Jump to content

Ταινίες 🎞️


Guest
 Share

Recommended Posts

Guest Saxon21

Αντε γαμηθειτε ρε,γαμω τα CGI σας και τα σταρ γουορς σας,οποιος σας γαμαει ειναι ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ κράζουμε ταινίες, τραβατε σε άλλη παραλία να κράξετε τους παραλίες που έχουμε στην ομαδα

Link to comment
Share on other sites

Λάνθιμος, Killing of the sacred deer. 

3.5/5

 

Ωραίος ο Φαρελ.

3/5

Καλογυρισμενη, αλλα αυτα τα αλληγορικα δεν τα εχω.

Link to comment
Share on other sites

STAR WARS THE LAST JEDI

 

FUCK THIS MOVIE, FUCK DISNEY

Re sy exw kateBasei kairo twra to 7o dld to prwto ths meta Loucas epoxhs k foBamai  na pathsw to play ...

Na asxLh8w H 8a ginw Avraam ???

Link to comment
Share on other sites

Re sy exw kateBasei kairo twra to 7o dld to prwto ths meta Loucas epoxhs k foBamai  na pathsw to play ...

Na asxLh8w H 8a ginw Avraam ???

 

 

 

Σελίδες 26-27 τσακωνόμουν με τον εγγλέζο. ΤΟΥ ΤΑ ΛΕΓΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕ

Έχω γράψει ένα κατεβατό τότενες, έχει spoilers βέβαια, που είναι η άποψη μου για την επική τιτανοτεράστια φόλα που ήταν το 7 και το 8 και το 9 ΓΑΜΩ ΟΛΟ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ

 

Περιμένω να μπει ο Σπύρος να γράψει τίποτα ότι ήταν σουπερουαου να απασφαλίσω και να γίνει εδώ ΜΑΚΕΛΕΙΟ με το Στέφανο Χίο. Με λίγα λόγια ψάχνω άτομο να ανταλλάξουμε παναγίες. FB δεν λέει, φλωριές, οι φίλοι που το είδαμε μαζί το most positive που ακούστηκε είναι ότι καλό για sci-fi κακό για Star Wars....

 

FUCK THIS MOVIE

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Σελίδες 26-27 τσακωνόμουν με τον εγγλέζο. ΤΟΥ ΤΑ ΛΕΓΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕ

Έχω γράψει ένα κατεβατό τότενες, έχει spoilers βέβαια, που είναι η άποψη μου για την επική τιτανοτεράστια φόλα που ήταν το 7 και το 8 και το 9 ΓΑΜΩ ΟΛΟ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ

 

Περιμένω να μπει ο Σπύρος να γράψει τίποτα ότι ήταν σουπερουαου να απασφαλίσω και να γίνει εδώ ΜΑΚΕΛΕΙΟ με το Στέφανο Χίο. Με λίγα λόγια ψάχνω άτομο να ανταλλάξουμε παναγίες. FB δεν λέει, φλωριές, οι φίλοι που το είδαμε μαζί το most positive που ακούστηκε είναι ότι καλό για sci-fi κακό για Star Wars....

 

FUCK THIS MOVIE

Ok de 8a diaBasw ti eixe eipw8ei back then k 8a mpw sto tripaki na ta dw twra stis giortes ... :ph34r:

Me tromakses na ksereis me to foLa pou egrapses.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
Guest mich21

Μαζί τα φάγαμε : 1/5 

 

Αδικαιολόγητα μεγάλη, βαρέθηκα, ελάχιστες οι στιγμές που μου φάνηκαν αστείες (όπως και σε όλη την αίθουσα) και τόσο κακογυρισμένη που σε κάποιες στιγμές νόμιζες ότι έβλεπες οικογενειακές ιστορίες.

Link to comment
Share on other sites

Είδα Ready Player One

 

Για όσους γουστάρουν gaming, geek/pop culture κτλ θα ενθουσιαστούν. Είναι fun movie, του βάζεις ένα 7,5/10. Για όλους τους υπόλοιπους που "δεν νιώθουν" θεωρώ πως είναι απλά ένα generic movie και η ζωή συνεχίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Είδα πρόσφατα :

Τις Ταμπέλες όξω από το Ebbing του Misouri

Απογοήτευση > ΔΕΝ αξίζει να το δεις

 

Death of Stalin

Υπερβολικά αμερικανοστοχευμένο αλλά έξυπνο > ΑΞΙΖΕΙ να το δεις

 

Molly's Game

Κουράστηκα από το αφηγηματικό στυλ > ΑΔΙΑΦΟΡΟ

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με Ρεμπο. Ειχα χρονια να μου αρεσει ετσι ταινια.

