Jump to content

Gaming - PC, Consoles και τα σχετικά 🖥️🎮


Macross
 Share

Recommended Posts

επαιξα το demo του Pes2014 στη ΔΕΘ. μου αφησε καλες εντυπωσεις... χθες σε ενα μαγαζι με ενα φιλαρακι επιλεξαμε να παιξουμε το κανονικο παιχνιδι και στο 20λεπτο του αγωνα σταματησαμε και βαλαμε το 2013. Εμενα μου αρεσει, ειναι κατι το διαφορετικο (αν σκεφτεις οτι το 12 και το 13 δεν εχουν μεγαλες διαφορες), στο 14 υπαρχουν διαφορετικες κινησεις και τελειωματα φασεων. Γενικος κανονας: ολα ειναι θεμα συνηθειας. με ξενερωνει αφανταστα αυτο που γινεται με τα δικαιωματα των ομαδων ειδικοτερα σε Αγγλια και Γερμανια. Και ειδα πως αρκετες ομαδες αφαιρεθηκαν απο το "αλλες Ευρωπαικες ομαδες" και μπηκαν κατι ΑΠΟΕΛ κτλ. Τεσπα, θα παω σημερα το απογευμα και θα παιξω μονο το 14. θα ελεγα οτι ΦΙΦΟφερνει λιγο ως προς το gameplay.

 

για FIFA, δεν εχω ασχοληθει ιδιαιτερα... το μονο FIFA που ειχα λιωσει ηταν το 98... εκτοτε επαιρνα συνεχομενα μεχρι το 2003. μετα σταματησα και ασχολουμε εξολοκληρου με pro

Link to comment
Share on other sites

Νικο, να παρεις το GTA 5 για το οποιο εχει παθει ταρακουλο ολος ο πλανητης. 800 εκ δολαρια εσοδα στις πρωτες 8 ωρες κυκλοφοριας του παιχνιδιου. και ακομα δεν εχει βγει για pc (πιθανοτατα να μη βγει και καθολου) και δεν εχει κυκλοφορησει και σε καποιες αγορες...

 

απο καποια trailers που εχω δει, ειναι υπερπαιχνιδαρα.

Link to comment
Share on other sites

Νικο, να παρεις το GTA 5 για το οποιο εχει παθει ταρακουλο ολος ο πλανητης. 800 εκ δολαρια εσοδα στις πρωτες 8 ωρες κυκλοφοριας του παιχνιδιου. και ακομα δεν εχει βγει για pc (πιθανοτατα να μη βγει και καθολου) και δεν εχει κυκλοφορησει και σε καποιες αγορες...

 

απο καποια trailers που εχω δει, ειναι υπερπαιχνιδαρα.

 

Θα το τσεκαρω κι συτο...

Link to comment
Share on other sites

Ενας λογος της προτιμησης μου στο PES ειναι οτι οι παικτες στο FIFA σαν να μου μοιαζουν με ρομποτ, οπως κινουνται. Μπορει να ειναι και καθαρα θεμα συνηθειας αυτο βεβαια.

 

Τα υπολοιπα που λεει ο Κωστας ειναι σωστα, και προκειται για μεγαλη ηττα του pro η ελλειψη βροχης φετος.

Link to comment
Share on other sites

Ολα ειναι θεμα συνηθειας. Οι διαφορες για το μεσο gamer ειναι πολυ μικρες. Το βεβαιο ειναι οτι ομιλουμε για ενα παιχνιδι που takes 2 to tango. To Grand Theft Auto V ειναι πραγματι εξωπραγματικη φαση και μακαρι να μασταν παλι φοιτηται να ξημεροβραδιαζομαστε για να τελειωσουμε "ακομα μια αποστολη". Αλλα ειναι παρα πολυ βιαιο και δε νομιζω να το αγορασω γιατι στο τελος τα προτυπα για τα πιτσιρικια θα ειναι οι βασανιστες και οι εγκληματιες. Για ενηλικες ειναι οκ, αλλα οταν εχεις παιδι στο σπιτι, ειναι too much. Στο ερωτημα Νικου, απαντω FIFA απλως επειδη το εχω συνηθισει περισσοτερο. Αυτο δεν αναιρει το γεγονος οτι αν υπαρξει χρονος και βρεθω μαζι με γνωστο μελισσανιδικο moderator δεν θα παιξω και PRO. :stinker:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, σημερα ειχα την ευκαιρια να παιξω περισσοτερο το 14 και μπορω να πω πως χρειαζεται καποιο update οσο ειναι νωρις, για να σωσει την κατασταση. υπαρχει μια στατικοτητα στις φασεις που δημιουργεις για γκολ. επικρατει ενα μικρομπαχαλο... πρεπει να το διορθωσουν. FIFA δε ξερω αν αγγιξω, δε με τραβαει....

