Jump to content

ποακ - ΑΕΚ 8η Αγ. Play-off 28/04 19:30 NovaSports Prime


Kami
 Share

MVP - Κόουτσινγκ - Βραβείο Μάνταλου  

61 members have voted

  1. 1. MVP

    • Αθανασιάδης
      1
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      16
    • Κάλενς
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ελίασον
      0
    • Πινέδα
      39
    • Αραούχο
      0
    • Πόνσε
      0
    • Αμραμπατ
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • ΔΕΝ ΞΕΧΩΡΙΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      5
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      4
    • Μέτριο
      30
    • Κακό
      19
    • Φυσιολογικό
      8
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      41
    • Ρότα
      1
    • Βίντα
      0
    • Κάλενς
      14
    • Χατζισαφί
      0
    • Γιόνσον
      2
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ελίασον
      0
    • Πινέδα
      0
    • Αραούχο
      0
    • Πόνσε
      0
    • Αμραμπατ
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Γκαρσία
      1
    • Τσούμπερ
      1
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      1


Recommended Posts

Just now, Brom21 said:

Δε διαφωνω, αλλα ευκαιρια να βαλουν το κεφαλι κατω και να εμφανιστει η αγελη μια τελευταια φορα. Με ολα τα διαθεσιμα οπλα ας ελπισουμε στο 100%.

Η ομαδα παντως 90 λεπτά + καμια 60αρια αποψε με Αραουχο μεσα αγκάλιασε το Πρωταθλημα. Just saying.

Link to comment
Share on other sites

Πόσες μέρες μετά την τελευταία αγωνιστική είναι ο τελικός κυπέλλου? Ελπίζω μη χρειαστεί να προφυλάξουν τη μισή 11αδα σκωληξ και ναζί 

Link to comment
Share on other sites

Just now, agelos said:

@Bukowski

Την οδοντοστοιχια του Μπραντον πώς την είδες?

Τραγωδία. 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Snafu said:

Πόσες μέρες μετά την τελευταία αγωνιστική είναι ο τελικός κυπέλλου? Ελπίζω μη χρειαστεί να προφυλάξουν τη μισή 11αδα σκωληξ και ναζί 

25η μαιου η πιθανοτερη ημερομηνια, 1 βδομαδα μετα

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Snafu said:

Πόσες μέρες μετά την τελευταία αγωνιστική είναι ο τελικός κυπέλλου? Ελπίζω μη χρειαστεί να προφυλάξουν τη μισή 11αδα σκωληξ και ναζί 

Ο Σκωληξ θα προτιμησει να ναι αυτος που θα στερήσει Πρωταθλημα απο ΠΑΟΚ παρα να το παλέψει για Κυπελλο.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Snafu said:

Πόσες μέρες μετά την τελευταία αγωνιστική είναι ο τελικός κυπέλλου? Ελπίζω μη χρειαστεί να προφυλάξουν τη μισή 11αδα σκωληξ και ναζί 

6

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Η ομαδα παντως 90 λεπτά + καμια 60αρια αποψε με Αραουχο μεσα αγκάλιασε το Πρωταθλημα. Just saying.

Αραουχο οσο αντεξε ηταν απο τους κορυφαιους μαζι με Πινεδα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Araujo21 said:

Αραουχο οσο αντεξε ηταν απο τους κορυφαιους μαζι με Πινεδα

Αραουχο σημαίνει Πρωταθλημα

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Αραουχο πολυ καλος οσο επαιξε, αλλα πιστευω επρεπε να εχει βγει 10 λεπτα νωριτερα. Τα ειχε φτυσει.

Link to comment
Share on other sites

6 καλά είναι και λόγω οπαδών που ο ένας άκουγε για Ρεαμπτσουκ όλο το χρόνο και σκωληξ τα κλασσικά δε νομίζω να μπουν με β ομάδα. Ναζι ελπίζουμε να μην είναι οριστικά 4οι, αλλά στο σενάριο που μας νοιάζει (δηλαδή αν φτάσει να κρίνεται εκεί) σημαίνει οτι μάλλον θα είναι οριστικά 4ος, αλλιώς θα είμαστε ήδη πρωταθλητές αν τσιμπήσει κάτι από βου (σε σχέση με ΠΑΟΚ όχι γαύρο)

Link to comment
Share on other sites

Ε τωρα ο Σερχιο εχει 2μισι βδομαδες ξεκουρασης για το λαστ ντανσ. Οπως και ο Σιντιμπε.

Οπως και ο Λιβαι να παει στο 100%.

Οπως και ο Χατζισαφι που παιζει ξανα μονος του τη θεση.

