Μετα και το χθεσινό παιχνιδι αποδικνυεται οτι αλλη ΑΕΚ βλεπουμε με Αραουχο και Πινεδα και διαφορετικη οταν λειπουν. Η διαφορά είναι μεγάλη.  Επισης απο κοντα είναι και ο Γκαρσια. 

Οσα παιχνιδια  λειπουν εστω οι 2 απο τους 3 η ΑΕΚ αδυνατει να τελειωσει τα ματς . 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×