Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς σε έψαχνα.. - Μεταγραφές Νταμπλούχου Καλοκαίρι 23'


panther-21-
 Share

Recommended Posts

1 minute ago, amd said:

αμα μου ελεγες εμβιλα με 600 κατοσταρικα θα σου ελεγα ναι

εμβιλα με 1.5Μ οχι 

θα προτιμουσα εναν φερελπι στην θεση του σαν και αυτους που κοιτανε στo Μουντιαλ U20, που μπορεις να βγαλεις και υπεραξιες. Γεμισαμε ωριμους

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, TheNarrator said:

νταξε τωρα βρηκαν ευκαιρια οι γαυροι κ πηδανε καραβι, κ πρεπει να τους φορτωθουμε εμεις με συμβολαιαρες. 

και σκεφτονται να επιβιβαστουν στο καραβι που μοιραζει χρημα αβερτα, του Μητσου, καημενες μου πσυχολες 🤣🤣🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

Just now, TheNarrator said:

αααααααχαχ αχαχ αχα χα Εναμιση εκατομμυριο θα υπογραψουν κ θα τους πληρωνουμε με NFT φακες

θα επαιρνα διαρκειας μονο και μονο για να βλεπω πως θα τον πεταει απο το παραθυρο τον μανατζερ οταν θα ζηταει το 1,5 

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που έκοψε Κουρμπελη. Δεν μου αρέσει το παιδί.

Εμβιλα κι εγώ μονο στα μισά λεφτα θα ήθελα, αν ημουν διοίκηση.

Link to comment
Share on other sites

Με αργοκουρούτες δεν έχεις το παρανοϊκό πρέσινγκ του Ματίας. Ο αργοκουρούτας αν του φύγει παίχτης τον κλαδεύει. Με την ομάδα των μάπετ σόου είχε ασυλία, εμείς θα παίζαμε με 10 συνέχεια.

Πήγαινε αγόρι μου να συνθέσεις σκληροπυρηνικό δίδυμο χαφ με τον Σιώπη.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stylianopoulos said:

Τον Κουρμπελη που περίμενε την ΑΕΚ λένε τον έκοψε ο ίδιος ο Αλμέιδα γιατί τον θεωρεί στατικό και γιατί έμαθε πως έκανε στο βαζελο μόνος του προπόνηση για να αντέχει.Θέλει αθλητές. Δεν του κανε

Ευτυχώς 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αφού είπε ο τίγρης ότι "ότι πει ο αλμέιδα", τέτοιοι παίκτες που δεν έχουν καμία σχέση με το στυλ παιχνιδιού του δεν πρόκειται να έρθουν. 10 λεπτά θα έβγαζε ο Κουρμπέλης σε προπόνηση Αλμέιδα

Link to comment
Share on other sites

Σιφου @Stylianopoulos τον ροτα θα τον δωσουμε σε κανα μαλ...... εεε μπαλαδοφατσα ομαδα η θα μας γαμαει τα νευρα και του χρονου?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, TheNarrator said:

ton ananewsame me 4etes prin merikous mhnes, poios na tone parei?

κατι ειχε γραψει ο δασκαλος προσφατα οτι ηρθε προταση 

Link to comment
Share on other sites


Η ΑΕΚ ήρθε σε συμφωνία με τον ΠΑΣ και τον παίκτη, ο οποίος θα υπογράψει για 4 χρόνια - Η Ένωση ''άρπαξε'' τον Πήλιο μέσα απο τα χέρια του Ολυμπιακού - Η επιθυμία του Αλμέιδα και του ίδιου του ποδοσφαιριστή να έρθει στη Φιλαδέλφεια

 

Ο Αλμέιδα τον είχε ξεχωρίσει απο την ελληνική αγορά και μάλιστα πριν κάποιες ημέρες επικοινώνησε μαζί του, δείχνοντάς του πόσο τον θέλει στην ομάδα ενόψει της νέας σεζόν. Ο Πήλιος έρχεται για να μπει στο ροτέισον της ΑΕΚ για την επόμενη χρονιά και μάλιστα αναμένεται στην Αθήνα την επόμενη εβδομάδα προκειμένου να εγκληματιστεί στην πόλη και να ξεκινήσει ατομικές προπονήσεις

 

Ο Πήλιος γεννήθηκε στις 10 Δεκεμβρίου του 2000 στη Ρόδο. Έχει ύψος 1.75 μ. και παίζει στη θέση του αριστερού μπακ. Πρόκειται για έναν επιθετικό μπακ, δυναμικό, με ποδοσφαιρικό θράσος στο παιχνίδι του. Ποδοσφαιρικά ξεκίνησε από την Ακαδημία του ΠΑΣ. Πήγε δανεικός στον Ηρακλή τον Αύγουστο του 2021, μετρώντας εκεί 30 συμμετοχές με δυο γκολ και μία ασίστ και επέστρεψε στα Γιάννενα. Τη σεζόν που τελείωσε είχε συνολικά 24 συμμετοχές, όντας βασικός στον ΠΑΣ, από τον Οκτώβρη και έπειτα. Από το ματς δηλαδή κόντρα στον Ιωνικό στις 23 Οκτωβρίου μέχρι και το τέλος της χρονιάς όχι μόνο πήρε φανέλα βασικού σε όλους τους αγώνες, αλλά δεν έγινε και ποτέ αλλαγή! Μόνο στο ματς κόντρα στον Άρη την 26ηαγωνιστική δεν έπαιξε λόγω τιμωρίας (είχε συμπληρώσει κάρτες). Ο Πήλιος, φέτος, έπαιξε σε έναν αγώνα Κυπέλλου (αυτόν κόντρα στην ΑΕΚ στη Φιλαδέλφεια), 17 ματς στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος και έξι στα πλέι άουτ, έχοντας συνολικά 2 ασίστ σε 2.160 αγωνιστικά λεπτά.

