Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς σε έψαχνα.. - Μεταγραφές Νταμπλούχου Καλοκαίρι 23'


panther-21-
 Share

Recommended Posts

7 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Το να είναι στην καλύτερη   15αδα των πλάγιων  μπακ του ελληνικού πρωταθλήματος δεν ξέρω αν είναι κατόρθωμα. Με αυτή την λογική θα μπορούσαν να δημοσιεύουν άρθρο και αν ήταν πχ στην εικοσάδα. Στα συν του βέβαια  ότι είναι νέος και εξελίξιμος. 

Σίγουρα. Πιο πολύ τα στατιστικά του είχαν αξία.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, AlexKR21 said:

Χρειάζεται ο ελληνικός κορμός Νίκο, πρώτα απ' όλα σκέψου ότι για τη λίστα της ΟΥΕΦΑ που δηλώνεις 25 παίκτες, τουλάχιστον οι 8 πρέπει να ναι Έλληνες

Να ξέρεις πως ήδη είμαστε στο όριο...

Ναι αυτά δεν τα έχω υπολογίσει.

Αλλα οκ με μέτρο.

Μην γυρίσουμε από επιτυχημένες συνταγές σε εποχές που δεν θελουμε να θυμόμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Να έχουμε στο μυαλό μας και τον Κυριακόπουλο που αναφέρθηκε στις πρώτες σελίδες, γιατί η Μπολόνια δε φαίνεται να ενεργοποιεί τη ρήτρα (ακούγεται για 3.5 μύρια), ενώ αν γυρίσει στη Σασουόλο θα είναι μάλλον αναπληρωματικός.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Éric Rabé said:

Να έχουμε στο μυαλό μας και τον Κυριακόπουλο που αναφέρθηκε στις πρώτες σελίδες, γιατί η Μπολόνια δε φαίνεται να ενεργοποιεί τη ρήτρα (ακούγεται για 3.5 μύρια), ενώ αν γυρίσει στη Σασουόλο θα είναι μάλλον αναπληρωματικός.

μονο αν φυγει κανεις απο τους Ιρανους θα παιξει τετοιο σεναριο και αν

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Μάκαρος said:

καλα εννοείται αυτό , απλά πάντα πρεπει να εχεις 3-4 ελληνες παικτες στον κορμο. Ο Άρης που έχει θέμα με τους ελληνες, ειναι τρελο καφενειο. Οχι μονο επειδη δεν εχει ελληνες προφανως, αλλά αν είχε τους καταλληλουν ελληνες, που πονουσαν την φανελα, δεν θα ήταν και τόσο κωλοχανείο. γνώμη μου. 

Ο Άρης είναι καφενείο έτσι και αλλιώς. Με έλληνες είναι καφενειο με ελληνες, με ξένους είναι καφενειο διεθνές. Και δεν το λέω για το μέγεθος του σκουληκιου σαν όνομα, που 30 χρόνια θυμόταν την Περούτζια, αλλα σαν οργανισμός και κλαμπ λειτουργει τελείως καφενειακά όσο θυμάμαι τον εαυτό μου, απο τα δελτία και δώθε.

Απο την αλλη σε εμας ενας ξενος να έρθει, ε την πρώτη μέρα που θα τον πανε γήπεδο γραφεία προπονητικό, θα μαθει και θα καταλαβει πολύ καλα τι μέγεθος είναι η ΑΕΚ. 

Χώρια που υπάρχει και το ίντερνετ. Το "οι έλληνες που ξερουν τι σημαινει ΑΕΚ" το λεγανε οταν τον μπάρμπα στο εξωτερικο τον εβλεπες μια φορα στα 5 χρόνια και ενδιάμεσα σου στελνε μια καρτποστάλ καθε γιορτές. 

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Η παγκοσμιοποίηση στο ποδόσφαιρο είναι γεγονός. Μετά τον μποσμαν η φάση γαμηθηκε, αλλά το παιχνίδι έτσι παίζεται πλέον. Αν και οι 11 που κατεβαίνουν είναι παιχτουρες, ας μην υπάρχει ούτε ένας Έλληνας, πουτσα μου.

Επίσης για ποια προσωπικότητα μιλάμε όταν αναφερόμαστε σε 20χρονους σημερινούς Έλληνες ποδοσφαιριστές;

Τέλος, δυστυχώς ο Αλμέιδα κάποτε θα φύγει για πιο ψηλά. Δεν ξέρω κατά πόσο ο επόμενος θα μπορεί να επιβληθεί στον μέσο Έλληνα ποδοσφαιριστή ώστε ο τελευταίος να είναι σοβαρός κι όχι καγκουρας σε βαθμό τσίρκου 

  • Δικεφαλάκι 5
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

2.5Μ τον χρόνο δίνει η Αλ Γκαραφα στον Μπακαμπου . Δεν νομίζω ότι θα ασχοληθούμε 

Link to comment
Share on other sites

του χρονου θα παρουμε το πιο ευκολο πρωταθλημα στην ιστορια μας.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, chris manousopoulos said:

του χρονου θα παρουμε το πιο ευκολο πρωταθλημα στην ιστορια μας.

