Jump to content

ποακ - ΑΕΚ 8η Αγ. Play-off 28/04 19:30 NovaSports Prime


Kami
 Share

MVP - Κόουτσινγκ - Βραβείο Μάνταλου  

61 members have voted

  1. 1. MVP

    • Αθανασιάδης
      1
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      16
    • Κάλενς
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ελίασον
      0
    • Πινέδα
      39
    • Αραούχο
      0
    • Πόνσε
      0
    • Αμραμπατ
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • ΔΕΝ ΞΕΧΩΡΙΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      5
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      4
    • Μέτριο
      30
    • Κακό
      19
    • Φυσιολογικό
      8
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      41
    • Ρότα
      1
    • Βίντα
      0
    • Κάλενς
      14
    • Χατζισαφί
      0
    • Γιόνσον
      2
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ελίασον
      0
    • Πινέδα
      0
    • Αραούχο
      0
    • Πόνσε
      0
    • Αμραμπατ
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Γκαρσία
      1
    • Τσούμπερ
      1
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      1


Recommended Posts

Just now, enck1 said:

κ εγώ τα ίδια 

ποτίσαμε λουζερίαση 

ναι ενω μεχρι περσι ειμασταν winners η φετος ποτισαμε λουζεριαση επειδη εχουμε χασει 2 ντερμπι απο τα 11 που εχουμε παιξει 

  • Δικεφαλάκι 2
  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επιμένετε ακόμα ότι εκτός από ένα τερματοφύλακα κλάσης η ομάδα δε χρειάζεται ένα στόπερ ανώτερο από όλους όσους έχουμε τώρα?

Έχουμε χαρίσει αμέτρητους πόντους επειδή δεν μπορεί η άμυνα να κρατήσει 5-10 λεπτά πίεσης,ούτε καν μή πίεσης...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, stavros 9-11 said:

Το αυτό ισχύει και για όποιον εδώ μέσα ξαναγράψει καλές επιτυχίες σε αυτά τα σιχαματα. Ο ένας ζήτησε συγγνώμη, ο άλλος ευτυχώς έχει εξαφανιστεί, έχω καταγράψει τα like, δεύτερη φορά θα έχει άμεσο πουλο

Εδώ μαλώσαμε με ΑΕΚΤΖΗ(?) γιατί δεν χάρηκα με τους νέους του γάβρου και χθες με πήρε στο 1-2 να μου πει ότι ήταν εύκολο διπλό, τι συζητάμε, οι μισοί είναι lifestyle, να βλέπουμε και καμιά μπάλα την κυριακή, εδώ έχουμε γεράσει 20 χρόνια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nea makri neo afm said:

Εδώ μαλώσαμε με ΑΕΚΤΖΗ(?) γιατί δεν χάρηκα με τους νέους του γάβρου και χθες με πήρε στο 1-2 να μου πει ότι ήταν εύκολο διπλό, τι συζητάμε, οι μισοί είναι lifestyle, να βλέπουμε και καμιά μπάλα την κυριακή, εδώ έχουμε γεράσει 20 χρόνια.

Απλά είναι φλώροι. Αναγκαστικά θα έχεις και τέτοιους, το θέμα είναι να πέφτει φαπα όταν πάνε να ψελλίσουν άποψη. Ευγένειες τέλος

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ότι έχασες ντέρμπι. Είναι ότι έχασες ενώ προηγήθηκες 1-2 στο 80 ενώ αυτοί παλεύανε για το ματς.

Η τουμπα ήθελε 1-2 λεπτά για να αρχίσει να αδειάζει. Και αντί να φας την μπάλα έγινες λούζερ και έφαγες 2 γκολ σε 9 λεπτά.

Εμείς πότε βάλαμε σε ντέρμπι 2 γκολ σε 9 λεπτά στην έδρα μας για να το γυρίσουμε; 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, SlobodanNugatinovic said:

Παιδιά, επιμένετε ακόμα ότι εκτός από ένα τερματοφύλακα κλάσης η ομάδα δε χρειάζεται ένα στόπερ ανώτερο από όλους όσους έχουμε τώρα?

