Jump to content

Στάδιον "Νίκος Γκούμας"


Guest dikoudis63
 Share

Recommended Posts

Guest dikoudis63

Ξεκινάω παιδιά. Εδώ μπορούμε να γράψουμε τα ματς που θυμόμαστε εντονότερα από την Νέα Φιλαδέλφεια. Για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νέοι.

 

Θυμάμαι σε ένα από τα τελευταία ματς στο "Γκούμας" με είχε πάει ο πατέρας μου με τον ΟΦΗ, νομίζω 2000-2001 η περίοδος. 3-0 πρέπει να κερδίσαμε. Αυτό που έμεινε στο μυαλό είναι η έδρα μας τότε. Το κιτρινόμαυρο χρώμα και οι φωνές 'ΟΛΩΝ" των οπαδών της ΑΕΚ μας.

Link to comment
Share on other sites

Eμενα μου εχει μεινει ενας αγωνας με το Παγκρατι στο Μοσχος που εδωσα μια σφαλιαρα στον

Νασο Χουμπαυλη ο οποιος ειχε ερθει απελπιστικα κοντα στο καγκελακι που καθομουν - αιωρουμουν .

 

Ωραιες εποχαι γεματες αγνη αγαπη για την Ενωση .

Link to comment
Share on other sites

Guest dikoudis63
Καλως τον. Δυναμικο μπασιμο ο Δημος :clapping:

Ειναι παρα πολλα τα παιχνιδια, αν ειναι να διαλεξω 3, ειναι κατα σειρα με Μαρσεϊγ, με Μπιλμπαο και στο 2-0 της επιστροφης του σημερινου διευθυντου ποδοσφαιρου :fuck:

 

Καλως σας βρήκα. Για το φίλο τον Smaug τι να πω. Γουρλής. Για αυτό δεν σταυρώσαμε μετά πορείες στην Ευρώπη; (εξαίρεση του Τσάμπιονς Λιγκ το 2002). :P

Link to comment
Share on other sites

σηκώσαμε στο μπάσκετ κούπες όμως, εκτός αν η γκαντεμιά είναι επιλεκτική στο χρώμα του γηπέδου!@~

Link to comment
Share on other sites

1 bilbao. 1h fora sto nao

2 dynamo dresdis anatropi

3 spartak anatropi

4 me mpaok fiesta to 89

5 me GAYro 1-0 me marcelo to 98 me misi omada

Edited by CHRIS
Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

6-1 με Πόρτο

4-3 Δυναμό Δρέσδης

2-1 με Μίλαν Τεργέστη

1-0 Καραγκιοζόπουλος

3-3 με Ρεάλ

Link to comment
Share on other sites

Guest Giorgis

Πω.

 

Βλεπω ποια ματς γραψατε και ντρεπομαι να γραψω τα δικα μου.

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati
Στο Νικος Γκουμας ρωτησε ο ανθρωπας. Κι εσυ μου βαζεις μεσα Τεργεστη και το ματς του Τακη.

Λογικα με το 6-1 της Πορτο ομως εχεις υπερατου και μας κερδιζεις ολους :drinks:

 

Σόρυ δεν το είδα γιατί έχω τα decks και τη ΔΕΗ

Link to comment
Share on other sites

Guest dikoudis63
Πω.

 

Βλεπω ποια ματς γραψατε και ντρεπομαι να γραψω τα δικα μου.

 

Αμ εγώ. Αυτό με την Πόρτο πρέπει να ήταν ματσάρα.

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Σπαρτάκ, Δρέσδη, Μαρσέιγ, Τορίνο το απόλυτο όσον αφορά την ατμόσφαιρα.

Πόρτο, Δρέσδη για την ομάδα.

Η τομή είναι με τη Δυναμό Δρέσδης νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

1-0 με Μαρτσέλο

1-0 με Προοδευτική ένα ματς (δεν θυμάμαι γιατί αλλά είχαμε κάνει τρελή εξέδρα)

3-0 με το γάβρο στο κύπελο (στο ημίχρονο έπαιζε τα φιλάκια)

2-0 με τον Κοντό να ανεβαίνει τα κάγκελα

 

Καλύτερη μπάλα που έχω δει σίγουρα το 3-3 με Ρεάλ και το 1-1 με Μονακό που τους χόρεψε ο Κοντός

Link to comment
Share on other sites

To ματς που μου χει μείνει πολύ έντονα είναι με τη Σπαρτάκ Μόσχας. Ακόμη δεν μπορώ να εξηγήσω την ένταση που υπήρχε στο γήπεδο και βγήκε και στην περιγραφή του Τσόχου.

Στο πρώτο ματς που θυμάμαι στο γήπεδο ο Μαύρος είχε βάλει πέντε γκολ με το Αιγάλεω.

 

Αυτό όμως που θυμάμαι περισσότερο στη Φιλαδέλφεια είναι το περπάτημα λίγο πριν φτάσεις στο γήπεδο και οι φωνές από τη Σκεπαστή που σε έκαναν να τρέχεις για να μπεις πιο γρήγορα μέσα. Ανατριχίλα πραγματική.

Link to comment
Share on other sites

Guest Giorgis

Αυτό όμως που θυμάμαι περισσότερο στη Φιλαδέλφεια είναι το περπάτημα λίγο πριν φτάσεις στο γήπεδο και οι φωνές από τη Σκεπαστή που σε έκαναν να τρέχεις για να μπεις πιο γρήγορα μέσα. Ανατριχίλα πραγματική.

 

Να τρεχω εγω μπροστα και να τραβαω τον παππου να παμε πιο γρηγορα.

 

Α ρε Α.Ε.Καρα.

 

Α ρε Παππου.

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο ματς που πηγα..σκαμε με ταξι στο περιπτερο στα εκδοτηρια..μαζι με μανα γιατι δε με αφηνε να παω μονος μου..ημουν 7..βλεπω δικεφαλο εξω απο τη σκεπαστη και ακουω μια φωνη λες και ερχοταν απ τη κολαση ομαδα ομαδαρα σας γαμωωωωωωω...κλανω μαλι..μπαινουμε τελικα σκεπαστη γιατι ηταν η πιο φθηνηxD...τα σοκ διαδεχονται το ενα το αλλο..ειχαμε κατσει στη γωνια της 9..παιζαμε με οφη και λενε γαμω τη κρητη ολη..η μανα να λεει παμε να φυγουμε μας καταλαβανε..κρητικοι γαρ..εγω εκστασιασμενος να της λεω δε το λενε για μας...δε θα το ξεχασω ποτε....

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6-1 με Πόρτο

 

Λογικα με το 6-1 της Πορτο ομως εχεις υπερατου και μας κερδιζεις ολους :drinks:

 

YPERATOUUUxDxDxD

 

[video=youtube;OiVTNCnJQHA]

 

Σιγά μη σκίσετε κανένα καλσόν με το ... υπερατού της Πόρτο. xD

Είπαμε "πούστικο πράμα τα γεράματα" αλλά έχουν και τα ... καλά τους. :fuck:

Link to comment
Share on other sites

Guest dikoudis63

Αυτό πάντως που μου έμεινε από το ματς με τον ΟΦΗ που πήγα ήταν ότι κάποτε ο ΟΦΗ είχε και μασκότ! Ναι, ένα μαύρο φίδι σαν αυτό του μποθρίλου στο μπάσκετ αλλά στο φίδι.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D pinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×