Παρακαλώ να επέμβουν οι αρμόδιοι

images?q=tbn:ANd9GcTF7_o6JmR8AYRKXmkgk68

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kami said:

Παρακαλώ να επέμβουν οι αρμόδιοι

images?q=tbn:ANd9GcTF7_o6JmR8AYRKXmkgk68

Είμαστε σε διακοπές. 

Από Σεπτέμβρη και γλιέπουμε. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Gia ton Bakambu. To agency pou ekprosopei ton podosfairisth exei polla pare dose me thn Forest.

Akoma kai ean yparxei endiaferon apo thn plevra mas h sxesh xontrou me to praktoreio to kanei poly dyskolo to zhthma.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Mike said:

Καλημερα , Φεραμε κανα παιχτη?

Έχει πέσει το ον-λάιν σύστημα των εισιτηρίων στα ΚΤΕΛ και έχουν πάει όλα πίσω. 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάκαρος said:

Μωρέ μαζί σου. Στο μόνο που διαφωνώ είναι ότι  ο ξένος θα καταλάβει τι είναι ΑΕΚ. Λίγοι καταλαβαίνουν όπως θελουμε εμείς . Ας πούμε ο Γιονσον φαίνεται οτι έχει καταλάβει που βρίσκεται. Ένας παίκτης που δεν είναι διεθνής και καταπίνει οποιονδήποτε έλληνα διεθνή.Έφερα αυτόν παράδειγμα που είναι εντελώς άλλης κουλτούρας . Όπως είπα και πάνω δεν είμαι φαν των Ελλήνων. Αλλά θα ήθελα 3-4 Έλληνες στον κορμό της ομάδας. Τίποτα παραπάνω τίποτα λιγότερο 

Πίστεψε με, όπως είδα τους ξένους να πανηγυρίζουν το 2018 και κυρίως πριν 2 βδομάδες, δεν είχα δει το 1991-94 να πανηγυρίζουν οι Έλληνες που ξέρανε κτλ. . 

Σηκώθηκε κι ήρθε ο Σιμόες απρόσκλητος να πανηγυρίσει προχθές και οι Έλληνες αν δεν έχουν ρόλο στην ΠΑΕ ή δεν νταραβερίζονται με την ΠΑΕ, ξεχνάνε που πέφτει η Φιλαδέλφεια. 

  • Δικεφαλάκι 5
  • Μπομπίτσα 3
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχουν ελληνες και ξενοι πλεον. η ΑΕΚ θα πρεπει να εχει το μινιμουμ που χρειαζεται για να δηλωνει στις ευρωπαικες λιστες, αυτο που πρεπει αν την απασχολει ειναι να εχει τους καλυτερους παιχτες σε καθε θεση αναλογα με το μπατζετ που διαθετει. 

αν ειναι ελληνας η τουρκος ειναι παντελως αδιαφορο, να ειναι σωστος επαγγελματιας, καλος παιχτης και καλος χαρακτηρας για να μην μας γαμαει τα αποδυτηρια

 

επισης για τον μπακαμπου ειναι 32 ο τυπος ζηταει 3ετες με 1.8 τον χρονο εγγυημενα δηλαδη σε βαθος 3ετιας 5.5Μ, ε οχι ρε φιλε βρισκω καλυτερο νεοτερο και με μεταπωλητικη αξια, συγνωμη κιολας 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, MITSAKLAS said:

Έχει πέσει το ον-λάιν σύστημα των εισιτηρίων στα ΚΤΕΛ και έχουν πάει όλα πίσω. 

Δυστυχώς χάκερς χτυπάνε αλύπητα την πατρίδα μας τις τελευταίες μέρες. Θα αντέξουμε.

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, MITSAKLAS said:

Πίστεψε με, όπως είδα τους ξένους να πανηγυρίζουν το 2018 και κυρίως πριν 2 βδομάδες, δεν είχα δει το 1991-94 να πανηγυρίζουν οι Έλληνες που ξέρανε κτλ. . 

Σηκώθηκε κι ήρθε ο Σιμόες απρόσκλητος να πανηγυρίσει προχθές και οι Έλληνες αν δεν έχουν ρόλο στην ΠΑΕ ή δεν νταραβερίζονται με την ΠΑΕ, ξεχνάνε που πέφτει η Φιλαδέλφεια. 

Και ο Σεζαρ ήρθε και ο Μπλανκο ήρθε και τοσα χρόνια περιμεναν το γήπεδο.

