Jump to content

Mundobasket 2014


Abraham21r
 Share

Recommended Posts

Οι Σέρβοι επιστρέφουν. Είχαν μια σαφή κάμψη και τώρα επανέρχονται. Ξέρουν τα βασικά, έχουν σουτ, προπονούνται, πασχίζουν να τηρήσουν μια παράδοση 50+ ετών. Εσύ από την άλλη έχεις μια συμπαθητική ομάδα, η οποία έχει όμως τρομερές ελλείψεις και είναι άπειρη κυρίως στην περιφέρεια (όπου έχει ξεμείνει με το Ζήση και τον Καλάθη) και για να μην το κουράζουμε είναι μέτρια. Απόψε χάσαμε από μια καλύτερα προετοιμασμένη ομάδα, με τα φιντανάκια της σε πολύ καλή μέρα. Η Εθνική θέλει χρόνο και νέα παιδιά στην περιφέρεια. Σλούκας, Μάντζαρης, Βασιλειάδης είναι για τα ρηχά νερά.

Link to comment
Share on other sites

Ομάδα με πολύ ταλέντο και ΜΗΔΕΝ προσωπικότητα.

Επίσης δε μπορώ να καταλάβω με πια λογική σε σχέση με το στυλ παιχνιδιού της εθνικής μας, διαλέξαμε να παίξουμε με τους προφέσορες του σετ παιχνιδιού.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους την Κυριακή ΑΡΧΙΖΕΙ το Μουντομπάσκετ !!!

 

xD

 

Προς τι ο γέλωτας κυρ-Χάμπε ?

Επιβεβαιώθηκα στο ακέραιο. Όλο το νταβαντούρι των ομίλων ήταν ως μη γενόμενον. Όταν άρχισε το real tournament πήγες με 5-0 και την έφαγες από τον 2-3. Πιο μαλακία σύστημα' date=' ... πεθαίνεις.[/size']

Edited by Νονός
Link to comment
Share on other sites

Επίσης να πω ότι οι σέρβοι είναι η πιο σιχαμένοι φάρα στον πλανήτη.

 

οι Σερβιδες ομως ? xD

Link to comment
Share on other sites

Αυτοι ειναι το μελλον της Εθνικης κυριοι

201403121132346302.jpg

 

Κάνε ότι σχόλιο θέλεις αλλά ...

ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΑΚΗ ΤΖΑΛΑΛΗ !!!!!!

 

:clapping:

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ
Προς τι ο γέλωτας κυρ-Χάμπε ?

Επιβεβαιώθηκα στο ακέραιο. Όλο το νταβαντούρι των ομίλων ήταν ως μη γενόμενον. Όταν άρχισε το real tournament ήγες με 5-0 και την έφαγες από τον 2-3. Πιο μαλακία σύστημα' date=' ... πεθαίνεις.[/size']

 

Δεν ειναι γελωτας ειρωνειας και καζουρας αλλα του στυλ'' Ετσι''! Συμφωνω απολυτως μαζι σου μην στραβωνεις.:friends:

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ
Κάνε ότι σχόλιο θέλεις αλλά ...

ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΑΚΗ ΤΖΑΛΑΛΗ !!!!!!

 

:clapping:

 

Παγκρατι ΟΛΕ και οποιος εχει παιξει αμυνα τον Τζαλαλη ακομα μελανιες εχει ( Εγω xD )

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ
Επίσης να πω ότι οι σέρβοι είναι η πιο σιχαμένοι φάρα στον πλανήτη.

 

Θα το μεταφερω στον κ.Ντουσαν ΜπΑΕΒιΤς και θα σου απαγορευτει η εισοδος στο ΟΑΚΑ κατοπιν εντολης του κ.Dimitris Melisanidis. Θα ξαναμπεις μεσα μονο οταν ο Ντελ Πιερο ερθει στα 40 του προπονητης.

Link to comment
Share on other sites

οι σερβοι εχουν επιστρεψει καιρο τωρα..

