Jump to content

ΑΕΚ - παγουράδες 25η Αγ. 28/02 19:00 CosmoteSport


Kami
 Share

MVP - Κόουτσινγκ - Βραβείο Μάνταλου   

67 members have voted

  1. 1. 1. MVP

    • Stankovic
      0
    • Sidibe
      0
    • Hajisafi
      0
    • Vida
      0
    • Πήλιος
      0
    • Eliasson
      0
    • Szymanski
      0
    • Pineda
      3
    • Amrabat
      0
    • Zuber
      0
    • Garcia
      0
    • Μάνταλος
      17
    • Jonsson
      1
    • Ponce
      40
    • Ljubicic
      6
    • Μήτογλου
      0
  2. 2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      47
    • Μέτριο
      9
    • Κακό
      1
    • Φυσιολογικό
      10
  3. 3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Stankovic
      0
    • Sidibe
      45
    • Hajisafi
      3
    • Vida
      0
    • Πήλιος
      6
    • Eliasson
      0
    • Szymanski
      0
    • Pineda
      0
    • Amrabat
      0
    • Zuber
      11
    • Garcia
      2
    • Μάνταλος
      0
    • Jonsson
      0
    • Ponce
      0
    • Ljubicic
      0
    • Μήτογλου
      0


Recommended Posts

2 hours ago, Skepastos said:

Πόνσε με Λιβαι έχουν ακριβώς τα ίδια αγωνιστικά λεπτά (5 παραπάνω ο Λιβαι) και ο Πόνσε έχει ένα γκολ λιγότερο. Φοβερή πολυτέλεια για ομάδα πρωταθλητισμού και μάλλον ο Πόνσε έχει υποτιμηθεί περισσότερο από ότι θα έπρεπε επειδή είναι άλλο στυλ από Λιβαι. Οκ δεν έχει το παιχνίδι εκτός του κουτιού όπως ο Λιβαι, ούτε την εκρηκτικότητα του, αλλά είναι φινισερ και η ευστοχία που έχει με το κεφάλι τον κάνει πιο επικίνδυνο από τον Λιβαι ακόμα και αν δεν έχει τόσο ψηλό άλμα (ωστόσο είναι επίσης αλτικος) 

Πόνσε έχει δείξει ότι μπορεί με τα λιμά. Στα ντέρμπι έχει βάλει ένα γκολ και αυτό φταίειο Ρότα. Τέλειος ειναι, χρειαζόμασταν έναν παίκτη να ανοίγει ομάδες σαν τα Γιάνενα, αλλα δεν μπαίνει στην ίδια πρόταση με τον Λιβάι

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Yossarian said:

Το ανέβηκε αλλά κατέβηκε γρήγορα δεν μου λέει τίποτα. Η εικόνα ταξιδεύει. Το είδαμε και στην περίπτωση του ευρωπαϊκού ματς. Όπως κι εκείνο, έτσι κι αυτό θα δημιουργήσει πρόβλημα. Σε περιμένουν στη γωνία να σε χτυπήσουν και τους δίνεις αφορμές. Το ότι δεν μας ενοχλούν όλα τα πανό το ίδιο δεν σημαίνει ότι πρέπει να υπάρχει ανοχή σε οτιδήποτε δύναται να διχάσει. Είμαι πολύ μακριά για να ξέρω τι γίνεται, αλλά μου φαίνεται αδιανόητο να πάρει τέτοια τροπή το πέταλο της ΑΕΚ.

Όσο περνούν τα χρόνια η ΑΕΚ με ενδιαφέρει πρωτίστως (αν μπορώ να το πω έτσι) "ταυτοτικά" και δευτερευόντως αγωνιστικά. Στο 1-2 μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι, οκ, θα έπαιρνα όμως ένα ντεπον και θα μου πέρναγε. Αυτά δεν μου περνάνε και με θλίβουν για όσα έζησα/έμαθα/πίστεψα κάποτε στη Σκεπαστή.

Η ΑΕΚ είναι η ομάδα των προσφύγων, αλλά όχι μόνο αυτό. Είναι η ομάδα των κατατρεγμένων, των καταπιεσμένων, κι όλων όσων υποφέρουν. Η ΑΕΚ που ξέρω έχει μάθει να στέκεται απέναντι στο άδικο και πλάι στον αδύναμο. Και το χει μάθει αυτό επειδή η ίδια έχει βρεθεί άπειρες φορές σ' αυτή τη θέση -και θα ξαναβρεθεί.