Και ο Ενσαλίβα η ομαδα μου πεη πολύ σκληρά

Δηλαδή που είναι ο πλιάτσικας να πανηγυρίσει. Που ειναι ο Γεωργέας ή ο Λύμπε. Ή ο Δέλλας με τον Μάκο. Το αρχιδάκι ο Κολοβέτσιος δεν μπορούσε να έρθει να πανηγυρίσει? Ο ξεδοντας ο αραβας ή ο πλατέλλας?

Γσμώ τους έλληνες που ξερουν απο ΑΕΚ.

  • Δικεφαλάκι 4
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Επίσης τι θα γίνει ακόμα δεν ανακοίνωσες Σέρχιο Ράμος ρε σπάγγο?

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, amd said:

 

 

επισης για τον μπακαμπου ειναι 32 ο τυπος ζηταει 3ετες με 1.8 τον χρονο εγγυημενα δηλαδη σε βαθος 3ετιας 5.5Μ, ε οχι ρε φιλε βρισκω καλυτερο νεοτερο και με μεταπωλητικη αξια, συγνωμη κιολας 

Κάτσε λίγο φίλε, το κασε και τις απαιτήσεις του Μπακαμπου η αεκ δεν το ήξερε τόσο καιρό? Επίσης ασχέτως Μπακαμπου κάποια στιγμη δεν πρέπει να είναι ταμπού ακόμα και τα 2Μ συμβόλαια ειδικά αν έχει μπει ευρωπαϊκή προοπτική που έχει μπει αφού το αφεντικό το δήλωσε ξεκαθαρα

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Λευτέρης Πέκινπας said:

Κάτσε λίγο φίλε, το κασε και τις απαιτήσεις του Μπακαμπου η αεκ δεν το ήξερε τόσο καιρό? Επίσης ασχέτως Μπακαμπου κάποια στιγμη δεν πρέπει να είναι ταμπού ακόμα και τα 2Μ συμβόλαια ειδικά αν έχει μπει ευρωπαϊκή προοπτική που έχει μπει αφού το αφεντικό το δήλωσε ξεκαθαρα

τι σημαινει αν ηξερε το κασε, το κασε αλλαζει, αν ερθει μια προταση απο καπου αλλου με παραπανω λεφτα δεν θα αλλαξει? 

το μοναδικο ερωτημα ειναι αν αξιζει 5.5Μ ο μπακαμπου για 3 χρονια 

περσι εκρινες οτι ο βιντα αξιζε τελικα 1.4Μ τον χρονο δηλαδη 2.8Μ για 2 χρονια

καλα αυτα περι ευρωπαικης προοπτικης μου ειναι παντελως ανουσια 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, amd said:

τι σημαινει αν ηξερε το κασε, το κασε αλλαζει, αν ερθει μια προταση απο καπου αλλου με παραπανω λεφτα δεν θα αλλαξει? 

το μοναδικο ερωτημα ειναι αν αξιζει 5.5Μ ο μπακαμπου για 3 χρονια 

περσι εκρινες οτι ο βιντα αξιζε τελικα 1.4Μ τον χρονο δηλαδη 2.8Μ για 2 χρονια

καλα αυτα περι ευρωπαικης προοπτικης μου ειναι παντελως ανουσια 

 Όχι και ανούσια, το αφεντικό μίλησε για αυτήν και την θέλουμε και πολύ και εμείς οι οπαδοι νομιζω

Link to comment
Share on other sites

ειναι ανουσια με τα συμβολαια δηλαδη για να εχεις ευρωπαικη συμμετοχη δεν σημαινει οτι θα σκασεις 5.5Μ σε εναν 32 χρονο φορ 

μπορει να τα σκασεις σε αλλον οποτε ειναι ανουσιο ολο αυτο που συζηταμε

ξαναλεω στα δικα μου ματια ο μπακαμπου ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ 1.8Μ τον χρονο 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Μπακαμπου απο ποτε εγινε τοσο παικταρας και τον συζητατε τοσο?

 

δλδ θα εμενε στον παγκο ο Λιβαι για να παιζει αυτος ή το αντιστοφο, δεν εχω καταλαβει.

 

προσωπικα αμφιβαλλω αν υπηρξε ποτε σοβαρη σκεψη. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, amd said:

ειναι ανουσια με τα συμβολαια δηλαδη για να εχεις ευρωπαικη συμμετοχη δεν σημαινει οτι θα σκασεις 5.5Μ σε εναν 32 χρονο φορ 

μπορει να τα σκασεις σε αλλον οποτε ειναι ανουσιο ολο αυτο που συζηταμε

ξαναλεω στα δικα μου ματια ο μπακαμπου ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ 1.8Μ τον χρονο 

 

Ούτε στα δικά μου αξίζει πάνω από 1,αλλα δεν αποφασίζουμε εμείς αλλά η προσφορά και η ζήτηση, για να τα ζητάει κάπου πιστεύει ότι θα τα βρει

Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×