Jump to content

Super League Greece 🇬🇷


Sepultura21
 Share

Recommended Posts

Ναι γιατί ο Τάσος Κάκος είναι μαύρος και το σχόλιο είχε ξεκάθαρα ρατσιστική χροιά. Για τον πούτσο συνάδελφε, αν πληρώθηκες και αυτό ήταν το μόνο που σκέφτηκες, για τον πούτσο

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Η ΕΠΟ κατέθεσε αίτημα στη Σούπερ Λίγκα να αναβάλει τη 2η αγωνιστική των playoffs την Κυριακή 17 Μαρτίου, προκειμένου να μαζευτεί η Εθνική νωρίτερα ενόψει Καζακστάν.
θα κανει αιτημα και κανας βου για αναβολη και καππως ετσι θα φτασουμε τελευταιες αγωνιστικες να παιξουμε πλει οφ σε ουδετερο 

Link to comment
Share on other sites

Πάλι θα παίζουμε Τετάρτη Κυριακή στο τέλος . Τα γνωστά δλδ ... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Araujo21 said:

Η ΕΠΟ κατέθεσε αίτημα στη Σούπερ Λίγκα να αναβάλει τη 2η αγωνιστική των playoffs την Κυριακή 17 Μαρτίου, προκειμένου να μαζευτεί η Εθνική νωρίτερα ενόψει Καζακστάν.
θα κανει αιτημα και κανας βου για αναβολη και καππως ετσι θα φτασουμε τελευταιες αγωνιστικες να παιξουμε πλει οφ σε ουδετερο 

να πανε να γαμηθουνε με τις αναβολες λεω γω

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ας δούμε το καλεντάρι ( δεν βάζω ημιτελικά conference 2 και 9 Μαϊου )

 

Conference.               7 Μαρτίου 

 1η αγωνιστική:        9-10 Μαρτίου 

Conference.                14 Μαρτίου 

 2η αγωνιστική:        16-17 Μαρτίου 
 3η αγωνιστική:        30-31 Μαρτίου 
 4η αγωνιστική:        3 Απριλίου 
 5η αγωνιστική:        6-7 Απριλίου 

Conference.               11 Απριλίου 
 6η αγωνιστική:        13-14 Απριλίου 

Conference.               18 Απριλίου 
 7η αγωνιστική:        20-21 Απριλίου 
 8η αγωνιστική:        24 Απριλίου 
 9η αγωνιστική:        27-28 Απριλίου 

10η αγωνιστική:        11-12 Μαΐου 

Link to comment
Share on other sites

Εχει μεταφερθεί η αργία της πρωτομαγιάς για την Τρίτη του Πάσχα, οπότε μεγάλη Τετάρτη θα υπάρχει αγωνιστική.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συζητούσα με κάτι φίλους εχθές . Απορώ πως παραμένει ο Φωτιάς ακόμα στους πίνακες με όσα όργια έχει κάνει τα τελευταία χρόνια ευνοώντας μια συγκεκριμένη ομάδα και θάβοντας την ΑΕΚ όπου την βρει . Θα μου κάνει έκπληξη αν το ξαναβάλουν του χρόνου . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, AG21 said:

Αυτό συζητούσα με κάτι φίλους εχθές . Απορώ πως παραμένει ο Φωτιάς ακόμα στους πίνακες με όσα όργια έχει κάνει τα τελευταία χρόνια ευνοώντας μια συγκεκριμένη ομάδα και θάβοντας την ΑΕΚ όπου την βρει . Θα μου κάνει έκπληξη αν το ξαναβάλουν του χρόνου . 

θυμάμαι ακόμα τι όργια είχε κάνει σε ενα ματς με Οφη και ένα με Τρίπολη 

Link to comment
Share on other sites

Πήραν πισω το βαθμό οι γκει, που τους είχε αφαιρεθεί για χουανκαρ. Βγήκε το cas

Link to comment
Share on other sites

3-0  στα χαρτιά το ματς με τον Βόλο πήρε η Κηφισιά  

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

To βάζω εδώ γιατί προφανώς θα ισχύει γενικότερα:

"Όσοι βρεθούν από την αστυνομία χωρίς ονομαστικό εισιτήριο ή με εισιτήριο που ανήκε σε άλλο πρόσωπο θα του απαγορευθεί η είσοδος στο γήπεδο και θα τιμωρηθεί με πρόστιμο 500 ευρώ»."

