Jump to content

ΑΕΚ - γαυριστάν 2η Αγ. play-off 31/03 20:30 CosmoteSport


Kami
 Share

MVP - Κόουτσινγκ - Βραβείο Μάνταλου   

90 members have voted

  1. 1. 1. MVP

    • Αθανασιάδης
      67
    • Ρότα
      0
    • Μουκουντι
      11
    • Βίντα
      2
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμανσκι
      0
    • Γιόνσον
      7
    • Πινεδα
      0
    • Αμραματ
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Μάνταλος
      1
    • Ελίασον
      2
    • Ponce
      0
    • Ljubicic
      0
    • Τσούμπερ
      0
  2. 2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      24
    • Μέτριο
      29
    • Κακό
      9
    • Φυσιολογικό
      23
  3. 3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιαδης
      0
    • Ρότα
      21
    • Μουκουντι
      0
    • Vida
      0
    • Χατζισαφι
      1
    • Jonsson
      0
    • Szymanski
      4
    • Pineda
      0
    • Gacinovic
      42
    • Αμραματ
      0
    • Garcia
      7
    • Μάνταλος
      0
    • Ελίασον
      0
    • Ponce
      0
    • Ljubicic
      0
    • Τσούμπερ
      2
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      8


Recommended Posts

Είμαστε τόσο πλήρεις που θα τους γαμήσουμε ακόμα και αν φοράει λαχανί η κερκίδα

 

 

Link to comment
Share on other sites

Οι σημαίες είναι πρωτοβουλία του Μαργαρίτη που έχει επιχείρηση πλαστικών (δεν το γνώριζα αυτό και είδα ότι είναι και μεγάλη κιόλας, καλά να είναι ο άνθρωπος να βγάζει λεφτά).

Εγώ συμμερίζομαι την άποψη του @amd ότι στον αγώνα αυτό θα ξεχωρίσει ο άντρας από το παιδάκι και τη σχετική του ανησυχία. Θα πω μόνο ότι αυτό που λέει από προληπτικής άποψης δεν ισχύει απόλυτα, πχ με τη Μίλαν είχαμε μαλακιουλες και κερδίσαμε. Επί της ουσίας τωρα, έχω μια αίσθηση ότι ο Ματίας και η αγέλη έχουν σταυρώσει αυτόν τον αγώνα στο ημερολόγιο για να πέσει πουτσα και πιστεύω ακράδαντα μέσα μου ότι θα πέσει. Παρατήρησα μερικά ιδιαιτέρως ενθαρρυντικά στοιχεία στους τελευταίους αγώνες της ΑΕΚ, θεωρώ ότι είμαστε σε ένα πάρα πολύ καλό επίπεδο αυτή τη στιγμή, σαφώς με προβληματίζει η σχεδόν μηνιαία διακοπή του πρωταθλήματος γιατί δεν ξέρεις τι απόνερα θα φέρει στην ομάδα αυτό, αλλά έχω απόλυτη εμπιστοσύνη στον Αλμέιδα ότι την ομάδα θα την κατεβάσει έτοιμη να κόψει κώλους την Κυριακή.

Εμπιστευόμαστε τον Αλμέιδα, στηρίζουμε την ομάδα μέχρι να ματώσει το λαρύγγι μας και για να επανέλθω στα προηγούμενα, η φάση με τις σημαίες είναι σημαντική διότι θα βοηθήσει και τις νεκρές εξέδρες της Α. Σοφιας να ζωντανέψουν κι έτσι το γήπεδο να τους καταπιεί.

Σε αυτόν τον αγώνα δεν κρίνεται μόνο η ομάδα που αγωνίζεται στο γήπεδο, αλλά κρινόμαστε και εμείς που θα είμαστε στην εξέδρα. Η ΑΕΚ δεν είναι διασκέδαση και ψυχαγωγία, η ΑΕΚ είναι μάχη. Όσοι βρεθούν στο γήπεδο την Κυριακή, έχουν ρόλο στον αγώνα, δεν είναι θεατές που τους ψυχαγωγούν οι παίχτες μας, είμαστε όλοι μαζί η ΑΕΚ και θα τους γαμησουμε τα πεθαμένα. Εύχομαι να μην έχουμε δυσάρεστα στο πέταλο και κυρίως, αυτή την Κυριακή να είναι όλα τα κλαμπ εκεί. Για την ΑΕΚ.

