Jump to content

ΑΕΚ - παγουράδες 25η Αγ. 28/02 19:00 CosmoteSport


Kami
 Share

MVP - Κόουτσινγκ - Βραβείο Μάνταλου   

67 members have voted

  1. 1. 1. MVP

    • Stankovic
      0
    • Sidibe
      0
    • Hajisafi
      0
    • Vida
      0
    • Πήλιος
      0
    • Eliasson
      0
    • Szymanski
      0
    • Pineda
      3
    • Amrabat
      0
    • Zuber
      0
    • Garcia
      0
    • Μάνταλος
      17
    • Jonsson
      1
    • Ponce
      40
    • Ljubicic
      6
    • Μήτογλου
      0
  2. 2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      47
    • Μέτριο
      9
    • Κακό
      1
    • Φυσιολογικό
      10
  3. 3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Stankovic
      0
    • Sidibe
      45
    • Hajisafi
      3
    • Vida
      0
    • Πήλιος
      6
    • Eliasson
      0
    • Szymanski
      0
    • Pineda
      0
    • Amrabat
      0
    • Zuber
      11
    • Garcia
      2
    • Μάνταλος
      0
    • Jonsson
      0
    • Ponce
      0
    • Ljubicic
      0
    • Μήτογλου
      0


Recommended Posts

21 minutes ago, makisg said:

Ρε παιδιά...μην πέφτετε να με φάτε όλοι επειδή προέτρεψα να δει κάποιος ένα βιντεάκι σε αργή κίνηση 😁

Εξέτασα τη φάση καθαρά από προσωπικό ενδιαφέρον...και φορ δε ρέκορντ, είναι κάτι που το κάνω πάντοτε σε όλες τις αμφιλεγόμενες φάσεις της ΑΕΚ, κυρίως γιατί θέλω να ξέρω ο ίδιος το τι ακριβώς έγινε...ΟΚ ας το χαρακτηρίσουμε και ως ένα προσωπικό βίτσιο που έχω - δεκτόν!

Κατά τα άλλα στα μέζεα μου τι θα πουν οι καραπαπάρηδες και οι υπόλοιποι αλλόθρησκοι. Εδώ μέσα έγινε μια συζήτηση για το αν ήταν ή δεν ήταν και θεώρησα σωστό να παραθέσω το βίντεο που δείχνει ένα καλύτερο πλάνο από αυτό που είδαμε στη κοσμοτε. Σε κανονική ροή σε ξεγελά το μάτι και έτσι πρότεινα το 0.25x. 🤣

Μέχρι εκεί, ούτε κομπλεξ, ούτε αυτομαστιγώματα, ούτε τίποτα...ζητώ συγγνώμη αν ενόχλησε αυτή η κίνηση.

Δεκτόν. Η αλήθεια μου είναι ό,τι έκανα ότι συνέστησες και μετά σου εριξα και 2-3 μπινελίκια, έτσι για το καλό μάτι (που είχες).

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, MITSAKLAS said:

Τα άτιμα τα ραδιοφωνάκια μας έχουν δώσει μια από τις πιο ευτυχισμένες και μια από τις πιο τραγελαφικές στιγμές στην παλιά Φιλαδέλφεια. 

ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ

Στην κατάκτηση του 1ου σερί. Έχουμε μπει μέσα κανά 10λεπτο πριν τελειώσει ο γαύρος στην Κόρινθο, έχει μισοαδειάσει η Σκεπαστή και περιφερόμαστε στο χορτάρι περιμένοντας το χαρμόσυνο. Κάποια στιγμή λοιπόν ξεσπάνε οι πρώτοι στη 18 μπροστά που ήμασταν και σχεδόν αμέσως και στη σειρά όλες οι θύρες με το που έληξε Χ στην Κόρινθο και κυλιόμαστε στο γκαζόν σαν τα γουρουνάκια από την παλαβομάρα μας. 

ΤΡΑΓΕΛΑΦΙΚΟ

Στο πρωτάθλημα του 2002 τελευταία αγωνιστική πριν το παιχνίδι με το γαύρο στο ΟΑΚΑ. Εμείς παίζουμε με Ηρακλή στη ΦΙλαδέλφεια, αυτοί με Παναχαϊκή στην Πάτρα. Έχουμε κάνει τις γριές γιο-γιο, μας ήρθε και ο κοντός μπροστά στη 19 σε κάποιο από τα γκολ και οι άλλοι είναι ακόμα Χ. Κάποια στιγμή λοιπόν ξεσπάνε ζητωκραυγές και γίνεται έκρηξη στο Ν.Γκούμας γιατί απλά παίρναμε πρωτάθλημα. Σε λίγο νεκρική σιγή, ο μαλάκας ο σπίκερ είχε πει, "γκολ στην Πάτρα", αλλά δυστυχώς δεν το είχε βάλει ο Κατσουράνης...