Mιλάμε για φαρσοκωμωδία.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bluesman said:

To βάζω εδώ γιατί προφανώς θα ισχύει γενικότερα:

"Όσοι βρεθούν από την αστυνομία χωρίς ονομαστικό εισιτήριο ή με εισιτήριο που ανήκε σε άλλο πρόσωπο θα του απαγορευθεί η είσοδος στο γήπεδο και θα τιμωρηθεί με πρόστιμο 500 ευρώ»."

Mιλάμε για φαρσοκωμωδία.

 

Ο,τι να ναι. Με τέτοια νταβατζιλίκια  τα διαρκείας του χρόνου θα πέσουν στα μισά  ανεξαρτήτως πορείας της ομάδας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κακό να μειωθούν σε μας τουλάχιστον τα διαρκείας, πολλοί θέλουν να έρθουν στο ναό και δε μπορούν, ευκαιρία είναι να βρουν ένα εισιτήριο.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mporat said:

Δεν είναι κακό να μειωθούν σε μας τουλάχιστον τα διαρκείας, πολλοί θέλουν να έρθουν στο ναό και δε μπορούν, ευκαιρία είναι να βρουν ένα εισιτήριο.

Η ιστορία του διαρκείας κι εμένα με ξενερώνει γιατί είναι φουλ αντιοπαδικο. Προτιμούσα τα χρόνια χωρίς διαρκείας, τότε που η μαχη του εισιτηρίου ήταν υπαρκτή, υπήρχε κάτι πιο "αγνό" στη φάση ή τουλάχιστον έτσι το βίωνα εγώ.

Απ' την άλλη όμως, το συμφέρον της ομάδας είναι το διαρκείας και απ' ο,τι φαίνεται ο κόσμος της ΑΕΚ έχει μπει σε αυτό το τριπ και η ΑΕΚ μάλλον θα ακολουθήσει πρότυπα αγγλικών ομάδων σε αυτό το θέμα. Βέβαια μπορεί σε μια 10ετια που το γήπεδο δεν θα είναι καινούριο πια να αποδειχθεί ότι λέω μαλακίες. Όσοι ζησουν, θα δουν τι θα γίνει.

Η εκτίμηση μου είναι ότι ήδη ο Νικολαΐδης το 2004 έμαθε τον κόσμο της ΑΕΚ να παίρνει διαρκείας, ήρθε και η Α. Σοφιά, επομένως γενικά θεωρώ ότι ο ΑΕΚτζης στα επόμενα χρόνια θα γεμίζει το γήπεδο με εισιτήρια διαρκείας και όχι με απλά.

Υπενθυμίζω ότι ακόμα και στα σάπια χρόνια του ΟΑΚΑ, τα διαρκείας ήταν σε μεγάλο βαθμό πολλαπλάσια αυτών του Ν. Γκούμας. Βασικά όσο επαιζε στο Γκούμας το ρεκόρ διαρκείας ήταν αστείο. Δεν θυμάμαι το νούμερο, αλλά μιλάμε για ψίχουλα.

Θα ήθελα η ΑΕΚ να ρίξει τις τιμές εισόδου στο γήπεδο γενικά, είτε μιλάμε για διαρκείας, είτε για απλά. Είμαστε λαϊκή ομάδα κι αν πάμε να γίνουμε κάτι άλλο από αυτό που είμαστε έναν αιώνα τώρα, θα φάμε τα μούτρα μας

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ όντως είναι λαϊκή ομάδα αλλά από στιγμή που αποδεδειγμένα ο κόσμος της έστω με αίμα σε κάποιες περιπτώσεις σηκώνει τέτοιες τιμές τότε δεν έχει κανένα λόγο σαν ΑΕ να τις κατεβάσει δυστιχως . 

Το ότι πλέον δεν μεταβιβάζεται το διάρκειας είναι ένας καινούργιος παράγοντας στην αγορά διάρκειας που πιθανών να επιδράσει άγνωστο πόσο . 

