Jump to content

Φιλικός αγώνας Απόλλωνα Λεμεσού - Α.Ε.Κ. AlphaMega Stadium Τετάρτη 20 Μαρτίου 2024


AG21
 Share

Recommended Posts

1 minute ago, thodoris19 said:

Το έχουν παίξει under 1.5 οι δικοί μας;

Δεν θελουν να χαλασουν την γιορτη

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο πηλιος αμα συνεχίσει ετσι θα κάνει πραγματικά σπουδαια πράγματα. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Στο τέλος βλέπεις οι δικοί μας χαλαροί κ οι Κύπριοι με μια γλώσσα μέχρι το χόρτο.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Λιούμπισιτς, Αραουχο και Μουκουντι τα μεγαλα κέρδη για μένα για διαφορετικούς λογους.

Γενικά παντως σχεδον ολοι ήταν θετικοι και η εικόνα πολύ θετικη.

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, blanco21 said:

ΖΙΝΙ για Β' ομάδα, μηδέν προοδος. 

Με πρόλαβες. Στα 40' που αγωνίστηκε μέτρησα μια σωστή σέντρα στο τέλος.

Καμία πρόοδος, δεν έχει θέση στο ροστερ στην παρούσα φάση.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Ωραια η παρασταση, ξεμουδιασαν και πηραν λεπτα πολυτιμοι παικτες μας. Ελπιζω να μην εχει καποιο θεμα ο Λιουμπι, 
Στα του ματς Μουκουντι απο τα παλια. Αραουχο αν ειναι ετσι μιλαμε για τρομερη αλλαγη στα πλει οφ . 
Ζινι ακομα ενα ματς που εδειξε οτι θελει ΠΟΛΥ δουλεια για πρωτη ομαδα 

Φερναντες λιγο πιο ομαδικος πρεπει να γινει. 

Link to comment
Share on other sites

Καλή εμφάνιση από την ομάδα μας και ας αγωνίστηκε με αρκετές αλλαγές στην ενδεκάδα...Πήραν χρόνο κάποιοι παίκτες που δεν είχαν πολλά λεπτά συμμετοχής σε επίσημα ματς. Εξαιρετικό ματς από τον μουκουντι ήταν κυρίαρχος στην άμυνα.Επισης ο Γιονσον ήταν παντού μέσα στο γήπεδο. Λίγο καλύτερα τελειώματα να είχαμε θα είχαμε σκοράρει περισσότερα γκολ..Και τώρα γαμηστε τον πουστη τον Ολυμπιακό.

Link to comment
Share on other sites

Καλά παίξαμε,κατά διαστήματα είχαμε εκρηκτική ανάπτυξη...Ζινι εκτός κλίματος,Πιζάρο σύνταξη,Βέρτης φιλότιμος,Αραούχο φουριοζος,Λιουμπι κορυφαίος!

FB_IMG_1710272601835.jpg

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, blanco21 said:

ΖΙΝΙ για Β' ομάδα, μηδέν προοδος. 

Άσε γιατί μου ξαναήρθε στο μυαλό η Τούμπα και ανέβασα πίεση...

Link to comment
Share on other sites

Αναλυτικά οι δηλώσεις του τεχνικού της ΑΕΚ, Ματίας Αλμέιδα:

«Όμορφο παιχνίδι και για τις δύο ομάδες. Σε τέτοιου είδους φιλικά δίνουμε χρόνο σε παίκτες που δεν παίζουν αρκετά. Είμαι χαρούμενος για τον λόγο που ήρθαμε που είναι τα 70 χρόνια του Απόλλωνα. Είμαι πολύ χαρούμενος από την προσπάθεια των παικτών μου γιατί το πήραν σοβαρά και ήταν καλοί. Δυστυχώς σταμάτησαν τα πλέι οφ αλλά όταν αρχίσουν ξανά ελπίζουμε να φανούμε αντάξιοι και να πετύχουμε τους στόχους μας. Το παρατσούκλι «καραφλός» βγήκε από τον προπονητή μου όταν ήμουν 13 ετών. Είμαστε ευγνώμονες γιατί είναι η δεύτερη φορά που ήρθαμε στην Κύπρο και μας περιποιήθηκαν όπως έπρεπε».

