Jump to content

Ζαλιστήκαμε και πέσαμε κάτω... Μεταγγραφές Νταμπλούχου Καλοκαίρι 2023 Vol II


panther-21-
 Share

Recommended Posts

30 minutes ago, Nestoridis21 said:

Δεν κουραζόμαστε να το φωνάζουμε:

 

ΦΕΡΕ ΣΤΟΠΕΡ, ΕΞΑΡΙ, ΑΚΡΑΙΟ ΜΠΑΚ ΚΑΙ ΤΕΡΜΑΤΟΦΎΛΑΚΑ ΕΣΤΩ ΚΑΟ ΔΑΝΕΙΚΟΥΣ.

ΕΝΙΣΧΥΣΤΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΚΙ ΑΛΛΟ!

Ρε παλίκαρε μου, σοβαρά τώρα, δεν βαριέσαι να μπαίνεις εδώ μέσα μόνο για να ζητάς μεταγραφές; Έριξα μια ματιά στο πρόσφατο post history από περιέργεια και είναι κάπως μεταγραφικό. Εμπλούτισε λίγο το μίγμα σου ρε μαλάκα, κι εγώ συμφωνώ με διάφορα που γράφεις κατά καιρούς αλλά το έχεις κουράσει.

ΒΡΗΚΑ ΚΙ ΑΛΛΟΝ @Evolve

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

Ωχ άρχισαν και τα καθρεφτακια! Μπράβο πάντως στον εβολβ που βρίσκει κάτι κ γελάει. 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, makisg said:

Μακάρι να είναι κάνας Βεστεργκαρντ ο οποίος πράγματι θα δελεαστει από τη προοπτική να παίξει Champions League αντί για championship. Απ όσο ξέρω έχει και μεγάλο συμβόλαιο που δεν συμφέρει τη Λέστερ να τον κρατήσει τώρα που επεσε κατηγορία.

Οσο για την πηγή... Ας τα να πάνε. Εικάζω πως είναι πιο αξιόπιστα τα πρωτοσέλιδα στο μακελειό πάρα στη συγκεκριμένη φυλλάδα. Από την άλλη κάτι αντίστοιχο είχε πει και ο Κετσε την προηγούμενη εβδομάδα οπότε για να δούμε. Το κακο είναι ότι δεν μας είπαν τι κίνηση θα κάνουμε (αν θα κάνουμε) αν δεν παίξουμε τσαμπιολι... 🤔

 

2 hours ago, amd said:

και στα 4 ματς της λεστερ φετος βασικςο ο βεστεργκαρντ 

 

2 hours ago, Σέρτζιο11 said:

Βεστεργκαρντ οντως εχει 4/4 συμμετοχες φετος και φουλ 90λεπτα. Δυσκολο πλεον να αποχωρησει, του χρονου πολυ πιθανο να παιζει ξανα πρεμιερ λιγκ.

Το ποσταρα γιατι ισως εχει βαση, σε σχεση με το τι βγαινει τις τελευταιες μερες προς τα εξω. Θα μαθουμε εντος ολιγων ωρων.

Ήμουν τεράστιος υποστηρικτής όταν πρωτοακούστηκε το όνομα του, αλλά βλέποντας τα highlights (όχι ολόκληρους αγώνες) φαίνεται σε τραγική κατάσταση. Ίσως έχει ξενερώσει.

Αν κάποιος έχει δει ολόκληρα παιχνίδια και έχει άλλη άποψη ας με διορθώσει.

Link to comment
Share on other sites

μιλαμε για κοστος μεταγραφης και 1ου χρονου συμβολαιου ανω των 6Μ οποτε δεν το συζηταμε καν 

Link to comment
Share on other sites

Na po kai ego thn malakia mou.

Mhpos ola afta ta tragika gegonota me ton Mixalh kai h piesh gia prokrish me ta mounopana ths DZ aposyntonisan kai to metagrafiko komati?

Merikes hmeres prin to symvan eixame ferei Ponse kai petagame sta ourania.

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Τελευταίες μέρες του Αυγούστου η Ρειντζερς συζητά για δανεικό τον Souttar απο την Λεστερ και η Αλ Γκαραφα του Μαρτινς τον Lyanco απο Southampton. Νομίζω οτι αυτή τη λογική πρέπει να ακολουθήσουμε εδώ που φτάσαμε. Εναν στόπερ δανεικό απο μεγάλη ομάδα, κάποιον που δεν θα υπολογίζεται και θα δει ως τυράκι το χρόνο συμμετοχής και τη συμμετοχή στην Ευρώπη

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, felman said:

Na po kai ego thn malakia mou.

