Jump to content

ΠΑΕ ΑΕΚ: Γενικά Νέα - Ανακοινώσεις


nikos
 Share

Recommended Posts

Πάντως προφανώς το συγκεκριμένο τουρνικιέ είχε πρόβλημα γιατι διαφορετικά δεν θα μπορούσαν να περάσουν . Μην ξεχνάμε είναι της περιφέρειας προμήθειας και υποψιάζομαι τούρκικα η κινέζικα ... πάλι καλά που δεν παθαίνουμε και ηλεκτροπληξία όποτε το ακουμπάμε . 

44C212D100000578-0-image-m-3_15064675832

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πώ ότι είναι και πολλή στενά τα τουρνικιέ δλδ λογικά άνθρωποι εύσωμοι η με κοιλιά πρέπει να ζορίζονται να περάσουν ... 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AG21 said:

Εγώ θα πώ ότι είναι και πολλή στενά τα τουρνικιέ δλδ λογικά άνθρωποι εύσωμοι η με κοιλιά πρέπει να ζορίζονται να περάσουν ... 

Φαντάσου καταγγελτικο άρθρο για αυτό, στο in. gr ή στο 10.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Φαντάσου καταγγελτικο άρθρο για αυτό, στο in. gr ή στο 10.

E πες μου τώρα και εσύ.. έπρεπε να το κάνουν σταυρό και μάλιστα χωρίς καμπύλες τριγύρο η τα σίδερα ? δλδ αν ήταν 3 οι υποδοχές αντι για 4 τι θα άλλαζε? τπτ αφού ένας περνάει κάθε φορά .  Ή αν το έκαναν λίγο πιο φαρδή στη τελική ? 

aek.jpg

football-stadium-turnstiles-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ανακοίνωση της ΠΑΕ που λέει να μην προσεγγίσουν το γήπεδο από τις 16:30 και μετά όσοι δεν έχουν διαρκείας ή εισιτήριο. Οκ εγώ έχω εισιτήριο, αλλά ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς τί σημαίνει "απαγορεύεται να προσεγγίσω το γήπεδο" όταν το γήπεδο είναι κυριολεκτικά μέσα στην πόλη και δεν έχει περιβάλλοντα χώρο. Δηλαδή, απαγορεύεται να πατήσει κάποιος την πλατεία? Ποιος και πώς θα τον ελέγξει?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Epitaph21 said:

Διάβασα ανακοίνωση της ΠΑΕ που λέει να μην προσεγγίσουν το γήπεδο από τις 16:30 και μετά όσοι δεν έχουν διαρκείας ή εισιτήριο. Οκ εγώ έχω εισιτήριο, αλλά ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς τί σημαίνει "απαγορεύεται να προσεγγίσω το γήπεδο" όταν το γήπεδο είναι κυριολεκτικά μέσα στην πόλη. Δηλαδή, απαγορεύεται να πατήσει κάποιος την πλατεία? Ποιος και πώς θα τον ελέγξει?

Δύσκολο όντως γιατι θα χρειαστεί καμιά 10αριά προέλεγχους και χωρίς περίφραση θα ειναι για γέλια . Εδώ γίνεται κουβέντα με τουρνικιέ ... 

 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Στο μπερναμπεου οποίος θέλει βγαίνει, μερικοί πάνε πίσω από το πέταλο σε ένα burger king, ψωνίζουν κανα σάντουιτς και μετά ξαναμπαίνουν με το διαρκειας τους, με απλό εισιτήριο δεν ξέρω. Η ΑΕΚ όμως είναι πιο αυστηρή ακόμα και από την μεγάλη Ρεαλ. 

Ίσως έχει να κάνει με τον περιβάλλοντα χώρο. Δηλαδή αν έχεις ζώνη ελέγχου πριν την είσοδο στην θύρα (που νομίζω στην ΝΦ δεν έχει). Γιατί και στο Μπερναμπέου δεν μπορείς να φύγεις εντελώς από το γήπεδο και να γυρίσεις, μπορείς να πας μόνο σε συγκεκριμένους χώρους.