Σε εκείνο το παιχνίδι κατά την αποχώρηση, το κλίμα ήταν Επιταφειακό, κηδεία σκέτη, λες και όλη ξέραμε τι θα γινόταν στο 4-3. 

Επίσης σε εκείνο το παιχνίδι είχε ακουστεί και το ωραίο σύνθημα, "κι αν δεν έχω στην ομάδα πια τον Τάκη τον γαμιά, έχω το Νικολαϊδη που 'χει μια πούτσα να".

...

Ψωλαρα έλεγε όχι πουτσα.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, panther-21- said:

Ψωλαρα έλεγε όχι πουτσα.

Δεν αλλάζει η ουσία. 

Link to comment
Share on other sites

Απλά κ ενημερωτικά από την στιγμή που το πρόβήμα στο VAR ηταν στα κεντρικά στο Μαρούσι, υπήρχε πρόβλημα κ στο Πανσεραϊκός-μπαοκ που γινόνταν την ίδια ώρα. Κακώς η ΠΑΕ δεν το έχει επικοινωνήσει, εκτός κ αν ο συλλογισμός μου είναι λάθος.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, MITSAKLAS said:

Δεν αλλάζει η ουσία. 

Alazei dioti mia poutsa borei na einai kai mikrh eno to psolara den afhnei amfivolies.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, felman said:

Alazei dioti mia poutsa borei na einai kai mikrh eno to psolara den afhnei amfivolies.

Μα το "ΝΑ" στο σύνθημα ακριβώς αυτό διασφαλίζει, πως είτε πούτσα, είτε ψωλάρα είναι ΝΑ. 

  • Δικεφαλάκι 2
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, bladerunner21 said:

Απλά κ ενημερωτικά από την στιγμή που το πρόβήμα στο VAR ηταν στα κεντρικά στο Μαρούσι, υπήρχε πρόβλημα κ στο Πανσεραϊκός-μπαοκ που γινόνταν την ίδια ώρα. Κακώς η ΠΑΕ δεν το έχει επικοινωνήσει, εκτός κ αν ο συλλογισμός μου είναι λάθος.

Είναι διαφορετικά link οι συνδέσεις. Δεν έχει σχέση το ένα με το άλλο αλλά σε κάθε περίπτωση την στιγμή που το λάθος είναι στο Μαρούσι τελειώνει εκεί. Θεωρώ σίγουρο θα βγάλει ανακοίνωση η cosmote ως οφείλει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μου κανει εντυπωση που δεν εχετε ξεσηκωθει.😀Εδω μεσα επρεπε να αναψει η φλογα ωστε να μην ξαναπαιξει αυτο το ατομο.

Δεν βλεπουν οτι οταν κανει σεντρα δεν σημαδευει

Οταν κοβει δεν κοβει,

Οτι προκαλει αναστατωση στους συμπαιχτες του οτι τους μπερδευει.

Δεν βλεπουν οτι παιρνει τις περισσοτερες πασες απο  ολους τους συμπαιχτες του γιατι αυτο θελουν οι αντιπαλοι προπονητες και εχουν σχεδιασει να το αφηνουν ελευθερο!!

Θα ειναι ο βασικος υπευθυνος για μενα αν χαθει το πρωταθλημα.Θα ειναι η δικαιολογια μεσα μου .

Που παω με αυτον το παρτσακλο!😄

Λευτερια στην ενδεκαδα μας!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, makisg said:

Ρε παιδιά...μην πέφτετε να με φάτε όλοι επειδή προέτρεψα να δει κάποιος ένα βιντεάκι σε αργή κίνηση 😁

....

Μέχρι εκεί, ούτε κομπλεξ, ούτε αυτομαστιγώματα, ούτε τίποτα...ζητώ συγγνώμη αν ενόχλησε αυτή η κίνηση.

Καλα, δεν επεσε να σε φαει κανεις.