Mhpos ola afta ta tragika gegonota me ton Mixalh kai h piesh gia prokrish me ta mounopana ths DZ aposyntonisan kai to metagrafiko komati?

Merikes hmeres prin to symvan eixame ferei Ponse kai petagame sta ourania.

Το έχω σκεφτεί, αλλά αυτά είναι δικαιολογίες.

 

Και για μένα γενικά το αφεντικό πρέπει να προστατεύει την όποια επένδυση του, το μαγαζι του.
 

Προπονητης να πει όχι σε παικταρα δεν υπαρχει. Εκτός αν σε βολεύουν αυτά που (δεν) σου ζητάει, οποτε κλάφτα Χαράλαμπε.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, felman said:

Na po kai ego thn malakia mou.

Mhpos ola afta ta tragika gegonota me ton Mixalh kai h piesh gia prokrish me ta mounopana ths DZ aposyntonisan kai to metagrafiko komati?

Merikes hmeres prin to symvan eixame ferei Ponse kai petagame sta ourania.

Κατανοητό το πόιντ σου, αλλά δε νομίζω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μουκουντι εθνική Καμερούν εντωμεταξυ. 
 

Όπως έχουν τα πραγματα πλέον, αυτό τα χειροτερευει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Μουκουντι εθνική Καμερούν εντωμεταξυ. 
 

Όπως έχουν τα πραγματα πλέον, αυτό τα χειροτερευει.

Εχει χρυσοπουλο και γεμποα ο κοουτς,, και με πινεδα center back αμα χρειαστει

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, felman said:

Na po kai ego thn malakia mou.

Mhpos ola afta ta tragika gegonota me ton Mixalh kai h piesh gia prokrish me ta mounopana ths DZ aposyntonisan kai to metagrafiko komati?

Merikes hmeres prin to symvan eixame ferei Ponse kai petagame sta ourania.

Και εγώ δεν νομίζω ότι έπαιξε  ρόλο αυτό.

Ναι, επηρέασε εμάς ως οπαδούς, πιθανότατα επηρέασε και παίκτες και προπονητή για κάποιες ημέρες.

Όμως όχι, δεν νομίζω ότι έπαιξε κάποιο ρόλο στον μεταγραφικό σχεδιασμό της ομάδας ο οποίος εξ αρχής φαινόταν στο ότι κινούνταν στο να έχουμε υπεροπλία στην μέση και μπροστά και πίσω να πάρουμε κάποιον εάν θεωρηθεί ότι είναι καλή ευκαιρία.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, nf28 said:

 

Όμως όχι, δεν νομίζω ότι έπαιξε κάποιο ρόλο στον μεταγραφικό σχεδιασμό της ομάδας ο οποίος εξ αρχής φαινόταν στο ότι κινούνταν στο να έχουμε υπεροπλία στην μέση και μπροστά και πίσω να πάρουμε κάποιον εάν θεωρηθεί ότι είναι καλή ευκαιρία.

Κουβέντα να γίνεται, δεν θα με πείραζε αυτό αν ερχόταν το ματς προχθές 3-3. Αλλά αν πάμε στην τακτική όσα βάλουμε και όσα βάλουνε τότε 2-3 γκολάκια θες μίνιμουμ με Σέρρες εντός. Βέβαια ξέρω, για ένα ματς μιλάμε, δεν υπάρχει δείγμα.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Skepastos said:

Τελευταίες μέρες του Αυγούστου η Ρειντζερς συζητά για δανεικό τον Souttar απο την Λεστερ και η Αλ Γκαραφα του Μαρτινς τον Lyanco απο Southampton. Νομίζω οτι αυτή τη λογική πρέπει να ακολουθήσουμε εδώ που φτάσαμε. Εναν στόπερ δανεικό απο μεγάλη ομάδα, κάποιον που δεν θα υπολογίζεται και θα δει ως τυράκι το χρόνο συμμετοχής και τη συμμετοχή στην Ευρώπη

Πράγματι...Ας έρθει έστω και κάποιος δανεικός αρκεί να από καλό πρωτάθλημα. Ιδανικά με οψιον αγοράς αλλά και χωρίς οψιον, ας είναι απ το πάνω ράφι και δεν θα τα χαλάσουμε εκεί. Ας πάρουμε και κάνα μπακ δανεικό, ως αντικαταστάτη για τον Μοχαμαντι. Ας βρει ομάδα που τον θέλει στη σουπερλιγδα να μας αδειάσει τη θέση. Όποιος και να έρθει καλύτερος θα είναι...