Link to comment
Share on other sites

Απο θεμα συμπεριφορας το λεω. Τα βλεπω κι ετσι εγω αυτα τα θεματα. Οτι με γραφουν ως ΑΕΚτζη ας πουμε. Ασε αν ημουν βαζελος δεν το συζηταω καν.

 

Για τα πατσακια θα επανελθω καποια στιγμη, θα χρειαστω βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Απο θεμα συμπεριφορας το λεω. Τα βλεπω κι ετσι εγω αυτα τα θεματα. Οτι με γραφουν ως ΑΕΚτζη ας πουμε. Ασε αν ημουν βαζελος δεν το συζηταω καν.

 

Για τα πατσακια θα επανελθω καποια στιγμη, θα χρειαστω βοηθεια.

 

http://www.wehellas.gr/ νικο μπες εδω κανε ενα sign in κατεβαζεις τα patch μια χαρα

 

Aν χρειαστεις κατι μου λες .

Link to comment
Share on other sites

Νικο, για μενα καλυτερα να παρεις το Pro. Και ας μην εχουν ΑΕΚ. ειπαμε, με ενα patchaki, λυνονται τα προβληματα. θα ζησεις μεγαλες στιγμες..

 

[video=youtube;tFDEfFFsBAI]

Link to comment
Share on other sites

Εγω μια φορα πηρα το Fifa 12 , επαιξα 3 ακριβως παιχνιδια και το εχω αφησει εκτοτε να ξεκουραστει στην θηκη του.

 

Πειτε με σκαλωμενο , εμπαθη , οτι θετε αλλα pro και παλι pro....

Link to comment
Share on other sites

Δε μου λέτε... επειδή από παιχνίδια είμαι παντελώς άσχετος, αλλά παντελώς όμως... αυτό το πράγμα μπορεί να παίξει σε υπολογιστή ή μόνο σε κονσόλα;

Θυμάμαι όταν ήμουν στρατό σε ένα φυλάκιο, παίζαμε ένα από τα 2 αυτά παιχνίδια και όταν δεν μάζευα 5άρες ήταν καλή φάση. Μάλιστα μια φορά είχα κερδίσει 2-1.

Link to comment
Share on other sites

Παρα τις περι του αντιθετου παραινεσεις του φιλτατου Hades, αποφασισα να δοκιμασω φετος το fifa 14.

Λιγο οτι ηθελα να δοκιμασω μια αλλαγη, λιγο η ΑΕΚ, το αποφασισα.

 

Νωρις ακομα για τελικα συμπερασματα.

 

Η πρωτη γευση ειναι η εξης

- στο Fifa τα σωματα και κυριως το βλεμα των παικτων απο κοντα, εξακολουθει να ρομποτιζει επικινδυνα κατα την γνωμη μου. Με χαλαει αρκετα αυτο.

- σε gameplay πανω-κατω ισοδυναμα, ισως το Fifa να ειναι και λιγο καλυτερο (απο το Pes 2013 που μπορω να συγκρινω) αλλα δεν μπορω να πω σιγουρα ακομα.

-εκει που το Fifa ειναι κλασεις ανωτερο ειναι σε licensing, roster ομαδων, rating παικτων, στολες, γηπεδα, ενημερωση μεταγραφων κλπ. Μιλαμε η μερα με την νυχτα. Φυσικα υπαρχουν τα patch (με τα οποια δεν εχω ασχοληθει προσωπικα) αλλα οπως και να το κανουμε ειναι τεραστια ευκολια οι ετοιμες ομαδες. Να σκεφτειτε ακομα και την ΑΕΚ σωστα την εχουν (με κατι Ντ´Ακολ, Ποποβιτς, μεχρι και Κασβιρο-Τζανετοπουλους).

-περιγραφη μπορει να μην ειναι στα ελληνικα, αλλα ετσι οπως περιγραφει ο Σωτηρακοπουλος στο pro, καλυτερη η περιγραφη στα αγγλικα.

 

Βασικα αυτοι ειναι οι τομεις που με ενδιαφερουν προσωπικα, θα επανελθω αν δω κατι αλλο ενδιαφερον..

Link to comment
Share on other sites

Παρα τις περι του αντιθετου παραινεσεις του φιλτατου Hades, αποφασισα να δοκιμασω φετος το fifa 14.

