Jump to content

ΑΕΚ - Αστέρας Τρίπολης 21η Αγ. 04/02 17:30 CosmoteSport1


Kami
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

54 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ραντόνια
      0
    • Μήτογλου
      0
    • Κάλενς
      0
    • Πήλιος
    • Πινέδα
    • Άμραμπατ
      0
    • Μάνταλος
    • Ελίασον
    • Τσούμπερ
      0
    • Πόνσε
    • Φερνάντες
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Αραούχο
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Λιούμπισιτς
      0
    • ΔΕΝ ΞΕΧΩΡΙΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
    • Μέτριο
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ραντόνια
    • Μήτογλου
    • Κάλενς
      0
    • Πήλιος
    • Πινέδα
      0
    • Άμραμπατ
    • Μάνταλος
    • Ελίασον
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Πόνσε
      0
    • Φερνάντες
    • Γκαρσία
      0
    • Αραούχο
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Λιούμπισιτς
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

14 minutes ago, AG21 said:

Χωρίς τσωχο και Σαμπρακο . Πλάκα κάνεις . Μακάρι να γίνει διάρκειας η απεργία . 

Αν μου έλεγαν ένα τάλιρο το μήνα παραπάνω και μπορώ να δω τα ματς χωρίς περιγραφή, το αγόραζα χθες

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, steluckyy said:

Αν μου έλεγαν ένα τάλιρο το μήνα παραπάνω και μπορώ να δω τα ματς χωρίς περιγραφή, το αγόραζα χθες

Βάλε αγγλική περιγραφή στο cosmote tv, την ώρα που παίζει ο αγώνας, μέσα από το μενού που έχει ο player. Πέρσι που το έκανα έτσι, άκουγα μόνο φυσικό ήχο.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Ματίας Αλμέιδα:

Για το τι κρατά από τη νίκη επί του ΟΦΗ.

Κρατώ τη λειτουργία, κρατώ τα γκολ, κρατώ τη διάθεση που έδειξαν οι παίκτες, κρατώ και τη συμπεριφορά.

Για το παιχνίδι του πρώτου γύρου απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης.

Ναι το θυμάμαι πολύ καλά αυτό το παιχνίδι. Ήταν ένα από τα παιχνίδια, που δεν παίξαμε καλά. Αν και το κερδίσαμε το παιχνίδι, υπήρξαν κάποιες στιγμές που ήταν περίπλοκες για εμάς. Ένα δύσκολο παιχνίδι, οπότε για το αυριανό παιχνίδι, ελπίζουμε να είμαστε λίγο πιο ξεκάθαροι σε αυτό που θα κάνουμε.

Για το αυριανό παιχνίδι απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης.

Εγώ πάντα σέβομαι όλους τους αντιπάλους. Ένα παιχνίδι είναι πάντα έντεκα εναντίον έντεκα, οπότε εμείς είμαστε συγκεντρωμένοι σε αυτό που θέλουμε εμείς.

Για το αν έχει αποφασίσει ποιους θα τοποθετήσει στον άξονα της μεσαίας γραμμή, με δεδομένες τις απουσίες.

Ναι, έχω αποφασίσει…!

Για το αν ο Ρόμπερτ Λιούμπιτσιτς πληροί τις προδιαγραφές, τις οποίες είχε αναλύσει πρόσφατα ο Ματίας Αλμέιδα στους δημοσιογράφους.

Αρχικά, είμαι πολύ χαρούμενος και ευγνώμων στον ιδιοκτήτη της ομάδας και στη διοίκηση της ομάδας για την προσπάθεια που έκαναν. Τώρα θα δουλέψουμε με τον ποδοσφαιριστή για να μπορέσει να προσαρμοστεί στο δικό μας σύστημα παιχνιδιού. Να μπορέσει να βάλει και αυτός το λιθαράκι, που είδαμε ότι έβαλε και στις προηγούμενες ομάδες του.

Για το αν ξεχώρισε τον Λιούμπιτσιτς, βλέποντάς τον στα δύο παιχνίδια που έδωσε η ΑΕΚ το καλοκαίρι απέναντι στη Ντινάμο Ζάγκρεμπ.

Μέσα σε αυτή την… ασθένεια, την αρρώστια που έχω για το ποδόσφαιρο, αυτό που κάνω, είναι συνεχώς να σημειώνω ποδοσφαιριστές, που μπορώ να οραματίζομαι ότι θα ταιριάζουν στη δική μας ομάδα με τα χαρακτηριστικά που έχουν. Τους βλέπω όταν αντιμετωπίζουμε κάποιο αντίπαλο, τους βλέπω όταν παρακολουθώ ποδοσφαιρικά παιχνίδια. Δόθηκε αυτή η ευκαιρία με τον συγκεκριμένο παίκτη και πιστεύω ότι η διοίκηση έκανε τεράστια δουλειά. Είναι αυτή η ομαδική δουλειά για την οποία σας έλεγα πριν λίγες ημέρες εδώ.

