Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς σε έψαχνα.. - Μεταγραφές Νταμπλούχου Καλοκαίρι 23'


panther-21-
 Share

Recommended Posts

53 minutes ago, amd said:

ο τουριστας του μπιλμπαο δεν ειχε τι να πει και ελεγε παραμυθια 

δηλαδη οτι κανει καθε μερα, τα τελευταια 30 χρονια

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AG21 said:

Σχετικό ασχετα με αυτά που γράφονται εδώ θα σας πώ κάτι που θυμήθηκα . Πέρσι ξεκίνησε η πλάκα εδώ απο το @Bukowski για το καβάνι. Κάποια στιγμή συναντω ενα γνωστό μου σκουλίκι που δεν πολυασχολείται κιόλας ( θεσσαλονικιός που ζεί Αθήνα) που μου είπε οτι εμαθα ότι πέρνει η ΑΕΚ Καβάνι. Γελούσα για κάνα 3ωρο μετά . 

Κι όμως...Ο Καβανι δεν ήταν πλάκα είχε προσπαθήσει πραγματικά η ομάδα να τον πείσει με υπερβατικό συμβόλαιο... Αλλά αυτός ούτε που ήθελε να συζητήσει για Ελλάδα... Αν η περσινή χρονιά της ΑΕΚ ήταν σαν την φετινή με ντάμπλ και τσουλου ίσως λέω ίσως είχαμε λίγες περισσότερες πιθανότητες , αλλά και πάλι δεν θα ήταν εύκολο 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stylianopoulos said:

Ισχύει το γράφουν παντού σε φμπουκ,γκρουπ στο μεσετζερ απτό πρωί αλαλαγμός για Κίερ ότι ήρθε εδω έκλεισε ο Δανός στην ΑΕΚ κλπ αλλά δυστυχώς δεν θα παίζει για μας αυτό κρατήστε από Στυλ.

Η ΑΕΚ το έψαξε σοβαρά και με συμβόλαιο υψηλό για τα δεδομένα της αλλά δεν έκατσε του Δανού.

Με κάνει αισιόδοξο ότι παλεύει τέτοια ονόματα.

 Πάμε γι' άλλα.

 

 ΑΕΚ υπάρχεις παντού - Μοσχάτο club

FB_IMG_1687379418493.thumb.jpg.4de4783b23bb01aae98d9ec4afda31c9.jpg

  • Hahaha 8
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, Σάμι Μαέ, έχω πλήρη εικόνα για τον παίχτη φυσικά, για μένα είναι ναι, δεδομένου του ότι η ομάδα δεν πρόκειται να δώσει τεράστιο συμβόλαιο σε κεντρικό αμυντικό. Καλή ηλικία για την θέση του, αν δέσει με την ομάδα τότε θα είναι ενίσχυση. Έχει παίξει Γιουρόπα μέχρι τους 16 την χρονιά που μας πέρασε, είναι διεθνής. Καλός στο ψηλό παιχνίδι, σχετικά γρήγορος, η ουσία είναι ότι παίρνεις ένα solid πακέτο με περιθώρια εξέλιξης, οπότε μάλλον τον προτιμώ από Kjaer. Σίγουρα θα ήθελα κάτι ακόμα καλύτερο, θέλω πάντα το καλύτερο για την ομάδα, αλλά εφόσον είναι επιλογή του τιμ, δεν μπορώ να αναφέρω κάτι που να είναι red flag.

  • Δικεφαλάκι 7
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bukowski said:

FB_IMG_1687379418493.thumb.jpg.4de4783b23bb01aae98d9ec4afda31c9.jpg

Μας προλαβε στο νήμα ο «φιλος» ο Μπαρτομεου

Ο μιμης φταιει που τον εκανε βολτα στον Ναό το καλοκαιρι, και τωρα μας κλέβει τον αντί-πινεδα.

