Jump to content

Ζαλιστήκαμε και πέσαμε κάτω... Μεταγγραφές Νταμπλούχου Καλοκαίρι 2023 Vol II


panther-21-
 Share

Recommended Posts

1 minute ago, Éric Rabé said:

Σε λίγο θα πούμε μακάρι να γυρνούσε ο Σβάρνας 😱

Θεωρείται και club trained :P

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με πληροφορίες του SDNA ο Χρήστος Μανδάς βρίσκεται κοντά στο να πάρει μεταγραφή για την Λάτσιο, καθώς η ιταλική ομάδα έχει ήδη μιλήσει με τον ΟΦΗ.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Araujo21 said:

Σύμφωνα με πληροφορίες του SDNA ο Χρήστος Μανδάς βρίσκεται κοντά στο να πάρει μεταγραφή για την Λάτσιο, καθώς η ιταλική ομάδα έχει ήδη μιλήσει με τον ΟΦΗ.

Eπρεπε να τον είχαμε χτυπήσει νωρίς νωρίς. Είναι τουλάχιστον όσο καλός όσο ο Αθανασιάδης και έχει δυναμική να γίνει σταληθεια καλός τερματζης.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Atlas21 said:

Eπρεπε να τον είχαμε χτυπήσει νωρίς νωρίς. Είναι τουλάχιστον όσο καλός όσο ο Αθανασιάδης και έχει δυναμική να γίνει σταληθεια καλός τερματζης.

Αν είχαμε ένα super τέρμα, ένα αδιαφιλονίκητο Νο1, τότε άντε να συζητήσουμε για τον νεαρό Μανδά για δεύτερο. 
Αυτη την περίοδο δεν έχει να μας προσφέρει.

Να προσθέσω, ότι αν ο Πελαδο είχε διαγνώσει ότι χρειαζζομμασταν οπωσδήποτε τέρμα, θα είχαμε πάρει. Όσο φοράει τον δικέφαλο στο στήθος, παρόλη την αγωνία και το άγχος που μας προκαλεί, ο Τσισαν και ο Αθανασιαδης είναι οι καλύτεροι. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gxAEK said:

Όσο φοράει τον δικέφαλο στο στήθος, παρόλη την αγωνία και το άγχος που μας προκαλεί, ο Τσισαν και ο Αθανασιαδης είναι οι καλύτεροι. 

Μπα…

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vagos21 said:

Μπα…

Το Σάββατο στο ημίχρονο είχαμε αρκετές γιουχες σε 2-3 παίκτες μας. Φαντάζομαι επικροτείς. Εγώ αδελφέ μου, σέβομαι την άποψη σου αλλά διαφωνώ. Ειδικά για τα οποια Ελληνόπουλα μας. Γουστάρω καργα καλύτερους μεν, μέχρι εκεί. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, gxAEK said:

Να προσθέσω, ότι αν ο Πελαδο είχε διαγνώσει ότι χρειαζομασταν οπωσδήποτε τέρμα, θα είχαμε πάρει.

Οπωσδηποτε δεν χρειαζεται.Εξαλλου η χαρα του ποδοσφαιρου ειναι τα γκολ,εχουν και οι αντιπαλοι δικαιωμα στην ευτυχια,

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 4
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, gxAEK said:

Το Σάββατο στο ημίχρονο είχαμε αρκετές γιουχες σε 2-3 παίκτες μας. Φαντάζομαι επικροτείς. Εγώ αδελφέ μου, σέβομαι την άποψη σου αλλά διαφωνώ. Ειδικά για τα οποια Ελληνόπουλα μας. Γουστάρω καργα καλύτερους μεν, μέχρι εκεί. 

Αχ τα αιλοινακεια μας.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 5
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, gxAEK said:

Το Σάββατο στο ημίχρονο είχαμε αρκετές γιουχες σε 2-3 παίκτες μας. Φαντάζομαι επικροτείς. Εγώ αδελφέ μου, σέβομαι την άποψη σου αλλά διαφωνώ. Ειδικά για τα οποια Ελληνόπουλα μας. Γουστάρω καργα καλύτερους μεν, μέχρι εκεί. 