Αν δοκίμασε σούβλα: «Ξέρω πως μαγειρεύετε εδώ αλλά είμαι πολύ καλύτερος ψήστης παρά προπονητής, εδώ δέχομαι τον ανταγωνισμό. Το αρνί το μαγειρεύουμε παρόμοια».

Για τον κόσμο: «Θέλω να τους ευχαριστήσω για απόψε. Είχαμε έρθει ξανά στην Κύπρο και το καλωσόρισμα ήταν ζεστό».

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, gybe21 said:

Αραούχο φαίνεται πως επιστρέφει , το θετικό της βραδιάς.

 

ο τυπος ειναι συγκινητικος γενικοτερα, και περσυ μετα το νυστερι ολο το καλοκαιρι το παλευε και φετος μετα την ατυχια παλι οτι μπορει κανει. μεχρι και β ομαδα πηγε και σταρχιδια του, το θελει και για την ΑΕΚ και για τον ιδιο γιατι ειναι καβλεουρας.

  • Δικεφαλάκι 15
Link to comment
Share on other sites

Λιούμπισιτς ποδοσφαιρικό iq 180

  • Δικεφαλάκι 10
Link to comment
Share on other sites

Και για Αραουχο καλο είναι να κοπεί η μλκια και η έλλειψη σεβασμού.

Και δεν με νοιάζει για εδώ μέσα, μιλάω και για αρδ τώρα, κάτι enwsi.gr κλπ.

Αν  θέλει να φύγει για προσωπικούς λογους και για το παιδί του, δεν σημαινει ότι πρέπει να τον κρεμάσουνε ενώ ξέρουν οτι φετος έμπλεξε και με τους τραυματισμούς.

  • Δικεφαλάκι 17
  • Μπομπίτσα 3
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες, τόσο καιρό εμείς νομίζαμε ότι είχαμε πάρει Λιουμπισιτς...αλλά τελικά απ ότι φαίνεται ήταν ο Τζουριτσιτς που φόραγε μάσκα Λιουμπισιτς μέχρι να τελειώσουν οι απόκριες... 🤡😁

Screenshot_20240320_211355_Firefox~2.jpg

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή στο σπίτι γεμάτος. Σε ευχαριστούμε ΑΕΚ!! πάρα πολλά μικρά παιδιά στην εξέδρα μας. Μεγάλη χαρά! Καλή επιστροφή αγέλη και στα παιδιά που ήρθαν στο νησί! 

  • Δικεφαλάκι 28
  • Μπομπίτσα 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos said:

Και για Αραουχο καλο είναι να κοπεί η μλκια και η έλλειψη σεβασμού.

Και δεν με νοιάζει για εδώ μέσα, μιλάω και για αρδ τώρα, κάτι enwsi.gr κλπ.

Αν  θέλει να φύγει για προσωπικούς λογους και για το παιδί του, δεν σημαινει ότι πρέπει να τον κρεμάσουνε ενώ ξέρουν οτι φετος έμπλεξε και με τους τραυματισμούς.

Τρωγομαι απ τη μια να σε ρωτησω τι γραφτηκε αλλα απ την αλλη φοβαμαι μην νευριασω βραδιατικα...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθα σπίτι. Η ομάδα πρέπει να έρχεται κάθε χρόνο ο κόσμος διψά. 
 

σήμερα είδα πολλά νεαρά παιδιά. Η ΑΕΚάρα κύριοι έχει μομέντουμ στο νησί. Να το εμμεταλλευτούμε. 
 