Εγώ θα κάνω μια πρόβλεψη . Στα πέταλα γενικά τα διαρκείας πάλι θα είναι το 99% ( ειδικά στη πλευρά της πλατείας )  της χωρητικότητας αλλά σε ποιο κεντρικές θύρες θα δούμε σιγά σιγά να υποχωρούν . 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, AG21 said:

Η ΑΕΚ όντως είναι λαϊκή ομάδα αλλά από στιγμή που αποδεδειγμένα ο κόσμος της έστω με αίμα σε κάποιες περιπτώσεις σηκώνει τέτοιες τιμές τότε δεν έχει κανένα λόγο σαν ΑΕ να τις κατεβάσει δυστιχως . 

Το ότι πλέον δεν μεταβιβάζεται το διάρκειας είναι ένας καινούργιος παράγοντας στην αγορά διάρκειας που πιθανών να επιδράσει άγνωστο πόσο . 

Εγώ θα κάνω μια πρόβλεψη . Στα πέταλα γενικά τα διαρκείας πάλι θα είναι το 99% ( ειδικά στη πλευρά της πλατείας )  της χωρητικότητας αλλά σε ποιο κεντρικές θύρες θα δούμε σιγά σιγά να υποχωρούν . 

Η τιμολογιακή πολιτική στα εισιτήρια μιας ομάδας, διαμορφώνει κι άλλα πράγματα πέρα από το πόσο κάνουν τα εισιτήρια. Διαμορφώνει και το τι κόσμο θα έχεις στο γήπεδο που αυτό με τη σειρά του καθορίζει ακόμα και το τι ομάδα είσαι στο κάτω-κάτω. Μια ΠΑΕ στελεχωμένη από κόσμο με όραμα για την ΑΕΚ, θα ελάμβανε υπ' όψη και αυτή την παράμετρο. Μια ΠΑΕ που απλά κοιτάει να παρουσιάσει όσο το δυνατόν μεγαλύτερα νούμερα στον Μελισσανίδη, δεν έχει χρόνο να σκεφτεί ετσι

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, stavros 9-11 said:

Η τιμολογιακή πολιτική στα εισιτήρια μιας ομάδας, διαμορφώνει κι άλλα πράγματα πέρα από το πόσο κάνουν τα εισιτήρια. Διαμορφώνει και το τι κόσμο θα έχεις στο γήπεδο που αυτό με τη σειρά του καθορίζει ακόμα και το τι ομάδα είσαι στο κάτω-κάτω. Μια ΠΑΕ στελεχωμένη από κόσμο με όραμα για την ΑΕΚ, θα ελάμβανε υπ' όψη και αυτή την παράμετρο. Μια ΠΑΕ που απλά κοιτάει να παρουσιάσει όσο το δυνατόν μεγαλύτερα νούμερα στον Μελισσανίδη, δεν έχει χρόνο να σκεφτεί ετσι

Ο κόσμος είναι ο γνωστός πάνω κάτω που επερνε διάρκειας και άλλες χρονιές + κάποιοι που δεν πήγαιναν ΟΑΚΑ ( πήγαιναν ΝΦ παλιότερα ) και πάνε πλέον Αγία Σοφιά. Η διαφορά είναι ότι αυτό που πληρώνουμε το πληρώνουμε 50-200% ακριβότερα από όσο δίναμε μέχρι τώρα . 

Θέλω να πω δεν ήρθε άλλος κόσμος και πήρε τα διαρκείας . Οι ίδιοι τα πήραν πιο ακριβά γιατί ήθελαν με κάθε κόστος να μπούνε Αγία Σοφιά. Αυτό εκμεταλλεύτηκε η ΠΑΕ χωρίς να την ενδιαφέρει το πόσο πρέπει να τα δίνει . Άλλωστε είχε ακριβά διάρκειας στη Γ και Β Εθνική και πάλι τα επερνας λόγο προοπτικής γήπεδο . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AG21 said:

Ο κόσμος είναι ο γνωστός πάνω κάτω που επερνε διάρκειας και άλλες χρονιές + κάποιοι που δεν πήγαιναν ΟΑΚΑ και πάνε πλέον Αγία Σοφιά. Η διαφορά είναι ότι αυτό που πληρώνουμε το πληρώνουμε 50-200% ακριβότερα από όσο δίναμε μέχρι τώρα . 

