Jump to content

Ζαλιστήκαμε και πέσαμε κάτω... Μεταγγραφές Νταμπλούχου Καλοκαίρι 2023 Vol II


panther-21-
 Share

Recommended Posts

5 minutes ago, AG21 said:

Αν έχει το οκ του Ματίας για αντικατάσταση του Αμπραμπάτ εγώ ειμαι οκ . Αν έχει μιλήσει και μαζί του έχει κλείσει . 

ουτε στα πιο υγρα ονειρα μας δε μπορει να κανει αυτα που κανει ο καραφλας

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, amd said:

προτιμω τον κυριο που εχεις φωτογραφια 

Έχει ξεφύγει η τιμή του, δεν είναι για τα πορτοφόλια σας

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, bladerunner21 said:

Αριστερό μπακ θα φέρει πρώτα η ομάδα κ πριν τις γιορτές νομίζω. 

Ο Μπακασέτας αν κάνει στον Ματίας καλώς να έρθει αν κ με τα λεφτά που παίρνει κ που απορρίπτει στην Τουρκία το βλέπω δύσκολο.

Αναθάρρησα λίγο μετά από αυτό.

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Αριστερο μπακ ειναι σιγουρο οτι θα φερει 

ο κασετας πρωτα θα ψαχτει για εξωτερικο και αν η ΑΕΚ ενδιαφερθει ισως εχουμε κατι, η αληθεια ειναι οτι δεν ειναι θεση που καιγεσαι να παρεις παιχτη 31 χρονων

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, chris manousopoulos said:

ουτε στα πιο υγρα ονειρα μας δε μπορει να κανει αυτα που κανει ο καραφλας

Αλλο στυλ παίχτη. Δεν τον βλέπω σαν αντικαταστατη του Αμρα, αλλά σαν μια ποιοτικότατη προσθήκη στη μεσοεπιθετική μας γραμμή.

Ειναι νωρίς ακόμα για να κριθεί, αλλά ο Πισάρο μπορεί και να μην ταιριάξει στην ομάδα. Ο Φερνάντες το ίδιο.. 2-3 καλά ματς είχε κάνει πέρσι και είναι εκτός απο την αρχή, έχουμε κάνει ηδη 3 κακα αποτελέσματα σύν ήττες στην ευρώπη και δεν έχει - εστω σα μαλακοδικαιολογία - βγεί ενας να πεί ότι μας λείπει..

Αν λοιπόν αυτοί οι 2 δεν είναι απαραίτητοι του χρόνου, θα είναι μεγάλη βελτίωση ο Μπακασέτας.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Kami said:

Αλλο στυλ παίχτη. Δεν τον βλέπω σαν αντικαταστατη του Αμρα, αλλά σαν μια ποιοτικότατη προσθήκη στη μεσοεπιθετική μας γραμμή.

Ειναι νωρίς ακόμα για να κριθεί, αλλά ο Πισάρο μπορεί και να μην ταιριάξει στην ομάδα. Ο Φερνάντες το ίδιο.. 2-3 καλά ματς είχε κάνει πέρσι και είναι εκτός απο την αρχή, έχουμε κάνει ηδη 3 κακα αποτελέσματα σύν ήττες στην ευρώπη και δεν έχει - εστω σα μαλακοδικαιολογία - βγεί ενας να πεί ότι μας λείπει..

Αν λοιπόν αυτοί οι 2 δεν είναι απαραίτητοι του χρόνου, θα είναι μεγάλη βελτίωση ο Μπακασέτας.

δεν νομιζω ο κασετας να ειναι πολυ καλυτερος ουτε απο τον πισαρο ουτε απο τον φερναντεζ ειδικα απο τον φερναντεζ ασε που με τον κοντο δεν παιζει ιδια θεση

ο κασετας μονο πισω απο το φορ θα μπορουσε να παιξει στην ΑΕΚ και εκει εχεις κανονικα αραουχο τσουμπερ ηδη 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, amd said:

δεν νομιζω ο κασετας να ειναι πολυ καλυτερος ουτε απο τον πισαρο ουτε απο τον φερναντεζ ειδικα απο τον φερναντεζ ασε που με τον κοντο δεν παιζει ιδια θεση