Δεν ενοχλησε, απλα ανησυχησαμε για σενα.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MITSAKLAS said:

Τα άτιμα τα ραδιοφωνάκια μας έχουν δώσει μια από τις πιο ευτυχισμένες και μια από τις πιο τραγελαφικές στιγμές στην παλιά Φιλαδέλφεια. 

ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ

Στην κατάκτηση του 1ου σερί. Έχουμε μπει μέσα κανά 10λεπτο πριν τελειώσει ο γαύρος στην Κόρινθο, έχει μισοαδειάσει η Σκεπαστή και περιφερόμαστε στο χορτάρι περιμένοντας το χαρμόσυνο. Κάποια στιγμή λοιπόν ξεσπάνε οι πρώτοι στη 18 μπροστά που ήμασταν και σχεδόν αμέσως και στη σειρά όλες οι θύρες με το που έληξε Χ στην Κόρινθο και κυλιόμαστε στο γκαζόν σαν τα γουρουνάκια από την παλαβομάρα μας. 

ΤΡΑΓΕΛΑΦΙΚΟ

Στο πρωτάθλημα του 2002 τελευταία αγωνιστική πριν το παιχνίδι με το γαύρο στο ΟΑΚΑ. Εμείς παίζουμε με Ηρακλή στη ΦΙλαδέλφεια, αυτοί με Παναχαϊκή στην Πάτρα. Έχουμε κάνει τις γριές γιο-γιο, μας ήρθε και ο κοντός μπροστά στη 19 σε κάποιο από τα γκολ και οι άλλοι είναι ακόμα Χ. Κάποια στιγμή λοιπόν ξεσπάνε ζητωκραυγές και γίνεται έκρηξη στο Ν.Γκούμας γιατί απλά παίρναμε πρωτάθλημα. Σε λίγο νεκρική σιγή, ο μαλάκας ο σπίκερ είχε πει, "γκολ στην Πάτρα", αλλά δυστυχώς δεν το είχε βάλει ο Κατσουράνης...

Σε εκείνο το παιχνίδι κατά την αποχώρηση, το κλίμα ήταν Επιταφειακό, κηδεία σκέτη, λες και όλη ξέραμε τι θα γινόταν στο 4-3. 

Επίσης σε εκείνο το παιχνίδι είχε ακουστεί και το ωραίο σύνθημα, "κι αν δεν έχω στην ομάδα πια τον Τάκη τον γαμιά, έχω το Νικολαϊδη που 'χει μια πούτσα να".

...

Το δεύτερο σκηνικό τι μου το θύμησες; Είμαι στο λεωφορείο για την 5ημερη και μετά το γκολ του γαύρου από τη στεναχώρια μου κανω ένα πακέτο λακι στραικ αφιλτρα μέσα σε 2-3 ώρες. Αποτέλεσμα; Το βράδυ της 2ης μέρας και ενώ είμαστε άυπνοι σερί, με τσιγάρα, ξύδια κλπ κανω 40 πυρετό από σοβαρή βρογχίτιδα. Ούτε πρωτάθλημα πήραμε και έβγαλα και τη μισή 5ημερη στο ξενοδοχείο…

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MITSAKLAS said:

Τα άτιμα τα ραδιοφωνάκια μας έχουν δώσει μια από τις πιο ευτυχισμένες και μια από τις πιο τραγελαφικές στιγμές στην παλιά Φιλαδέλφεια. 

ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ

Στην κατάκτηση του 1ου σερί. Έχουμε μπει μέσα κανά 10λεπτο πριν τελειώσει ο γαύρος στην Κόρινθο, έχει μισοαδειάσει η Σκεπαστή και περιφερόμαστε στο χορτάρι περιμένοντας το χαρμόσυνο. Κάποια στιγμή λοιπόν ξεσπάνε οι πρώτοι στη 18 μπροστά που ήμασταν και σχεδόν αμέσως και στη σειρά όλες οι θύρες με το που έληξε Χ στην Κόρινθο και κυλιόμαστε στο γκαζόν σαν τα γουρουνάκια από την παλαβομάρα μας. 