Πάμε λίγο 

 

 

  • Δικεφαλάκι 18
Link to comment
Share on other sites

Είμαι αισιόδοξος, αν και η φάση με τα σημαιάκια και τη "γιορτή" που πάει να στηθεί δεν μου αρέσει καθόλου. Αλλά ας πούμε ότι αυτα είναι δικά μου κολλήματα.

Αν, λέω αν, η ομάδα για χ, ψ λόγους δεν είναι καλά, το ζητούμενο θα είναι να μην χάσουμε.

Η νίκη θα μας απογειωσει. Η ισοπαλία σε περίπτωση κακής εμφάνισης δεν είναι άσχημο αποτέλεσμα. Απαγορεύεται η ήττα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μετά από χρόνια που θεωρούσα ότι η ΑΕΚ έχασε ένα ματς ή δέχθηκε ένα γκολ στο 90+ επειδή κουνήθηκα μισό πόντο από την καρέκλα ή διάφορα τέτοια εκκεντρικά έπαψα καιρό τώρα να πιστεύω σε όλα αυτά.

Τα σημαιάκια θα κάνουν τρομερή ατμόσφαιρα στο γήπεδο αλλά σίγουρα δεν θα είναι αυτά η αιτία αν κερδίσουμε ή χάσουμε. Καλό φυσικά για να μην έχουμε καζούρες να τους πατήσουμε κάτι που ο Αλμέιδα με έχει κάνει να πιστεύω με τον τρόπο που λειτουργεί.

Θεωρώ ότι με αυτόν στο τιμόνι αφήνουμε πίσω τις εποχές που πηγαίναμε με τον σταυρό στο χέρι και την Κυριακή θα κερδίσουν αποδεικνύοντας ότι είμαστε και η καλύτερη ομάδα.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Τα σημαιακια και οι γιορτές φταινε μόνο σε όσους ζουν με γουρια και λαμπάδες στον Άγιο Γεράσιμο. Στην πραγματικότητα, η ατμόσφαιρα στο γήπεδο θέλει και τέτοια για να ξεσηκώσει όσους είναι μόνιμα καθιστοι κι αμιλητοι. Αν η ομάδα είναι καλά, θα κερδίσουμε. Αν όχι, ας μην κατηγορησουμε ένα σημαιακι μιας και εδώ συζητάμε για μπάλα. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Ας έχουμε στο νου μας βέβαια πως, αν σήμερα βάλει το Ροτα απέναντι στον Κβαραντονα ο Πογετ, θα έχουμε δράματα και ίσως χάσουμε εντελώς ένα δεξί μπακ λόγω της κόκκινης κάρτας μετά το πουτανιασμα που θα υποστεί.

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mporat said:

Ας έχουμε στο νου μας βέβαια πως, αν σήμερα βάλει το Ροτα απέναντι στον Κβαραντονα ο Πογετ, θα έχουμε δράματα και ίσως χάσουμε εντελώς ένα δεξί μπακ λόγω της κόκκινης κάρτας μετά το πουτανιασμα που θα υποστεί.

Βλέπω Μπάλντοκ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, SpiRos said:

Βλέπω Μπάλντοκ και πάλι.

Ε κρίμα να χάσουμε και 2ο δεξί μπακ 

Link to comment
Share on other sites

Τρεις παίκτες θα τον μαρκάρουν αυτόν το δεξί Μπακ το δεξί εξτρέμ και το δεξί χαφ άρα και να παίξει Ρότα που δεν θα παιξει δεν θα είναι 1vs1 εκτός αν το παίζουν οι χαφ εξτρεμ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mporat said:

Τα σημαιακια και οι γιορτές φταινε μόνο σε όσους ζουν με γουρια και λαμπάδες στον Άγιο Γεράσιμο. Στην πραγματικότητα, η ατμόσφαιρα στο γήπεδο θέλει και τέτοια για να ξεσηκώσει όσους είναι μόνιμα καθιστοι κι αμιλητοι. Αν η ομάδα είναι καλά, θα κερδίσουμε. Αν όχι, ας μην κατηγορησουμε ένα σημαιακι μιας και εδώ συζητάμε για μπάλα. 

