Jump to content

ποακ - ΑΕΚ 8η Αγ. Play-off 28/04 19:30 NovaSports Prime


Kami
 Share

MVP - Κόουτσινγκ - Βραβείο Μάνταλου  

61 members have voted

  1. 1. MVP

    • Αθανασιάδης
      1
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      16
    • Κάλενς
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ελίασον
      0
    • Πινέδα
      39
    • Αραούχο
      0
    • Πόνσε
      0
    • Αμραμπατ
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • ΔΕΝ ΞΕΧΩΡΙΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      5
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      4
    • Μέτριο
      30
    • Κακό
      19
    • Φυσιολογικό
      8
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      41
    • Ρότα
      1
    • Βίντα
      0
    • Κάλενς
      14
    • Χατζισαφί
      0
    • Γιόνσον
      2
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ελίασον
      0
    • Πινέδα
      0
    • Αραούχο
      0
    • Πόνσε
      0
    • Αμραμπατ
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Γκαρσία
      1
    • Τσούμπερ
      1
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      1


Recommended Posts

Just now, Kami said:

Καλά κάνει! ΅Εμείς εδώ με την άνεση του οπαδικού φόρουμ τον λέμε κωνο, αλλά απο ότι φαίνεται δεν υπάρχει άλλος τερματοφύλακας διαθεσιμος. Πρέπει να παίξει και τα επόμενα 2 ματς, δεν μπορούμε να πέσουμε να τον φάμε.

Έχει βάση αυτό που λές, αλλα δεδομένης της διακοπής και της απόδοσης, ίσως πάει με Στάνκοβιτς.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mporat said:

Το "ηλιθιες ομάδες" εννοείται δεν το είπα κυριολεκτικά αλλά μεταφορικά. Ίσως να ταίριαζε καλύτερα το ανωριμες ομάδες. Από πέρσι και ειδικά φέτος έχουν δείξει μεγάλη πρόοδο και είναι πολύ ενθαρρυντικο αυτό, αλλά επειδή είναι ακόμα στην αρχή σίγουρα θα δούμε χαζες διαχειρισεις ματς.

Πεστα γιατι θα τρελαθούμε.

δεν υπάρχει καμια κυριαρχη ομαδα στην ελλαδα, ενα χρόνο τώρα. οι ιδιοι που "μπορούν" ν ακανουν το 3 στα 3 και να στο κλέψουν, ειναι αυτοί που χασανε βαθμους απο λαμια και ψωλΆρη 4 μέρες πριν.

μου θυμίζει πέρσι η φάση που "χαναμε οριστικα το πρωτάθλημα" καθε αγωνιστικη που δεν παιρναμε κεφάλι. Ε, νισάφι, μυαλό δεν βάζουμε.

Την προηγούμενη αγωνιστική είχαμε 4 διεκδικητές

σήμερα έχουμε 3

πριν παίξουμε στο Τηγάνι, θα έχουν μείνει 2. αυτή ειναι η πραγματικότητα, η οποία περιγράφεται εδω μέσα με πολύ πολύ ζοφερό τρόπο.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kami said:

Καλά κάνει! ΅Εμείς εδώ με την άνεση του οπαδικού φόρουμ τον λέμε κωνο, αλλά απο ότι φαίνεται δεν υπάρχει άλλος τερματοφύλακας διαθεσιμος. Πρέπει να παίξει και τα επόμενα 2 ματς, δεν μπορούμε να πέσουμε να τον φάμε.

Συμφωνω και εγω οτι καλα κανει, αλλα δε νομιζω να δουμε Αθανασιαδη στα επομενα 2. Και αν δουμε, ενταξει απλα δωσαμε το πρωταθλημα λογικα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Araujo21 said:

Και πολυ περισσοτερο με εκνευριζει και δεν μπορω να ηρεμησω οτι δωσαμε δικαιωμα στην ρουμανα να μιλαει και στον πιο κομπλεξικο λαο να μας κουναει δαχτυλο. Ο μονιμος αδικημενος που σημερα τα πηρε ολα. Αυτο με εχει εκνευρισει . Ηττα καναμε και απο τον βαζελο αλλα η σημερινη ΔΕΝ επρεπε να γινει 

Όσο δικαιώματα θα δίναμε στον Βοκολο αν γκελαραμε με Λαμια, άλλο τοσο αξια εχει και ο Ρουμάνος. Αμελητέο μέγεθος, δεν ειναι καν αντιπαλος μας. Σημερα ειναι μερα χαράς γιατι ψόφησε ο Πράσινος, αναμένουμε να ψοφησουμε και τον Κοκκινο.