ΤΡΑΓΕΛΑΦΙΚΟ

Στο πρωτάθλημα του 2002 τελευταία αγωνιστική πριν το παιχνίδι με το γαύρο στο ΟΑΚΑ. Εμείς παίζουμε με Ηρακλή στη ΦΙλαδέλφεια, αυτοί με Παναχαϊκή στην Πάτρα. Έχουμε κάνει τις γριές γιο-γιο, μας ήρθε και ο κοντός μπροστά στη 19 σε κάποιο από τα γκολ και οι άλλοι είναι ακόμα Χ. Κάποια στιγμή λοιπόν ξεσπάνε ζητωκραυγές και γίνεται έκρηξη στο Ν.Γκούμας γιατί απλά παίρναμε πρωτάθλημα. Σε λίγο νεκρική σιγή, ο μαλάκας ο σπίκερ είχε πει, "γκολ στην Πάτρα", αλλά δυστυχώς δεν το είχε βάλει ο Κατσουράνης...

Σε εκείνο το παιχνίδι κατά την αποχώρηση, το κλίμα ήταν Επιταφειακό, κηδεία σκέτη, λες και όλη ξέραμε τι θα γινόταν στο 4-3. 

Επίσης σε εκείνο το παιχνίδι είχε ακουστεί και το ωραίο σύνθημα, "κι αν δεν έχω στην ομάδα πια τον Τάκη τον γαμιά, έχω το Νικολαϊδη που 'χει μια πούτσα να".

...

Κατι αντιστοιχο ειχε γινει και περσι στο ΑΕΚ-γαυρος των πλει οφ που μασταν με το κινητο στο χερι για να μαθαινουμε τι γινοταν στο παο-παοκ στη λαγοφορο.

Εν τελει δεν κριθηκε εκει το πρωταθλημα αλλα θυμαμαι οταν ειχε βαλει το γκολ ο παοκ ειχε γινει χαμος

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Skepastos said:

Το δεύτερο σκηνικό τι μου το θύμησες; Είμαι στο λεωφορείο για την 5ημερη και μετά το γκολ του γαύρου από τη στεναχώρια μου κανω ένα πακέτο λακι στραικ αφιλτρα μέσα σε 2-3 ώρες. Αποτέλεσμα; Το βράδυ της 2ης μέρας και ενώ είμαστε άυπνοι σερί, με τσιγάρα, ξύδια κλπ κανω 40 πυρετό από σοβαρή βρογχίτιδα. Ούτε πρωτάθλημα πήραμε και έβγαλα και τη μισή 5ημερη στο ξενοδοχείο…

Εγώ ήμουνα πενταήμερη Ρόδο σε αυτό το ματσάκι,σε καφέ με μπιλιάρδα και κόσμο μισό-μισό το είδαμε,πίκρα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, bladerunner21 said:

Κλάμα οι αλλόθρησκοι!

Γρανάζι έβαλες ; 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, gxAEK said:

Δεκτόν. Η αλήθεια μου είναι ό,τι έκανα ότι συνέστησες και μετά σου εριξα και 2-3 μπινελίκια, έτσι για το καλό μάτι (που είχες).

Για να μην (ξανά) γίνει παρεξηγηση: Η μπάλα στο ένα slow mo video (το "δικό" σου) φαίνεται σαν να βρίσκει το δεξί χέρι ΜΕΤΑ την κεφαλιά, και στο άλλο slow mo video (αυτό πίσω από την εστία του Σοοοουύλη) φαίνεται σαν να βρίσκει το ίδιο δεξί χέρι ΠΡΙΝ την κεφαλιά. Στην πραγματικότητα πρόκειται για οφθαλμαπάτη, δεν βρίσκει ούτε πριν ούτε μετά, χρειάζεται βεβαια ομολογουμένως να δεις και τα δυο παράλληλα για να το διαπιστώσεις. 

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Μαλακια εκανε η παε, Επρεπε να το αφησει να σερνεται λιγο ακομα το θεμα  ,μετα τα γνωστα αρδακια και τον καραπαππα να βγει και ο κοντος να μιλησει , ο πδφλς να κανει τουιτ κανας γιος σαββιδη  και οι λοιποι και μετα να το δωσει σε δημοσιοτητα.

 

Τεσπα παει και αυτο, μακαρι να γινει ιδιο μεσα σε κανα τηγανι αλλα να ειναι χερι αυτη την φορα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Skepastos said:

Το δεύτερο σκηνικό τι μου το θύμησες; Είμαι στο λεωφορείο για την 5ημερη 

1 hour ago, blanco21 said:

Εγώ ήμουνα πενταήμερη Ρόδο σε αυτό το ματσάκι

 

Εγώ έφυγα σφαίρα μετά να αλλάξω πάνες και να ετοιμάσω τα βραδινά μπιμπερο.😁

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Να πει κάποιος στους γραφικούς του ιν.γρ πως το γκολ του Πόνσε ήταν το τέταρτο της ΑΕΚ κ όχι το νικητήριο.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DimiKVA said:

Μαλακια εκανε η παε, Επρεπε να το αφησει να σερνεται λιγο ακομα το θεμα  ,μετα τα γνωστα αρδακια και τον καραπαππα να βγει και ο κοντος να μιλησει , ο πδφλς να κανει τουιτ κανας γιος σαββιδη  και οι λοιποι και μετα να το δωσει σε δημοσιοτητα.