Οπως και ο Μουκουντι γιατι ειναι καλυτερος του Καλλενς.

Οπως και ο Τσουμπερ μπας και...

Και ολοι αυτοι θα βρουν εναν γαυρο σκασμενο που θα εχει να παιξει 3 τελικους σε 1 βδομαδα και 4 σε 1μισι.

 

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια κατηφια νομίζω από το 2008 έχω να νιώσω πάντως. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mporat said:

Η διακοπή θα κάνει καλό σε όλους γιατί νομίζω πως οι μισοί θέλουν να την πουν στους άλλους μισούς εδώ μέσα απλά για να ικανοποιήσουν το εγώ τους. 

Ο,τι έγινε, έγινε. Το έχετε πει 100 φορές, θα το πω κι εγώ άλλη μια:

Αν κερδίσει ένας από τους 2 γαυρους 3 συνεχόμενα ντέρμπι (στην περίπτωση των βου 4) ας το πάρει με γεια του και χαρά του. Αλλιώς θα το πάρουμε εμείς. Ωστόσο να μην παραβλεπουμε ότι είναι το πρωτάθλημα των πιο ηλιθιων ομάδων που έχω δει όσα χρόνια παρακολουθώ μπάλα. Ο ένας το χαρίζει στον άλλον και κανείς δεν μπορεί να διαχειριστεί με σοβαρότητα μια κατάσταση. Πιστευοντας σε ένα αψεγαδιαστο σερί μιας από αυτές τις 2 αντιπαλες ομαδες, τους αποδίδετε μυθικες ιδιότητες με τα φετινά δεδομένα. 

Μα δεν είναι θέμα σοβαρότητας, σε ένα καθαρό πρωτάθλημα που πιθανότατα δεν έχεις παρακολουθήσει ποτέ πριν, όλοι έχουν κακές μερες και το πληρώνουν με απώλειες βαθμών. Δεν είναι ηλίθιες οι ομάδες, είναι καλές και επειδή παιζουν συχνά ντέρμπι έχουν και κόπωση και χαλάρωση όταν παίζουν με τους λεγόμενους "αδιάφορους"

ΚΑΝΕΝΑΣ δεν μπορεί να πάρει το πρωτάθλημα αν δεν το χασει η ΑΕΚ στο τηγάνι.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Snafu said:

Τέτοια κατηφια νομίζω από το 2008 έχω να νιώσω πάντως. 

Δεν ειναι η ηττα, ειναι ο τροπος που χασαμε και κυριως οτι με Χ2 αποψε κλειδωνες γυρο θριαμβου

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως καμία κατηφεια δεν έχω γιατί είναι όλα στα χέρια μας. Αν θέλουμε να το πάρουμε, πρέπει να κάνουμε 2 νίκες. Αυτό σημαίνει παίρνω πρωτάθλημα, κερδίζω τους αντιπάλους μου. Αν με κερδίσουν αυτοί, θα το πάρουν αυτοί κι εμείς θα πρέπει να κάτσουμε να κάνουμε ούτως ή άλλως χοντρή ενδοσκοπηση καθώς τα λάθη είναι αμέτρητα φέτος. Αλλά δεν είναι ώρα.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kami said:

Μα δεν είναι θέμα σοβαρότητας, σε ένα καθαρό πρωτάθλημα που πιθανότατα δεν έχεις παρακολουθήσει ποτέ πριν, όλοι έχουν κακές μερες και το πληρώνουν με απώλειες βαθμών. Δεν είναι ηλίθιες οι ομάδες, είναι καλές και επειδή παιζουν συχνά ντέρμπι έχουν και κόπωση και χαλάρωση όταν παίζουν με τους λεγόμενους "αδιάφορους"

ΚΑΝΕΝΑΣ δεν μπορεί να πάρει το πρωτάθλημα αν δεν το χασει η ΑΕΚ στο τηγάνι.

Το "ηλιθιες ομάδες" εννοείται δεν το είπα κυριολεκτικά αλλά μεταφορικά. Ίσως να ταίριαζε καλύτερα το ανωριμες ομάδες. Από πέρσι και ειδικά φέτος έχουν δείξει μεγάλη πρόοδο και είναι πολύ ενθαρρυντικο αυτό, αλλά επειδή είναι ακόμα στην αρχή σίγουρα θα δούμε χαζες διαχειρισεις ματς.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Araujo21 said:

Δεν ειναι η ηττα, ειναι ο τροπος που χασαμε και κυριως οτι με Χ2 αποψε κλειδωνες γυρο θριαμβου