Έχουμε χαρίσει αμέτρητους πόντους επειδή δεν μπορεί η άμυνα να κρατήσει 5-10 λεπτά πίεσης,ούτε καν μή πίεσης...

οταν ημπαλα σηκωνεται και μπαινει στη περιοχη σου ειναι σχεδον ακατορθωτο να παρεις ολες τις κεφαλιες. ειδικα οταν η μπαλα παει στη μικρη περιοχη. εκει θες τερμα. να καθαριζει. να καπακωνει. να ναι κυριαρχος. παιζεις με τον χειροτερο τερματζη της εξαδας. αυτο ειναι ευθυνη αλμευδα και οργανισμου. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Antiviosis21 said:

Δεν είναι ότι έχασες ντέρμπι. Είναι ότι έχασες ενώ προηγήθηκες 1-2 στο 80 ενώ αυτοί παλεύανε για το ματς.

Η τουμπα ήθελε 1-2 λεπτά για να αρχίσει να αδειάζει. Και αντί να φας την μπάλα έγινες λούζερ και έφαγες 2 γκολ σε 9 λεπτά.

Εμείς πότε βάλαμε σε ντέρμπι 2 γκολ σε 9 λεπτά στην έδρα μας για να το γυρίσουμε; 

Ενας παιχτης εγινε λουζερ, δε θα τα ξαναγραφουμε. 

Εκτος αμα ριχνουμε ευθυνες σε ομαδα και Αλμειδα για τα χθεσινα τερατα που εχει κανει ο κλοουν.

Το χθεσινο ειναι κυριολεκτικα το ιδιο πραγμα με το να επαιρνε τη μπαλα ο Αθανασιαδης και να τη κλωτσαγε δυο φορες στην εστια μας μονος του.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Geologos said:

ΠουΤσιλούλης και ΠουτσΑ.Ρ.Η.Σ απόψε

Τον πουτσάρη τον είχα δεδομένο, είτε με ισοπαλία είτε με ήττα βάζελου. Αυτό που δεν προβλέψαμε   ήταν η ήττα μας, αν και τελικά δεν μου προκαλεί έκπληξη. Είχε "αδειάσει" η ομάδα από την τριάρα της τετάρτης , ενώ ο παοκ έπαιζε  το τελευταίο του χαρτί, όχι απαραίτητα για το πρωτάθλημα αλλά τουλάχιστον για την τρίτη θέση. 

image.thumb.png.9daaafbed4c842bdf30c682929da5bd4.png

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Brom21 said:

Ενας παιχτης εγινε λουζερ, δε θα τα ξαναγραφουμε. 

Εκτος αμα ριχνουμε ευθυνες σε ομαδα και Αλμειδα για τα χθεσινα τερατα που εχει κανει ο κλοουν.

Το χθεσινο ειναι κυριολεκτικα το ιδιο πραγμα με το να επαιρνε τη μπαλα ο Αθανασιαδης και να τη κλωτσαγε δυο φορες στην εστια μας μονος του.

Δηλαδή ο κάλενς δεν έχει μεγάλη ευθύνη στο 2-2; 

Link to comment
Share on other sites

ρε μλκες. ΔΙΩΧΝΕΙ ΤΗ ΜΠΑΛΑ ΚΟΡΝΕΡ ΣΕ ΣΕΝΤΡΟΥΛΑ? ΤΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ?

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΚΑΙ Ο ΜΠΕΚΕΜΠΑΟΥΕΡ ΝΑ ΠΑΙΖΕ ΘΑ ΧΕΖΟΤΑΝ ΑΜΑ ΕΙΧΕ ΠΙΣΩ ΤΟΥ ΑΥΤΟΝ

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, flavius said:

Ο,τι και να εγινε ηταν απαραδεκτος. (απο κοντα δε θα με χαρακτηριζες αλλα δεν πειραζει. ευχομαι να καταλαβεις οταν μεγαλωσεις)

Απαράδεκτος ο Αλμέιδα σε ματς που μας χρέωσαν τη δολοφονία του Μιχάλη και με ασβερκους να κάνουν βόλτες γύρω του.

