Jump to content

Εκλογές Ερασιτεχνικής ΑΕΚ 2013


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Ο Ανδρέας Ανατολιωτάκης με δηλώσεις του στο AEK LIVE αναφέρθηκε στην χθεσινή συνεδρίαση του Δ.Σ. όπου δεν του προτάθηκε κάποια θέση στη διοίκηση, παρά το γεγονός πως ήταν από τους πρώτους σε ψήφους. Παράλληλα, τόνισε πως δεν σεβάστηκαν την ιστορία του στην ΑΕΚ και τις δωρεές που έχει κάνει, ενώ μίλησε και για κάποιους που μοίραζαν έτοιμα ψηφοδέλτια στις εκλογές.

 

 

Αναλυτικά τα λόγια του:

 

"Δεν συνέβη κάτι το ιδιαίτερο. Απλά το γεγονός πως δεν μου πρότειναν κάποια θέση στη διοίκηση με πίκρανε, καθώς μπήκαν άτομα που δεν έχουνε προσφορά σαν τη δική μου. Ένιωσα ότι δεν σεβάστηκαν την ιστορία μου στην ΑΕΚ. Το είπα στον πρόεδρο και μου απάντησε πως έπρεπε να του πω ο ίδιος ότι θέλω μία θέση, αλλά κάτι τέτοιο καταλαβαίνει κανείς πως δεν είναι αξιοπρεπές.

 

Πήρα 47 ψήφους μονοκούκι, δηλαδή 47 άνθρωποι σηκώθηκαν από τα σπίτια τους για να ψηφίσουν Ανατολιωτάκη και πίστευα πως θα έπρεπε να πάρω κάποια θέση. Δεν θέλω να δημιουργήσω θέμα απλά εκφράζω την απογοήτευσή μου".

 

 

 

"Μοίραζαν ψηφοδέλτια στις εκλογές"

 

Παράλληλα, ο πρώην ισχυρός άνδρας της Ερασιτεχνικής προέβη σε μία καταγγελία που ανέφερε και στη χθεσινή συνεδρίαση του Δ.Σ. όπου τονίζεται πως στις εκλογές κάποιοι μοίραζαν έτοιμα ψηφοδέλτια με 11 σταυρούς, χωρίς να συμπεριλαμβάνεται ο ίδιος, αλλά και αρκετοί άλλοι. Όπως και να έχει ο Ανδρέας Ανατολιωτάκης δεν θέλει το ζήτημα να πάρει μεγάλη έκταση και να τελειώσει κάπου εδώ.

 

Στυλιανόπουλεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε !!!!!!!!!!!! :sarcastic_hand:

Link to comment
Share on other sites

Πήρα λέει 47 ψήφους, το τανκ της λαϊκής βούλησης, πως γίνεται να μην διοικώ κάτι...

 

47, φορ δε λαβ οφ γκοντ.

Link to comment
Share on other sites

Νονε ειχε ξεχασει τα χαπια του ο Ανατολ .

Εμενα μου εδωσε ο ιδιος ψηφοδελτιο του μονοκουκι και μολις καταλαβα τι παιζει του το γυρισα πισω.

Νομισα πως τα μοιραζει αυτος για να ψηφισουμε αλλα τελικα εκανε τον αγωνα του ..

 

Τι ψεμματα λεει τωρα ο παππους ενας θεος ξερει.

 

Εκτος αυτου μυριζε πολυ ασχημα. Απλυσια .

Link to comment
Share on other sites

«Σκιές» στημένων εκλογών στην ΑΕΚ!

 

Δεκάδες «φυτευτά» ψηφοδέλτια τα οποία ήταν προσημειωμένα ή... σταυρωμένα βρέθηκαν στις κάλπες των εκλογών της Ερασιτεχνικής ΑΕΚ!

 

Ένα... περίεργο παιχνίδι φαίνεται ότι πήγαν να στήσουν ορισμένοι στις εκλογές της Ερασιτεχνικής στην Ένωση, με απώτερο σκοπό να πλήξουν τον Δημήτρη Μελισσανίδη. Συγκεκριμένα υπήρχαν δεκάδες ψηφοδέλτια με τους ίδιους 10 ή 11 σταυρούς, ωστόσο από εκεί έλειπαν τα τέσσερα ονόματα υποψηφίων που θεωρούνται άνθρωποι της εμπιστοσύνης του Μελισσανίδη. Συγκεκριμένα πρόκειται για τους Αγγελόπουλο, Ασλανίδη, Ανατολιωτάκη και Μάρκου, όπως είχε αναφερθεί στο Sportdog.

 

Εντύπωση ωστόσο προκαλεί το γεγονός ότι πρώην ισχυρό στέλεχος της διοίκησης της ερασιτεχνικής το οποίο έχει εξαιρετικές σχέσεις με τον Δημήτρη Χατζηχρήστο, νοίκιασε σουίτα στον 7ο όροφο του President και από εκεί φέρονται να έφευγαν τα “σταυρωμένα ψηφοδέλτια” σύμφωνα με την «Live Sport». Ο καινούργιος πρόεδρος της ερασιτεχνικής μάλιστα, Κωνσταντίνος Κοτσάτος, εθεάθη να βγαίνει από τη συγκεκριμένη σουίτα τουλάχιστον μία φορά.

 

Αξιοσημείωτο παράλληλα είναι το γεγονός ότι στη δεκάδα αυτή του ψηφοδελτίου δεν βρισκόταν ούτε ο Δημήτρης Λαζόπουλος που χρηματοδοτεί το χάντμπολ. Σε ό,τι αφορά τους δέκα που υπήρχε «γραμμή» να ψηφιστούν ήταν μεταξύ άλλων οι Κοτσάτος, Αλεξίου, Χήνας, Κατσιαδήμας, Μπέρκοβιτς, Παπαϊωάννου. Ωστόσο φέρεται να υπήρχε και ακόμα ένας, ο Εδουάρδος Καρέρ, αλλά όπως φαίνεται τα μέλη που είχαν πάρει «γραμμή» να ψηφίσουν, δεν πειθάρχησαν κι έτσι δεν εκλέχτηκε.

 

Όλα αυτά όπως ήταν φυσικό εξόργισαν τον Δημήτρη Μελισσανίδη και την ίδια μέρα (την Κυριακή) τηλεφώνησε στον Κοτσάτο, όπου μεταξύ άλλων του είπε: «Να προσέχεις γιατί βλέπω ότι δεν ξεκινήσαμε καλά». Από την πλευρά του ο Κοτσάτος είπε στον «Τίγρη» πως δεν υπήρχε καμία προσυνεννόηση για αποκλεισμούς και φυτευτά ψηφοδέλτια.

 

 

http://www.gazzetta.gr/football/article/516166/skies-stimenon-eklogon-stin-aek

Link to comment
Share on other sites

Guest PiVot

"Στενοι συνεργατες του τιγρη οι Αλεξιου-Κοτσατος..."

Μην σου πω και επιστηθιοι φιλοι....:friends:

Link to comment
Share on other sites

Guest Babou21

Ο δε Τίγρης καλά θα κάνει να ασχολείται με το να κάνει γήπεδο και ομάδα που θα μπορέσει να ανέβει τις κατηγορίες και ας μην ασχολείται με μαλακίες...Το μαγαζί το πήρε τζάμπα και χωρίς να ανοίξει ρουθούνι...Μέχρι και ο ΧΧ φαγώθηκε για πάρτη του...Έλεος...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×