Δεν είναι ποστ μπορατ αυτό, θέλω τυφλή πίστη στην συντριβή του αντιπάλου όχι αν δεν κάνει καλό καιρό θα βρέξει 😎😎😎😎

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ εκτός από τις παιχτούρες που έχει να παίξουν και αν δεν γαμηθεί ο Δίας, θα τις έχει όλες διαθέσιμες, έχει και την Αγιά Σοφιά που είναι ένα πανίσχυρο όπλο. Για να λειτουργήσει αυτό το όπλο όμως, πρέπει στο γήπεδο να υπάρχει ενθουσιασμός. Εγώ στο 4-0 με αυτούς το 2008 είχα μουλαρώσει και δεν είχα κατέβει Αθήνα, όμως στην τηλεόραση αντιλαμβανόμουν ότι υπήρχε ένας τρομερός ενθουσιασμός στο γήπεδο πριν την έναρξη. Είχαν βγει οι παίχτες για ζέσταμα και το μάτι του Μάχο γυάλιζε, μιλάμε για καταστάσεις παντελώς άγνωστες τότε στην ΑΕΚ, εκείνα τα χρόνια. Αποτέλεσμα ήταν να τους καταπιεί το γήπεδο.

Αν έγινε αυτό στο ΟΑΚΑ, ας φανταστούμε όλοι τι μπορεί να γίνει στην Α. Σοφιά με τις ίδιες συνθήκες. Αυτό που με κάνει χαρούμενο είναι ότι αυτές τις μέρες, με όποιον ΑΕΚτζή μιλήσω ή πλακωθούμε στις μάπες και σερνόμαστε σαν τα ζώα στα τσιμέντα (τυχαίο ταγκ @Ασμοδαίος), όλοι τους απλά περιμένουν να κάψουν τις μέρες ώσπου να έρθει η Κυριακή. Να πούμε στο σημείο αυτό ότι η αναμονή λόγω της πουτάνας της Εθνικής έπαιξε τον ρόλο της. Αν παίζαμε καπάκια μετά τη Λαμία, δεν θα υπήρχε τόσος ενθουσιασμός (όσο καταλαβαίνω εγώ ότι υπάρχει εννοώ). Και συνήθως σε αυτά δεν πέφτω έξω, την κύρια μάζα του κόσμου μας έχω μάθει να την ψυχολογώ σωστά ως έναν βαθμό.

Όλα τα παραπάνω σε συνδυασμό με το ότι έχουμε καλή ομάδα, προπονητάρα και παιχτούρες, με κάνουν να θεωρώ ότι αυτή τη φορά η αισιοδοξία μου είναι απολύτως αντικειμενική. Σαφώς μπορεί και να στραβώσει, μπάλα είναι και ΑΕΚ είσαι, αλλά αυτή τη φορά δεν πιστεύω ότι θα τους αναστήσεις, αλλά ότι επιτέλους για μία φορά στην ιστορία σου θα κάνεις αυτό που πρέπει επιτέλους και θα τους τελειώσεις. Η ΑΕΚ του 24, δεν είναι σε καμία περίπτωση ίδια με την ΑΕΚ των προηγούμενων δεκαετιών και άρα πρέπει κι εμείς να αποβάλουμε τις φοβίες μας. Η αγέλη δεν μας έχει δώσει δικαιώματα για τέτοιου είδους φοβίες.

