Jump to content

Ταινίες 🎞️


Guest
 Share

Recommended Posts

A cure for wellness ταινια του 2016.Τα χαλαει λιγο στο τελευταιο 20λεπτο αλλα σκηνοθετικα η ταινια φυσαει.Εξαιρετικη κινηματογραφηση και συγγενικο του Shutter Island.Ο Γκορ Βερμπινσκι ειναι απο τους καλυτερους επαγγελματιες σκηνοθετες που κυκλοφορουν, με την εννοια οτι δεν ειναι "δημιουργος", αλλα δυσκολα θα βρεις κακη ταινια απ' αυτον.

Link to comment
Share on other sites

On 1/10/2019 at 11:02 PM, parakmiakos said:

Μολις ειδα το Πρασινο βιβλιο το οποιο βασιζεται σε αληθινη ιστορια.

Ωραια φωτογραφια, φοβερα ντυσιματα και γενικα μια αρκετα ευχαριστη ταινια εποχης. Οκ αρκετα προβεβλημενο το θεμα ρατσισμου στην (νοτια) Αμερικη, αλλα αξιζει να τη δει κανεις.

Απο μενα ειναι ναι.

οπως τα εγραψες ακριβως.

Link to comment
Share on other sites

Ειδα την ταινια του Λανθιμου.

Ισως να μην εχω τοση κουλτουρα ωστε να καταλαβω γιατι το παρουσιαζουν σαν αριστουργημα. 

Εχει πραγματι καλες ερμηνιες αλλα για τα δικα μου Πειραιωτικα ματια ειναι επικη παπαρια.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Η μόνη ταινία του που μου άρεσε ήταν το The Killing of a Sacred Deer. Στο lobster με πήρε κυριολεκτικά ο ύπνος. Το favourite δεν ξέρω αν θέλω να το δω.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, nikos said:

Creed 2

Αξιοπρεπης συνεχεια των Ροκυ. Βλεπεται ευχαριστα. Μεχρι εκει ομως.

Την είδα χτες. Καλη ταινία αλλά αναμενόμενο σενάριο. Ξεκινάει ο αγώνας  βλέπω απομενει μια ωρα μέχρι να τελειώσει η ταινια ε ήξερα ακριβως τι θα γίνει ???

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/16/2019 at 7:51 PM, nikos said:

Creed 2

Αξιοπρεπης συνεχεια των Ροκυ. Βλεπεται ευχαριστα. Μεχρι εκει ομως.

Το πρωτο Creed ηταν μια καλη ταινια και ευχαριστη εκπληξη και γενικα προχωρουσε ωραια ολο τον μυθο του Ροκυ, επαιζε ομορφα ακομα και με το πρωτοτυπο σαουντρακ.Δεν εχω δει το δευτερο αλλα φτανει πια με αυτες τις συνεχειες, ποσο πια να το προχωρησουμε το θεμα.Εξι ταινιες να εχουμε και παλι;

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα διαφωνησω, καθολου.

Απλα απο την αλλη κατι τετοια βλεπονται πιο ευχαριστα απο διαφορες αλλες γελοιοτητες που γυριζονται καθημερινα. Ειναι και θεμα μπατζετ βεβαια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ειδα το Velvet buzzsaw στο Netflix.Απο ερμηνειες μια χαρα, ειχε και καλο καστ απο υποθεση ενω ειχε potential ηταν αστα να πανε.Κριμα για τον Νταν Γκιλροι γιατι το Nightcrawler η προηγουμενη ταινια του παλι με Τζεικ Γκιλενχαλ και Ρενε Ρουσο ηταν ταινιαρα.

1,5 στα 5

Link to comment
Share on other sites

το Polar το ειδε κανεις?

Νταμπα ντουμπα διασκεδαστικo. Τίμιο.

Κορυφαια στιγμη όταν ο πρωταγωνιστης (Mads Mikkelsen) εχει ν αντιμετωπίσει καμια 40αρια κακους, μονος του, του εχουν μεινει 2 τζουρες απ το τσιγαρο, αλλα δεν το πεταει, το ακουμπαει ορθιο σε φαση "ελα μωρε, σε 10 δευτερα θα χω ξεμπερδεψει με τους μαλακες, μη παει χαμενο ολοκληρο τσιγαρο"

 

edit: το εχει στο Netflix

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, The Magician said:

Αρι πες μας για Λανθιμο

Την Κινετα ή τις Αλπεις με τον Τζονι Βεκρη;

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, The Magician said:

Αρι πες μας για Λανθιμο

 

Δεν ειδα Favourite. 

Κυνοδοντας μου φανηκε υπερεκτιμημενος, πιο πολυ μου εκανε εντυπωση πως τονιζαν το πρωτότυπο του θεματος, έγω είχα την εντύπωση οτι την εχω ξαναδεί την ιδέα. Στον αστακο βαρέθηκα, το ελάφι επίσης δεν το δα. Γενικα δε μ εχει κάνει να περιμένω την ταινία του. Είναι πάντως σε σωστές δόσεις φεστιβαλικός (θεσσαλονίκης), αντονιονιστης και μέινστριμ, η κυνικότητα μ αρέσει, ξέρει μπαλίτσα αναμφίβολα. Θελω να μ αρέσει κι η Ευνοούμενη.

Αν παρει και τη κουπα, θα γραφτω στους Lanthimos Hooligans.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, aris2168 said:

το Polar το ειδε κανεις?

Νταμπα ντουμπα διασκεδαστικo. Τίμιο.

Κορυφαια στιγμη όταν ο πρωταγωνιστης (Mads Mikkelsen) εχει ν αντιμετωπίσει καμια 40αρια κακους, μονος του, του εχουν μεινει 2 τζουρες απ το τσιγαρο, αλλα δεν το πεταει, το ακουμπαει ορθιο σε φαση "ελα μωρε, σε 10 δευτερα θα χω ξεμπερδεψει με τους μαλακες, μη παει χαμενο ολοκληρο τσιγαρο"

 

edit: το εχει στο Netflix

Οπως τα λες. Καλογυρισμενο γενικα.

 

Χθες ειδα και το Upgrade. Παροτι δεν βλεπω συχνα επιστημονικης φαντασιας, ηταν οκ απο μενα, δινω ενα 3,5/5.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις το Incident in a ghostland ειναι δυνατη ταινια οπως ολες του Pascal Laugier.Οπως το Martyrs και το The tall man.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτο εννοω ναι, το λενε και σκετο Ghostland.

Ενταξει με το Martyrs δεν το συγκρινω παντως. Το The tall man δεν το εχω δει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Epitaph21 said:

Δεν τον βλέπω να ξαναγυρίζει ταινία αυτός, μετά το συμβάν στο Ghostland.

Τι εγινε;

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×