Link to comment
Share on other sites

Καλά οτι καθεστε και ασχολείστε με το αν τα τουρνικέ ειναι κινεζικά ή οχι με ξεπερνάει. Δηλαδη αν ηταν με 4 υποδοχές και Οχι τρεις και να ηταν με σταυρο οι τζαμπατζήδες του πεταλου θα έλεγαν μαγκες ας μην του γαμησουμε τα πρέκια του τουρνικέ, δεν ειναι κινεζικο, παμε να πάρουμε εισιτήριο και να τα σκάσουμε σαν τους 32 χιλ μαλακες που τα βγάζουν απο την τσέπη τους τα λεφτα.

Λες και αυτο που έχουν όλες οι θύρες τωρα απεξω δεν κανει σωστα την δουλεια του αν δεν πανε οι γυφτομαλακες να το διαλυσουν.

Κανονικα θελει αποκλεισμό απο το γηπεδο και να πληρώσουν οι ίδιοι για τις φθορές που προκάλεσαν, αλλα εδω τι να κανουμε, μερικοί θα μπαινουν τσαμπα, δεν φταίνε αυτοι ομως.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Epitaph21 said:

Ίσως έχει να κάνει με τον περιβάλλοντα χώρο. Δηλαδή αν έχεις ζώνη ελέγχου πριν την είσοδο στην θύρα (που νομίζω στην ΝΦ δεν έχει). Γιατί και στο Μπερναμπέου δεν μπορείς να φύγεις εντελώς από το γήπεδο και να γυρίσεις, μπορείς να πας μόνο σε συγκεκριμένους χώρους.

Εγω έχω δει κόσμο να βγαίνει από το νότιο πέταλο, οχι "οργανωμένους" και να πηγαίνουν μέχρι τα burger King στο απέναντι πεζοδρόμιο και να γυρίζουν, και ούτε εκεί είχε ζώνη ελέγχου. Αν έχουν διαρκειας γιατί όχι; 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, baRon21 said:

Καλά οτι καθεστε και ασχολείστε με το αν τα τουρνικέ ειναι κινεζικά ή οχι με ξεπερνάει. Δηλαδη αν ηταν με 4 υποδοχές και Οχι τρεις και να ηταν με σταυρο οι τζαμπατζήδες του πεταλου θα έλεγαν μαγκες ας μην του γαμησουμε τα πρέκια του τουρνικέ, δεν ειναι κινεζικο, παμε να πάρουμε εισιτήριο και να τα σκάσουμε σαν τους 32 χιλ μαλακες που τα βγάζουν απο την τσέπη τους τα λεφτα.

Λες και αυτο που έχουν όλες οι θύρες τωρα απεξω δεν κανει σωστα την δουλεια του αν δεν πανε οι γυφτομαλακες να το διαλυσουν.

Κανονικα θελει αποκλεισμό απο το γηπεδο και να πληρώσουν οι ίδιοι για τις φθορές που προκάλεσαν, αλλα εδω τι να κανουμε, μερικοί θα μπαινουν τσαμπα, δεν φταίνε αυτοι ομως.

Κουβέντα κάνουμε μεταξύ μας αλλα ειναι σιδερένια ώστε να αντέχουν και οχι να χαλάνε εύκολα .

Είναι σαν τα παιδιά που θα κάνουν οτι ταρζανιά τους έρθει και το μόνο που χρειάζεται είναι να έχει προβλέψει κάποια πράγματα .

Η ταρζανιά θα γίνει αλλα την ευθύνη της αποτροπής της έχεις εσύ . Αν πάς και βάλεις σάπιες ασφάλειες και το παιδί τις παραβιάσει ποιος φταίει ? 

Προφανώς είναι της πλάκας όπως οτι έβαλε ο αναδοχος της περιφέρειας τι να κάνουμε ... Θα ζήσουμε με αυτό αφού έτσι ηταν το πλάνο χρηματοδότησης . 

όσο για τα 3 και 4 υποδοχές η κουβέντα είναι άσχετη στο θέμα και σχετίζεται ότι ειναι στενά αλλα οκ στενά ειναι και τα καρεκλάκια και τα λέμε χρόνια τώρα οτι η Αγια Σοφιά απαιτεί δίαιτα . 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλα νέα, χορηγουμενη μέρες τώρα. Αδιόρθωτοι και τεχνολογικά αναλφάβητοι. 

