Jump to content

ΑΕΚ-Προμηθεας 24η Αγωνιστική 9/3 20:15 ΕΡΤ


aekolatris
 Share

Recommended Posts

Πήγαμε να το γυρίσουμε αλλά δεν μας άφησαν για ακόμα μια φορά. Φάουλ εφευρέσεις 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kamikaze21 said:

Πάμε για τρίτη σερί ήττα από Προμηθέα...Ούτε το Λαύριο να ήμασταν...

Μην μιλας ακομα η ομαδα το παλευει 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Araujo21 said:

Πιστευεις οτι αλλαζει κατι αν κερδισουμε ?  Μονο αν χανουμε με 40 ποντους μπορουμε να μιλησουμε?

Πιστεύεις ότι αλλάζει κάτι την ώρα που προσπαθεί η ΑΕΚ να κάνει κάτι σε οποιοδήποτε άθλημα, να κράζουμε;

Μόνο αν νικάμε δεν πρέπει;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Navas said:

Πιστεύεις ότι αλλάζει κάτι την ώρα που προσπαθεί η ΑΕΚ να κάνει κάτι σε οποιοδήποτε άθλημα, να κράζουμε;

Μόνο αν νικάμε δεν πρέπει;

Ναι τους επηρεαζω εγω απο το σαλονι μου. χανει τα τριποντα με αιρ μπολ ο ενας και χανει την μπαλα μεσα απο τα χερια του ο αλλος 

Link to comment
Share on other sites

Μια τους φεύγει η μπάλα από τα χέρια προχτές πατούσαν έξω...

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΛ ρε μλκ.

Τα ίδια λάθη όπως με χολον.

Μακ Ρέι τι λέει φίλος?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

@Navas τον εκραξα τον μακ ρει και εχασε την μπαλα.  Εγω φταιω παιρνω την ευθυνη για την ηττα

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Navas said:

Την ώρα που παίζει η ΑΕΚ  και το ματς είναι στον πόντο!!!!

 

Ελπιζω να τρολαρεις.

Διαφορετικά, κάνε μου τη χαρη..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Araujo21 said:

@Navas τον εκραξα τον μακ ρει και εχασε την μπαλα.  Εγω φταιω παιρνω την ευθυνη για την ηττα

Τι λες ρε συ!

Μόνο αυτό δεν λέω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, agelos said:

ΛΟΛ ρε μλκ.

Τα ίδια λάθη όπως με χολον.

Μακ Ρέι τι λέει φίλος?

Προχτες εκανα αστεια λαθη και στην επαναφορα σε κρισιμα σημεια. χασανε με διαφορα 10 ποντων μεσα σε ενα λεπτο αλλα μην μιλατε προσπαθουνε 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Η ομάδα στο 4ο δεκάλεπτο έφαγε 4-5 πικενρολ από τον κοφι.

Ο τύπος στον πάγκο που παριστάνει τον προπονητή κοιμόταν.

Link to comment
Share on other sites

Τελικό 87-91 ,Μόργκαν 16π

 Και άλλη τσαπού απτον Προμηθέα. Γενικά δεν πειράζει θα κερδίσουμε κάποια άλλη στιγμή,δε βαριέσαι.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Μάκης μας σευχαριστουμε. 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, agelos said:

Ελπιζω να τρολαρεις.

Διαφορετικά, κάνε μου τη χαρη..

Όχι δεν τρολάρω. Θεωρώ μαλακία να κράζουμε την ομάδα σε οποιοδήποτε άθλημα όταν παίζει εμείς να κράζουμε.

Αν χάσουμε και αύριο στον τελικό να κράξουμε και τις κοπέλες τότε ε!

Ηρεμία και μετά έχουμε χρόνο να τα πούμε όλα. Που τα λέμε, δεν κρυβόμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Θα κλειδωνουμε το τοπικ του αγωνα στα κρισιμα για να μην επηρεαζονται οι παικτες και χανουν την μπαλα μεσα απο τα χερια τους 

Link to comment
Share on other sites

Σε πιανει θλιψη, όχι επειδη χάνουμε αλλά επειδή βλέπεις ένα τσουρμο παιχτών που δεν το ενδιαφερει κερδίσουν η χάσουν ... δεν νιώθουν κάνενα κίνητρο, τίποτα

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Navas said:

Όχι δεν τρολάρω. Θεωρώ μαλακία να κράζουμε την ομάδα σε οποιοδήποτε άθλημα όταν παίζει εμείς να κράζουμε.

Αν χάσουμε και αύριο στον τελικό να κράξουμε και τις κοπέλες τότε ε!

Ηρεμία και μετά έχουμε χρόνο να τα πούμε όλα. Που τα λέμε, δεν κρυβόμαστε.

Διαφωνώ. Η ομάδα έχει ρίξει λευκή πετσέτα. Ο Προμηθέας έβγαλε μεγάλο μέρος του παιχνιδιού με τα δεύτερα. Βρεθήκαμε να χάνουμε με 11 πόντους και οι παίκτες έδειχναν να κάνουν αγγαρεία.

Σόρυ, δεν θα περιμένω το τέλος του ματς για να κράξω.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Araujo21 said:

Θα κλειδωνουμε το τοπικ του αγωνα στα κρισιμα για να μην επηρεαζονται οι παικτες και χανουν την μπαλα μεσα απο τα χερια τους 

Οκ σόρυ. Δεν ξαναγράφω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Navas said:

Οκ σόρυ. Δεν ξαναγράφω.

Δεν πηγαινε σε σενα . Σου ειπα εγω φταιω 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί ο ΜακΡέι να έκανε το λάθος στην κρίσιμη στιγμή αλλά ήταν ΕΝΑ λάθος.