Αυτό πιστεύω κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Γράφει κάτι πολλή σωστό όμως ο @stavros 9-11 λόγο Κοντού από 2004 και μετά Μελ για προοπτική γήπεδο και Αγιά Σοφιά σύνολο σχεδόν 20 σχεδόν χρόνια ( όχι λίγα )  ο ΑΕΚτζης έχει αποκτήσει κουλτούρα διαρκειας . Ίσως είμαστε η μόνη Ελληνική ομάδα με τέτοια κουλτούρα . Δεν ξέρω αν και πότε θα αλλάξει αυτό αλλά αν κάποιος περνει διαρκειας 20 χρόνια ( στην ΑΕΚ υπάρχουν τουλάχιστον 12000 τέτοιοι ενώ άλλοι 12000 το έκαναν κατά διαστήματα ) δύσκολα κόβεις τη συνήθεια . 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, nf28 said:

Ο,τι να ναι. Με τέτοια νταβατζιλίκια  τα διαρκείας του χρόνου θα πέσουν στα μισά  ανεξαρτήτως πορείας της ομάδας.

Ναι θα πέσουν στα εικοσιπεντέΜΙΣΙ χιλιάδες 😋

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, AG21 said:

Ο κόσμος είναι ο γνωστός πάνω κάτω που επερνε διάρκειας και άλλες χρονιές + κάποιοι που δεν πήγαιναν ΟΑΚΑ ( πήγαιναν ΝΦ παλιότερα ) και πάνε πλέον Αγία Σοφιά. Η διαφορά είναι ότι αυτό που πληρώνουμε το πληρώνουμε 50-200% ακριβότερα από όσο δίναμε μέχρι τώρα . 

Θέλω να πω δεν ήρθε άλλος κόσμος και πήρε τα διαρκείας . Οι ίδιοι τα πήραν πιο ακριβά γιατί ήθελαν με κάθε κόστος να μπούνε Αγία Σοφιά. Αυτό εκμεταλλεύτηκε η ΠΑΕ χωρίς να την ενδιαφέρει το πόσο πρέπει να τα δίνει . Άλλωστε είχε ακριβά διάρκειας στη Γ και Β Εθνική και πάλι τα επερνας λόγο προοπτικής γήπεδο . 

Ανοίγεις μεγάλη κουβέντα, αλλά εγώ δεν έχω κάτι καλύτερο να κάνω οπότε τη συνεχίζω.

Το 2004, για πρώτη φορά στην ιστορία της η ΑΕΚ αντιμετωπίστηκε ως event. Το 2004 ήρθε κόσμος στην ΑΕΚ που δεν είχε πατήσει ΝΦ στη ζωή του. Ήρθαν άνθρωποι που δεν είχαν ιδέα τι είναι η ΑΕΚ μέχρι τότε. Επίσης, αυξήθηκε κατακόρυφα η παρουσία των γυναικών στην ΑΕΚ. Όσοι ζήσατε την ΑΕΚ στα 90s γνωρίζετε πολύ καλά τι λέω.

Υπήρξε αλλοίωση του πληθυσμού της ομάδας και τη λέξη αλλοίωση δεν τη χρησιμοποιώ κατ' ανάγκη για κακό. Στην περίπτωση του 2004 όμως τη χρησιμοποιώ μόνο για κακό. Δεν έκανε καλό στην ΑΕΚ η έλευση αυτού του κόσμου διότι αποπροσανατολισε τον ίδιο τον οργανισμό. Ήμασταν ΑΕΚ και η λέξη πρωτάθλημα είχε ποινικοποιηθεί στο βαθμό που όποιος την ξεστόμιζε ήταν γαύρος. Και χαρακτηριζόταν γαύρος από κόσμο που 3 χρόνια πριν μπορεί να δήλωνε και γαύρος. 

Είχα πάει εκείνα τα χρόνια στη μπουτίκ της ΠΑΕ στη Σμύρνης και είχα πάθει σοκ με όσα άκουγα εκεί μέσα.

-Ελα μωρέ ποιο πρωτάθλημα, δεν μας αφορά αυτό βρώμικο είναι, τα λεφτά είναι στο τσλ

-Γιατι μωρή μαλακία στο λογαριασμό σου θα μπουν τα λεφτά ή θα γίνουν ΑΕΚ τα μικρά παιδιά επειδή πήραμε τα λεφτά του τσλ;

-Φιλε είσαι σίγουρα ΑΕΚ;

Απορία ανθρώπου που ήταν ΑΕΚ 5 μήνες συνολικά στη ζωή του, αν ήμουν εγώ ΑΕΚ γιατί απαιτούσα το πρωτάθλημα.

