Jump to content

ΚΑΜΙΑ ΚΑΤΑΔΙΚΗ ΤΩΝ ΟΠΑΔΩΝ ΤΗΣ ΑΕΚ ΣΤΗ ΛΑΜΙΑ


Recommended Posts

Γνωρίζετε φαντάζομαι ότι ο νομοθέτης δεν μπορεί να προβλέψει κάθε είδους ανωμαλία που θα προκύψει στην πραγματική ζωή. Δεν το έχω ψάξει αλλά είμαι αρκετά σίγουρος ότι δεν έχει προβλεφθεί τι ισχύει σε περίπτωση που το κανάλι που αγοράζει τα τηλεοπτικά δικαιώματα μιας ομάδας, ζουμαρει μέσα σε σπίτια του κοσμου.

Πρακτικά, σαφώς και θίγονται δικαιώματα, ακόμα και από τη λήψη πλάνων σε μπαλκόνια που ο κόσμος βλέπει μπάλα, δεν χρειάζεται να φυστικώνεται ο άλλος για να υπάρξει θέμα.

Τι ψάχνετε τώρα κι εσείς ήθελα να 'ξερα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Νονός said:

Απορία ψάλτου βηξ ...

Δηλαδή, ας πούμε, κάποιος μένει δίπλα σε γήπεδο και σε ψηλό όροφο. Την ώρα του ματς είτε επειδή είναι ... ασυγκράτητος είτε επειδή είναι "σούπα" το Τράχωνες - Αμαλιάδα, το ρίχνει στα σφιξίματα με την συμβία του και από την ... άναψη ξεχνάνε να τραβήξουνε τα παραπέτα. Μπορεί ο κάθε μπαγλαμάς Κοσμοτέ να τον βγάζει στα μανταλάκια, σκηνοθετική αδεία ???

Για, η άδεια του περιορίζεται σε όσα γίνονται ΣΤΟ γήπεδο ?

Καλα και ο κοσμοτεΣ να μην τον εβγάλει, τώρα με τα κινητά τηλέφωνα και το ίντερνετ, θα γινόντουσαν viral, αυτός και η γυναίκα του :)

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Εδώ βγαζουνε κοντινά στις εξεδρες, ειδικά  στο τενις,που ο άλλος μπορεί να είναι με την ανεπίσημη ξέρω γω. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, blanco21 said:

Εδώ βγαζουνε κοντινά στις εξεδρες, ειδικά  στο τενις,που ο άλλος μπορεί να είναι με την ανεπίσημη ξέρω γω. 

KISS CAM

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω, από τα βιντεακια καμμένων first amendment fighters που έβλεπα με το κιλό στο γιουτουμπ πέρσι ευτυχισμένος άνεργος, ότι στην Αμερική μπορείς να βιντεοσκοπείς στο δρόμο / ό,τι πιάνει η κοινή θέα, καθώς ο νόμος έχει θεωρήσει πως there can be no real expectation of privacy in a public space και άρα ειναι απλά θέμα/δικαίωμα της ελευθερίας σου να εκφράζεσαι με την κάμερα σου. 

Πλέον διαφωνώ με την απαγόρευση/δαιμονοποίηση καμερών, ειδικά του δικαιώματος του κόσμου να τραβάει, και φυσικά θα έκοβα κι ένα αρχειδι αν μπορούσαμε να βάζαμε μια always-on body camera σε κάθε μπάτσο και γιατί όχι και εισαγγελέα / υπουργό εδώ που φτάσαμε. 

Στο σπίτι έχω τέσσερεις blink να κοιτάνε έξω καθώς είμαι ισόγειο με φράχτη διακοσμητικό 50cm και συχνά πηδάνε μέσα τύποι τη νύχτα να τσεκάρουν πράγματα. Κυρίως βέβαια γάτες και αλεπούδες, συν μια νυφίτσα, παίζουνε.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, blanco21 said:

Εδώ βγαζουνε κοντινά στις εξεδρες, ειδικά  στο τενις,που ο άλλος μπορεί να είναι με την ανεπίσημη ξέρω γω. 

Πολλά γίνονται στο τένις .

 

Link to comment
Share on other sites

Το πρωι υποδεχτηκαν γαυροι την ομαδα τους, με καπνογονα και πανηγυρια. Συλληψη ουτε για πλακα. Απλα το αναφερω

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που γλίτωσαν οι άνθρωποι (μας) από την φαρσοκωμωδία που τους στήσανε, βάζω κι αυτό το κομμάτι από τις τεράστιες "κωμωδίες του Αριστοφάνη σε κόμικς" που μας μεγάλωσαν. 

-5-638.jpg?cb=1666088329

-6-638.jpg?cb=1666088329

Ελληνικά προβλήματα χιλιετιών... 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Συλλήψεις για τον μεγάλο λαό του ΑΡΕΩΣ είχαμε; Απλά αναρωτιέμαι

φδδ

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Karagimi said:

Συλλήψεις για τον μεγάλο λαό του ΑΡΕΩΣ είχαμε; Απλά αναρωτιέμαι

φδδ

Τα ειδη υπο εξαφανιση λογικα προστατευονται, όπως η καρέτα καρέτα ή οι γορίλες στην ομίχλη.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

 

Ο Παναιτωλικός κλήθηκε σε απολογία γι'αυτό το πανό ,από το πειθαρχικό όργανο της Super League.

Image

Link to comment
Share on other sites

@NavasΑλλού γράφεται ότι δεν κλήθηκε για το πανό. Σε κάθε περίπτωση, καλύτερα νεο τόπικ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Σωστός. Νόμιζα ταίριαζε εδώ λόγω της αυστηρότητας/παραλογισμού.

Link to comment
Share on other sites

Στην ίδια ενότητα, αλλά όχι για το συμβάν στη Λαμία. Αυτό τελείωσε

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×