Τον πούλο κι εσύ, έλα με τον κάθε αγαθομουνη παρταλο εδώ μέσα. Να πάτε στο aek.com, εδώ μέσα κάτι τέτοια μας προκαλούν εμετό.

Πούλο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris manousopoulos said:

ρε μλκες. ΔΙΩΧΝΕΙ ΤΗ ΜΠΑΛΑ ΚΟΡΝΕΡ ΣΕ ΣΕΝΤΡΟΥΛΑ? ΤΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ?

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΚΑΙ Ο ΜΠΕΚΕΜΠΑΟΥΕΡ ΝΑ ΠΑΙΖΕ ΘΑ ΧΕΖΟΤΑΝ ΑΜΑ ΕΙΧΕ ΠΙΣΩ ΤΟΥ ΑΥΤΟΝ

Εγώ μαζί σου. Αυτός που ζήτησε να μείνει στην ΑΕΚ πρέπει να απολογηθεί επειδή κοντεύουμε λόγω τερματοφυλάκων να χάσουμε και τον 3ο στόχο μας για φέτος

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ω μαλακα αναστήθηκε ο κλόουν Τσορμπατζόγλου και προκαλεί στο ραδιόφωνο..Γαμω την πουτανα μου,μου ανέβασε πίεση..

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Antiviosis21 said:

Δηλαδή ο κάλενς δεν έχει μεγάλη ευθύνη στο 2-2; 

Ο Καλλενς φυσικα και εχει ευθυνη αλλα προσωπικα του δινω ενα 20%, γιατι ειμαι σιγουρος οτι εκει και ο ιδιος περιμενει να βγει ο τερματοφυλακας του, γιατι πολυ απλα, ολοι οι τερματοφυλακες απο Β εθνικη και πανω ΕΚΕΙ ΒΓΑΙΝΟΥΝ.

Link to comment
Share on other sites

λιγο πιο ηρεμα σημερα.

 

(θεωρωντας ελπιζω δεδομενη τη νικη με Λαμια, οπως ειναι το φυσιολογικο)

ακομα και να χασουμε απο τον γαυρο, ο νικητης στο ματς των 2 γαυρων (αν υπαρξει, αλλιως το πηραμε) θα  θελει το 3 στα 3.

δεν αποκλειεται, αλλα δεν το λες και ευκολο.

μακαρι νικη βεβαια, δεν πρεπει να στηριζεσαι σε αλλους, αλλα ετσι ειναι τα πλευ οφ γενικα, οποιοσδηποτε μπορει να χασει απο οποιονδηποτε.

 

κατα την δικη μου αποψη το κατα την γνωμη μου ΤΡΑΓΙΚΟ προγραμμα που τελικα ειχαμε στα πλευ οφ, μας εφερε 2 φορες να παιξουμε 3 ντερμπυ σε μια βδομαδα και με την ενταση που προσπαθουμε να βγαλουμε δεν ειμαστε για τετοια, ειδικα εμεις.

δυστυχως και τις 2 φορες 3ος αντιπαλος στην σειρα ηταν ο ζμπαογκ που το εκμετελλευτηκε οσο καλυτερα μπορουσε. 

 

και μπορουμε και ειμαστε ακομα φαβορι, πρεπει να προετοιμαστουμε ωστε να τα δωσουμε ολα στο Καραισκακης.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, MITSAKLAS said:

Κάποτε θα παίξεις και με την 4αδα και θα ξεβρακωθεις.

Λοιπόν, δεν κοιμηθήκαμε χθες, μάλλον ούτε και σήμερα.

Εγώ θα πω το εξής:

Φέτος τους βάζελους τους έχουμε στα μεταξύ μας 7-4 σε βαθμούς και 7-6 στα γκολ. Είμαστε από ΠΑΝΩ.

Φέτος τον γαύρο τον έχουμε στα μεταξύ μας 7-1 σε βαθμούς και 4-2 στα γκολ. Είμαστε από ΠΑΝΩ ακόμα και άμα φάμε 10 στο τηγάνι, απλά το 7-1 θα γίνει 7-4.