 

 

 

 

  • Δικεφαλάκι 3
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

Το έξυπνο ρεπορτάζ δεν είναι η ΑΕΚ άρπαξε τον παίκτη από τα χέρια του Ολυμπιακού.

Είναι ότι ο παίκτης χάλασε τη συμφωνία του με τον Ολυμπιακό και προτίμησε την προοπτική της ΑΕΚ.

  • Δικεφαλάκι 10
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, giorgospalataki said:

Μήπως ειναι για Β ομάδα ο πηλιος; 

Ο αδερφός του θα είναι για την Β ομάδα. Αυτός πάει για την πρώτη ομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Μένει να δούμε αν θα έχουμε 3 και αν ο ένας θα είναι ο Μοχαμαντι ή θα επιχειρηθεί να αντικατασταθεί (πιάνει και μια θέση ξένου).

Link to comment
Share on other sites

Εγω τον βλέπω σαν τον παρρα που ήταν παναιτωλικο κ παίζει μόνο Β ομάδα.

Έτσι κ αλλιώς λένε ότι χατζισαφι κ Μοχαμαντι δεν φευγουν

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Mike said:

το βιντεακι παντως δεν δειχνει κατι

 

 

Κι άλλο ένα. Προφανως δεν υπαρχει  και πολύ  υλικό για τον παίκτη  φετος ξεπετάχτηκε 

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, giorgospalataki said:

Εγω τον βλέπω σαν τον παρρα που ήταν παναιτωλικο κ παίζει μόνο Β ομάδα.

Έτσι κ αλλιώς λένε ότι χατζισαφι κ Μοχαμαντι δεν φευγουν

αμα ερθει προταση για τον Μοχαμαντι δεν νομιζω οτι θα τον κλειδαμπαρωσει κανεις στα Σπατα να μην φυγει

Link to comment
Share on other sites

"Τον Πήλιο τον είχε ξεχωρίσει ο Αλμέιδα μέσα στη σεζόν. Τον πιστεύει πολύ και τον θεωρεί ποδοσφαιριστή που θα προσφέρει σημαντικές λύσεις. Ουσιαστικά ο Πήλιος έρχεται για να διεκδικήσει μια θέση στο rotation για την θέση του αριστερού μπακ. Ακόμα και αυτή του βασικού. Άλλωστε ο Αλμέιδα έχει αποδείξει και κατά την διάρκεια της σεζόν που έφυγε, πως δεν βλέπει και δεν ξεχωρίζει βασικούς και αναπληρωματικούς και εκείνος που αξίζει παίζει.

 

Μάλιστα αυτός ήταν και ένας από τους σημαντικότερους λόγους που ο Πήλιος είχε καθαρό στο μυαλό του, πως την ΑΕΚ προτιμούσε και στην ΑΕΚ ήθελε να παίξει. Διότι ξέρει καλά πως με τον Αλμέιδα όχι απλώς θα μπορέσει να εξελιχθεί, αλλά θα πάρει και ευκαιρίες να διεκδικήσει ακόμα και την θέση του βασικού."

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Stylianopoulos said:

Τον Κουρμπελη που περίμενε την ΑΕΚ λένε τον έκοψε ο ίδιος ο Αλμέιδα γιατί τον θεωρεί στατικό και γιατί έμαθε πως έκανε στο βαζελο μόνος του προπόνηση για να αντέχει.Θέλει αθλητές. Δεν του κανε

Τιμη κι δοξα στον Αλμειδα που νιωθει πιο πολυ ΑΕΚ απο πολλους αλλους.  Ομαδα θελει να φτιαξει οχι να την λεει στον βαζελο.  Θα φερει αυτους που θελει και πρεπει  να κανει το μπακ του μπακ 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Η μετάβαση σε μεγάλη ομάδα δεν ειναι εύκολη παντως, ειδικά με προπονησεις Ματίας. Εδώ τα βρήκαν σκούρα πιο έμπειροι παικτες, ενώ ο Πηλιος φετος ξεπετάχτηκε.

Να δουλέψει το παιδί και να το δούμε.

Εγω οπως ήρθαν τα πραγματα θα προτιμουσα να αλλάξουμε τον Μοχαμαντι με έναν παίκτη που θα αναβαθμίσει την θέση κι από εκεί και περα ας παίζει ο καλυτερος.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

 

Εγω οπως ήρθαν τα πραγματα θα προτιμουσα να αλλάξουμε τον Μοχαμαντι με έναν παίκτη που θα αναβαθμίσει την θέση κι από εκεί και περα ας παίζει ο καλυτερος.

εσυ και πολλοι απο εμας νομιζω, την τρυπα ειδικα στην ευρωπη εκει δεν νομιζω να μην την βλεπουνε

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, TheNarrator said:

τετοια πασα υπο πιεση/long ball/cross δεν εχει κανενας απο τους 2 περσες, ουτε ο Ροτα. Ο παικτης 100% βαραει κ καλα στημενα. Στα τακλιν κ κλεψιματα δε μπορω να βγαλω συμπερασμα, μικρο δειγμα, οπως κ στο αν εχει αλτικοτητα. Ο παικτης ειναι καλυτερο μπακ απο αυτα που εχουμε εκτος του Σιντιμπε.

κι εγω στο Black Friday κατι τετοιες παπατζες λεω για να πουλησω

  • Sad 1
  • Hahaha 13
Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×