ο κασετας μονο πισω απο το φορ θα μπορουσε να παιξει στην ΑΕΚ και εκει εχεις κανονικα αραουχο τσουμπερ ηδη 

Ειναι νωρίς ακόμα για αυτά, οταν ήρθε ο Ματίας και οι 2 που αναφέρεις έπαιζαν σε άλλες θέσεις! Αμα κάνει του Πελάδο είναι το ερώτημα.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν κανει του αλμειδα ξερω οτι στον αλμειδα κανουν και ο πισαρο και ο φερναντεζ

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά πάντα ο Κασέτας θα μπορούσε να παίξει δεξιά στη τετράδα θέση που τη παίζει λίγο διαφορετικά στην εθνική . Φυσικά δεν μπορεί να δώσει το βάθος που δίνει ο Αμπρα και ειδικά ο Ελίασον αλλα αυτό θα μπορούσες να το καλύψεις με αναβάθμιση στα δεξιά της άμυνας ( λέμε τώρα ) 

Άλλη θέση ειναι πίσω απο το φόρ που σωστά γράφτηκε ότι εκει έχεις και θα έχεις ούχο και τσούμπερ 

Θα μπορούσε να παίξει και 8-10άρι όπως βάζει πινέδα , γιονσον η ακόμα και Μάνταλο σε εύκολα ματς ( όπως γαύρο πέρσι )

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κι άλλο ένα ερώτημα , αν μπορεί και θέλει ο Μπακασετας στα 31  να φτάσει τα επίπεδα φυσικής κατάστασης και έντασης που απαιτεί ο τρόπος του Αλμέιδα. 

ΑΝ μπορεί ,τότε η ΑΕΚ αποκτά μια ποιοτική λύση στον παίκτη πίσω απ' το φορ αλλά κι ένα ακόμα ψευτοεννιαρι. Στα φτερά δε μπορεί.

Μετά δε ξέρω που έχει φτάσει το κασέ του κι αν αξίζουν αυτά τα χρήματα για μια έξτρα λύση 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Αν ξέρουμε σίγουρα κάτι για τον Πελάδο, είναι ότι μπορεί να διαχειριστεί το υλικό του και να βρεί θέση και λεπτά συμμετοχής για κάθε ποιοτικό ποδοσφαιριστή που θα του δώσεις!

Ας τον πάρουμε και ας μη φύγει κανένας! Του χρόνου στο τσου-λου θα είναι ακόμα μεγαλύτερες οι απαιτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Tsosmi said:

Μετά δε ξέρω που έχει φτάσει το κασέ του κι αν αξίζουν αυτά τα χρήματα για μια έξτρα λύση 

Το καλοκαίρι λήγει το συμβόλαιο του Μάνταλου . Στα χρήματα πρέπει να ειναι αυτά που έπερνε εκεινός στα 31 του χρόνου δλδ κάπου στα 800 . 

Ίσως μπορεί να έρθει σαν αντικατάσταση του αρχηγού αν τελικά φύγει και ναι θα είναι upgrade αυτό . 

 

Link to comment
Share on other sites

Aν και μου είναι εξαιρετικά συμπαθής σαν φυσιογνωμία και θεωρώ έχει να προσφέρει, πόσα (κατά δική του ομολογία) βαριά κορμιά να αντέξει η ομάδα; Πισάρο, Μανταλος (οκ προσπαθεί αλλά είναι αργος), Φερνάντες, Φαν Φεερτ?

Τον Αμραμπατ πρέπει να τον αντικαταστήσει παίκτης ταχυδυναμικος, κάποιος που να κάνει το σπριντ που έβγαλε πέρσυ με τον κασαμι. Κάποιος με εγωισμό.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AG21 said:

Το καλοκαίρι λήγει το συμβόλαιο του Μάνταλου . Στα χρήματα πρέπει να ειναι αυτά που έπερνε εκεινός στα 31 του χρόνου δλδ κάπου στα 800 . 

Ίσως μπορεί να έρθει σαν αντικατάσταση του αρχηγού αν τελικά φύγει και ναι θα είναι upgrade αυτό . 