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως στις διακοπες τραυματιζεται ο γυαλινος , οποτε μην λετε μεγαλες κουβεντες για το ποιος θα παιξει.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Araujo21 said:

Και πολυ περισσοτερο με εκνευριζει και δεν μπορω να ηρεμησω οτι δωσαμε δικαιωμα στην ρουμανα να μιλαει και στον πιο κομπλεξικο λαο να μας κουναει δαχτυλο. Ο μονιμος αδικημενος που σημερα τα πηρε ολα. Αυτο με εχει εκνευρισει . Ηττα καναμε και απο τον βαζελο αλλα η σημερινη ΔΕΝ επρεπε να γινει 

Μη το συζητάς καν δεν το ανέφερα για να μη φορτώσω παραπάνω. Δεν διάβασα δηλώσεις τίποτε γιατί υπάρχει και ένα ορεινό στο μαζοχισμό μου. Και ουδέτερος ξέρω γω Παναχαϊκή να ήμουν θα με εκνεύριζε να κερδίσει ο μουνορουμανος τον Πελαδο. Πήρα ρεπό ήδη για αύριο λόγω νεύρων, πρώτη φορά το κάνω. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kami said:

Καλά κάνει! ΅Εμείς εδώ με την άνεση του οπαδικού φόρουμ τον λέμε κωνο, αλλά απο ότι φαίνεται δεν υπάρχει άλλος τερματοφύλακας διαθεσιμος. Πρέπει να παίξει και τα επόμενα 2 ματς, δεν μπορούμε να πέσουμε να τον φάμε.

Ναι απλα στον Καλενς πχ εβαλε 3. Θεωρω πως αν ηταν Καλενιδης θα έπαιρνε αυτος 7 και 3 ο Αθανασον.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Ο Τζολάκης ακομα δεν ανανέωσε παντως με γαβρο και εμεις ψαχνουμε τερματοφύλακα. Ενώ οι ελληνες δινουν μια ευελιξια στις λιστες.

Just saying.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geologos said:

Ο Τζολάκης ακομα δεν ανανέωσε παντως με γαβρο και εμεις ψαχνουμε τερματοφύλακα. Ενώ οι ελληνες δινουν μια ευελιξια στις λιστες.

Just saying.

Καλος κλοουν ειναι κι αυτος. Να πανε να πάρουν κανεναν De Gea θα πω εγω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geologos said:

Ο Τζολάκης ακομα δεν ανανέωσε παντως με γαβρο και εμεις ψαχνουμε τερματοφύλακα. Ενώ οι ελληνες δινουν μια ευελιξια στις λιστες.

Just saying.

Αν φοβάται ο Μπακαμπου δε πιστεύω θα μπορέσει να έρθει Έλληνας από εκεί. Πολύ καλό τέρμα φαινόταν από τα 17. Μακάρι να πάει εξω

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Καλος κλοουν ειναι κι αυτος. Να πανε να πάρουν κανεναν De Gea θα πω εγω.

Να μην τον παρουμε ρε.

Αλλα πριν απο ματς τιτλου με αυτους δεν λεει να τους κανουμε πουτάνα?

Πας τον υπογράφεις του ταζεις οτι θέλει γινονται κωλος περναει το ματς μετα εξαφανιζονται υπογραφες προσύμφωνα κτλ και τελος.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, agelos said:

 

Σκύλος Γιονσον άφαντος στα τελευταία νικηφόρα παιχνίδια -> νικες

Σκύλος Γιονσον εμφανίστηκε σήμερα μπροστά μου -> ?

