Jump to content

Παναθηναϊκός-ΑΕΚ(7η Αγωνιστική Basket League 20/11 17:15 ΕΡΤ]


aekolatris
 Share

Recommended Posts

Ας μείνει ο Ισπανος χωρίς κριτική για φέτος ΚΑΙ με τους παίχτες πληρωμένους .

Από του χρόνου του κάνουμε κριτική ΜΟΝΟ εάν οι παίχτες είναι οκ οικονομικά.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Vagos21 said:

Στο 99% των περιπτώσεων δεν θα το δώσουν αυτό το φάουλ σε λήξη αγώνα. είναι, καθαρό, αλλά δεν δίνεται εύκολα σε νεκρό χρόνο. 
 

στα του αγώνα, φοβερη εμφάνιση, πολύ καλος ρυθμός, ταχύτητα και αξιοποίηση του ρόστερ σε καλό βαθμό. Δεν κατάλαβα γιατί δεν έπαιξε το θηριο στην 4η περίοδο. 
κριμα που το χάσαμε, το τελευταίο σουτ έπρεπε να μπει. 

Oκ αλλά δεν δίνουν αυτό, δεν δίνουν του Μήτογλου, αλλά μια χαρά παίρνει η ναζέλα το φάουλ στα 13''. 

Το θηρίο δεν αντέχει παραπάνω ακόμη κ μακάρι να αντέξει στο μέλλον, θα δούμε.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, bladerunner21 said:

Oκ αλλά δεν δίνουν αυτό, δεν δίνουν του Μήτογλου, αλλά μια χαρά παίρνει η ναζέλα το φάουλ στα 13''. 

Το θηρίο δεν αντέχει παραπάνω ακόμη κ μακάρι να αντέξει στο μέλλον, θα δούμε.

Ναι βρε συ εννοείται ότι πήραν σφυρίγματα. Αλλά έπρεπε να το καθαρίσουμε. Τεσπα μακάρι να συνεχίσουμε έτσι 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πέρασαν 3+ ώρες μετά το τέλος του αγώνα, και ανακοίνωση δεν βλέπω.

Που'σαι κύριε μαλάκα που "διοικείς", αν σε λένε πουτανάκι του Τράκη, μην σκούζεις.

Ακόμα μια ντροπιαστική...εξαφάνιση της διοίκησης.

Υ.Γ. Παραδόξως, η ομάδα βουλώνει στόματα και χαίρομαι που ένα από αυτά είναι τα δικά μου.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Είδα τα τελευταία 8'.

Η ομάδα ήταν πολύ ανταγωνιστικη, άξιζε τη νίκη ξεκάθαρα. Αν συνεχίσουμε έτσι, θα δούμε μια καλή χρονιά, τουλάχιστον στην Ευρώπη.

Μας πληγώνει η θέση 1.

Ο Χολ είναι καλος οργανωτικά, αλλά ήθελε καλύτερο παίκτη δίπλα του να τον συμπληρώνει από τον καραμπελα.

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή του καλοκαιριού είδαμε έκπληκτοι τον Αγγελόπουλο να φέρνει Πλάθα, μετά τους ξένους που είναι πολύ δυνατά ονοματα κακά τα ψέματα, μετά να τρώμε 40αρες στα φιλικά, 20αρα από Λαύριο την 1η αγωνιστική και σιγά σιγά εκεί πάνω στο ανάθεμα την ομάδα να στρώνει και κάθε ματς να είναι και καλύτερη.

Δεν είναι εύκολο εγχείρημα να ταιριάξεις 10 ξένους άμεσα ακόμα και αν είσαι ο Ισπανός. Σίγουρα κάποιοι ξένοι δεν θα βγούν αλλά σε γενικές γραμμές είμαστε καλά και θα πάμε σίγουρα καλύτερα.

Πετύχαμε κάτι που δεν γινόταν να καταφέρουμε τα προηγούμενα χρόνια. Στα πρώτα 2 ματς με της ομάδες της Euroleague νωρίς νωρίς στην σεζόν χάσαμε το ένα οριακά με τα τερτιπια της κοντής στο σεφ και σήμερα στο σουτ και διαμαρτυρόμενοι για το κρίμα του να μην πάρουμε 2 σωστά σφυρίγματα.

Θα πω πάλι το ίδιο ξανά και ξανά. Ελάτε γήπεδο να στηρίξουμε αυτήν την ομάδα γιατί βλέπουμε και ωραίο μπάσκετ θεαματικό πάνω από όλα.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό που μου αρέσει φέτος είναι η ταχύτητα που παίζουμε. Τρώμε καλάθι κ η επίθεση γίνεται αστραπιαία. Δύσκολος τροπος παιχνιδιού, αλλά τουλάχιστον βλέπεις επιθέσεις, τρεξίματα κλπ. Κ ο ρυθμός αυτός δεν είναι εύκολα διαχειρίσιμος αν δεν ματώσει ο αντίπαλος. Φάνηκε με γαύρο και βαζελο ότι στο ρελαντί δεν τα έχουν τα παιχνίδια αυτά 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και τις μουφα τεχνικές τις πήραν και κάτι αγκωνιές τις πέρασαν έτσι. Αλλά σε σχέση με άλλα μεταξύ μας ματς ήταν πιο νορμάλ οι διαιτητές .

Πρέπει να το πάρουμε απόφαση ότι 50-50 δεν πρόκειται να δούμε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η ομάδα χτες έπαιξε πολύ καλά κ όλοι εκπλαγηκαμε ευχαριστα.

Από λεπτομέρειες Δν τους κερδίσαμε 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, amd said:

αν δεν εμφανιστουν μπαν θα μιλαμε για χρονια οροσημο

 

Ανέβηκε πάλι το μπάτζετ πάντως, διότι μιλάμε για παίκτες γνωστούς και πρώην Nbaers λ,δεν γίνεται να ήρθαν με ψίχουλα. Λογικά όμως έπεσε χοντρή χορηγία από μπετσον

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, fanch21 said:

Ανέβηκε πάλι το μπάτζετ πάντως, διότι μιλάμε για παίκτες γνωστούς και πρώην Nbaers λ,δεν γίνεται να ήρθαν με ψίχουλα. Λογικά όμως έπεσε χοντρή χορηγία από μπετσον

Μάλλον λόγω Πλάθα έγιναν ίσως πρώτη φορά τόσο στοχευμενες επιλογές ξένων.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fanch21 said:

Ανέβηκε πάλι το μπάτζετ πάντως, διότι μιλάμε για παίκτες γνωστούς και πρώην Nbaers λ,δεν γίνεται να ήρθαν με ψίχουλα. Λογικά όμως έπεσε χοντρή χορηγία από μπετσον

πραγματικα μου ειναι αδιαφορο το μπατζετ εχω ξαναπει ειμαι διατεθιμενος να ζησω με φακες αρκει να μην ξαναδω το ονομα της ΑΕΚ σε μπαν 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέγαμε και πέρσι (που είχαν έρθει ονόματα όχι πρωτοκλασάτα πλην Στρελιενκς) ότι μακάρι να πήραμε αυτούς με λιγότερο μπάτζετ και να καθαρίσουμε από Μπαν πράγμα που δυστυχώς δεν έγινε. Μακάρι να είναι αυτό που λέει ο Νάβας ότι πήραμε στοχευμένες επιλογές λόγω Πλάθα σε καλή τιμή. Δεν θέλω με τίποτα πάλι τον Δεκέμβριο να ξαναδώ το όνομα μας στην λίστα με τα μπαν. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos unpinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×