Στα προσωπικά όταν είσαι ευλογημένος να έρχεσαι Αγ Σοφιά να βλέπεις την ομάδα, το σημερινό το αντιμετωπίζεις με ένα θετικό συναίσθημα αλλά μέχρι εκεί. 

  • Δικεφαλάκι 15
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, yiannis_21 said:

Μόλις ήρθα σπίτι. Η ομάδα πρέπει να έρχεται κάθε χρόνο ο κόσμος διψά. 
 

σήμερα είδα πολλά νεαρά παιδιά. Η ΑΕΚάρα κύριοι έχει μομέντουμ στο νησί. Να το εμμεταλλευτούμε. 
 

 

Παλιοτερα ειχα ακουσει οτι ειμαστε 1η δυναμη στο νησι, ισχυει;

Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexKR21 said:

Τρωγομαι απ τη μια να σε ρωτησω τι γραφτηκε αλλα απ την αλλη φοβαμαι μην νευριασω βραδιατικα...

Δεν γραφτηκε ρε συ ακριβώς, αλλά παρακολούθησα 2-3 βιντεάκια που δεν είδα και πολύ σεβασμό. 
 

Δεν τους καταλαβαίνω οκ, ο οπαδός στα νεύρα του ας πει και μια κουβέντα παραπανω, αυτοί δεν δικαιολογούνται.

Link to comment
Share on other sites

στο τέλος πρέπει να ανέβηκε και ένα πανί " Μείνετε ενωμένοι αδέρφια μας ενωσίτες" 

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Δεν γραφτηκε ρε συ ακριβώς, αλλά παρακολούθησα 2-3 βιντεάκια που δεν είδα και πολύ σεβασμό. 
 

Δεν τους καταλαβαίνω οκ, ο οπαδός στα νεύρα του ας πει και μια κουβέντα παραπανω, αυτοί δεν δικαιολογούνται.

Γραφτηκε στο FB προσπαθω να θυμηθω απο ποιον και το ψαχνω. Παντως ηταν απαξιωτικο προς τον Αραουχο. Του τυπου αν ειναι να μην ξαναπαιξει γιατι εχει αποφασισει να φυγει. Και μπορει να ηταν και σχολιο οπαδου. Αν και νομιζω ηταν ποσταρισμα δημοσιογραφου

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, blanco21 said:

ΖΙΝΙ για Β' ομάδα, μηδέν προοδος. 

Δυστυχως ετσι ειναι..

Ειμαι στο τσικ ... να τον διωξω απ' το αβαταρ..

αλλα του δινω λιγο πιστωση ενεκα του νεαρου της ηλικιας.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Ορισμένες διαπιστώσεις από το φιλικό: 

- Πόσο μου είχε λείψει η ποιότητα κι η απλότητα του Μουκουντι. Καλός κι ο Καλενς σε γενικές γραμμές αλλά οι κινήσεις του Μουκου δείχνουν ηρεμία και βοηθούν στο χτισιμο της ανάπτυξης από τις πίσω γραμμές. Δεν αντικαθισταται εύκολα. 

- Ο Λιουμπισιτς του χρόνου θα μας βγάλει τα μάτια. Σήμερα στο ημίχρονο τα είχε φτυσει σε ρυθμούς Αλμειδα, μετά από προετοιμασία θα είναι μαγικός. 

- Αραουχο, Γιονσον θετικοί με τον Σερχιο να δίνει ελπίδες για καλα πλειοφ. Με αυτόν καλά δεν το χάνουμε. 

Τέλος, ένα μπράβο στον κόσμο της Κύπρου που γέμισε το ένα πέταλο, εξαιρετική ατμόσφαιρα φάνηκε να έχει και τους χάρηκα. Αντε να έρθει η άλλη Κυριακή, καλή η τζουρα που πήραμε σήμερα αλλά πρέπει και να γαμησουμε τον πουστη τον Ολυμπιακό.

  • Δικεφαλάκι 8
Link to comment
Share on other sites

  • stavros 9-11 unpinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×