Jump to content

Recommended Posts

Η καλυτερη σκηνη ειναι εκει που η Σκαρλετ του χει κωλησει την κωλαρα της πανω του και του λεει "cum, cum, cum".. Λες και βλεπεις τσοντα.

Απο αυτη την πλευρα (γκομενες κλπ) μια χαρα ειναι η ταινια. Αλλα κατα αλλα, λιγα πραγματα.

Αν σας ελεγαν να φτιαξετε μια λιστα με τις τοπ 5 αστυνομικες ταινιες ποιες θα βαζατε;

Εγω: 1. Se7en

2. Hanibal

3. Zodiac

4. Prisoners

5. The raven (λογω της αγαπης μου για τον Poe)

Λογικα καποια θα μου ξεφευγει. Προσπαθουσα να σκεφτω και καποια που να παιζει ο Αλ Πατσινο αλλα δεν μου ρθε καποια που να ναι τοπ.

Μεγάλη των μπάτσων σχολή 1,2,3,4,5. xD

και πολλα εβαλες.

MV5BMTM5NDI1MjE2Ml5BMl5BanBnXkFtZTgwNDE0Nzk0MDE@._V1_SY317_CR7,0,214,317_.jpg

μονο για την Μουρ την ειδα την ταινια γιατι ειναι μικρη αδυναμια μου.

Δικιο εχεις. Εχω πει ομως οτι ειμαι επιεικης γενικα γιατι θεωρω οτι εχω δει παλιοτερα και ταινιες που ειναι (πραγματικα ομως ) του 0/5.

Ντάξει η ταινία είναι να την δεις με ένα γκομενάκι που παραπονιέται ότι έχεις τσόντες στο ιστορικό σου και κάνει την δύσκολη στις πίπες και τα λοιπά. Δεν ξέρω για Ελληνίδες αλλά εδώ έχουμε πολλές μυξοπαρθενούλες Κυπραίες τέτοιου στυλ xD (άσε που ξεσαλώνουν όταν πάνε για σπουδές Ελλάδα και εξωτερικό).

La Grande Bellezza: 4/5

4/5 για το φιλμ ή για το ρεπεραζ και τη χαμενη σου νιοτη ?

ξεκαθαρισε το για να μην τη βλεπω τσαμπα και ακους μετα φλαμανδικες βρισιες..

Edited by ReBo

Το φιλμ ειναι τεχνη και ωδη στη Ρωμη. Δεν ξερω αν θα το καταλαβει/εκτιμησει ανθρωπος που δεν εχει ζησει/γνωρισει την πολη και την κουλτουρα της. Αν σου αρεσει ο Φελινι, μην το χασεις. Προκειται για film d'auter με συγκλονιστικη ερμηνεια απ το Σερβιλο. Αδιορατη μελαγχολια ολο το φιλμ, καταπληκτικη φωτογραφια, ακρως ερωτευσιμη πολη στα προθυρα της κοινωνικης διαλυσης και μια αποτυχημενη γενιά που μπορουσε πολλα αλλα αρκεστηκε στα λιγα και στη ματαιοδοξια. Μπλεκει απο μπουρζουαζια μεχρι καθολικισμο και αυτοκτονικες τασεις. Ειναι δυσκολη ταινια, αλλα μονο και μονο για το ρεπεραζ που γραφεις, αξιζει να το δεις με ενα ποτηρι κονιακ και ενα πουρο στην πολυθρονα σου.

...Αδιορατη μελαγχολια , και μια αποτυχημενη γενιά που μπορουσε πολλα αλλα αρκεστηκε στα λιγα και στη ματαιοδοξια...

ειμαι σιγουρος οτι η παραπανω περιγραφη παει στην ομαδα της ρομα των ηρλι ειτις,

του ηρλι βιολα,

του ηρλι "ακακιε, τα μακαρονια να ναι μπαριλα¨

και των σουηδων...

παρολα αυτα αν και οχι ,

δε μα αρεσει καθολου ο φελινι(τον θεωρω ενα ειδος γιωργου δωνη του ιταλικου σινεμα-ειμαι του βισκοντι παιδι)

θα το βρω και θα το δω γιατι

α)επιμενεις

β)μου το πε και ο δασκαλος..

γ)εχω και γω τα θεματα μου..

δ)μου αρεσουν τα πουρα και τα κονιακ.

Θα κανεις αυτο που κανω και γω ηρωα μου της ξενιτιας ..

Καθε φορα που βλεπω ενα εργακι και ειμαι ντεμι αν θα ξενερωσω η οχι

εχω κολλητα και την μεγαλη αποφραξη . Σε περιπτωση που δεν .. ξεκιναει για 30η φορα ο Τσακωνας.

Ειναι η φαση τρωω ενα γλυκο που δε ξερω αν μαρεσει ,εχω παραγγειλει και πανακοτα για τη συμβια ναμαι σιγουρος .

ναι ρε δασκαλε..

σε αυτο το θρεντ-χυτρα ,

παντα υπαρχει η βαλβιδα ασφαλειας και αποσυμπιεσης..

κατεβαζω το φιλμ του ζαστρου για να το δω καποια στιγμη μες στην εβδομαδα,

αλλα συγχρονως για να εχω την εναλλακτικη μου

κατεβαζω και τα "3 νιτζακια"

youngdragonskungfukidsii1986-18-b.jpg