Jump to content

ΑΕΚ - παγουράδες 25η Αγ. 28/02 19:00 CosmoteSport


Kami
 Share

MVP - Κόουτσινγκ - Βραβείο Μάνταλου   

67 members have voted

  1. 1. 1. MVP

    • Stankovic
      0
    • Sidibe
      0
    • Hajisafi
      0
    • Vida
      0
    • Πήλιος
      0
    • Eliasson
      0
    • Szymanski
      0
    • Pineda
      3
    • Amrabat
      0
    • Zuber
      0
    • Garcia
      0
    • Μάνταλος
      17
    • Jonsson
      1
    • Ponce
      40
    • Ljubicic
      6
    • Μήτογλου
      0
  2. 2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      47
    • Μέτριο
      9
    • Κακό
      1
    • Φυσιολογικό
      10
  3. 3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Stankovic
      0
    • Sidibe
      45
    • Hajisafi
      3
    • Vida
      0
    • Πήλιος
      6
    • Eliasson
      0
    • Szymanski
      0
    • Pineda
      0
    • Amrabat
      0
    • Zuber
      11
    • Garcia
      2
    • Μάνταλος
      0
    • Jonsson
      0
    • Ponce
      0
    • Ljubicic
      0
    • Μήτογλου
      0


Recommended Posts

Όλα καλά, όλα ωραία, προφανώς θα υπάρξουν και ματς που θα βρεθείς πίσω στο σκορ (πχ αυτή θα έπρεπε να είναι η φυσιολογική εξέλιξη στο ματς με τις Σέρρες το καλοκαίρι, και σε όσα άλλα ματς κυνηγήσαμε σκορ).

Αλλά βρε Στάνκοβιτς, με κεφαλιά πας να αποκρούσεις στο δεύτερο γκολ; Αν είναι δυνατόν.

Πόνσε-Καλό-Σιντιμπέ

Για το πανί, τι να πεις και τι να συζητήσεις. Ντροπή.

Link to comment
Share on other sites

Ρε γαμω την τρέλα μου,  να μην μπορέσουμε να χαρούμε. 

Όσο όμορφα ήταν πέρυσι κάθε φορά που έπαιζε η ομάδα στο σπίτι της, τόσο μαύρα είναι φέτος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω πάντως ότι η ομάδα ανεβαίνει επίπεδο όταν παίζει ο Γιονσον. Ποιότητα κ κυκλοφορία στο κέντρο 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Περίεργη μερα.

Το πεταλο όπως ξέραμε από πριν ήταν μισοαδειο με τούτα και με κεινα και αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να κάνει και την εμφάνιση του το πανό. Αν και δεν με απασχολεί το ζήτημα που πραγματεύεται το πανό, βαριέμαι απίστευτα πλέον, είναι θέμα. Το πέταλο της ΑΕΚ έχει περάσει σε μια φάση που όμοια του δεν έχει υπάρξει ποτέ στην ιστορία. Προσωπικά νιώθω όλο και λιγότερο άνετα εκεί πέρα. Κυκλοφορούν φήμες στα σοσιαλ ότι οι "δράστες" εντοπίστηκαν, χτυπήθηκαν κλπ... Ναι οκ, δεν έγινε τίποτε απολύτως από όλα αυτά. Άνθρωπος της ΠΑΕ ζήτησε να φύγει το πανό.

Από την άλλη, παρατηρούσα όλο το υπόλοιπο γήπεδο εξετάζοντας πιθανές εξέδρες για του χρόνου... Δεν έχει νόημα. Αν εξαιρέσεις το πέταλο, όλο το υπόλοιπο γήπεδο δεν έχει να προσφέρει απολύτως τίποτα στην ομάδα. Όχι ότι το Ν. Γκούμας ήταν τόσο διαφορετικό, αλλά αυτό το πράγμα στην Α. Σοφιά παραπαει. Ειδικά απέναντι στη 40 που τους έντυσαν στα κίτρινα, ήταν σαν ένα κίτρινο θέατρο, αφού όλοι ήταν πιο ακίνητοι κι από νεκροί. Μόνο στη 17 υπάρχει κόσμος που συμμετέχει στον αγώνα, σε όλες τις υπόλοιπες θύρες το πατατάκι πάει σύννεφο.

Η ομάδα μαλακιστηκε αλλά αντέδρασε και αντέδρασε καλά. Σε κάναν μήνα δύσκολα θα θυμόμαστε τον αποψινο αγώνα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vagos21 said:

Ποιότητα κ κυκλοφορία στο κέντρο 

... της Γλυφάδας. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Araujo21 said:

Περυσι ηξερα οτι θα τα χωσει ο Αλμειδα στο ημιχρονο και θα το γυρισουν φετος δεν το βλεπω αυτο. 