Λιγο οτι ηθελα να δοκιμασω μια αλλαγη, λιγο η ΑΕΚ, το αποφασισα.

 

Νωρις ακομα για τελικα συμπερασματα.

 

Η πρωτη γευση ειναι η εξης

- στο Fifa τα σωματα και κυριως το βλεμα των παικτων απο κοντα, εξακολουθει να ρομποτιζει επικινδυνα κατα την γνωμη μου. Με χαλαει αρκετα αυτο.

- σε gameplay πανω-κατω ισοδυναμα, ισως το Fifa να ειναι και λιγο καλυτερο (απο το Pes 2013 που μπορω να συγκρινω) αλλα δεν μπορω να πω σιγουρα ακομα.

-εκει που το Fifa ειναι κλασεις ανωτερο ειναι σε licensing, roster ομαδων, rating παικτων, στολες, γηπεδα, ενημερωση μεταγραφων κλπ. Μιλαμε η μερα με την νυχτα. Φυσικα υπαρχουν τα patch (με τα οποια δεν εχω ασχοληθει προσωπικα) αλλα οπως και να το κανουμε ειναι τεραστια ευκολια οι ετοιμες ομαδες. Να σκεφτειτε ακομα και την ΑΕΚ σωστα την εχουν (με κατι Ντ´Ακολ, Ποποβιτς, μεχρι και Κασβιρο-Τζανετοπουλους).

-περιγραφη μπορει να μην ειναι στα ελληνικα, αλλα ετσι οπως περιγραφει ο Σωτηρακοπουλος στο pro, καλυτερη η περιγραφη στα αγγλικα.

 

Βασικα αυτοι ειναι οι τομεις που με ενδιαφερουν προσωπικα, θα επανελθω αν δω κατι αλλο ενδιαφερον..

 

[video=youtube;RJrMGo9-yCY]

 

Σε ποσο καιρο λες οτι θα λυγισεις και θα παρεις το pro ;

Link to comment
Share on other sites

Παρα τις περι του αντιθετου παραινεσεις του φιλτατου Hades, αποφασισα να δοκιμασω φετος το fifa 14.

Λιγο οτι ηθελα να δοκιμασω μια αλλαγη, λιγο η ΑΕΚ, το αποφασισα.

 

Νωρις ακομα για τελικα συμπερασματα.

 

Η πρωτη γευση ειναι η εξης

- στο Fifa τα σωματα και κυριως το βλεμα των παικτων απο κοντα, εξακολουθει να ρομποτιζει επικινδυνα κατα την γνωμη μου. Με χαλαει αρκετα αυτο.

- σε gameplay πανω-κατω ισοδυναμα, ισως το Fifa να ειναι και λιγο καλυτερο (απο το Pes 2013 που μπορω να συγκρινω) αλλα δεν μπορω να πω σιγουρα ακομα.

-εκει που το Fifa ειναι κλασεις ανωτερο ειναι σε licensing, roster ομαδων, rating παικτων, στολες, γηπεδα, ενημερωση μεταγραφων κλπ. Μιλαμε η μερα με την νυχτα. Φυσικα υπαρχουν τα patch (με τα οποια δεν εχω ασχοληθει προσωπικα) αλλα οπως και να το κανουμε ειναι τεραστια ευκολια οι ετοιμες ομαδες. Να σκεφτειτε ακομα και την ΑΕΚ σωστα την εχουν (με κατι Ντ´Ακολ, Ποποβιτς, μεχρι και Κασβιρο-Τζανετοπουλους).

-περιγραφη μπορει να μην ειναι στα ελληνικα, αλλα ετσι οπως περιγραφει ο Σωτηρακοπουλος στο pro, καλυτερη η περιγραφη στα αγγλικα.

 

Βασικα αυτοι ειναι οι τομεις που με ενδιαφερουν προσωπικα, θα επανελθω αν δω κατι αλλο ενδιαφερον..

 

Νικολα το φετινο pro δεν εχει σχεση με το 13...(θα σου πω μοναχα πως η φυσικη της μπαλας ειναι αλλο πραγμα απο αυτο που εχεις δει μεχρι σημερα στα pro )

 

κατεβασε το demo απο το ps store τζαμπα και δοκιμασε το απλα για να παρεις μια γευση.

 

δυστυχως την AEKAΡΑ θα την εχει το fifa αλλα οπως προαναφερθηκε με ενα patchακι ολα θα ειναι ωραια.

 

αν απο την αλλη παιζεις on line παρε fifa γιατι η κοναμι εχει θεμα εκει δυστυχως .

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×