Jump to content

ΑΕΚ - Αστέρας Τρίπολης 21η Αγ. 04/02 17:30 CosmoteSport1


Kami
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

54 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ραντόνια
      0
    • Μήτογλου
      0
    • Κάλενς
      0
    • Πήλιος
    • Πινέδα
    • Άμραμπατ
      0
    • Μάνταλος
    • Ελίασον
    • Τσούμπερ
      0
    • Πόνσε
    • Φερνάντες
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Αραούχο
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Λιούμπισιτς
      0
    • ΔΕΝ ΞΕΧΩΡΙΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
    • Μέτριο
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ραντόνια
    • Μήτογλου
    • Κάλενς
      0
    • Πήλιος
    • Πινέδα
      0
    • Άμραμπατ
    • Μάνταλος
    • Ελίασον
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Πόνσε
      0
    • Φερνάντες
    • Γκαρσία
      0
    • Αραούχο
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Λιούμπισιτς
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

1 hour ago, Νονός said:

Καταρχάς, φίλε Χρήστη, η ερώτηση σας (μπολντεντ) αν δημοσιευόταν σε φόρουμ ... άλλων "ενδιαφερόντων" θα πυροδοτούσε συζήτηση σελίδων.

Και κατά δεύτερον, τι υπονοοείτε ? Ότι ο Πέτρος Μάνταλος βαράει στημένα όπου βγει και δεν παίζουν ρόλο οι μικρολεπτομέρειες ?

Ο άνθρωπος που κέρδισε Άι-Φον σουτάροντας από το Πικέρμι και βάζοντας γκολ στα Σπάτα ?

Ξεκαθαρίστε τη θέση σας.

Νονέ ας πούμε ότι το πόδι του Πετραν όταν σημαδεύει τον Λιβαι, τον Εκι και τη παρέα τους, έχει μεγαλύτερη ακρίβεια και από το "λοκ ον ταργκετ" των F35. Είναι σαν τον Στεφ Κάρυ ένα πράμα, που τα βαράει τα τρίποντα από τις κερκίδες και μπαίνουν ασταμάτητα. Ε λοιπόν, αν βάλουμε τον πετρακη να το βαρέσει το κόρνερ από τη Δεκελείας, ίδιο αποτέλεσμα θα έχΩμε. Την έβαλε λίγο πιο μπροστά το παιδί, γιατί ως σωστός σναϊπερ που είναι, εγλειψε δάχτυλο και υπολόγισε τη κατεύθυνση και τη ταχύτητα του αέρως να πουμε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θεωρούσα για Πόνσε πως το πέρασμά του από την προηγούμενη ΑΕΚ και τη Ρωσία τον έκαναν να ξεχάσει τη μπάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μελισσανίδης: Δεν θα σε πουλήσω ποτέ!

Γκαρσία: ΗΜΑΡΤΟΝ ρε πρόεδρε.

0_Screenshot-2023-04-27-at-142156.jpg

  • Hahaha 9
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, agelos said:

Παρατηρήστε πώς κατεβάζει τη μπάλα μετά την πάσα του Μάνταλου ο Λιβαι. Μαεστρικα, με μια επαφή. Στη συνέχεια με μια ακόμη επαφή έχει βγει φάτσα με το τέρμα, έστω κι αν το χάνει.

Δεν υπάρχουν πολλά κτήνη με την τεχνική του.

Ντανιελο μου θύμισε άλλη μια φορά ο Λιβαι χθες.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Man Of Faith said:

Ντανιελο μου θύμισε άλλη μια φορά ο Λιβαι χθες.

Χθες ειδικά ήταν Ντανιελο στα ντουζενια του. Λιγο το σουτ ρε γαμωτο, ειδικά το δεξι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Btw διδυμο Γκαρσια Πονσε θεωρω ότι ήδη θα έπρεπε να το έχουμε δει.

Ελπιζω να το δούμε στην συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον.

Δεν εχω διαβασει τι γραψατε γιατι ειστε και μυρωδιες τραχανοπλαγιαδες.