Εχω ανεπιβεβαίωτες πληροφοριες οτι τους παιρνουμε Τερ Στεγκεν σαν ανταποδωτικό χτύπημα.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Bukowski said:

FB_IMG_1687379418493.thumb.jpg.4de4783b23bb01aae98d9ec4afda31c9.jpg

Με ένα #aekfc στο τουιτερ θα γίνει ανάρπαστο το ψωμάκι.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, SpiRos said:

Λοιπόν, Σάμι Μαέ, έχω πλήρη εικόνα για τον παίχτη φυσικά, για μένα είναι ναι, δεδομένου του ότι η ομάδα δεν πρόκειται να δώσει τεράστιο συμβόλαιο σε κεντρικό αμυντικό. Καλή ηλικία για την θέση του, αν δέσει με την ομάδα τότε θα είναι ενίσχυση. Έχει παίξει Γιουρόπα μέχρι τους 16 την χρονιά που μας πέρασε, είναι διεθνής. Καλός στο ψηλό παιχνίδι, σχετικά γρήγορος, η ουσία είναι ότι παίρνεις ένα solid πακέτο με περιθώρια εξέλιξης, οπότε μάλλον τον προτιμώ από Kjaer. Σίγουρα θα ήθελα κάτι ακόμα καλύτερο, θέλω πάντα το καλύτερο για την ομάδα, αλλά εφόσον είναι επιλογή του τιμ, δεν μπορώ να αναφέρω κάτι που να είναι red flag.

Προσχωρω στην αντιδημοφιλη άποψη που εκφράζει ο @SpiRos.

Με παρόντα τον Βιντά βρίσκω υπερβολή τον Κιαερ.

Θα προτιμούσα έναν Ρούμπεν Βεζο ή τον Χατζηδιακο ή τον Σαμι τον Μμαε που σου δίνουν και μια μακρόχρονη προοπτική. Αν έχουμε λοκαρει ακόμη ψηλότερα σε αυτές τις ηλικίες τότε μια χαρά.

Όταν με το καλό αποχωρήσει ο Ντομαγκοι τότε ναι να ψαχτουμε για ένα top level στόπερ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, No11 said:

Προσχωρω στην αντιδημοφιλη άποψη που εκφράζει ο @SpiRos.

Με παρόντα τον Βιντά βρίσκω υπερβολή τον Κιαερ.

Θα προτιμούσα έναν Ρούμπεν Βεζο ή τον Χατζηδιακο ή τον Σαμι τον Μμαε που σου δίνουν και μια μακρόχρονη προοπτική. Αν έχουμε λοκαρει ακόμη ψηλότερα σε αυτές τις ηλικίες τότε μια χαρά.

Όταν με το καλό αποχωρήσει ο Ντομαγκοι τότε ναι να ψαχτουμε για ένα top level στόπερ.

Συμφωνώ, χρειαζόμαστε έμπειρο, 26-28 ετών, κοινοτικό, όπως είναι ο μακρυλαίμης Χοακίν Φερνάντεζ. Το αν ταιριάζει ο συγκεκριμένος, δεν το ξέρω, το ξέρει ο Πελάδο. Αν είναι και ο Χατζηδιάκος, ίσως ακόμη καλύτερα.

Στην επίθεση θα πω την αμαρτία μου: Ταξιάρχης Φούντας (έχει 1,5 χρόνο ακόμα συμβόλαιο). Κάπου εκεί τελειώνει η ελληνοποίηση, μέχρι να έρθει ο Μπακασέτας.

Υ.Γ.: Έχω αλλάξει το username μου από Neofermenos σε In A.E.K We Trust. Αφενός επειδή δεν είμαι πλέον νεοφερμένος, αφετέρου επειδή στο Ναό έχουμε για θεό το Δικέφαλο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν πιστέψουμε το 365 παντως, άλλη περίπτωση που δεν έχει διαρρεύσει (και όχι ο Μαε) έχει προτεραιότητα αυτή την στιγμή.

Αναμενουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ρε γερο, φερε ένα σεντερ μπακ που να παιζει απο πρωτος μέχρι 3ος, ένα εξτρεμακι που να παιζει και δεξια και αριστερα, τον Πινεδα και τον Πονσε και ειμαστε μια χαρα και καβαλα στο αλογο. 

Link to comment
Share on other sites

Καλός ο Λιβαγια για ΑΕΚ άλλης εποχής . Για την ΑΕΚ του Αλμειδα δεν νομίζω ότι ταιριάζει . Τώρα για στόπερ ότι αποφασίσει ο Ματίας  

αυτος ξέρει 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι ο Λιβαγια μακαρι να ερχόταν. Γενικα μακαρι να ρθουν παιχτες που δίνουν λύσεις, η σεζον θα ναι μεγαλη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κακώς ψάχνουμε για ελευθερους μονο. Να δούμε και παίκτες που για τον έναν ή τον άλλο λόγο είναι σε δυσμένεια στην ομαδα τους.