Ειναι ολοι σε νιρβανα 

Όλοι. 

Ρε σεις, αν τα βλέπετε όλα μαύρα όταν δεν πάνε καλά ρα πράγματα, κάντε ένα βήμα πίσω και πάρτε μια ανάσα. Μην τα ισοπεδωνετε όλα.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Λευτέρης Πέκινπας said:

Αμα παιξουμε ετσι με τα σκουλικια θα εχουμε προβλημα, χοντρο προβλημα

Έτσι όταν λες αναφέρεσαι στο πρώτο ή στο δεύτερο ημίχρονο; Γιατί με μπερδεύεις. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mporat said:

Έτσι όταν λες αναφέρεσαι στο πρώτο ή στο δεύτερο ημίχρονο; Γιατί με μπερδεύεις. 

πρωτο 

Link to comment
Share on other sites

Υποτιμήσαμε τον αντίπαλο, παίκτες, Αλμέιδα και κόσμος. Οκ, συμβαίνουν αυτά, αν δεν στοιχίζουν όλα καλά. Νίκη στο Χαριλάου τώρα και μετά στα play offs θα πρέπει όλοι να παρουσιαστούμε σοβαρότεροι, παίκτες, προπονητής και κόσμος....

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Όμορφη ανατροπή από αυτές που δείχνουν ότι έχεις μέταλλο να συνεχίσεις την κούρσα και να βγεις νικητής.

Ο Λιουμπισιτς φαίνεται εκτός από ικανος να είναι και ξυπνιος και αυτό θα βοηθήσει  πολύ το επόμενο διάστημα που θα δεθεί με την ομάδα και θα δυναμώσει. 

Πολύ καλές όλες οι αλλαγές, Μανταλος-Πονσε οι καλύτεροι. Ο παγκόσμιος πρωταθλητής χαλια σημερα , εκτός από τον Βιντα σε μια φάση τον έκραζε και ο Αμραμπατ.

Πάμε τώρα να ξεμπερδέψουμε με νίκη με τα σκουλικια που μας πλήρωσαν με τον αποκλεισμό.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, mporat said:

Όλοι. 

Ρε σεις, αν τα βλέπετε όλα μαύρα όταν δεν πάνε καλά ρα πράγματα, κάντε ένα βήμα πίσω και πάρτε μια ανάσα. Μην τα ισοπεδωνετε όλα.

Ρε συ Μπορατ. Απο το 25 και μετα δεν βλεπαμε τιποτα καλο. Επισης φετος εχεις και 4 ισσοπαλιες που δεν το γυρισες αλλα στο γυρισαν. Τι ισοπεδωσαμε ακριβως? Μετα τις αλλαγες εστρωσε η ομαδα. Φταιμε εμεις που τα λεμε ή αυτοι που τα κανουν δηλ?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Araujo21 said:

Ρε συ Μπορατ. Απο το 25 και μετα δεν βλεπαμε τιποτα καλο. Επισης φετος εχεις και 4 ισσοπαλιες που δεν το γυρισες αλλα στο γυρισαν. Τι ισοπεδωσαμε ακριβως? Μετα τις αλλαγες εστρωσε η ομαδα. Φταιμε εμεις που τα λεμε ή αυτοι που τα κανουν δηλ?

Ναι από το γκολ μας και μετά στο πρώτο ημίχρονο κοροιδευαμε τον κόσμο και κοιμομασταν όρθιοι. Ωστόσο εμένα μου έδινε την εντύπωση ότι απλά ήταν χαλαροι και την πάτησαν. Αυτό το ότι είναι όλοι σε νιρβανα δεν το βλέπω τους τελευταίους 2 μήνες όπου έχουν σοβαρευτει. 

 

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραίος αερινος χαφ αυτός ο Λιουμπισιτς ρε σεις, θα δούμε πολύ ωραία πράγματα από αυτόν κι ανυπομονώ ήδη για την επόμενη σεζόν και τα σχήματα που θα επιλέξει ο Ματίας. Τον είχαμε δει και με την Ντιναμο δηλαδή αλλά όταν βλέπεις ότι πλέον έχεις κι άλλο σύγχρονο χαφ στην ομάδα σου τριβεις λίγο τα μάτια και λες πόσο τυχεροί είμαστε.