  • Δικεφαλάκι 3
  • Hahaha 1
  • Μπομπίτσα 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, stavros 9-11 said:

Αυτό που με κάνει χαρούμενο είναι ότι αυτές τις μέρες, με όποιον ΑΕΚτζή μιλήσω ή πλακωθούμε στις μάπες και σερνόμαστε σαν τα ζώα στα τσιμέντα (τυχαίο ταγκ @Ασμοδαίος)…

Ζήσαμε μεγάλες στιγμές. 😂😂😂

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Ασμοδαίος said:

Ζήσαμε μεγάλες στιγμές. 😂😂😂

 

  • Hahaha 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, stavros 9-11 said:

Οι σημαίες είναι πρωτοβουλία του Μαργαρίτη που έχει επιχείρηση πλαστικών (δεν το γνώριζα αυτό και είδα ότι είναι και μεγάλη κιόλας, καλά να είναι ο άνθρωπος να βγάζει λεφτά).

 

 

 

Νομίζω ότι δεν έχει επιχείρηση πλαστικών ο Μαργαρίτης. Οι σημαίες  είναι προσφορά κάποιου Γιώργου Παπαδά, ιδιοκτήτη εταιρίας πλαστικών και ο Μαργαρίτης απλά πρόβαλε την πρωτοβουλία του. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rayo Vallecano 21 said:

Νομίζω ότι δεν έχει επιχείρηση πλαστικών ο Μαργαρίτης. Οι σημαίες  είναι προσφορά κάποιου Γιώργου Παπαδά, ιδιοκτήτη εταιρίας πλαστικών και ο Μαργαρίτης απλά πρόβαλε την πρωτοβουλία του. 

Νομίζω κάπου στο enwsi το διάβασα ότι είναι του Μαργαρίτη η εταιρία, κλασική ελληνική δημοσιογραφία, γράψε ο,τι να 'ναι ποιος θα ασχοληθεί...

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mporat said:

Τα σημαιακια και οι γιορτές φταινε μόνο σε όσους ζουν με γουρια και λαμπάδες στον Άγιο Γεράσιμο. 

Ναι, τι ενοχλουμε;

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

Organomenoi anorganotoi kai gia ton gaidaro kavala, shmaioules epeteiakes giati to petalo exei 3 mono les kai eimaste Levadeiakos, party ala Demis kai h htta einai standaraki erxete thn vlepoume.

 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, felman said:

Organomenoi anorganotoi kai gia ton gaidaro kavala, shmaioules epeteiakes giati to petalo exei 3 mono les kai eimaste Levadeiakos, party ala Demis kai h htta einai standaraki erxete thn vlepoume.

 

Αδελφέ, μεγάλη τεράστια υπόθεση να πηγαίνεις να παίξεις τον σκατόγαυρο στην σπιτάρα σου, με την προπονητάρα σου, την αγέλη σου, να μην περιμένεις να κάνεις την υπέρβαση για να κερδίσεις και να μην φοβάσαι γιατί τους έχεις και σε φοβούνται. Έχει πάει το σκατό στην κάλτσα γιατί κάποια στιγμή θα έχουμε και λίγη τύχη και θα γράψει το κοντέρ σκόρ Juve. Ελπίζω να μας έχει ο Θεός καλά και να είμαστε εκεί, με σημαιάκια με μπύρες και πατατάκια με γκομενάκια και να έχουμε να λέμε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Λευτέρης Πέκινπας said:

Δεν είναι ποστ μπορατ αυτό, θέλω τυφλή πίστη στην συντριβή του αντιπάλου όχι αν δεν κάνει καλό καιρό θα βρέξει 😎😎😎😎

Κάτσε να μπούμε λίγο στο νόημα γιατί με τη διακοπή έχω αποσυντονιστει 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AlexKR21 said:

Ναι, τι ενοχλουμε;

Ωπ απειλές, πού είναι οι μοντς 😂

Link to comment
Share on other sites

Αύριο στις 12 τα εισητηρια με τον ΠΑΟΚ για όσους δεν έχουν διάρκειας 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, A.K.21 said:

Αύριο στις 12 τα εισητηρια με τον ΠΑΟΚ για όσους δεν έχουν διάρκειας 

ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΤΕ ΝΑ ΨΑΞΕΤΕ ΕΓΚΑΙΡΑ ΓΙΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΑΦΉΣΕΤΕ ΓΙΑ ΟΤΑΝ ΚΙ ΟΠΟΤΕ;

Link to comment
Share on other sites

  • amd unpinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×