Screenshots_2022-10-27-14-34-57.png

Link to comment
Share on other sites

"Η ΠΑΕ ΑΕΚ ανακοινώνει πως ο ζωντανός θρύλος της ΑΕΚ, ο πρώτος σκόρερ στην ιστορία της Α΄ Εθνικής, ο άνθρωπος που σύνδεσε το όνομα του με κορυφαίες στιγμές της ιστορίας της ομάδας μας, που λατρεύτηκε και λατρεύεται από εκατομμύρια Ενωσιτών ανά την υφήλιο, ο Θ(ε)ωμάς Μαύρος, από σήμερα έχει επίσημα τον τίτλο του Αιώνιου Πρεσβευτή (Eternal Ambassador) της ΑΕΚ!

 

Ο μεγάλος Θωμάς Μαύρος, ένας από τους τέσσερις ακλόνητους πυλώνες του γηπέδου μας στην Νέα Φιλαδέλφεια, θα εκπροσωπεί την ομάδα μας ως Πρεσβευτής της εντός κι εκτός συνόρων!

Ποιος, ποιος, ποιος; Ο Μαύρος, ο θεός!"

 

https://www.aek365.org/a-889392/aiwnio-prsbeuth-th-aek-o-theos-thwma-mauro.htm

 

 

0967d67514ade631acd90a6c62c99f72_889393.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

θεωρω παντως γενικα οτι ο Μελισσανιδης (με τα σωστα του και τα λαθη του) εχει τιμησει την ιστορια της ομαδας, σε αντιθεση με τον κοντο που προσπαθησε να δημιουργησει ΑΕΚ2004 τραβωντας κοκκινη γραμμη στο παρελθον.

 

το φυσιολογικο ειναι αυτο που γινεται τωρα βεβαια κι οχι τα καραγκιοζιλικια του τοτε 31χρονου.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, nikos said:

θεωρω παντως γενικα οτι ο Μελισσανιδης (με τα σωστα του και τα λαθη του) εχει τιμησει την ιστορια της ομαδας, σε αντιθεση με τον κοντο που προσπαθησε να δημιουργησει ΑΕΚ2004 τραβωντας κοκκινη γραμμη στο παρελθον.

 

το φυσιολογικο ειναι αυτο που γινεται τωρα βεβαια κι οχι τα καραγκιοζιλικια του τοτε 31χρονου.

Το αντίθετο έγινε.

Ο Μελισσανίδης σε έριξε κατηγορία και άλλαξε ΑΦΜ, σε έκανε υποτακτικό του ΠΑΟΚ, έστελνε στεφάνια στον καταστροφέα Ψωμιάδη, έκανε και κάνει κολλητηλίκια με ανθρώπους πού έβλαψαν την ΑΕΚ δίνοντάς τους και πόστα στην ΠΑΕ.

Ο Ντέμης κόκκινη γραμμή στο παρελθόν τράβηξε σε κάτι ΝίκοΣτράτους και λοιπά ΑΡΔολαμόγια. Μια χαρά γιορτάσαμε τα 80 χρόνια στην Πόλη με διπλό φιλικό με Γαλατά  σε ανάλογες εκδηλώσεις μνήμης.

Για μένα άλλα είναι τα αρνητικά του Ντέμη.

Τεσπα, δεν θέλω να βάλω σύγκριση ανάμεσα στους δύο αλλά νομίζω στο συγκεκριμένο θέμα είναι λίγο άδικο να δίνουμε credit μόνο στον Μελισσανίδη έχοντας και αυτός ως τώρα αμφιλεγόμενο πρόσημο για την ιστορία της ομάδας.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Navas said:

Το αντίθετο έγινε.

Ο Μελισσανίδης σε έριξε κατηγορία και άλλαξε ΑΦΜ, σε έκανε υποτακτικό του ΠΑΟΚ, έστελνε στεφάνια στον καταστροφέα Ψωμιάδη, έκανε και κάνει κολλητηλίκια με ανθρώπους πού έβλαψαν την ΑΕΚ δίνοντάς τους και πόστα στην ΠΑΕ.