Αυτό που θα μου μείνει από σήμερα είναι η συνεχής καζουρα στον τερματοφυλακα του ΠΑΣ μετά το 3-2, τον Σούλη. Αφού πλέον είχε σταματήσει να κάνει καθυστέρηση κι έτρεχε να παίξει, κάθε τόσο φώναζε το πεταλο πίσω του Σούληηηηη Σούληηηηη. Είχε μια πλάκα. 

Πάμε να κερδίσουμε και το Ρουλη να μπούμε πλειοφ καβαλα στο άλογο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, mporat said:

Ναι από το γκολ μας και μετά στο πρώτο ημίχρονο κοροιδευαμε τον κόσμο και κοιμομασταν όρθιοι. Ωστόσο εμένα μου έδινε την εντύπωση ότι απλά ήταν χαλαροι και την πάτησαν. Αυτό το ότι είναι όλοι σε νιρβανα δεν το βλέπω τους τελευταίους 2 μήνες όπου έχουν σοβαρευτει. 

 

Σημερα μετα το γκολ ηταν ολοι σαν να τελειωσε το ματς. κακες επιλογες σε αμυνα και επιθεση, χαλαροτητα σε μαρκαρισματα. Εφαγαν το γκολ και δεν ξυπνησαν. Ε να μην το πουμε. Οταν το εγραφα ηταν στην αναπαυλα και πολλες φορες -οχι το τελευταιο - διαστημα δεν καταφερναμε να το γυρισουμε. πως γραφουν τα παιδια θυμισε Νικαια περυσι η φαση 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mporat said:

Τι ωραίος αερινος χαφ αυτός ο Λιουμπισιτς ρε σεις, θα δούμε πολύ ωραία πράγματα από αυτόν κι ανυπομονώ ήδη για την επόμενη σεζόν και τα σχήματα που θα επιλέξει ο Ματίας. Τον είχαμε δει και με την Ντιναμο δηλαδή αλλά όταν βλέπεις ότι πλέον έχεις κι άλλο σύγχρονο χαφ στην ομάδα σου τριβεις λίγο τα μάτια και λες πόσο τυχεροί είμαστε.

 

θελει να παρει λιγο πρωτεινη να φουσκωσει , εχει πολυ σοφτ κορμακι για το απανθρωπο ελληνικο πρωταθλημα

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Σιντιμπε φοβερά εκνευριστικός σήμερα αν και είμαι από αυτούς που δεν τον έχουν κράξει και πάρα πολύ αλλά επειδή δεν βλέπει φως εδώ μου βγάζει το ύφος το παντελώς αδιάφορου. Έχει ποιότητα που δεν δέχεται αμφισβήτηση αλλά και τα λίγα καλά που κάνει πάνε στο βροντο με τέτοιες εμφανίσεις. Υπάρχει θέμα στην θέση αυτή σοβαρό για τα PO και δεν θέλω ούτε για αστείο να σκεφτώ ότι θα δούμε Πινέδα όλο και περισσότερο εκεί.

Πήλιος από την άλλη μεριά δεν ήταν στα καλύτερα του αλλά ΟΚ θα έρθουν και τέτοιες μέρες αρκετές. Παίρνει απανωτά ματς τελευταία.

Τσουμπερ σήμερα κουρασμένος και λογικά. Παίζει ασταμάτητα και συνεχόμενα.

Γκαρσία βαρύς και έλειψε μόλις 10 μέρες. Αρχικά εύχομαι να μην ξαναλειψει και τα άλλα θα τα βρει.

Οι αλλαγές όπως τα είπατε γύρισαν το ματς αν και υπήρχε η αύρα ότι θα ξεκλειδώσει τα ματς από όταν στράβωσε.

 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εκτος αν ο Λιουμπισιτς Πονσε και Μανταλος παιρνουνε τα παιχνιδια οταν ερχονται απο τον παγκο απο δω και περα, με αυτη την αμυνα θα υποφερουμε στα πλεη οφ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το var ότι δεν δούλευε για 5' είναι τσεκαρισμένο ή απλά ακούγεται. Δεν το έχω δει πουθενά πάρα κάτι sportdog κςι Sportime

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Η ομάδα δεν μπήκε με ενέργεια αλλά σκόραρε νωρίς και αντί να χτίσει σε αυτό από το 15-20' έπαιζε λες και ήταν στο 80 3-0  και περίμενε να τελειώσει το ματς . 