Δεν θα τους κράξω στο γήπεδο. Αλλά δεν μπορώ να τους βλέπω κ παιχταράδες όταν δεν είναι. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά 

Νέο μέλος στην ομάδα,ονομάζομαι Άρης

Αν και μεγάλωσα με γονείς που υποστήριζαν άλλες ομάδες(πατερας Παο και μαμά γαυρος) ο θείος μου με έκανε ΑΕΚ και με πήγε πρώτη φορά γήπεδο στα 11 μου στην επιστροφή Ντούσαν στην ΝΦ για πρώτη του φορά,οπότε καταλαβαίνετε τι βάπτισμα έχω πάρει 

Βγαζω διαρκείας σερί από εποχής Ντέμη δλδ 2004 και στον ναό είμαι μονιμως στην 26

Μακάρι η ομάδα μας φέτος να τα πάει καλά και να έχουμε όλοι υγεία να την χαιρόμαστε 

  • Δικεφαλάκι 18
  • Μπομπίτσα 10
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, gxAEK said:

Το Σάββατο στο ημίχρονο είχαμε αρκετές γιουχες σε 2-3 παίκτες μας. Φαντάζομαι επικροτείς. Εγώ αδελφέ μου, σέβομαι την άποψη σου αλλά διαφωνώ. Ειδικά για τα οποια Ελληνόπουλα μας. Γουστάρω καργα καλύτερους μεν, μέχρι εκεί. 

Ταυτίζομαι απόλυτα. Μόνο κακό κάνει στην ΑΕΚ η γιουχα και πρέπει να βγαίνει μόνο όταν πράγματι το αξίζουν όχι επειδή πνιξαν 2 γκολ. Αδικο και παράλογο ήταν που τους γιουχαραν. Άσε που πάει ενάντια στο ΑΕΚ στα εύκολα, ΑΕΚΑΡΑ.

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Ως τελειωμένη δίνει την μεταγραφή του Χρήστου Μανδά στην Λάτσιο ο Τζιανλούκα Ντι Μάρτζιο, επισημαίνοντας ότι ο νεαρός πορτιέρε θα μείνει στον ΟΦΗ ως δανεικός.

Σύμφωνα με τα όσα αναφέρει ο γνωστός Ιταλός δημοσιογράφος, ο Χρήστος Μανδάς υπέγραψε ήδη συμβόλαιο με την Λάτσιο, καθώς οι Ρωμαίοι ήρθαν σε συμφωνία με τον ΟΦΗ για την απόκτηση του 21χρονου τερματοφύλακα.

Ο Μανδάς, μάλιστα θα παραμείνει στους Κρητικούς για ακόμη μια σεζόν, αφού η συμφωνία του ΟΦΗ με την Λάτσιο, προβλέπει δανεισμό του νεαρού τερματοφύλακα για μια σεζόν.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Φίντο ΑΕΚ said:

Καλησπέρα παιδιά 

Νέο μέλος στην ομάδα,ονομάζομαι Άρης

Αν και μεγάλωσα με γονείς που υποστήριζαν άλλες ομάδες(πατερας Παο και μαμά γαυρος) ο θείος μου με έκανε ΑΕΚ και με πήγε πρώτη φορά γήπεδο στα 11 μου στην επιστροφή Ντούσαν στην ΝΦ για πρώτη του φορά,οπότε καταλαβαίνετε τι βάπτισμα έχω πάρει 

Βγαζω διαρκείας σερί από εποχής Ντέμη δλδ 2004 και στον ναό είμαι μονιμως στην 26

Μακάρι η ομάδα μας φέτος να τα πάει καλά και να έχουμε όλοι υγεία να την χαιρόμαστε 

Καλησπέρα παιδιά και απο μένα,

Και εγώ καινούργιος αλλά εδώ και καιρόμπαίνω και διαβάζω ΚΜ 

Μεγάλωσα με την ΑΕΚ να είναι β,γ εθνική αλλά από μικρός είχα κολλήσει το μικρόβιο της Αεκάρας (οικογένεια μου έχει καταγωγή από την Πόλη, για αυτό και με έκανε ΑΕΚ ο πατέρας μου)

  • Δικεφαλάκι 13
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Leon21 said:

Μεγάλωσα με την ΑΕΚ να είναι β,γ εθνική

Ειχες μεγαλα αρχιδια στη χειροτερη εποχη μας που πολλοι μικροι το γυρισαν το μπιφτεκι και  στα σχολεια εψαχνες ΑΕΚΤΖΗ με το μονοκιαλο..