Φέτος τα ορκς τα έχουμε 5-5 σε βαθμούς και 7-6 στα γκολ. Είμαστε από ΠΑΝΩ.

Να βάλω και άρη, στον οποίο όλοι χάσανε βαθμούς; 10-1 τους έχουμε σε βαθμούς και 8-4 σε γκολ. (edit)

Δεν περιμένουμε να παιξουμε με την 4άδα για να δούμε αν θα ξεβρακωθούμε, γιατί παίξαμε ήδη με την 4άδα 11 φορές και τους γαμήσαμε όλους.

Δεν περιμένουμε να φέρουνε Χ οι άλλοι μεταξύ τους για "να μας κάνουνε δώρο την κούπα" γιατί πρώτα έχουμε παίξει εμείς μεταξύ τους και ΤΟΥΣ ΓΑΜΗΣΑΜΕ ΟΛΟΥΣ.

Πραγματικά έχω χάσει το σημείο στο οποίο κατουράμε φέτος την ομάδα μας για το γούρι και το σημείο στο οποίο εννοούμε αλήθεια αυτά που γράφουμε, και ειλικρινά κάπου εδώ δεν ξέρω ποιο από τα δύο είναι χειρότερο.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, SlobodanNugatinovic said:

Ω μαλακα αναστήθηκε ο κλόουν Τσορμπατζόγλου και προκαλεί στο ραδιόφωνο..Γαμω την πουτανα μου,μου ανέβασε πίεση..

Μακαρι να βγουν ολοι με επαρση για να τους τα κοψουμε τα ποδια με τον εναν ή με τον αλλο τροπο σε 2μισι βδομαδες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, SlobodanNugatinovic said:

Παιδιά, επιμένετε ακόμα ότι εκτός από ένα τερματοφύλακα κλάσης η ομάδα δε χρειάζεται ένα στόπερ ανώτερο από όλους όσους έχουμε τώρα?

Έχουμε χαρίσει αμέτρητους πόντους επειδή δεν μπορεί η άμυνα να κρατήσει 5-10 λεπτά πίεσης,ούτε καν μή πίεσης...

Καλά εννοείται αυτό και είναι κρίμα για Βίντα που περνάει χωρίς τυμπανοκρουσιες τα όσα κάνει φέτος. Ο πιο σταθερός μας παίκτης με 8 γκολ για κεντρικός αμυντικός. Κάνει τα πάντα για τον πηδάει ο Καλένς και ο κώνος.

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Nea makri neo afm said:

Εδώ μαλώσαμε με ΑΕΚΤΖΗ(?) γιατί δεν χάρηκα με τους νέους του γάβρου και χθες με πήρε στο 1-2 να μου πει ότι ήταν εύκολο διπλό, τι συζητάμε, οι μισοί είναι lifestyle, να βλέπουμε και καμιά μπάλα την κυριακή, εδώ έχουμε γεράσει 20 χρόνια.

Ίδιοι με τους βαζελους που μου έχουν εμφανιστει από πέρσι ενώ τους είχα για Σιανίδηδες. 2η φορά όμως τρώνε την πουτσα και στην καζουρα μου λένε κάτι για μπάσκετ. Αυτοί θέλουν μόνο μπινελίκια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Evolve said:

Λοιπόν, δεν κοιμηθήκαμε χθες, μάλλον ούτε και σήμερα.

Εγώ θα πω το εξής:

Φέτος τους βάζελους τους έχουμε στα μεταξύ μας 7-4 σε βαθμούς και 7-6 στα γκολ. Είμαστε από ΠΑΝΩ.

Φέτος τον γαύρο τον έχουμε στα μεταξύ μας 7-1 σε βαθμούς και 4-2 στα γκολ. Είμαστε από ΠΑΝΩ ακόμα και άμα φάμε 10 στο τηγάνι, απλά το 7-1 θα γίνει 7-4.

Φέτος τα ορκς τα έχουμε 5-5 σε βαθμούς και 7-6 στα γκολ. Είμαστε από ΠΑΝΩ.