Να είμαστε στην καλύτερη φάση της ιστορίας μας, να μπαίνουμε στον δεύτερο αιώνα, να είμαστε ένα βήμα μακριά από το να μην βλέπουμε πραγματικά κανέναν, και να τρυπιομαστε μόνοι μας. Όχι, δεν μας αξίζει. Η ΑΕΚ είναι μάνα κι πρέπει να καταλάβουμε τι σημαίνει αυτό.

ΑΕΚάρα για πάντα.

Όλα σωστά. Με εκφράζει απόλυτα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κυρίες και κύριοι ένα πράγμα έχω να πω...

Μόνο 95' συμμετοχής μέτρα στην ΑΕΚΑΡΑ μας ο Λιουμπι, έχει ήδη σκοράρει 2 σημαντικά γκολ και αρχίζει και φαίνεται το πραγματικό του ποτενσιαλ. Προσωπικά για να κοιμηθώ σαν πουλάκι απόψε, μου αρκεί και μόνο η ιδέα ότι κάπου τώρα στη ρομαντική πόλη του Ζάγκρεμπ είναι κάτι ναζιδια ονόματι Baby Bikini Boys που βγάζουν αφρούς απ το στόμα και πονάνε αφάνταστα που παρακολουθούν αυτή την εξέλιξη των πραγμάτων. Καληνύχτα λοιπόν και περαστικά σε όλες τις στρουμφίτες και τα λαγουδάκια του κόσμου. Εύχομαι να έρθει πολύ γρήγορα η μέρα που θα σας το καρφώσει στα δίχτυα φορώντας τα κιτρινόμαυρα και θα το πανηγυρίζει μετά έξαλλα ο Ρόμπερτ... 💦💦💦

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Atlas21 said:

Πόνσε έχει δείξει ότι μπορεί με τα λιμά. Στα ντέρμπι έχει βάλει ένα γκολ και αυτό φταίειο Ρότα. Τέλειος ειναι, χρειαζόμασταν έναν παίκτη να ανοίγει ομάδες σαν τα Γιάνενα, αλλα δεν μπαίνει στην ίδια πρόταση με τον Λιβάι

Και με Μπράιτον εχει βαλει

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, stavros 9-11 said:

 Όχι ότι το Ν. Γκούμας ήταν τόσο διαφορετικό, αλλά αυτό το πράγμα στην Α. Σοφιά παραπαει. Ειδικά απέναντι στη 40 που τους έντυσαν στα κίτρινα, ήταν σαν ένα κίτρινο θέατρο, αφού όλοι ήταν πιο ακίνητοι κι από νεκροί. 

Επειδή είμαι στη 38, ακίνητοι από την άποψη του χοροπηδάω μπορεί, αλλά σχεδόν σε όλο τον αγώνα τραγουδάνε τα συνθήματα, προσπαθούν να ξεκινήσουν συνθηματα και επίσης έχει πολύ παλιό "ρομαντικό" κόσμο. 

Επίσης ακόμα και αν κάποια πράγματα μοιάζουν γραφικά, είναι πολύ πιο γνήσια και με διάθεση υποστήριξης της ομάδας από πανό σαν αυτό που σχολιάζετε. 

 

  • Δικεφαλάκι 8
Link to comment
Share on other sites

το γήπεδο χθες βοήθησε πάρα πολύ πάντως, από εκεί και πέρα όσο περνάνε τα χρόνια και μετακινούμαστε και μεις συνειδητοποιώ ότι για λόγους τεχνικούς, ακουστικούς, πολεοδομικούς είναι αδύνατο να έχεις 20.000 κόσμο να φωνάζει σαν σκεπαστή, καλά καλά αυτό δεν το επιτυγχάνεις ούτε σε κλειστό μπάσκετ, θεωρώ είμαστε σε αρκετά ικανοποιητικό σημείο αλλά σε κάθε περίπτωση δεν θα μπω να παίξω μπάλα εγώ, ούτε ο κάθε σούλης θα επηρεαστεί και θα παίξει γρήγορα επειδή το γήπεδο φωνάζει ουουου.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

  • stavros 9-11 unpinned this topic

Μια χαρά ήταν ο κόσμος χθες. 