 

Τεσπα παει και αυτο, μακαρι να γινει ιδιο μεσα σε κανα τηγανι αλλα να ειναι χερι αυτη την φορα.

Μακάρι όλα τα γκολ μας στα play off να είναι με μανσέτες....

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, makisg said:

Στο βίντεο, πάτα το εικονίδιο με το γρανάζι, βάλε playback speed 0.25x και θα δεις ότι μετά το κεφάλι βρίσκει η μπάλα στο δεξί χέρι...

Στο δεξι χερι δεν βρηκε με τιποτα, αν ειχε βρει θα ηταν στο αριστερο του πονσε....

Στο τελος της ημέρας,οταν σου σπανε τα @@ οι κωλογαυροι ακομη και τον ηλιο να βλεπεις μαζι τους θα τους λες οτι ειναι ο Κρόνος...σε 20 χρονια ισως και να παραδεχτουμε πως ειναι ο ηλιος

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που γεμίζουμε γήπεδο 30.000 σχεδόν κάθε αγώνα, φωνάζει ένα πέταλο και πολύ συχνά άλλο ένα, που και που φωνάζει και το υπόλοιπο γήπεδο και το βρίσκετε θέατρο να το ψάξετε πάντως. 

Ένα σωρό γράφουν εδώ που εχουν παει στο Καραιασκακη, στη Λεωφορο, στη Τουμπα, στο Χαριλαου ... που ρε σεις φωναζαν τόσο μαζικά και τόσο συχνά όσο στο δικό μας? άντε να πουμε στη Τούμπα τα παοκια όταν έλεγαν το α ου α ου (καταπληκτικό σύνθημα βγαλμένο από τον Σακα των Ζουλου) ... κάπου λίγο έλεος.

Αμα θέλετε να πούμε οτι υπάρχει κάποιο πρόβλημα είναι στα συνθήματα που ακούγονται. Είναι κάποια που θα τα τραγουδησει πολύ πιο εύκολα το γήπεδο από άλλα, 5-6 είναι τα ξέρετε. Είναι άλλα που τα λέει το μισό πέταλο. Αλλά οκ έχει και το πέταλο το δικαίωμα να πει αυτό που γουστάρει μέσα σε όλα τα αλλα 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gybe21 said:

Να πει κάποιος στους γραφικούς του ιν.γρ πως το γκολ του Πόνσε ήταν το τέταρτο της ΑΕΚ κ όχι το νικητήριο.

 

ποιος ο λογος να τους χαλασεις την πλανη τους το νικητηριο ηταν 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να είμαστε και αντικειμενικοί, όποιος είδε τη φάση με το χέρι θα πρόσεξε επίσης ότι ο Τούτου είχε αρχίσει να κάνει κίνηση για να ανέβει, και αν ο διαιτητής είχε σφυρίξει τα χέρια του Πόνσε (αν το γρανάζι το πάτε στο 0,125 φαίνεται καθαρά οτι βρίσκει και στα δύο) ο Σούλης ήταν έτοιμος για γρήγορη εκτέλεση που θα έβγαζε τον ταχυδύναμο παίχτη του ΠΑΣ σε θέση βολής και μάλλον θα ευστοχούσε (ο ΠΑΣ είχε 2 γκολ από δύο τελικές στην εστία, άρα στατιστικά μιλώντας και η τρίτη τελική θα πήγαινε μέσα). Θέλω να πω ότι είναι από αυτές τις φάσεις που κάποιος που βλέπει ποδόσφαιρο καταλαβαίνει ότι διαμορφώνουν τελικά αποτελέσματα, εν προκειμένω από 4-2 μπορούσε εύκολα να γίνει το 3-3. Αυτά για όσους αμφισβητούν ακόμα ότι το τέταρτο αντικανονικό γκολ που σκόραρε η ομάδα μας στο χθεσινό 4-2 ήταν και το νικητήριο.

  • Δικεφαλάκι 8
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×