Όπως το λες συν η τραγική αίσθηση ντεζαβου στα 3 ματς με βου. Αποκλείεται να κλείσω μάτι και δε ξέρω πως θα πάει το μυαλό μου άλλου για 20 μέρες τώρα. Ειλικρινά το σκεφτόμουνα το σημερινό κάθε λεπτό όλη την εβδομάδα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η αγάπη μας σήμερα, έπρεπε να κερδίσει βάση ευκαιριών και εικόνας. Δεν κέρδισε επειδή έκαψα το γιουβετσι. Δεν υπάρχει άλλη εξήγηση. Όσο είναι στα πόδια μας, δεν κολώνουμε. Πιστέψτε την ΑΕΚάρα.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Brom21 said:

Το μοναδικο λαθος του Αλμειδα ειναι οτι δε τους αλλαξε τους βλακες απο το καλοκαιρι ή εστω το Γεναρη. Και αυτο αλλαζει ευκολα το καλοκαιρι.

Νταξ τώρα το έχουμε δει ολοι εκτός από αυτόν ομως.

Έχουν κλείσει τον Μπρινιολι μάλλον και το έγραψαν στα παπαρια τους το θέμα και τον Γενάρη. Και τελος πάντων έγινε καλά ο Στάνκοβιτς ε, λιγο καλύτερα θα ήταν  από τον επικινδυνο.

Δεν γίνεται δλδ να κλείνουμε τα ματια σε προφανή πραγματα. Ας έτρωγε το άλλο του Κωσταντελια δεν θα έλεγα τίποτα, τελικά ομως κυριολεκτικά μαζί με τον Κάλενς γύρισαν το ματς. Δεν ειμαστε Παναιτωλικος να του συγχωρούμε γκαφαρες γιατί έπιασε κάτι άλλο πιο πριν ή σε άλλον αγωνα. Και στο αυτοδοκαρι παπαριά έκανε στο α ημίχρονο, ο άνθρωπος είναι συνεχής κίνδυνος, το ότι δεν καθάρισε μετά το τσαφ του Καλενς, η απόκρουση με γροθιές ενώ ήταν μονος του και ακόμα και το 2ο γκολ ήταν ενέργειες τερματοφύλακα β εθνικής.  Έχουν περάσει 2 μεταγραφικές περίοδοι από περυσι και τον βλέπουμε ακόμα βασικό τον τύπο.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Νταξ τώρα το έχουμε δει ολοι εκτός από αυτόν ομως.

Έχουν κλείσει τον Μπρινιολι μάλλον και το έγραψαν στα παπαρια τους το θέμα και τον Γενάρη. Και τελος πάντων έγινε καλά ο Στάνκοβιτς ε, λιγο καλύτερα θα ήταν  από τον επικινδυνο.

Δεν γίνεται δλδ να κλείνουμε τα ματια σε προφανή πραγματα. Ας έτρωγε το άλλο του Κωσταντελια δεν θα έλεγα τίποτα, τελικά ομως κυριολεκτικά μαζί με τον Κάλενς γύρισαν το ματς. Δεν ειμαστε Παναιτωλικος να του συγχωρούμε γκαφαρες γιατί έπιασε κάτι άλλο πιο πριν ή σε άλλον αγωνα. Και στο αυτοδοκαρι παπαριά έκανε στο α ημίχρονο, ο άνθρωπος είναι συνεχής κίνδυνος, το ότι δεν καθάρισε μετά το τσαφ του Καλενς, η απόκρουση με γροθιές ενώ ήταν μονος του και ακόμα και το 2ο γκολ ήταν ενέργειες τερματοφύλακα β εθνικής.  Έχουν περάσει 2 μεταγραφικές περίοδοι από περυσι και τον βλέπουμε ακόμα βασικό τον τύπο.

7 του εβαλε ο Κεφτές παντως

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Όλοι εσείς που σήμερα λέτε για Πελαδο, θα ρωτήσω ειλικρινά γιατί καταντάει το αστείο μαλακια. Συνειδητοποιείτε τι γράφετε ή βαράμε και ότι πάρει ο χάρος; 

Νιώθετε διαφορετικοί με το να επιτίθεστε στον άνθρωπο που μας έκανε νταμπλούχους 35 χρόνια μετά; Τον άνθρωπο που μας άλλαξε το DNA λουζεριας; Τον άνθρωπο που τους κάνει να μας βλέπουν ως εφιάλτες; Τον άνθρωπο που έκανε μέχρι και κώνους ποδοσφαιριστές και μάλιστα πρωταθλητές; Τον άνθρωπο που δεν υπαρχει ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ μέσα στην ομάδα που να μην σέβεται μέχρι ελέους;

Κανείς δεν λέει ότι είναι αλάνθαστος, αλλά ότι μετά από αυτο που είδαμε σήμερα από τον Αθανασιάδη και ενώ είσαι πρώτος και φαβορί για το πρωτάθλημα, εσείς μιλάτε για τον προπονητή είναι στα όρια του μαζοχισμού. Τις ίδιες μαλακίες ξεκινήσατε κάποιοι με τον ζελα και τις παπαριές του μουκουντι.