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλους και απο εμένα.

Είμαι ο Διονύσης και είναι το πρώτο μου ποστ. Είμαι από Νίκαια αλλά τα τελευταία 5 χρόνια μένω στην Αγγλία. Νομίζω δεν μπορούσα να γράψω αλλού πέρα απο το αγαπημένο μου τόπικ τόσα χρόνια που κάνουμε 100 refresh την μέρα, μηπως μάθουμε κανένα νεο.

Στα on-topic: σίγουρα χρειαζόμαστε στόπερ. Σε οποιαδήποτε άλλη θέση στην άμυνα, δεν θα ήταν άσχημο.

  • Δικεφαλάκι 10
  • Μπομπίτσα 4
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Διονύσης said:

Kαλησπέρα σε όλους και απο εμένα.

Είμαι ο Διονύσης και είναι το πρώτο μου ποστ. Είμαι από Νίκαια αλλά τα τελευταία 5 χρόνια μένω στην Αγγλία. Νομίζω δεν μπορούσα να γράψω αλλού πέρα απο το αγαπημένο μου τόπικ τόσα χρόνια που κάνουμε 100 refresh την μέρα, μηπως μάθουμε κανένα νεο.

Στα on-topic: σίγουρα χρειαζόμαστε στόπερ. Σε οποιαδήποτε άλλη θέση στην άμυνα, δεν θα ήταν άσχημο.

Μελ like this!! 

ΥΓ καλώς ήρθες Διονύση ( Είσαι και Διονύσης και από τη Νίκαια φοβερός ΑΕΚτζιδικος συνδιασμος) . Το ίδιο εύχομαι σε όσους έχουν πρόσφατα γραφτεί και μεγαλώνουν τη κιτρινόμαυρη παρέα μας. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AG21 said:

Μελ like this!! 

ΥΓ καλώς ήρθες Διονύση ( Είσαι και Διονύσης και από τη Νίκαια φοβερός ΑΕΚτζιδικος συνδιασμος) . Το ίδιο εύχομαι σε όσους έχουν πρόσφατα γραφτεί και μεγαλώνουν τη κιτρινόμαυρη παρέα μας. 

και τον πινακα του Πι&Ο

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Τον Ιανουάριο υπάρχει και το κύπελλο Ασίας στο οποίο μετέχει το Ιράν και άρα οι Χατζισαφι, Μοχαμαντι θα λείψουν ίσως και ένα μήνα. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Bluesman said:

Τον Ιανουάριο υπάρχει και το κύπελλο Ασίας στο οποίο μετέχει το Ιράν και άρα οι Χατζισαφι, Μοχαμαντι θα λείψουν ίσως και ένα μήνα. 

Εχουμε Πηλιο και αναποδο ποδι Σιντιμπε, δε φοβαμαι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τον έχουμε δει όλοι με την εθνική αλλά η δική μου γνώμη είναι ότι είναι πολλή καλός ακραίος μπακ και ο κορυφαίος στο ελληνικό πρωτάθλημα αν ερθει και μάλλον θα έχουμε άμεσες εξελίξεις με Σιντιμπε. 

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να έρθει. Βέβαια όπως λέει και ο AG21 κάτι θα σημαίνει και για τον Σιντιμπέ αυτό (έχει και μεγάλο συμβόλαιο). Επιμένω ότι καλή επιλογή είναι και ο Χατζηδιάκος για να σφραγίσουμε την άμυνα.

Στο 6άρι ας είμαστε ρεαλιστές, είμαστε καλυμμένοι. Αριστερό μπακ πέρα από τους Ιρανούς υπάρχει και ο Πήλιος που πρέπει να αξιοποιηθεί.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, thodoris19 said:

+ Αδειαζει θεση ξενου 

Ελληνικο διαβατηριο, καμια θεση δεν αδειαζει λογικα.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×