Ωραιο το τρυκ με τους dpl ποτε πινεδα ποτε μανταλος. Και ραντονια που εκλεινε κεντρο. Για πονσε σεντρεφορι οσοι δεν πιστευαν να βρασουν 2 τανγκο νπαρουν μυρωδια

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, In A.E.K We Trust said:

image.png.7ad7b2dae04722505bad516ffc3a1507.png

Μάνταλος σε Λιβάι: "Σε όλες έτσι λέει.." 

  • Δικεφαλάκι 2
  • Hahaha 17
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, chris manousopoulos said:

Λοιπον.

Δεν εχω διαβασει τι γραψατε γιατι ειστε και μυρωδιες τραχανοπλαγιαδες.

Ωραιο το τρυκ με τους dpl ποτε πινεδα ποτε μανταλος. Και ραντονια που εκλεινε κεντρο. Για πονσε σεντρεφορι οσοι δεν πιστευαν να βρασουν 2 τανγκο νπαρουν μυρωδια

Μιλαμε πρώτη φορά στα χρονικά που μένεις χωρίς αμυντικο χαφ και ο προπονητης δεν βαφτίζει τέτοιον κάποιον αμυντικογενη παίκτη.

Διαφωνω μερικες φορες με τις αποφασεις Ματίας, αλλά σε κάτι τέτοια μας διδάσκει μπαλίτσα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Μιλαμε πρώτη φορά στα χρονικά που μένεις χωρίς αμυντικο χαφ και ο προπονητης δεν βαφτίζει τέτοιον κάποιον αμυντικογενη παίκτη.

Διαφωνω μερικες φορες με τις αποφασεις Ματίας, αλλά σε κάτι τέτοια μας διδάσκει μπαλίτσα.

Τίποτε δεν έχουμε δει ακόμα απο την καψούρα 

Link to comment
Share on other sites

Ο μεγας πελαδο επαιξε 3 3 1 3 στην μπανφιλντ.. 

 

 

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, chris manousopoulos said:

Ο μεγας πελαδο επαιξε 3 3 1 3 στην μπανφιλντ.. 

 

 

 

Το σύστημα που επινόησε ο Μπιέλσα 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Το εξηγεινστο βιντεο αλλα δε κατεχω ισπανικα. Περιπλοκο μου φανηκε σε σχεση με το 4 2 1 3 που παιζουμε τωρς

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, chris manousopoulos said:

Το εξηγεινστο βιντεο αλλα δε κατεχω ισπανικα. Περιπλοκο μου φανηκε σε σχεση με το 4 2 1 3 που παιζουμε τωρς

Τωρα παίζουμε το  συστημα που επαιζε και στο Σαν Χοσέ το 4-4-2. Νομίζω ότι πέρσι έπαιξε και το πρώτο που είχε παίξει στη Ρίβερ

Link to comment
Share on other sites

Μας πήδηξε με τα Ισπανικα..  Τελικά νομίζω ότι έπαιζε με 3 μπροστά σε όλες τις ομάδες πλήν της Ρίβερ!!

Φοβερή παρατήρηση είναι στο 15:50 η αδυναμία της ομάδας του μπροστά απο την περιοχή της όπου δημιουργείται κενό για το οποίο φώναζα και εγώ κράζοντας τα αμ. χαφ.

Αυτό λεέι οφείλεται στο ότι φοβούνται τα μπακ και μένουν πίσω!!! Σιγά σιγά μαθαίνουν ότι πρέπει να ρισκάρουν και να βρούν πιο έξω!!!

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, TheNarrator said:

E gia auto ton latreuoume

gia ton Marcelo exoun graftei kata kairous, mia zwh epi8umia na er8ei o anamorfwths. Hr8e o apprentice omws.