Στην συνολική και γενική εικόνα εγώ είδα άλλα πράγματα. Τα γνωστά και διαχρονικά. Τα "Ελληνάκια" σου δεν έχουν ούτε τα κότσια ούτε την ποιότητα να βάλουν το λιθαράκι τους στην ομάδα. Το λιθαράκι που θα τους ζητηθεί απαραίτητα στα πλάισια του ροτέισιον εντός ματς.

Αποτελούν ένα τσούρμο "καραγκιόζηδων" και τίποτα παραπάνω. Από το σημερινό ματς :

Τραγικός Νετζήπογλου όποτε χρειάστηκε να ξεκουράσει παίκτη.

Κουζέλογλου έβαλε ένα μακρινό (τρίποντο, νομίζω) και μετά την είδε Μάτζικ Τζόνσον και επιχείρησε άλλα 2-3 σχεδόν σερί. Με την ... φυσιολογική κατάληξη στον γάμο του Καραγκιόζη.

Καράμπελας. Το Α και το Ω της βλαχοκακομοιριάς. Κι αυτός βάζει καναδυό τρίποντα και αυτοαναγορεύεται σε "Τζον Στόκτον των φτωχών". Σε 2-3 χάι-λόου που έβγαλε με τον Κουζέλογλου, μάλλον θεώρησε ότι βρήκε και τον "Ταχυδρόμο" της καρδιάς του ....   Η αμπαλοσύνη αυτού του παιδιού είναι μυθική. Σε μια φάση στην 4η περ. του στήνουν 2 σκρίν διαδοχικά ο Μόργκαν και -νομίζω- ο Κουζμίνσκας. Και πάει και περνάει ΤΡΙΑ ΜΕΤΡΑ μακριά από τα σκριν. Ανάμεσα σε αυτόν και στους σκρίνερς δεν πέρναγε απλά ο παίκτης που τον μάρκαρε αλλά ολόκληρη η ... Λεγεώνα των Ξένων. Κατέστρεψε δύο σκριν σε μία φάση. Τι πλέι να βγάλεις με τέτοια σκέψη μπασκετική (?) από τον άσσο σου ????

Καλά, για το ανέκδοτο Αγραβάνης δεν μπαίνω καν στον κόπο να μιλήσω. Δεν "έχει" καν την μπασκετική "χορογραφία" μέσα του και όταν κάνει την μαλακία, την κάνει τόσο ατσούμπαλα που βγάζει ένα κωμικό αποτελεσμα οπτικά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Νονός said:

Μπορεί ο ΜακΡέι να έκανε το λάθος στην κρίσιμη στιγμή αλλά ήταν ΕΝΑ λάθος.

Στην συνολική και γενική εικόνα εγώ είδα άλλα πράγματα. Τα γνωστά και διαχρονικά. Τα "Ελληνάκια" σου δεν έχουν ούτε τα κότσια ούτε την ποιότητα να βάλουν το λιθαράκι τους στην ομάδα. Το λιθαράκι που θα τους ζητηθεί απαραίτητα στα πλάισια του ροτέισιον εντός ματς.

Αποτελούν ένα τσούρμο "καραγκιόζηδων" και τίποτα παραπάνω. Από το σημερινό ματς :

Τραγικός Νετζήπογλου όποτε χρειάστηκε να ξεκουράσει παίκτη.

Κουζέλογλου έβαλε ένα μακρινό (τρίποντο, νομίζω) και μετά την είδε Μάτζικ Τζόνσον και επιχείρησε άλλα 2-3 σχεδόν σερί. Με την ... φυσιολογική κατάληξη στον γάμο του Καραγκιόζη.

Καράμπελας. Το Α και το Ω της βλαχοκακομοιριάς. Κι αυτός βάζει καναδυό τρίποντα και αυτοαναγορεύεται σε "Τζον Στόκτον των φτωχών". Σε 2-3 χάι-λόου που έβγαλε με τον Κουζέλογλου, μάλλον θεώρησε ότι βρήκε και τον "Ταχυδρόμο" της καρδιάς του ....   Η αμπαλοσύνη αυτού του παιδιού είναι μυθική. Σε μια φάση στην 4η περ. του στήνουν 2 σκρίν διαδοχικά ο Μόργκαν και -νομίζω- ο Κουζμίνσκας. Και πάει και περνάει ΤΡΙΑ ΜΕΤΡΑ μακριά από το σκριν. Ανάμεσα σε αυτόν και στον σκρίνερ δεν πέρναγε απλά ο παίκτης που τον μάρκαρε αλλά ολόκληρη η ... Λεγεώνα των Ξένων. Κατέστρεψε δύο σκριν σε μία φάση. Τι πλέι να βγάλεις με τέτοια σκέψη μπασκετική (?) από τον άσσο σου ????

Καλά, για το ανέκδοτο Αγραβάνης δεν μπαίνω καν στον κόπο να μιλήσω. Δεν "έχει" καν την μπασκετική "χορογραφία" μέσα του και όταν κάνει την μαλακία, την κάνει τόσο ατσούμπαλα που βγάζει ένα κωμικό αποτελεσμα οπτικά.

Έχεις δίκιο για τους αιλοιναις, πλην κουζελογλου.

Τίμιος παίκτης είναι σεψσχεση με τους υπόλοιπους, μια χαρά για να δίνει βάθος στον πάγκο.

Για τον αντιπαθητικό Αγραβανη δεν έχω λόγια. Πάντα ήταν μεγάλη απάτη, αλλά πλέον με τα περιττά κιλά του δεν είναι ούτε για Α2.

Link to comment
Share on other sites

  • Papatsakalos21 unpinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×