Ο Ντέμης κόκκινη γραμμή στο παρελθόν τράβηξε σε κάτι ΝίκοΣτράτους και λοιπά ΑΡΔολαμόγια. Μια χαρά γιορτάσαμε τα 80 χρόνια στην Πόλη με διπλό φιλικό με Γαλατά  σε ανάλογες εκδηλώσεις μνήμης.

Για μένα άλλα είναι τα αρνητικά του Ντέμη.

Τεσπα, δεν θέλω να βάλω σύγκριση ανάμεσα στους δύο αλλά νομίζω στο συγκεκριμένο θέμα είναι λίγο άδικο να δίνουμε credit μόνο στον Μελισσανίδη έχοντας και αυτός ως τώρα αμφιλεγόμενο πρόσημο για την ιστορία της ομάδας.

Δεν θυμαμαι με τους παλαίμαχους να έχει κάνει και πολλά, σχεδον τίποτα. Για αυτό το πιστεύω. Και περισσότερο εκεί το πάω: για την Φιλαδέλφεια, και καποιους παλαίμαχους.
 

Υγ. Δεν θέλω να ξανα μπαίνουμε σε συγκρισεις, απλά το να μην το παρακάνουμε με τους παλαίμαχους (πχ δουλειές στην ΠΑΕ κάνουν δεν κάνουν κλπ)  ως το τους γράφουμε εντελως, υπαρχει απόσταση. Τώρα πχ εκδήλωση για τα 80 χρονια οκ, ήταν σχεδον αυτονόητο ότι κάτι έπρεπε να γίνει 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, nikos said:

Δεν θυμαμαι με τους παλαίμαχους να έχει κάνει και πολλά, σχεδον τίποτα. Για αυτό το πιστεύω. Και περισσότερο εκεί το πάω: για την Φιλαδέλφεια, και καποιους παλαίμαχους.
 

Υγ. Δεν θέλω να ξανα μπαίνουμε σε συγκρισεις, απλά το να μην το παρακάνουμε με τους παλαίμαχους (πχ δουλειές στην ΠΑΕ κάνουν δεν κάνουν κλπ)  ως το τους γράφουμε εντελως, υπαρχει απόσταση. Τώρα πχ εκδήλωση για τα 80 χρονια οκ, ήταν σχεδον αυτονόητο ότι κάτι έπρεπε να γίνει 

Κάτσε ρε συ! Σε πόσα πόστα υπήρχαν παλαίμαχοι!

Πχ Σαβέφσκι, Μάρκος, Ίβιτς κλπ

Τώρα αν εννοείς να τους τίμησε με πλακέτες και εκδηλώσεις μάλλον ο Αδαμίδης τους ξεπερνάει όλους.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Navas said:

Κάτσε ρε συ! Σε πόσα πόστα υπήρχαν παλαίμαχοι!

Πχ Σαβέφσκι, Μάρκος, Ίβιτς κλπ

Τώρα αν εννοείς να τους τίμησε με πλακέτες και εκδηλώσεις μάλλον ο Αδαμίδης τους ξεπερνάει όλους.

Να πω αλλιως τι εννοώ 

Αυτήν την στιγμή εμένα η ΑΕΚ μου βγάζει μεγάλη σύνδεση με το παρελθόν 

Το γήπεδο καταρχην έγινε εκεί, επισης ολα αυτά που έγιναν και εξακολουθουν να γίνονται στο γήπεδο και το μουσείο (μην τα λέμε ένα ένα)

βαλε καλως ή κακως και το όνομα του προπονητικού, βαλε ακόμα κσλως ή κακως ακομα και τον ύμνο. Ολα μου βγάζουν σύνδεση με το παρελθόν.

Μην πιάσω την προσφυγιά όπου εκεί ισως το έχει παρακάνει κιολας.

 

Ε, δεν ήταν έτσι ο άλλος και καπου για μένα παρα …δεν ήταν έτσι.

Αυτο νιώθω αυτό λεω. Μπορεί να το νιώθω μονο εγώ, τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

Ο "νέος ύμνος της ΑΕΚ" στίχοι μουσική Φοίβος σύνδεση με την ιστορία;

Πίσω Μπουκοφσκηδες. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, nikos said:

θεωρω παντως γενικα οτι ο Μελισσανιδης (με τα σωστα του και τα λαθη του) εχει τιμησει την ιστορια της ομαδας, σε αντιθεση με τον κοντο που προσπαθησε να δημιουργησει ΑΕΚ2004 τραβωντας κοκκινη γραμμη στο παρελθον.