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα οι πινακιδες με αφησαν μαλακα.

 

 

Συμφωνω με Ρεμπο. Ειχα χρονια να μου αρεσει ετσι ταινια.

 

Λατρείες μου, τι να πω ... Είθε η Δύναμις να είναι μαζί σας στο δύσκολο στίβο της ζωής ....

 

ΥΓ Εσύ ο πρώτος, είναι η δεύτερη αναφορά στον ΝτΑστΑγιέΒσκι που μετράω τις τελευταίες μέρες (Μίσκιν η προηγούμενη αν θυμάμαι καλά ?). Δες κάποιον ειδικό, μίλα με αγαπημένα σου πρόσωπα, μπες στην τελική στο ΠΤΨ και ανοίξου να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε ....

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με όλα όσα είπε ο Ολλανδός για τις ταμπέλες. Είναι ακριβώς οι λόγοι που δε μ άρεσε η ταινία.

Link to comment
Share on other sites

Ναι οι πινακιδες συμφωνω οτι ηταν πολυ καλη ταινια, τρελες ερμηνειες. Γιατι απογοητευτηκες νονε?

 

Απογοητεύτηκα στη σχέση του τι περίμενα να δω μετά το νταβαντούρι που άκουσα γύρω από το φιλμ με ότι τελικά είδα.

Στο σινεμά προτιμώ τα "τίμια και ξεκάθαρα" φιλμς.

Αυτό είμαι, αυτό έγινε, έτσι και έτσι. Αρχή - μέση - τέλος.

Το "φλου" από ένα σημείο και μετά το απεχθάνομαι ή τουλάχιστον το δέχομαι μόνο από γκραν μετρ του είδους.

Συμφωνώ με όσα λέει ο Ρέμπο για τους χαρακτήρες (εξαιρουμένου του μπάτσου του μονοπλάνου που μοιάζει εξωπραγματικά υπερβολικός ακόμη και για US δεδομένα) αλλά -διάολε- ένα φιλμ δεν είναι μόνο χαρακτήρες, είναι -πρωτίστως- μια γαμημένη "υπόθεση".

Και οι Ταμπέλες δεν έδειξαν να υποστηρίζουν γερά κάποια "υπόθεση".

Άσε δε που για να τελειώσεις φιλμ με "ήξεις αφήξεις" πρέπει να κουβαλάς πολλά κιλά σκηνοθετικά παπάρια αλλιώς είναι σαν να σου τέλειωσαν τα μέτρα φιλμ και δεν είχες λεφτά να αγοράσεις άλλο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Υπόθεση πάνω απ' όλα. Πλάνα, κάμερες, εξέλιξη χαρακτηρών (πολύ σημαντικό ΑΝ υπάρχει υπόθεση) και λοιπά ακαταλαβίστικα αφήνουν αδιάφορους τους απλούς λαϊκούς του είδους οπως εγώ που αποτελούν το 95% των θεατών.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

ειδα το post.

δεν μαρεσε.

 

καταλαβαινω ολο αυτο τον ντορο που εκανε στην αμερικη

και που βασικα εχει να κανει με την κοντρα τραμπ/τυπου

αλλα συνολικα δε μου εκανε καμια ιδιαιτερη εντυπωση.

 

τομ χανκς ενταξει πλεον μου τη δινει στα νευρα

αλλα εχει αρχισει πολυ και η μεριλ στριπ και με προκαλει.

 

βεβαια εκει που πραγματικα το χανει ο σπιλμπεργκ

ειναι η τελευταια σκηνη (δεν ειναι σποιλερ)

οπου στην ουσια ειναι η πρωτη σκηνη του  all the president' s men.

 

και το χανει γιατι σου ρχεται στο μυαλο

η ταινιαρα εκεινη,

η σκηνοθεσια της

και οι γκαβλιαρησες ρεντφορντ/χοφμαν 

και λες τι σκατα  εκατσα και ειδα μολις τωρα.

gia to satanades sta sxoleia les e?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×