Να βάλω και άρη, στον οποίο όλοι χάσανε βαθμούς; 12-0 τους έχουμε σε βαθμούς και 8-4 σε γκολ.

Δεν περιμένουμε να παιξουμε με την 4άδα για να δούμε αν θα ξεβρακωθούμε, γιατί παίξαμε ήδη με την 4άδα 11 φορές και τους γαμήσαμε όλους.

Δεν περιμένουμε να φέρουνε Χ οι άλλοι μεταξύ τους για "να μας κάνουνε δώρο την κούπα" γιατί πρώτα έχουμε παίξει εμείς μεταξύ τους και ΤΟΥΣ ΓΑΜΗΣΑΜΕ ΟΛΟΥΣ.

Πραγματικά έχω χάσει το σημείο στο οποίο κατουράμε φέτος την ομάδα μας για το γούρι και το σημείο στο οποίο εννοούμε αλήθεια αυτά που γράφουμε, και ειλικρινά κάπου εδώ δεν ξέρω ποιο από τα δύο είναι χειρότερο.

Mε Αρη φεραμε 3-3 τελευταια αγωνιστικη της κανονικης διαρκειας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, SlobodanNugatinovic said:

Παιδιά, επιμένετε ακόμα ότι εκτός από ένα τερματοφύλακα κλάσης η ομάδα δε χρειάζεται ένα στόπερ ανώτερο από όλους όσους έχουμε τώρα?

Έχουμε χαρίσει αμέτρητους πόντους επειδή δεν μπορεί η άμυνα να κρατήσει 5-10 λεπτά πίεσης,ούτε καν μή πίεσης...

Έχουμε 4 αμυντικούς + κανα δυο στην ΑΕΚ Β. Μονο αν φυγει καποιος θα παρουμε αμυντικο.

Η λογική είναι ότι αν κάποιος έχει συμβόλαιο δεν φεύγει. Για αυτό μας ανεβαίνει και εμάς η πίεση.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Agent HAF said:

Καλά εννοείται αυτό και είναι κρίμα για Βίντα που περνάει χωρίς τυμπανοκρουσιες τα όσα κάνει φέτος. Ο πιο σταθερός μας παίκτης με 8 γκολ για κεντρικός αμυντικός. Κάνει τα πάντα για τον πηδάει ο Καλένς και ο κώνος.

 

Εχει απηυδήσει ο Βιντα με τον κλόουν και δεν διστάζει να το δείξει με τη συμπεριφορά του (και καλώς κάνει).

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω τόσο άσχημα έχω να νιώσω από τότε που πέσαμε κατηγορία και πιο πριν ήταν το 4-3 με γαύρο επί Σάντος .... Δεν μπορώ να το χωνέψω με τιποτα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, agelos said:

Εχει απηυδήσει ο Βιντα με τον κλόουν και δεν διστάζει να το δείξει με τη συμπεριφορά του (και καλώς κάνει).

Και όλα αυτά ενώ τα Χριστούγεννα είχαν χτυπήσει όλα τα καμπανάκια για τους τερματοφύλακες. Και είχες την ευκαιρία να βρεις έναν δανεικό τέρμα να φέρεις. Να προσπαθήσεις έστω..

Εμείς όλα καλά πιστεύαμε ότι ο επίσης μέτριος στάνκοβιτς που είχε ήδη τραυματιστεί 1 φορά θα βγάλει όλη την χρονιά

Link to comment
Share on other sites

Just now, Antiviosis21 said:

Και όλα αυτά ενώ τα Χριστούγεννα είχαν χτυπήσει όλα τα καμπανάκια για τους τερματοφύλακες. Και είχες την ευκαιρία να βρεις έναν δανεικό τέρμα να φέρεις. Να προσπαθήσεις έστω..

Εμείς όλα καλά πιστεύαμε ότι ο επίσης μέτριος στάνκοβιτς που είχε ήδη τραυματιστεί 1 φορά θα βγάλει όλη την χρονιά

Εντάξει έγινε λάθος, όλοι συμφωνούμε.

Να τελειώσει η χρονιά και θα γίνει αυτό που πρέπει.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×