Μου θυμιζεις τον γυιο μου που εγινε ταλιμπαν την ιδια περιοδο ..

ΑΕΚ στα δυσκολα και στα ακομα πιο δυσκολα...

αυτο του μαθαινα μετα τα μαθηματικα + οτι βαζελογαβρος = ψευτης+κλεφτης...με τα γνωστα και αδιαμφισβητητα επιχειρηματα

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, mporat said:

Γελάσαμε και σήμερα, να είστε καλά.

Ρε παλίκαρε μου, σοβαρά τώρα, δεν βαριέσαι να μπαίνεις εδώ μέσα μόνο για να ειρωνεύεσαι αυτά που γράφουν οι άλλοι; Έριξα μια ματιά στο πρόσφατο post history από περιέργεια και είναι κάπως εντασιακό. Εμπλούτισε λίγο το μίγμα σου ρε μαλάκα, κι εγώ γελάω με διάφορα που γράφεις κατά καιρούς αλλά το έχεις κουράσει.

  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Evolve said:

Ρε παλίκαρε μου, σοβαρά τώρα, δεν βαριέσαι να μπαίνεις εδώ μέσα μόνο για να ειρωνεύεσαι αυτά που γράφουν οι άλλοι; Έριξα μια ματιά στο πρόσφατο post history από περιέργεια και είναι κάπως εντασιακό. Εμπλούτισε λίγο το μίγμα σου ρε μαλάκα, κι εγώ γελάω με διάφορα που γράφεις κατά καιρούς αλλά το έχεις κουράσει.

Α ΜΠΑ; 

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που ξέρετε καλά αυτά τα ... Οβροπαϊκά, αληθεύει ότι μετά τον χαρακτηρισμό club grown θα θεσπιστεί και ο ... crab clown ???

petros-mantalos-pllarge.png.3d7cd1283d9ff5a9e01e67f8ee0f34c1.png

  • Hahaha 18
Link to comment
Share on other sites

Τωρα θα μου πειτε, γιατι διαβαζεις αυτα τα κωλοσαιτ, αλλα κουβεντα να γινεται:

«Έδωσε το “οκ” ο Αλμέιδα, εξαιρετική περίπτωση παίκτη. Οι Κιτρινόμαυροι είναι κοντά στην τελευταία τους μεταγραφή, οι συζητήσεις είναι πλέον σε προχωρημένο στάδιο και απομένει μία τελευταία κίνηση από την Ένωση για να έρθει στην Ελλάδα.

Παρά την ήττα της στο Βέλγιο η ΑΕΚ διατηρεί ακέραιες τις ελπίδες της για να μπει στους χρυσοφόρους ομίλους του Champions League. Κι αυτό γιατί, η εικόνα της στο πρώτο παιχνίδι με την Αντβέρπ ανέδειξε την ποιοτική διαφορά των δύο ομάδων, που με το “σπρώξιμο” του κόσμου στη Νέα Φιλαδέλφεια, μπορεί να φέρει την ανατροπή.

Την ώρα που στην Ένωση ετοιμάζονται για την σπουδαία ρεβάνς κόντρα στους Βέλγους συνεχίζει να υφίσταται η συζήτηση για την απόκτηση ενός κεντρικού αμυντικού, που θα μπορεί να κάνει τη διαφορά, πλαισιώνοντας τους ήδη υπάρχοντες, Μουκουντί και Βίντα, και γιατί όχι να πάρει την θέση ενός από τους δύο. Στα μεταγραφικά “στέκια” ακούγεται ότι οι άνθρωποι της ΑΕΚ έχουν στραφεί σε περίπτωση παίκτη που θα έρθει για  βασικός, κάτι που όμως βρίσκεται σε άμεση συνάρτηση με την εξέλιξη του αγώνα με την Αντβέρπ.