Φυσιολογικά έφαγε τα γκολ και είχε προειδοποίηση με το τσαφ του σιμανσκι αλλά και με άλλα λάθη του κέντρου και άμυνας . Το πρώτο το τρώει ενώ η μπάλα περνάει από όλη την άμυνα ενώ το δεύτερο έχει την άνεση να πλασάρει όντως εντυπωσιακό ..

Στο δεύτερο μπήκαν πιο δυνατά αλλά από το 60 που έγιναν οι αλλαγές έγινε πιο πιεστική  και μετά και για ένα 15λεπτο είδαμε μια από τις καλύτερες ΑΕΚ . Δεν είναι τυχαίο ότι μπήκαν τα γκολ μέσα σε 20 λεπτά . Στο 4-2 φυσιολογικά έριξαν την ένταση γιατί την είχαν ανεβάσει αρκετά .

Mvp ο πονσε ..δύο γκολ έβαλε ...

Καλό για τις νωρίς αλλαγές 

Σιντιμπε απλά εξοργηστικοσ

Link to comment
Share on other sites

Σε ολα τα γηπεδα σηκωσαν πανο για τα τεμπη κι μεις ασχοληθηκαμε με τους ομοφυλοφιλους.

Οντως και γω ειδα ανθρωπους του γηπεδου που ηρθαν και τους ζητησαν να κατεβει.

Οσο παει και χειροτερα.

  • Δικεφαλάκι 10
  • Sad 1
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κόσμος που παει πέταλο και ψάχνεται να πάει του χρόνου στη 40 ..

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, NIS 9-11 said:

Σε ολα τα γηπεδα σηκωσαν πανο για τα τεμπη κι μεις ασχοληθηκαμε με τους ομοφυλοφιλους.

Οντως και γω ειδα ανθρωπους του γηπεδου που ηρθαν και τους ζητησαν να κατεβει.

Οσο παει και χειροτερα.

Η κατάντια μας είναι αυτή. Τεράστια ντροπή και το σημερινό, έρχεται να κουμπώσει στις ντροπες της φετινής χρονιάς. Από την θλίψη, στον εκνευρισμό και από εκεί στην αδιαφορία. Καλύτερα τα πατατάκια που λέει πάνω ο Σταύρος ρε, παρά πέταλο.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Το ανέβηκε αλλά κατέβηκε γρήγορα δεν μου λέει τίποτα. Η εικόνα ταξιδεύει. Το είδαμε και στην περίπτωση του ευρωπαϊκού ματς. Όπως κι εκείνο, έτσι κι αυτό θα δημιουργήσει πρόβλημα. Σε περιμένουν στη γωνία να σε χτυπήσουν και τους δίνεις αφορμές. Το ότι δεν μας ενοχλούν όλα τα πανό το ίδιο δεν σημαίνει ότι πρέπει να υπάρχει ανοχή σε οτιδήποτε δύναται να διχάσει. Είμαι πολύ μακριά για να ξέρω τι γίνεται, αλλά μου φαίνεται αδιανόητο να πάρει τέτοια τροπή το πέταλο της ΑΕΚ.

Όσο περνούν τα χρόνια η ΑΕΚ με ενδιαφέρει πρωτίστως (αν μπορώ να το πω έτσι) "ταυτοτικά" και δευτερευόντως αγωνιστικά. Στο 1-2 μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι, οκ, θα έπαιρνα όμως ένα ντεπον και θα μου πέρναγε. Αυτά δεν μου περνάνε και με θλίβουν για όσα έζησα/έμαθα/πίστεψα κάποτε στη Σκεπαστή.

Η ΑΕΚ είναι η ομάδα των προσφύγων, αλλά όχι μόνο αυτό. Είναι η ομάδα των κατατρεγμένων, των καταπιεσμένων, κι όλων όσων υποφέρουν. Η ΑΕΚ που ξέρω έχει μάθει να στέκεται απέναντι στο άδικο και πλάι στον αδύναμο. Και το χει μάθει αυτό επειδή η ίδια έχει βρεθεί άπειρες φορές σ' αυτή τη θέση -και θα ξαναβρεθεί.

Να είμαστε στην καλύτερη φάση της ιστορίας μας, να μπαίνουμε στον δεύτερο αιώνα, να είμαστε ένα βήμα μακριά από το να μην βλέπουμε πραγματικά κανέναν, και να τρυπιομαστε μόνοι μας. Όχι, δεν μας αξίζει. Η ΑΕΚ είναι μάνα κι πρέπει να καταλάβουμε τι σημαίνει αυτό.

ΑΕΚάρα για πάντα.

  • Δικεφαλάκι 38
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

  • stavros 9-11 unpinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×