Για την θέση στην οποία υπολογίζει τον Ρόμπερτ Λιούμπιτσιτς, με δεδομένο ότι είναι ένας ποδοσφαιριστής που έχει τη δυνατότα να αγωνίζεται σε διαφορετικές θέσεις.

Εμείς είδαμε πως όταν παίξαμε αντίπαλοι, έπαιξε αριστερό μπακ. Στο άλλο παιχνίδι εναντίον μας έπαιξε στη μεσαία γραμμή. Προφανώς, πριν πάρουμε κάποιον παίκτη, εμείς τον αναλύουμε. Μιλώ προσωπικά με τους παίκτες. Γιατί θέλω να λύσω κάποιες απορίες που έχω και φυσικά θέλω να τους δώσω να γνωρίζουν τον λόγο για τον οποίο έρχονται πραγματικά στην ΑΕΚ. Τον βλέπω στο κέντρο, στη μεσαία γραμμή, εκεί είναι που θα αποδώσει περισσότερο.

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Η αγάπη που νιωθω για αυτόν τον άνθρωπο δεν μπορώ να την περιγράψω. 

 

Ουτε εφηβική αγάπη να ηταν ο άτιμος. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως η ΑΕΚ θα ξεκινήσει με: Στάνκο, Ρότα, Βίντα, Κάλενς, Πήλιο, Πινέδα (6), Μάνταλο (8), Ελίασον (δεξιά), Φερνάντες (αριστερά), Τσούμπερ, Πόνσε.

Αλλαγές Λιβάι (να πάρει χρόνο ώστε να ξεκινήσει βασικός στην Τούμπα), Λιουμπισιτς, Αραούχο, Γαλανόπουλος.

Κάλενς αντί Μουκουντί γιατί ο δεύτερος πριν τρεις ημέρες ήρθε από ταξίδι, δεν έπαιξε και πολύ στο κοπα Άφρικα, ενώ ο Περουβιανός έχει ρυθμό και ίσως με δίδυμο Κάλενς-Βιντα να πάει και στην Τούμπα. Εν πάσι περιπτώσει, έχουμε Τον Προπονητή, αυτός ξέρει αυτός αποφασίζει .

Πρέπει οπωσδήποτε να το κερδίσουμε το αυριανό έστω και με μισο-0 για να πάμε στην Τούμπα και να πέσουν κορμιά. Τα υπόλοιπα μετά το ματς.

ΑΕΚΑΡΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ 

Link to comment
Share on other sites

Αν κερδίσουμε, που θα κερδίσουμε, η αγωνιστική έχει ενδιαφέρον καθότι παίζει να μην κερδίσει ούτε ο βου, ούτε ο βαζελας απόψε. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, stavros 9-11 said:

Αν κερδίσουμε, που θα κερδίσουμε, η αγωνιστική έχει ενδιαφέρον καθότι παίζει να μην κερδίσει ούτε ο βου, ούτε ο βαζελας απόψε. 

δυσκολο να μην κερδισει ο βου, επαιζε με τα δευτερα μεσοβδομαδα ενω ο τρομαγμενος με βασικους και ψοφησε

Link to comment
Share on other sites

Ο Ατρομητος αυτη τη στιγμη ειναι ομαδα για υποβιβασμο μαζι με Κηφισια και Γιαννενα. Και απο το βαζελο στα 2 ματς επρεπε να ειχε φαει 7-8 γκολ αθροιστικα. Πολυ δυσκολο να καταφερει το Χ.

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Εχει απουσιες ο ατρομαχτος σημερα; με τη ναζελα λειπαν νομιζω καποιοι, αν ειναι κομπλε ισως τους ζορισει 

Link to comment
Share on other sites

Το σκουλήκι πάντως που τους ζορισε τους πήρε εύκολα. Αν βρούνε ζόρια δεν είμαι βέβαιος ότι θα περάσουν αέρας. Τεσπά θα δούμε 

Link to comment
Share on other sites

Αρχηγος ο Τσουμπερ σημερα αρα Αραουχο στον παγκο

%CE%A0%CE%9F%CE%94%CE%9F%CE%A3%CE%A6%CE%91%CE%99%CE%A1%CE%9F.jpg?itok=volh5bmF

Link to comment
Share on other sites

Ύπουλο το το σημερινό παιχνίδι.

Τον Πινέζα μπορεί να τον έχουμε δει σε πολλές διαφορετικές θέσεις αλλά στο 6 ποτέ.

Ικανότερος φυσικά στο  να μοιράσει παιχνίδι ξεκινώντας ανάμεσα στα CB αλλά στο κομμάτι της άμυνας θα θέλει βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, moukie said:

Νομιζω στο βιντεο δε φαινεται φανελα Βιντα; 

ΔΙΚΑΙΩΣΗ

Link to comment
Share on other sites

Just now, amd said:

Περίεργη 11αδα μακάρι να πάνε όλα καλά 

Σιγουρα περίεργη…

Link to comment
Share on other sites

  • amd unpinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×