Jump to content

Gaming - PC, Consoles και τα σχετικά 🖥️🎮


Macross
 Share

Recommended Posts

On 1/19/2022 at 11:19 PM, Kostas21 said:

Πως το λεγε ο Ραπτο? 

Θα βγει ο Σπενσερ κ θα λεει στην Σονυ, κ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΓΚΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΜΣ ΒΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Βγήκε τελικά και είπε ότι το cod παραμένει στο PlayStation.

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Macross said:

Καθόλου κλαϊν, μιλάμε για τεράστια κίνηση που ενδυναμώνει απίστευτα το πακέτο XBOX/PC. 

Το gamepass είναι στόχος να μεγαλώσει

Το πακέτο xbox/pc η microsoft το γράφει στα @@ της

Γι' αυτό και δεν θα την χάλαγε καθόλου (το αντίθετο, ο στόχος της μακροπρόθεσμα αυτός είναι) να φέρει το gamepass σε PS/Switch

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AlexKR21 said:

Το gamepass είναι στόχος να μεγαλώσει

Το πακέτο xbox/pc η microsoft το γράφει στα @@ της

Γι' αυτό και δεν θα την χάλαγε καθόλου (το αντίθετο, ο στόχος της μακροπρόθεσμα αυτός είναι) να φέρει το gamepass σε PS/Switch

ετσι.

τις κονσολες τις αγοραζεις μια φορα, παιχνιδια χρειαζονται συνεχεια.

αμα μαζεψεις τους γκειμερ ολου του κόσμου και τους βαζεις να σου δινουνε ενα 20αρικακι τον χρόνο, εισαι αρχοντας..

και ας τους να παιζουν σε πισι, χβοχ, πλειστεισο, νιντεντο, κινητο, τηλεοραση, βιντεογουολ ή προτζέκτορα.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Kostas21 said:

Δε θα κανει καμια... μαγκια. Διοτι η Rockstar ανηκει στην Take Two, η Take Two πηρε προσφατα την Zynga, κ εχει καλυτερες σχεσεις με Microsoft, παρα με την Σονυ. 

 

Λες να έχουμε το αντίστροφο; 🤣

Λοιπόν τα πράγματα είναι απλά για τον μέσο gamer. Με Sony μεγάλωσε, με ps μεγάλωσε οπότε δύσκολα αλλάζει. Για να μην πω ότι δεν αλλάζει. Ήδη το ps5 πουλάει περισσότερο και χωρίς games 

Τώρα για να χάσει τα ηνία το ps πρέπει να καταντήσει dreamcast. Γίνεται; 

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ΤΈΤΟΙΟ κασέρι για τέτοια κίνηση από τη Sony. Τα reports πέρυσι το φθινόπωρο λέγανε ότι υπάρχουν περίπου 15 δις για expansions κτλ σε βάθος 3ετιας. Και αυτή τι στιγμή θα χρυσοπληρώσει παραπάνω από ότι αξίζει η οποιαδήποτε εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

Καλά εντάξει, πολύ λάδι και ομελέτα τίποτα. 

Τι ποιος μεγάλωσε με ps1 ρε, όποιος είναι 35αρης με ps μεγάλωσε. Το ps1 τους πάτησε όλους στο κεφάλι. Λίγοι το γύρισαν σε xbox, προσωπικά δεν ξέρω κανέναν και έχω στο περίγυρο μου τουλάχιστον 30 άτομα που έχουν/είχαν κονσόλα, ασχολούνται με gaming κτλ. Εδώ πήγαινες στα νεότερα ουφαδικα και δεν έβρισκες τίποτε άλλο εκτός από κονσόλες Sony. Έτσι μάθαμε τι να κάνουμε τώρα. Πάντα θα έχει περισσότερο hype η νέα κονσόλα της Sony παρά της MS. 

Link to comment
Share on other sites

Ότι λέει ο Κώστας. Με συνδρομή στο game pass παιζεις παιχνίδια στο κινητό. Με συνδρομή στο GeForcenow παιζεις τα παιχνίδια ΣΟΥ σε κινητό αλλά και σε κάτι λαπτοπ της πουτσας, μέσω των σερβερ της Nvidia. Δεν ξέρω τι έκανε και η Google με το stadia, αλλά και εκεί ψωμί υπάρχει.