Το πέταλο ας τα βρει με τον εαυτό του, τους τριγύρω του ,δεν ξέρω με ποιον. Καλό θα κάνει στην ΑΕΚ. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα παρτακι στηθηκε απο το 2-2 και μετα αλλα και πριν ειχε καλη φωνη το υπολοιπο γηπεδο. Τωρα τα του πεταλου και πανιων ειναι για λυπηση 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Επισης στα του ματς θα πω οτι αυτο πρωταθλημα μπορει να το χασει μονη της η ΑΕΚ, κανενας δεν μπορει να στο παρει, μονο η δικη σου ασοβαροτητα μπορει να σε σταματησει, αν εισαι σοβαρος θα σουβλισουμε αρνια ξανα 

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Yossarian said:

Να είμαστε στην καλύτερη φάση της ιστορίας μας, να μπαίνουμε στον δεύτερο αιώνα, να είμαστε ένα βήμα μακριά από το να μην βλέπουμε πραγματικά κανέναν, και να τρυπιομαστε μόνοι μας. Όχι, δεν μας αξίζει.

Δεν ξέρω τι μας αξίζει και τι όχι, αλλά αυτό το "τρυπιόμαστε μόνοι μας" είναι ότι πιο "ΑΕΚ" έχει υπάρξει ποτέ σε τούτη τη ζωή.

Διαχρονικά.

Συνέβαινε, συμβαίνει και -μάλλον- θα συμβαίνει όσο υπάρχει ΑΕΚ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πέταλο για τον πεο κτλ. Συμφωνούμε. Βεβαια φαινόταν εδώ και πολλά χρόνια οτι θα γινόταν έτσι

Αλλά ρε μάγκες, έχετε πάει ή εχετε δει αγώνα άλλων με αντίπαλο τα γιάννενα να δείτε κλίμα στις υπόλοιπες κερκίδες? Μιλάμε για θέατρα, όχι μαλακίες. Σε μας το πρόβλημα εστίαζεται στο πέταλο, όχι στο υπόλοιπο γήπεδο

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Bukowski said:

Και με Μπράιτον εχει βαλει

Σωστός, το ξέχασα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DiK said:

Πέταλο για τον πεο κτλ. Συμφωνούμε. Βεβαια φαινόταν εδώ και πολλά χρόνια οτι θα γινόταν έτσι

Αλλά ρε μάγκες, έχετε πάει ή εχετε δει αγώνα άλλων με αντίπαλο τα γιάννενα να δείτε κλίμα στις υπόλοιπες κερκίδες? Μιλάμε για θέατρα, όχι μαλακίες. Σε μας το πρόβλημα εστίαζεται στο πέταλο, όχι στο υπόλοιπο γήπεδο

Προφανώς φαινόταν από την στιγμή που άρχισε να μετράει περισσότερο σε ποιον ιδεολογικό χώρο ανήκεις παρά αν είσαι ΑΕΚ.

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει τι γίνεται σε ελληνικά γήπεδα. Βλέπω σε γήπεδα του εξωτερικού που όλο το γήπεδο χορεύει και εμείς το έχουμε κάνει όπερα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, amd said:

οπερα ειναι η Φιλαδελφεια ?

Αν εξαιρέσεις το πέταλο στο υπόλοιπο γήπεδο επικρατεί η φάση τάπερ και μην σηκώνεσαι να βλέπουμε. 

Link to comment
Share on other sites

κάτι που μέσα στο χαμό ξεχάστηκα να ρωτήσω, η φωτοβολίδα, καπνογόνο, βεγγαλικό τέλος πάντων που άναψε ένας τουλάχιστον παλαιοχριστιανός που δεν είχε ενημέρωση για τον έξω κόσμο τα τελευταία χρόνια είναι επικίνδυνη για τιμωρία?

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Antiviosis21 said:

Αν εξαιρέσεις το πέταλο στο υπόλοιπο γήπεδο επικρατεί η φάση τάπερ και μην σηκώνεσαι να βλέπουμε. 

εχω παει σε 4-5 διαφορετικες θυρες και δεν το εχω δει πουθενα αυτο μια χαρα φωνη εχει η απεναντι μερια και η 38 και το κατω πεταλο και οι διπλανες τους θυρες.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ανατροπή που έβαλε τις καρδιές στην θέση τους και αποφύγαμε τα εγκεφαλικά εντός κι εκτός γηπέδου.