 

… 

 

  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν μπορώ να κοιμηθώ που είναι ο τύπος που δουλεύει με την ίδια γκαντεμω σερβιτορα κάθε φορά που τον πίνουμε; Άλλαξε δουλειά ρε μαν, θα μας στείλεις αδιάβαστους, στην ανάγκη να τσοντάρουμε 

  • Hahaha 4
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες να δούμε τι μας ετοιμάζει αυτή η ομάδα φέτος μετά και το σημερινό. Το γυρνάει στο 75+´ από γκολ στο 3´, παίρνει πρωτάθλημα, η τούμπα βουβή, και καταλήγει να το χάσει. Ποτέ μη λες ποτέ φέτος. 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, nikos said:

 

 

Εξακολουθούμε Βασικα να είμαστε οι μόνοι που θελουμε για να είμαστε σίγουροι το 2 στα 2 (και μαλιστα το ένα με Λαμια εντος) ενώ οι άλλοι θέλουν το 3 στα 3 

Και 3 στα 3 όλα ντέρμπι, ενώ εσύ μόνο ένα. Ε, αν δεν το πάρεις, είσαι άξιος της μοίρας σου

Link to comment
Share on other sites

Αν νιώθετε άβολα αποψε ως ΑΕΚτσηδες, φανταστείτε να σαστε Βαζελες αποψε.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

@Perparim56βλεπεις όλοι κάνουμε θυσίες. Ο Μητσακλας φοράει το ίδιο σώβρακο ένα μήνα, ο καπετάνιος ετοιμάζει το σκυλί για Ολυμπιακούς αγώνες, ο Νονός επιστράτευσε τους Πυραμιντος…Πάρε ρε αγόρι μου ένα ρεπό. Αφού το βλέπεις και έρχεται. Και εσυ ρε @agelos σταματά να ακολουθας το Γιομσον. Βάλτε πλάτη ρε παιδιά 

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Αν νιώθετε άβολα αποψε ως ΑΕΚτσηδες, φανταστείτε να σαστε Βαζελες αποψε.

εχω στηθει να περιμενω ποστ Λαμπρου Γκαραγκανη μπας και αλλα τζιφος 😥

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

@Perparim56βλεπεις όλοι κάνουμε θυσίες. Ο Μητσακλας φοράει το ίδιο σώβρακο ένα μήνα, ο καπετάνιος ετοιμάζει το σκυλί για Ολυμπιακούς αγώνες, ο Νονός επιστράτευσε τους Πυραμιντος…Πάρε ρε αγόρι μου ένα ρεπό. Αφού το βλέπεις και έρχεται. Και εσυ ρε @agelos σταματά να ακολουθας το Γιομσον. Βάλτε πλάτη ρε παιδιά 

Το οτι πηγε ο γκαντεμΑδης και επιασε τους παιχτες μας σημερα, βλέπω περνα ασχολιαστο.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Το οτι πηγε ο γκαντεμΑδης και επιασε τους παιχτες μας σημερα, βλέπω περνα ασχολιαστο.

Ολο το ματς για τον Κουλιερακη μας έλεγε, ούτε μια κεφαλια δεν επιασε ο ανθρωπος.

Πυρηνικο οπλο, αρκει καποιος να σημαδεψρι σωστα.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, panther-21- said:

Όλοι εσείς που σήμερα λέτε για Πελαδο, θα ρωτήσω ειλικρινά γιατί καταντάει το αστείο μαλακια. Συνειδητοποιείτε τι γράφετε ή βαράμε και ότι πάρει ο χάρος; 

Νιώθετε διαφορετικοί με το να επιτίθεστε στον άνθρωπο που μας έκανε νταμπλούχους 35 χρόνια μετά; Τον άνθρωπο που μας άλλαξε το DNA λουζεριας; Τον άνθρωπο που τους κάνει να μας βλέπουν ως εφιάλτες; Τον άνθρωπο που έκανε μέχρι και κώνους ποδοσφαιριστές και μάλιστα πρωταθλητές; Τον άνθρωπο που δεν υπαρχει ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ μέσα στην ομάδα που να μην σέβεται μέχρι ελέους;

Κανείς δεν λέει ότι είναι αλάνθαστος, αλλά ότι μετά από αυτο που είδαμε σήμερα από τον Αθανασιάδη και ενώ είσαι πρώτος και φαβορί για το πρωτάθλημα, εσείς μιλάτε για τον προπονητή είναι στα όρια του μαζοχισμού. Τις ίδιες μαλακίες ξεκινήσατε κάποιοι με τον ζελα και τις παπαριές του μουκουντι.