Εγώ ντόμπρα το λέω και στα αρχιδια μου ποιες καρδιές θα χαλάσω, όποιος δεν στηρίζει Πελαδο είναι προσωπικά απέναντι μου. Κρατήστε την μιζέρια σας εκτός και αν δεν αντέχετε μην πάτε γήπεδο μέχρι να τελειώσει το πρωτάθλημα.

Δεν γίνεται να έχουμε πόλεμο από όλους και να δίνουμε λαβές για εσωτερικά τρυπήματα για να καλύψουμε το δικό σας εγώ. Η ΑΕΚ είναι πάνω από όλα και ο στόχος είναι το πρωτάθλημα. Αυτός και η αρμάδα του θα μας το φέρει. Όπως πέρσι.+-

  • Δικεφαλάκι 15
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Snafu said:

Όπως το λες συν η τραγική αίσθηση ντεζαβου στα 3 ματς με βου. Αποκλείεται να κλείσω μάτι και δε ξέρω πως θα πάει το μυαλό μου άλλου για 20 μέρες τώρα. Ειλικρινά το σκεφτόμουνα το σημερινό κάθε λεπτό όλη την εβδομάδα. 

Και πολυ περισσοτερο με εκνευριζει και δεν μπορω να ηρεμησω οτι δωσαμε δικαιωμα στην ρουμανα να μιλαει και στον πιο κομπλεξικο λαο να μας κουναει δαχτυλο. Ο μονιμος αδικημενος που σημερα τα πηρε ολα. Αυτο με εχει εκνευρισει . Ηττα καναμε και απο τον βαζελο αλλα η σημερινη ΔΕΝ επρεπε να γινει 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mporat said:

Εγω πάντως καμία κατηφεια δεν έχω γιατί είναι όλα στα χέρια μας. Αν θέλουμε να το πάρουμε, πρέπει να κάνουμε 2 νίκες. Αυτό σημαίνει παίρνω πρωτάθλημα, κερδίζω τους αντιπάλους μου. Αν με κερδίσουν αυτοί, θα το πάρουν αυτοί κι εμείς θα πρέπει να κάτσουμε να κάνουμε ούτως ή άλλως χοντρή ενδοσκοπηση καθώς τα λάθη είναι αμέτρητα φέτος. Αλλά δεν είναι ώρα.

Δεν έχεις άδικο ούτε θα είναι αδικία αν το χάσουμε. Αλλά στη μπάλα στατιστικά ακόμα και στο 5 να κερδίζεις έχεις 70% πιθανότητες νίκης. Στο 80βγαλε πρέπει να είναι 95% και το έχουμε γαμησει τελείως. Απίστευτα ψυχοπλακωτικο. Με έναν βου που έχει να βάλει γκολ σε 4 ματς με εξαίρεση ένα στην παράταση με Λαμία. Αν δεν έχω κατηφεια την Παρασκευή θα εκπλαγω σήμερα είμαι έτοιμος να εκραγω από τα νεύρα μου 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Araujo21 said:

Και πολυ περισσοτερο με εκνευριζει και δεν μπορω να ηρεμησω οτι δωσαμε δικαιωμα στην ρουμανα να μιλαει και στον πιο κομπλεξικο λαο να μας κουναει δαχτυλο. Ο μονιμος αδικημενος που σημερα τα πηρε ολα. Αυτο με εχει εκνευρισει . Ηττα καναμε και απο τον βαζελο αλλα η σημερινη ΔΕΝ επρεπε να γινει 

O Ρουμανος του χρονου θα φαει καλα και ολα τα ματς ειναι κυκλωμενα απο τωρα. Αλλα αυτο προυποθετει την υπαρξη του ρουμανου στο παγκο και του χρονου, κατι για το οποιο αμφιβαλλω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

7 του εβαλε ο Κεφτές παντως

Καλά κάνει! ΅Εμείς εδώ με την άνεση του οπαδικού φόρουμ τον λέμε κωνο, αλλά απο ότι φαίνεται δεν υπάρχει άλλος τερματοφύλακας διαθεσιμος. Πρέπει να παίξει και τα επόμενα 2 ματς, δεν μπορούμε να πέσουμε να τον φάμε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×