απο το προηγουμενο μουντομπασκετ στην τουρκια μεσω προτζεκτ ιβκοβιτς..

τα σερβακια στα παιδικοεφηβικα των 13-14 ξερουν να σουταρουν σαν αντρες

και να εχουν μπολ-χαντλινγκ αντιστοιχο..

τα ελληνακια στην ιδια ηλικια κοιτανε φοβισμενα τον

προπονητη στον παγκο τους και προσπαθουν να κατανοησουν με το φτωχο τους το μυαλο

τη μετατροπη της ζωνης 2-1-2 σε μαν του μαν στην αμυνα,

και στην επιθεση ,την επιθεση μετα απο σαιντ πικ εν ρολ..

για να μην πιασουμε τα αναπτυξιακα προγραμματα των 2 ομοσπονδιων βραδιατικα

και πεσουμε στα βαρια..

 

Ρέμπε μου, αν αρχίσω να γράφω τις μαλακίες και τα εγκλήματα που λαμβάνουν χώρα στα παιδικοεφηβικά των σωματείων θα πέσει ο σέρβερ. Εκ προσωπικής πείρας έχω δει ιδίοις όμμασι σωρεία προπονητών στα μικρά τμήματα να ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΟΥΝ φουρνιές παιδιών προσπαθώντας όχι να τους μάθουν να σουτάρουν σωστά αλλά ... εμμένοντας στα πικ εν ρολ και στα χεντς άουτ. Έχω βλαστημήσει επανειλημμένως ....

Link to comment
Share on other sites

στις τρυφερες ηλικιες τα παιδακια πρεπει να μαθουν τα βασικα. ντριπλα, σουτ, μπασιμο, αμυνα. να γινουν αθλητικα, δυνατα, να πηδανε κτλ.

το συστημα το μαθαινεις και σε πιο μεγαλες ηλικιες. σιγα να πουμε την επιστημη το πικ εν ρολ και τη ζωνη κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Τεράστια υπόθεση η Γιουγκοσλαβία στην παραγωγή αθλητών σε όλα τα ομαδικά αθλήματα και όχι μόνον.

Το ίδιο ίσχυσε με περιορισμούς για τα κράτη που προέκυψαν απο τη διάλυση της.

Το υπόδειγμα του πως απο πλήρη ερασιτεχνικό αθλητισμό,με το κίνητρο βέβαια να αγωνιστούν στο εξωτερικό επαγγελματικά,μπορείς να δημιουργήσεις εξαιρετικούς αθλητές.

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτη ήττα. Όσο για το αν αυτοί οι Σέρβοι παίκτες είναι κάτι ιδιαίτερο ή αν επανέρχονται, θα δείξει το μέλλον. Προσωπικά διαφωνώ μαζί σας, βλέπουν με το κυάλι διάφορες ευρωπαικές χώρες, την Ισπανία πρώτη πρώτη φυσικά.

 

Η εθνική Ελλάδος είναι επίσης σε κάμψη, αυτό είναι το 5ο σερί καλοκαίρι στο οποίο θεωρώ την παρουσία της εντελώς απαράδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να πούμε και κάτι άλλο, ο όμιλος μας παίζει να ήταν και ο χειρότερος της διοργάνωσης σε αντίθεση με τον 1ο όμιλο που και οι τέσσερις ομάδες πέρασαν στην 8αδα ενώ από το δικό μας ΚΑΜΙΑ.

Αυτό το κάτι από Σερβία στην πραγματικότητα, πριν παίξει με εμάς έπαιξε με Βραζιλία, Γαλλία και Ισπανία και μέτρησε καλά το μπόι της, όταν εμείς θερίζαμε τη Σενεγάλη και την Κροατία.

Link to comment
Share on other sites

χειροτερος της διοργανωσης δεν ηταν γιατι και ο ομιλος της Αμερικης και ο αλλος με λιθουανια, σλοβενια ηταν αδυναμος σαν το δικο μας.