Γεροξεκούτη φέρε ενα Σαντιό Μανέ ρε αρχιμαντζίρη

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Bukowski said:

Μια χαρα ειναι ο Λιβαγια μακαρι να ερχόταν. Γενικα μακαρι να ρθουν παιχτες που δίνουν λύσεις, η σεζον θα ναι μεγαλη.

Συμφωνώ … και ο παίκτης θα σοβαρευόταν αφού η ομάδα δεν έχει καμιά σχέση πλέον με το τότε ρδελομπου αλλά και ο Αλμέιδα θα τον έκανε άλογο κανονικό… Το θέμα είναι πάντα το τι θέλει ο προπονητής, ο οποίος σίγουρα έχει ενημερωθεί αναλυτικά και για περιπτώσεις πρώην παικτών μας τύπου Λιβάγια …. και γενικότερα πάντως αν κρίνουμε από πέρσι και την επική ευστοχία που είχαμε στις μεταγραφές, κάθε περίπτωση θα ψαχτεί και φέτος εξονυχιστικά. 
Όλα θα γίνουν ….

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ποια ήταν η κυρία που συνόδευε σήμερα τον σκάουτ της ομάδας Δημήτρη Ξουρή στο ρουφ γκαρντεν του σεν τζορτζ λυκαμπέτους; Φημολογείται ότι συνδέεται με παλαίμαχο στόπερ από top twelve πρωτάθλημα που είναι στο μεταγραφικό μας ραντάρ. Αν έχει κανείς φωτογραφικό υλικό ας ανεβάσει

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, vamos bien said:

Συμφωνώ … και ο παίκτης θα σοβαρευόταν αφού η ομάδα δεν έχει καμιά σχέση πλέον με το τότε ρδελομπου αλλά και ο Αλμέιδα θα τον έκανε άλογο κανονικό… Το θέμα είναι πάντα το τι θέλει ο προπονητής, ο οποίος σίγουρα έχει ενημερωθεί αναλυτικά και για περιπτώσεις πρώην παικτών μας τύπου Λιβάγια …. και γενικότερα πάντως αν κρίνουμε από πέρσι και την επική ευστοχία που είχαμε στις μεταγραφές, κάθε περίπτωση θα ψαχτεί και φέτος εξονυχιστικά. 
Όλα θα γίνουν ….

Στην Κροατία πάντως συνεχίζει τις ίδιες μαλακίες που έκανε κι εδώ, κυρίως εξωαγωνιστικά. 

Link to comment
Share on other sites

Κι ο Μπαλοτελι που λέγαμε πέρσι καλή περίπτωση, μόνο κάτι μπουκέτα μεθυσμένος ρίχνει. Σε μια υγιή ομάδα θα λαμψει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ακόμη διαπραγματευόμαστε με την τσατσά για να πάρουμε πίσω το πεντοχίλιαρο.

#blueballs

#kananathlitithaparoume

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mporat said:

Κι ο Μπαλοτελι που λέγαμε πέρσι καλή περίπτωση, μόνο κάτι μπουκέτα μεθυσμένος ρίχνει. Σε μια υγιή ομάδα θα λαμψει.

Ναι αλλά το κάνει ντυμένος Pikachu 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Tsosmi said:

Ναι αλλά το κάνει ντυμένος Pikachu 

Αν ήταν υγιής ομάδα η Σιον, θα ήταν ντυμένος Παπαφλεσσας.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mporat said:

Αν ήταν υγιής ομάδα η Σιον, θα ήταν ντυμένος Παπαφλεσσας.

Γουλιέλμος Τέλλος 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, MITSAKLAS said:

Στην Κροατία πάντως συνεχίζει τις ίδιες μαλακίες που έκανε κι εδώ, κυρίως εξωαγωνιστικά. 

Ό,τι πει ο Πελάδο , που σίγουρα θα είναι ενημερωμένος 100%. 
Μπορεί και να μην του κάνει ο παίκτης, οπότε ας μην το συζητάμε τζάμπα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vamos bien said:

Ό,τι πει ο Πελάδο , που σίγουρα θα είναι ενημερωμένος 100%. 
Μπορεί και να μην του κάνει ο παίκτης, οπότε ας μην το συζητάμε τζάμπα.

Να δω τον Λιβάγια να κάνει πίεση στην πρώτη πάσα του αντιπάλου για ανάκτηση και μετά να πάω μοναχός στο νΑγιον νΟρος. 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 2
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×