Όπως προκύπτει από το ρεπορτάζ, η ΑΕΚ προσφέρει στον υποψήφιο στόχο της το δέλεαρ της συμμετοχής στο Champions League, κάτι που σημαίνει ότι ο εν λόγω στόπερ θα γίνει κάτοικος Φιλαδέλφειας, μόνο αν οι Κιτρινόμαυροι βρεθούν στους ομίλους της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης.

Τα στοιχεία και το όνομα του “στόχου” της Ένωσης δεν έχουν γίνει ακόμα γνωστά, ωστόσο οι πληροφορίες αναφέρουν ότι πρόκειται για ποδοσφαιριστή που θα μπορεί εύκολα να πάρει φανέλα βασικού και να δώσει ακόμα μεγαλύτερες λύσεις στα μετόπισθεν.Το μόνο βέβαιο είναι ότι οι όποιες εξελίξεις στην υπόθεση αυτή αναμένονται μετά τον επαναληπτικό με την Αντβέρπ, αφού η έκβασή του θα κρίνει εν πολλοίς τις κινήσεις της νταμπλούχου Ελλάδας.»

πηγη: sportdog

Link to comment
Share on other sites

Βάσει του τρόπου σκέψης του Μελ: έχει εκτίμηση στους καλούς Έλληνες παίκτες. Βλέπει τους ορατούς κινδύνους η άμυνα να μείνει αποδεκατισμένη αριθμητικά μέσα στη χρονιά.

Νιώθω θα γίνει προσπάθεια για Χατζηδιάκο, αν δεν υπάρχει ήδη προσύμφωνο.

Πέρσι μας επισκέφτηκε στην προετοιμασία (ένδειξη ότι έχει φιλικές σχέσεις με την ομάδα, ακόμα και αν αυτές έχουν τυπικό χαρακτήρα). Έχει καλή ηλικία, Έλληνας, είναι αρκετά έμπειρος για αυτήν την ηλικία, είναι διεθνής. Γεμάτες χρονιές και ειδικά πέρσι, όπου πέρα από στόπερ έπαιξε και δεξί μπακ. 31 του μήνα παίζουν ευρωπαϊκό με τη νορβηγική Brann για ομίλους Conference. Ίσως με το τελευταίο σφύριγμα ενεργοποιηθεί η συμφωνία;

ΥΓ: Αν αποκλειστεί η Άλκμααρ, δεν έχει λόγο να μείνει εκεί λόγω μηδενικής προβολής σε ευρωπαϊκες διοργανώσεις. Αν προκριθεί θα παίξει Conference, ενώ η ΑΕΚ του δίνει τυράκι για Europa ή και για Champions

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Σέρτζιο11 said:

Τωρα θα μου πειτε, γιατι διαβαζεις αυτα τα κωλοσαιτ, αλλα κουβεντα να γινεται:

«Έδωσε το “οκ” ο Αλμέιδα, εξαιρετική περίπτωση παίκτη. Οι Κιτρινόμαυροι είναι κοντά στην τελευταία τους μεταγραφή, οι συζητήσεις είναι πλέον σε προχωρημένο στάδιο και απομένει μία τελευταία κίνηση από την Ένωση για να έρθει στην Ελλάδα.

Παρά την ήττα της στο Βέλγιο η ΑΕΚ διατηρεί ακέραιες τις ελπίδες της για να μπει στους χρυσοφόρους ομίλους του Champions League. Κι αυτό γιατί, η εικόνα της στο πρώτο παιχνίδι με την Αντβέρπ ανέδειξε την ποιοτική διαφορά των δύο ομάδων, που με το “σπρώξιμο” του κόσμου στη Νέα Φιλαδέλφεια, μπορεί να φέρει την ανατροπή.

Την ώρα που στην Ένωση ετοιμάζονται για την σπουδαία ρεβάνς κόντρα στους Βέλγους συνεχίζει να υφίσταται η συζήτηση για την απόκτηση ενός κεντρικού αμυντικού, που θα μπορεί να κάνει τη διαφορά, πλαισιώνοντας τους ήδη υπάρχοντες, Μουκουντί και Βίντα, και γιατί όχι να πάρει την θέση ενός από τους δύο. Στα μεταγραφικά “στέκια” ακούγεται ότι οι άνθρωποι της ΑΕΚ έχουν στραφεί σε περίπτωση παίκτη που θα έρθει για  βασικός, κάτι που όμως βρίσκεται σε άμεση συνάρτηση με την εξέλιξη του αγώνα με την Αντβέρπ.