 

το χειροτερο ηταν οτι επαιξες χιαστι με τον πιο δυσκολο ομιλο στον οποιο βγηκε 4η η σερβια, 3η η γαλλια και 2η η βραζιλια ενω ειχες και την ψυχωση να μην πεσεις πανω στους ισπανους στην 8αδα.

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι τελευταίο.

Εγώ είμαι μπασκετικός κάργα.

 

Όσο το σύστημα διεξαγωγής των μεγάλων τουρνουά είναι έτσι, το άθλημα δεν θα αποκτήσει ΠΟΤΕ την αίγλη και την "δημοτικότητα" του ποδοσφαίρου.

 

Δηλαδή γαμιόντουσαν μία εβδομάδα να κάνουν το 5/5 οι δικοί μας για να βγούνε πρώτοι, και οι Σέρβοι με 2/5 (εντάξει κέρδισαν τις υπερδυνάμεις Αίγυπτο και Ιράν) είναι στους 8 και εμείς σπίτι μας.

Αστεία f.i.b.a.

 

Καλά τα είπε ο dragic..

 

kαλα τα χουμε ξαναπει για το ποσο αστειο αθλημα ειναι το μπασκετ γενικα αλλα εδω εχω μια απορια: τι διαφορετικο ισχυει στο συστημα του Μουντομπασκετ σε σχεση με αυτο του Μουντιαλ? Και στη μπαλα μπορει να γαζωσεις στον ομιλο, να κανεις 3 νικες 5-0 και στους 16 να πετυχεις τους Ιταλους που περασαν με 3 Χκαι να σε αποκλεισουν στα πεναλτυ. Το ιδιο πραγμα δεν ειναι?

 

Επισης, εθνικοτητα Βοσνιος δεν υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Όταν άρχισε το real tournament πήγες με 5-0 και την έφαγες από τον 2-3. Πιο μαλακία σύστημα' date=' ... πεθαίνεις.[/b']

 

Εγραψε ο εφηβος 50αρης.

 

Κανονισε σε κανα διμηνο να γραφεις και

t kns r mlk .

 

Σε αλλαξε και σενα το φμπουκ .

Link to comment
Share on other sites

Αν κολυμπαει λεει... ξεκινησε με ενα

ΜΕ ΠΕΙΣΑΤΕ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΝΑΜΑΙ ..

η πλακα ειναι οτι ποιος τον επεισε να μπει φμπουκ ποτε δε μαθαμε

ουτε κανεις εγραψε απο κατω πως ειναι ο υπευθυνος.

Πλεον κανει 4-5 αναρτησεις τη μερα.

Προσφατα σχολιαζε την βαπτιση του υιου Σερφουλοπουλου.

Link to comment
Share on other sites

«Σίγουρα ναι' date=' όποτε θα με καλεί η Εθνική εγώ θα είμαι εδώ άμα είμαι υγιής, διότι αυτό είναι πάνω από όλα. Σήμερα έζησα μια στιγμή με τον Ζήση, ο οποίος είναι ένας έμπειρος παίκτης και έχει ζήσει πολλά με αυτήν την ομάδα και τον είδα μετά το παιχνίδι να δακρύζει.

 

Ειλικρινά, για μένα, άλλαξε όλη η εικόνα και κατάλαβα τι σημαίνει Εθνική για κάποια παιδιά και ελπίζω μετά από κάποια χρόνια να είμαι και εγώ στην θέση του. Που ήδη σημαίνει πάρα πολλά για μένα η Εθνική»[/quote']

60851_dallas_mavericks_v_memphis_grizzlies.jpg

Link to comment
Share on other sites

μια υποσημειωση. ο γκαλης γαμησε δις την ενωμενη γιουγκοσλαβια του 87. μη πιασουμε 10δα γιουγκων, θα λιποθυμησουμε...

το 89 βεβαια μας κερασαν 20+ αλλα στα φρυδια μας. ημασταν ασημενιοι.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×