Μιλας με έναν από τους απόλυτους φαν του Μπιέλσα όποτε σε καταλαβαίνω 

Link to comment
Share on other sites

Ο Αλμέιδα διδάσκει ποδοσφαιρική λογική και επί της ουσίας σύγχρονο ποδόσφαιρο. Πρέπει να μείνει αρκετά χρόνια, διότι είναι ταυτόχρονα και τεράστιος προπονητής και άνθρωπος και ο ψυχισμός συνδέεται αρμονικά με όλο το πακέτο. Δεν είναι μόνο  θέμα προπόνησης, αλλά να διατηρείς ένα γκρουπ ενωμένο, στιβαρό, με θετική ενέργεια και όχι δεσποτισμό.

Από εκεί και πέρα, θεωρώ ότι Λιβάι-Πόνσε δίδυμο δεν υπάρχει στο ποδόσφαιρο ως βάση εκκίνησης αγώνα. Υπάρχει στην αλάνα ή σε παιχνίδι ροντέο. Ο Λιβάι δεν μπορεί να παίξει το ρόλο όχι μόνο του Αραούχο ή του Τσούμπερ, αλλά ούτε του Μάνταλου και το να γίνει τέτοια αλχημεία όπως γράφτηκε πιο πάνω, είναι σαν να πάει κάποιος να φάει σε ένα κατάστημα και επειδή του αρέσουν και το παγωτο και η μία σπέσιαλ σπαγγέτι φούρνου, να τα βάλει μέσα ταυτόχρονα. Χωριστά, αναντίρρητα είναι υπέροχα, μαζί όμως;  Ρητορικό το ερώτημα. Επίσης, τo 4-4-2 στην ευθεία, δεν είναι δόκιμο.

Να προσθέσω, ότι ο Γκαρσία ως ακραίος επιθετικός, μπορεί να παίξει πολύ καλά. Το έκανε κάμποσες φορές, ενώ στην ΑΕΚ του 2021-22 ήταν ο πρώτης ή ο δεύτερος στο πρωτάθλημα σε δημιουργία ευκαιρίων με κουβαλήματα μπάλας κλπ. Όμως, στα άκρα υστερεί ανασταλτικά, όχι μόνον σε κάποιες επιστροφές που δεν θα είναι εύκολο να γίουν, αλλά και επειδή είναι θωρηκτό και μπορεί να προκύψουν κάποια άτσαλα μαρκαρίσματα.

 

 

 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Δεν το απέκλεισε ούτε ο ιδιος να παίξουνε μαζι. Αν δεν το δούμε δεν μπορουμε να πούμε ότι δεν τραβάει. Θεωρω ότι σε πολλά θέματα ο ένας συμπληρώνει τον άλλον.

Εγω λεω στο στυλ Λιβαι λίγα μέτρα πιο πίσω και Πονσε φορ (ο Πονσε εννοειται δεν μπορεί σε άλλη θέση).

Επισης δεν λεω να καθιερωθει, αλλά να δοκιμαστει. Ισως στο ματς χθες δεν ήθελε να κανει τέτοια δοκιμη βεβαια.  

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Όσο θυμάμαι το κράξιμο που έτρωγε κάποτε ο Λιβαι όταν έπαιζε στο πλάι και και δεν γυριζε να βοηθήσει το μπακ, τόσο αναρωτιέμαι πώς ζουσαμε πριν τον Αλμειδα. 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Πόνσε κ Γκαρσία μπορώ μόνο να σκεφτώ σε ένα κλειστό 4-3-1-2 με ένα 6αρι , δύο 8αρια  και ενα  Πινέδα η Λιουμπισιτς πίσω από τα δύο θωρηκτά.

Μόνο έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι το Γκαρσία Πόνσε μπορώ να το φανταστώ μόνο σε 4-3-3, με τον Γκαρσία να γυρίζει στην θέση της νιότης. Δεν θα το ήθελα. Βέβαια ότι πει ο Πελαδο.

Link to comment
Share on other sites

επισης κατι αλλο τακτικο.

ο ραντογια συνεκλινε και δεν κινδυνεψε η ΑΕΚ αποτη μερια του, γιατι? γιατι ειχες το καραφλα τειχος. αμυντικα ηταν πολυ καλος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • amd unpinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×