Στην Αγιά Σοφιά όλο αυτό δεν έγινε για έναν λόγο. Γιατί την πρώτη χρονιά που λειτούργησε, κατέλαβαν τις θέσεις δικοί μας άνθρωποι, εννοώ ΑΕΚτζηδες και τέτοια. Αν η κατάσταση ξεφύγει, βαθμιαία και όχι τόσο ακαριαία όπως το 2004, εκεί θα πάνε πάλι τα πράγματα. Ειδικά αν την κάνει/πεθάνει ο τίγρης. Ο τίγρης 1000 στραβά έχει, αλλά είναι ΑΕΚ και αυτό φαίνεται σε κάθε γωνιά του γηπέδου μας. Ο Νικολαΐδης πάλι, δεν είμαι απόλυτα σίγουρος. Βασικά ΑΕΚ είναι κι αυτός, αλλά είναι ΑΕΚ σύμφωνα με το πώς είναι η ΑΕΚ στο μυαλό του. Και η ΑΕΚ στο μυαλό του Ντεμη δυστυχώς δεν έχει καμία μα καμία σχέση με την πραγματική ΑΕΚ. Είναι κάτι άλλο, εγώ θα το χαρακτήριζα ένα σιχαμα με δικέφαλο και κιτρινόμαυρα αλλά όχι ΑΕΚ 

  • Δικεφαλάκι 5
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, AG21 said:

Ο κόσμος είναι ο γνωστός πάνω κάτω που επερνε διάρκειας και άλλες χρονιές + κάποιοι που δεν πήγαιναν ΟΑΚΑ ( πήγαιναν ΝΦ παλιότερα ) και πάνε πλέον Αγία Σοφιά. Η διαφορά είναι ότι αυτό που πληρώνουμε το πληρώνουμε 50-200% ακριβότερα από όσο δίναμε μέχρι τώρα . 

Θέλω να πω δεν ήρθε άλλος κόσμος και πήρε τα διαρκείας . Οι ίδιοι τα πήραν πιο ακριβά γιατί ήθελαν με κάθε κόστος να μπούνε Αγία Σοφιά. Αυτό εκμεταλλεύτηκε η ΠΑΕ χωρίς να την ενδιαφέρει το πόσο πρέπει να τα δίνει . Άλλωστε είχε ακριβά διάρκειας στη Γ και Β Εθνική και πάλι τα επερνας λόγο προοπτικής γήπεδο . 

Όταν έχεις ρεκόρ διαρκείας τις 25.000 σε ομάδα 20 χρόνια άτιτλη, και φτιάχνεις ένα γήπεδο με περίπου 29.000 θέσεις για φιλάθλους, είναι σαφές ότι οι τιμές θα είναι πάντα ακριβές και ότι όταν έρθουν μεγάλες επιτυχίες το γήπεδο θα φανεί μικρό…

Το διαρκείας είναι στην πραγματικότητα το πιο οπαδικό σύστημα που υπάρχει, γιατί κρατάει το γήπεδο γεμάτο!

θυμάμαι στην μεγάλη ΑΕΚ των 90s είχε 7-8.000 σε όλα τα ματς με τους μικρούς. Πήγαινες στο έκτρωμα του Αδαμίδη και είχε περισσότερους!! 
Τωρα τα σκας μπροστά και έχεις βάλει την ομάδα στο πρόγραμμα σου. Τότε πριν απο ντέρμπι οι πιο πολλοί δεν πήγαιναν για οικονομία και επειδή πάντα τσίμπαγε η τιμή αν ήταν και βαθμολογικά κρίσιμο. Έληγε ο μήνας και έλεγαν ¨ θα πάω στο επόμενο που θα έχω πληρωθεί ¨ και γενικά πλην της R που εκτός απο το νεανικό φανατισμό εμπαινε και πάμφθηνα ή τζάμπα, οι άλλοι ήταν ΅πελατάκια΅

Αν θυμάμαι καλά το ρεκόρ διαρκείας προ Ντέμη ήταν κάτω απο 8.000, νομίζω 7.200

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×