 

το φυσιολογικο ειναι αυτο που γινεται τωρα βεβαια κι οχι τα καραγκιοζιλικια του τοτε 31χρονου.

Εγω νομίζω ότι ο Μελ. τιμάει είτε  πρόσωπα που "πουλάνε" για να το πούμε έτσι, είτε διασημότητες,ειτε φίλους του ή άτομα με τα οποία κάνει δημόσιες σχέσεις. Μέσα σε όλους αυτούς υπάρχουν πρόσωπα που όντως έπρεπε να τιμηθούν όπως οι τέσσερις στους πυλώνες αλλά και πρόσωπα εντελώς άσχετα με την ΑΕΚ όπως τα περισσότερα που οι φωτογραφίες τους είναι  στην είσοδο των επισημων με τον Κώστα Σπανουδη κάπου στρίμωγμενο ή πρόσωπα που ειχαν κάποια  σχέση αλλά δεν ήταν και για να γίνουν κέρινο  ομοίωμα όπως ο Βουτσάς. Επίσης στα εγκαίνια κάλεσε τον συμπαθή βέβαια Λύσανδρο για να παρελάσει , αλλά μάλλον επειδή είναι αντιδήμαρχος ΝΦ. Τέλος κάποιοι δεν τιμήθηκαν  είτε επειδή δεν "πουλάνε" αφού είναι πολύ παλιοί και τους έχει ξεχάσει ο κόσμος  είτε για κάποιο άλλο λόγο. Αυτός έφτιαξε το γήπεδο αυτός αποφασίζει προφανώς. Εδω έβαλε φωτογραφία του εαυτού του να σηκώνει το πρωτάθλημα του 2018 και όχι του Χιμένεθ. 

Τώρα για τον Θωμά ως πρεσβευτή της ΑΕΚ, φυσικά το εκανε και αυτό επειδή "πουλάει" αλλά είναι και πολύ ωραία κίνηση ταυτόχρονα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Zara said:

Ο "νέος ύμνος της ΑΕΚ" στίχοι μουσική Φοίβος σύνδεση με την ιστορία;

Πίσω Μπουκοφσκηδες. 

Καλά οκ

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AlexKR21 said:

Και ο Μελισσανίδης δεν είχε επιχειρήσει να αλλάξει τον ύμνο στα 90s?

Ο ύμνος της ΑΕΚ για πάρα πολλά χρόνια δεν ακουγοταν στο γήπεδο, αραιά και που τον τραγουδούσε ο κόσμος μόνο. Έτσι ο Μελ θεώρησε ότι χρειαζόταν ένας νέος ύμνος, λιγοτερο καλτ από το αναστεναζουν τα γκολποστ, και βγήκε έτσι το νατοι οι πρωταθλητές. Αργότερα ο Τροχανας επιχείρησε να αφήσει και αυτός το στίγμα του με άλλον ύμνο, και τέλος ο Λάκης ο Νικολάου επί ENIC επανέφερε τον κλασικό ύμνο που τραγουδάει ο Μίμης Παπαϊωάννου. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Για τον ύμνο το πιο σωστό το είχε πει ο Χατζημουσιας.

Ολοι οι «νεοι» στο τελος θα γίνονται τραγουδάκια της ΑΕΚ και θα παραμενει ο παλιός.

Στην τελευταια του θητεία το κατάλαβε κι ο Μελισσανίδης προφανως και έδωσε περισσότερη ώθηση στον παλιο.

Ο οποιος παλιός εμένα πχ σντικειμενικα δεν μου αρέσει, αλλά αυτόν είχαμε παντα στην τελική, αυτος είναι η ιστορία μας.

Link to comment
Share on other sites

Τον είχα σε κασετα τον ύμνο ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ και το έπαιζα ολη μέρα όταν ημουνα μικρός.

Συγκίνηcιc

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos locked this topic
  • Stylianopoulos unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×