Έτσι ναι, καλώς να ορίσει.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AG21 said:

Το καλοκαίρι λήγει το συμβόλαιο του Μάνταλου . Στα χρήματα πρέπει να ειναι αυτά που έπερνε εκεινός στα 31 του χρόνου δλδ κάπου στα 800 . 

Ίσως μπορεί να έρθει σαν αντικατάσταση του αρχηγού αν τελικά φύγει και ναι θα είναι upgrade αυτό . 

Έτσι ναι ,με χίλια 

Link to comment
Share on other sites

btw O Μανταλος είναι μέσα στα στατιστικά μέχρι τώρα στις ασσίστ στο πρωτάθλημα έχοντας 3 σε 427' λεπτά . Πέρσι είχε 6 σε 614'  ενώ προπερσι 10 σε 1388'

Link to comment
Share on other sites

Καλός είναι πλέον ο Μανταλος. Έχει βάλει κεφάλι κάτω, δουλεύει και προσφέρει όσα έχει να προσφέρει. Έχουν σταματήσει οι παρασκηνιακές μαλακίες, έχουν σταματήσει τα εγώ-δεν-μαρκαρω αλά Τσιάρτας. Είναι ένας χρήσιμος ρολιστας. Στον ίδιο ακριβώς ρόλο πιστεύω ότι ο Μπακασετας θα ήταν καλύτερος.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Atlas21 said:

Καλός είναι πλέον ο Μανταλος. Έχει βάλει κεφάλι κάτω, δουλεύει και προσφέρει όσα έχει να προσφέρει. Έχουν σταματήσει οι παρασκηνιακές μαλακίες, έχουν σταματήσει τα εγώ-δεν-μαρκαρω αλά Τσιάρτας. Είναι ένας χρήσιμος ρολιστας. Στον ίδιο ακριβώς ρόλο πιστεύω ότι ο Μπακασετας θα ήταν καλύτερος.

δεν νομιζω οτι ο κασετας μπορει να κυνηγησει τα μετρα που παιζει ο μανταλος, οποιος πιστευει οτι θα φυγει ο μανταλος το καλοκαιρι να αλλαξει πλευρο θα ανανεωσει και θα παιξει στην ΑΕΚ μεχρι να αποφασισει να αποσυρθει σε κανα πανθρακικο. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Abraham21r said:

Almeyda, αν σου κάνει ο Pizarro, τότε τρώτε και οι 2 γεμιστά χωρίς κιμά.

ΟΞΩ ΡΕ

σε λιγο θα του πεις οτι πινει καφε οταν πανε για μπυρες 

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Μπακασετας μου θυμίζει εκείνους τους ανθρώπους που περνάνε και καλά τρέχοντας το δρόμο μην τους πατήσεις, αλλά μόλις φτάνουν στη μέση του δρόμου αρχίζουν να περπατάνε διαγώνια κι αναρωτιέσαι: εδώ δεν ήταν και πριν 2 δευτερόλεπτα; 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AG21 said:

Αν έχει το οκ του Ματίας για αντικατάσταση του Αμπραμπάτ εγώ ειμαι οκ . Αν έχει μιλήσει και μαζί του έχει κλείσει . 

ναι Νικολα το ιδιο τρεξιμο στον ασβεστη θα ριχνει, θα γυριζει και αμυνα να κοβει τα τετατετ

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει Μπακασετας στο πλαι, ειναι τραγικος.

 

μια θεση εχει ο Τασος, αυτη που παιζουν σημερα Αραουχο/Τσουμπερ και εναλλακτικα Μανταλος/Πισαρο.

 

δεν βλεπω λογικη, ας καρατησουν λεφτα για κανεναν πλαγιο μπακ, για 3ο εξαρακι πισω απο τους 2 ξανθους και μπροστα απο Γαλανο ή για τερματοφυλακα.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

On 11/1/2023 at 10:18 AM, AG21 said:

 

Ίσως μπορεί να έρθει σαν αντικατάσταση του αρχηγού αν τελικά φύγει και ναι θα είναι upgrade αυτό . 

 

Παραλίγο αφεντικό

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×