Όπως προκύπτει από το ρεπορτάζ, η ΑΕΚ προσφέρει στον υποψήφιο στόχο της το δέλεαρ της συμμετοχής στο Champions League, κάτι που σημαίνει ότι ο εν λόγω στόπερ θα γίνει κάτοικος Φιλαδέλφειας, μόνο αν οι Κιτρινόμαυροι βρεθούν στους ομίλους της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης.

Τα στοιχεία και το όνομα του “στόχου” της Ένωσης δεν έχουν γίνει ακόμα γνωστά, ωστόσο οι πληροφορίες αναφέρουν ότι πρόκειται για ποδοσφαιριστή που θα μπορεί εύκολα να πάρει φανέλα βασικού και να δώσει ακόμα μεγαλύτερες λύσεις στα μετόπισθεν.Το μόνο βέβαιο είναι ότι οι όποιες εξελίξεις στην υπόθεση αυτή αναμένονται μετά τον επαναληπτικό με την Αντβέρπ, αφού η έκβασή του θα κρίνει εν πολλοίς τις κινήσεις της νταμπλούχου Ελλάδας.»

πηγη: sportdog

Μακάρι να είναι κάνας Βεστεργκαρντ ο οποίος πράγματι θα δελεαστει από τη προοπτική να παίξει Champions League αντί για championship. Απ όσο ξέρω έχει και μεγάλο συμβόλαιο που δεν συμφέρει τη Λέστερ να τον κρατήσει τώρα που επεσε κατηγορία.

Οσο για την πηγή... Ας τα να πάνε. Εικάζω πως είναι πιο αξιόπιστα τα πρωτοσέλιδα στο μακελειό πάρα στη συγκεκριμένη φυλλάδα. Από την άλλη κάτι αντίστοιχο είχε πει και ο Κετσε την προηγούμενη εβδομάδα οπότε για να δούμε. Το κακο είναι ότι δεν μας είπαν τι κίνηση θα κάνουμε (αν θα κάνουμε) αν δεν παίξουμε τσαμπιολι... 🤔

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, makisg said:

Μακάρι να είναι κάνας Βεστεργκαρντ ο οποίος πράγματι θα δελεαστει από τη προοπτική να παίξει Champions League αντί για championship. Απ όσο ξέρω έχει και μεγάλο συμβόλαιο που δεν συμφέρει τη Λέστερ να τον κρατήσει τώρα που επεσε κατηγορία.

Οσο για την πηγή... Ας τα να πάνε. Εικάζω πως είναι πιο αξιόπιστα τα πρωτοσέλιδα στο μακελειό πάρα στη συγκεκριμένη φυλλάδα. Από την άλλη κάτι αντίστοιχο είχε πει και ο Κετσε την προηγούμενη εβδομάδα οπότε για να δούμε. Το κακο είναι ότι δεν μας είπαν τι κίνηση θα κάνουμε (αν θα κάνουμε) αν δεν παίξουμε τσαμπιολι... 🤔

Βεστεργκαρντ οντως εχει 4/4 συμμετοχες φετος και φουλ 90λεπτα. Δυσκολο πλεον να αποχωρησει, του χρονου πολυ πιθανο να παιζει ξανα πρεμιερ λιγκ.

Το ποσταρα γιατι ισως εχει βαση, σε σχεση με το τι βγαινει τις τελευταιες μερες προς τα εξω. Θα μαθουμε εντος ολιγων ωρων.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κουραζόμαστε να το φωνάζουμε:

 

ΦΕΡΕ ΣΤΟΠΕΡ, ΕΞΑΡΙ, ΑΚΡΑΙΟ ΜΠΑΚ ΚΑΙ ΤΕΡΜΑΤΟΦΎΛΑΚΑ ΕΣΤΩ ΚΑΟ ΔΑΝΕΙΚΟΥΣ.

ΕΝΙΣΧΥΣΤΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΚΙ ΑΛΛΟ!

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×