Πόνεσαν τα μάτια μου με Σιντιμπέ κι ήρθε μετά η όαση με Έκι, Ρόμπερτ, τον Δανό και τον Πέτρο.

Θα ναι πιο γλυκό το φετινό.

ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΑΧΑ, ΑΥΤΗ Η ΟΜΑΔΑ, ΜΟΥ ΟΜΟΡΦΑΙΝΕΙ ΤΗ ΖΩΗ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Nea makri neo afm said:

κάτι που μέσα στο χαμό ξεχάστηκα να ρωτήσω, η φωτοβολίδα, καπνογόνο, βεγγαλικό τέλος πάντων που άναψε ένας τουλάχιστον παλαιοχριστιανός που δεν είχε ενημέρωση για τον έξω κόσμο τα τελευταία χρόνια είναι επικίνδυνη για τιμωρία?

για πυρσους παντως στο βαζελος - μπουγατσα στο κυπελλο δεν επεσε τιμωρια, τιμωρια επεσε για κροτιδες αλλα ολα εξαρτωνται απο την εκθεση της ΔΕΑΒ

Link to comment
Share on other sites

Το έκαναν επίτηδες τα καμάρια μας. Να έρθει ο καθένας από εμάς φάτσα-φόρα με τα πιθανά καρδιαγγειακά νοσήματα που ίσως να έχει και να πάει να κοιταχτεί εν όψει po. Ας είναι. Τους λατρεύουμε.

Πόνσαρος

Καλό

Σιντιμπέ

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Nea makri neo afm said:

κάτι που μέσα στο χαμό ξεχάστηκα να ρωτήσω, η φωτοβολίδα, καπνογόνο, βεγγαλικό τέλος πάντων που άναψε ένας τουλάχιστον παλαιοχριστιανός που δεν είχε ενημέρωση για τον έξω κόσμο τα τελευταία χρόνια είναι επικίνδυνη για τιμωρία?

Μόνο αν πέσει μέσα στο γήπεδο αλλιώς πρόστιμο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αδερφια..Στρογγυλοκάθομαι κι εγω να δω το ματς,μετα την προηγουμενη θετική εμπειρία με τη Λαμία,λέω ενταξει εσβησε η γκαντεμιά μου..

Στο 1-ο, αναθαρρησα ,στο 1-1 λεω μπας και..Στο 1-2 το πηρα απόφαση..

ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ,ΚΙΝΗΤΑ,ΡΑΔΙΟΦΩΝΑ,TV και πηγα βολτα το σκύλο...

9 παρά πέντε ανοιξα ραδιόφωνο και περιέγραφε την προβολή του Λιουμπι "για το τρίτο γκολ της ΑΕΚ"!!!!

Λεω ΟΚ ξεχαστε με από εδω και μπρος ,ΔΕΝ ΞΑΝΑΒΛΕΠΩ/ΑΚΟΥΩ ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ μεχρι τη ληξη των play off και τη στεψη μας!!!!!

  • Hahaha 5
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Antiviosis21 said:

Προφανώς φαινόταν από την στιγμή που άρχισε να μετράει περισσότερο σε ποιον ιδεολογικό χώρο ανήκεις παρά αν είσαι ΑΕΚ.

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει τι γίνεται σε ελληνικά γήπεδα. Βλέπω σε γήπεδα του εξωτερικού που όλο το γήπεδο χορεύει και εμείς το έχουμε κάνει όπερα.

Σε καμια χωρα του κοσμου δε χοροπηδάει ολο το γηπεδο ετσι στο ξεκουδουνο για ολο το ματς.... το να γινετε σε καποιες φασεις και αυτες να βλεπουμε σε βιντεακι οκ συμβαινει... και σε εμας συμβαινει... μια χαρα παλμο ειχε το γηπεδο χθες και βοηθησε την ομαδα...

 

εγω γενικα 2 μικρο αρνητικα βρισκω: 1. πιο πολυ μας νοιάζει να βριζουμε  τους αλλους παρα να φωνάξουμε ΑΕΚ και 2. πιο πολυ μας νοιαζει το στορυ στο τικτοκ παρα να φωνάξουμε ΑΕΚ... σημεια των καιρων....

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×