Η Sony δεν μπορεί να τα βάλει με την Microsoft στα ίσια σε αυτό το παιχνίδι. Δεν είναι Νιντεντο, που έχει ένα τεράστιο legacy με αποκλειστικότητες που μπορεί αμα της καβλώσει να βγάλει κανα N64 με τρεις τίτλους μοντερνοποιημένο και να χει εκατομύρια πωλήσεις. Η μικροσοφτ με τις κινήσεις που έκανε, φαίνεται να μην την ενδιαφέρει να τελειώσει το console war απλά κάνοντας την καλύτερη κονσόλα. Έφτιαξε το pass, και δεν έχει πια νόημα να ψάχνεις την καλύτερη κονσόλα. Ότι και να χει, θα παίξεις, και για να παίξεις θα τα δίνεις στην μάικροσοφτ.

Το μέλλον της Sony ειναι εξαγορά από κάποιον άλλον μεγάλο παικτη που θέλει και μπορεί να τα βάλει με την Microsoft σε ευρύτερο πεδίο. Τώρα η άμαζον θα είναι, η Disney, η Apple? Θα δείξει. Στην καλύτερη να κάνει κάποιο στρατηγικό team up δημιουργώντας έναν νέο κολοσσό.

Link to comment
Share on other sites

https://www.dualshockers.com/xbox-one-microsoft-claims-cloud-computing-can-provide-power-of-3-xbox-ones-32-xbox-360s/

Cloud gaming και τα αρχίδια μας, 7 χρόνια πριν. Ντάξυ έπεισαν την Google να ρίξει λεφτά στο stadia και γέλαγε το σύμπαν με τα προβλήματα που υπήρχαν. Πάει και αυτό να ζήσουμε να το θυμόμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει cloud gaming  ακομα και δεν θα υπάρξει για τουλάχιστον 10 χρονια... Η σονυ ακόμα πουλαει περισσότερο. Το πιο πιθανο είναι η σονυ να φτιάξει δικό της game pass με τα δικά της αποκλειστικά και κανα δυο ακόμα εταιρίες. Κατώτερο του game pass αλλά επειδή έχει καλυτερα αποκλειστικά για την ώρα θα πουλαει περισσότερο

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
28 minutes ago, Kostas21 said:

Οταν εμεις παιζαμε counter strike 1.0 , εσεις κρεμοσασταν απο τα 56k modems γατακια

(εν ετη 2000, σε clan αρκετα δυνατο, με decals ΑΕΚ δικεφαλο σε καθε νικη ρεεεεεεε)

de_dust2 

εχω κανει το καλυτερο σουβλακι

de_nuke εχω κανει παρτυ με mp5 navy k knife

bunnyhop mofos

Εγώ έπαιζα με δραχμές ρε. 1.0 και μετά 1.3, cs_assault 

Τότε το community είχε έδρα στη Σαλονικα με τις καλύτερες ομάδες και αραζαμε στο dec, στο arena και στο gnet. 

Το game σώθηκε χάρη στα πολύ καλά Updates της valve, το csgo όταν πρωτοβγήκε ήταν μεγάλη αποτυχία και πολλοί έμειναν στην 1.6 αλλά εκεί πλέον είναι full cheaters

 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 3 weeks later...

Πήρε ο υιός switch και φυσικά πήρα εγώ το 2KNBA για να παίζουμε παρέα . Επειδή είμαι άσχετος και games κτλ υπάρχει κανένας που το έχει να με βοηθήσει λίγο με τα controls έστω και αν κλέβω για να μπορώ να τον σκίζω ( με κερδίζει και χαίρεται ... ) . 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, AG21 said:

Πήρε ο υιός switch και φυσικά πήρα εγώ το 2KNBA για να παίζουμε παρέα . Επειδή είμαι άσχετος και games κτλ υπάρχει κανένας που το έχει να με βοηθήσει λίγο με τα controls έστω και αν κλέβω για να μπορώ να τον σκίζω ( με κερδίζει και χαίρεται ... ) . 

Αλέκο Αλεξανδρή βγες από το ακάου του ΕιΤζι21 ετούτη τη στιγμή.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Νονός said:

Αλέκο Αλεξανδρή βγες από το ακάου του ΕιΤζι21 ετούτη τη στιγμή.

ξεκίνησα προπόνηση σούτ , ντρίπλες και τέτοια . Δεν το άφηνα να κερδίζει ούτε όταν ήταν μωρό θα τον αφήσω τώρα που ειναι μαντράχαλος . :P 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×