Εγώ ντόμπρα το λέω και στα αρχιδια μου ποιες καρδιές θα χαλάσω, όποιος δεν στηρίζει Πελαδο είναι προσωπικά απέναντι μου. Κρατήστε την μιζέρια σας εκτός και αν δεν αντέχετε μην πάτε γήπεδο μέχρι να τελειώσει το πρωτάθλημα.

Δεν γίνεται να έχουμε πόλεμο από όλους και να δίνουμε λαβές για εσωτερικά τρυπήματα για να καλύψουμε το δικό σας εγώ. Η ΑΕΚ είναι πάνω από όλα και ο στόχος είναι το πρωτάθλημα. Αυτός και η αρμάδα του θα μας το φέρει. Όπως πέρσι.+-

Ρε συ μην μπερδεύεις τις λέξεις. Η κριτική δεν είναι επίθεση. Αν αγαπάς κάποιον δεν τον υποστηρίζεις τυφλά και στις μαλακίες του. Τον στηρίζεις αλλά του επισημαίνεις και το λάθος που μπορεί να μην αναγνωρίζει μόνος του. Οχι για να κάνεις τον έξυπνο αλλά για να τον βοηθήσεις να βελτιωθεί.

Κανείς δε λέει να φύγει, είναι ό καλύτερος προπονητής για εμένα όλων των εποχών και έχω ζήσει όλη την εποχή Βάτραχιξ. Ειναι όμως μεγάλος ο ανταγωνισμός και τα λάθη του φαίνονται.

Δεν χρειάζεται τοτέμ η ΑΕΚ, έχει την μεγάλη ευκαιρία να αλλάξει βιβλίο όπως λέγεται συχνά και για να το κάνει αυτό πρέπει να βελτιώνεται και ο Πελάδο, που έχει πολλά περιθώρια.

Οπως εχω ξαναγράψει, είναι ένας άνθρωπος με μεγάλη ιστορία στην Ιταλία και το τηλ του το έχουν πολλά στελέχη της Λάτσιο και της Ιντερ. Το ότι δεν προπονεί εκεί, δείχνει κάτι..

Πιο πολύ κακό του κάνουμε αν τον αποθεώνουμε τυφλά και βρίζουμε όλους τους άλλους. Αυτό που έγινε σήμερα δεν είναι μεμονωμένο.. Παιζει μπαλάρα, εχει τη νοοτροπία και το dna που θέλουμε, αλλά για 2ο συνεχόμενο πρωτάθλημα φτάνουμε 2 αγωνιστικές πριν το τέλος να αποτυγχάνουμε να κλειδώσουμε τον τίτλο στα ντέρμπι και να περιμένουμε να στραβοπατήσουν οι άλλοι.

Θεωρώ επίσης ότι είναι πολύ συναισθηματικός με τους παίκτες του και δεν διώχνει εύκολα αυτόυς που δεν κάνουν. Ο Πρωταθλητισμός θέλει και σκληρές αποφάσεις. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bukowski said:

Ιωαννιδης λέτε να γίνει Λυμπε μετα την Ριζουπολη;

Ρε συ απο Καβάνι ξεπεσες σε Φωταρα...

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kami said:

Ρε συ μην μπερδεύεις τις λέξεις. Η κριτική δεν είναι επίθεση. Αν αγαπάς κάποιον δεν τον υποστηρίζεις τυφλά και στις μαλακίες του. Τον στηρίζεις αλλά του επισημαίνεις και το λάθος που μπορεί να μην αναγνωρίζει μόνος του. Οχι για να κάνεις τον έξυπνο αλλά για να τον βοηθήσεις να βελτιωθεί.

Πειτε το ρε παιδια οτι τα γραφετε εδω μέσα απο αγάπη για να τα δει και να βελτιωθει.

 

@Ματιας, αν δεν το χεις δει ακόμα, δες εδώ το κόμεντ για να δεις τα λάθη που δεν έχεις αναγνωρίσει μονος σου. Θα βελτιωθεις. entendiste señor?

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×