Jump to content

απόγονοι του 6ου αμερικανικού στόλου - Α.Ε.Κ. (21η αγ.): 17/02, 19:30, Novasports 1


SpiRos
 Share

mvp-κόουτσινγκ-βραβείο Σοιλέδη   

32 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Μπάρκας
      1
    • Μπακάκης
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Τσόσιτς
      0
    • Γκάλο
      0
    • Σιμόες
      0
    • Άλεφ
      1
    • Μάνταλος
      0
    • Κλωναρίδης
      1
    • Λιβάγια
      4
    • Πόνσε
      25
    • Μπακασέτας
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Αλμπάνης
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
      0
    • Μέτριο
      8
    • Κακό
      24
    • Φυσιολογικό
      0
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      8
    • Μπακάκης
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Τσόσιτς
      1
    • Γκάλο
      0
    • Σιμόες
      4
    • Άλεφ
      2
    • Μάνταλος
      14
    • Κλωναρίδης
      1
    • Λιβάγια
      0
    • Πόνσε
      1
    • Μπακασέτας
      1
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Αλμπάνης
      0


Recommended Posts

Τι είδα εγώ ?

1. Ο Χιμένεθ (για κάποιους λόγους) ίσως ΗΞΕΡΕ ότι δεν μας έπαιρνε για 90' και πήγε να το καθαρίσει στο Α' ημίχρονο. Ανοίγεις το σκορ νωρίς, ΔΕΝ κάνεις το 0-2 στη διπλή ευκαιρία του Μάνταλου, ΔΕΝ σκοράρεις στο 3vs2 στην αρχή του Β'. Αν (ιδανικά) είχες 0-3 στην τσέπη το ματς θα είχε τελειώσει.

2. Οι γαύροι μετά την Τούμπα και το Χ της Ευρώπης ΔΕΝ είχαν περιθώριο για νέα κουκούνα και κυνήγησαν με λύσσα.

3. Ο Μπάρκας ΕΝΑ έπνιξε, αυτό που πήγε πάνω του και πέρασε από κάτω του.

4. Μπογέ, Λιόσπορος θα εξαφανίζονταν αν έπαιζαν σήμερα. Ζαμανφού ο πρώτος, "περίεργη" ιστορία ο δεύτερος ακόμα απροσάρμοστος.

Link to comment
Share on other sites

Η συντριβη σημερα δεν θα ερχοταν αν δεν ηταν τοσο κακος ο γαυρος στο α.

Ξεγελαστηκαν οι παντες απο την εικονα του α και ξαφνικα νομιζαμε οτι τους ειχαμε για πλακα. Μεχρι που ξυπνησαν κι επαιξαν αυτο που μπορουν. Κι εσυ εψαχνες να βρεις τι αλλαξε.

Αυτοι αλλαξαν, εσυ λιγος με λιγους παικτες (και προπονητη που μαλλον εχει μεινει στα περσινα που του καθονταν ολα) ησουν και παρεμεινες και στο β. Κι επαψες να εχεις και αυτογνωσια λογω της εικονας του α.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά τον φέραμε τον Σέρβο για 8αρη άρα και με την παραμονή σιμοες περιμένεις να δέσει το 6αρη σου με το 8αρη. Ο Αλεφ στην εξίσωση δε ξέρω αν μπορεί να χωρέσει. Πρέπει να τα λύσει αυτά ο Ισπανός. Έχεις το κύπελλο που είναι πλέον ο βασικός σου στόχος και μπορείς να γυρίσεις το κλίμα. Μάθημα το σημερινό μεγάλο 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , παιχνίδια σαν το σημερινό δεν γίνονται συχνά. Τέτοια διαφορά μεταξύ πρώτου κ δεύτερου ημιχρόνου δεν θυμάμαι σε πρόσφατο παιχνίδι. Νομίζω ότι όλα κρίθηκαν στο πρώτο γκολ που φάγαμε, το οποίο με την εικόνα που είχε το παιχνίδι δεν το περίμενε κανεις. Η ψυχολογία της ομαδασ είναι εύθραυστη και φάνηκε αμέσως μετά το γκολ. Επίσης :

1. είναι φανερό ότι όσο αντέχει ο αλεφ (50-60 λεπτά ) το κέντρο λειτουργεί κ με Σιμοες υπάρχει μια καλή χημεία.

2. Οι 3-4 μπροστά χρειάζονται ταχύτητα για να βγαίνει το πρεσάρισμα. Όσο άντεχε ο κλωναριδης, μαζί με πονσε έκαναν τρομερή δουλεια. Κάλυπταν κ τους χώρους των Λιβαγια και Μάνταλου που είναι πιο αργοί.

3. Η άμυνα χωρίς τα βασικά σου αριστερά μπακ, και χωρίς τον τσιγκρι, δεν μπορεί να είναι υψηλού επιπέδου. Ο τσοσιτς είναι χειρότερος του Λαμπροπούλου ενώ ο οικονόμου είναι απλά τίμιος. 

4. Ο Χιμένεθ δεν έχει τον έλεγχο της ομάδας ακόμη. Πέρσι ένιωθες ότι ανα πασα στιγμή μπορούσε να ζητήσει κάτι κ να φανεί στο γηπεδο. Σήμερα στο δεύτερο υπήρξε τρικυμία ανάλογη της κατάρρευσης που βλέπαμε στην Ευρώπη.

5. Εάν παίξουμε με γαύρο στο κύπελλο σε κανα μήνα θα τους ξεπατώσουμε. 

Link to comment
Share on other sites

Ξεγυμνωμα το σημερινό.

Για τον Μανόλο, που έκανε κάκιστη διαχείριση.

Αλλά και για την ποιότητα της ομάδος συνολικά, η οποία είναι πολύ χαμηλή. 

Μεγάλη απογοήτευση και για τον σιμοες, έναν παίκτη που επιθυμούσα να παραμείνει, ο οποίος όμως, όπως και πέρυσι στο ίδιο γήπεδο, έχει τεράστια ευθύνη για το 2ο γκολ.

Απογοήτευση και για τον Μάρκο, του οποίου είμαι μεγάλος θαυμαστής. Συνήθως απών στα μεγάλα παιχνίδια.

Γενικά μια τεράστια απογοήτευση και μαυρίλα.

Χάσε, αλλά μην ξεφτιλιζεσαι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μόνο μη φτάσουμε να λέμε καλύτερα να μας είχε αποκλείσει ο ατρόμητος όπως λέγαμε πέρυσι μετά τον τελικό. Καλό είναι να αποφύγεις συντριβές και δεν ξέρω προς τι τόση αισιοδοξία για το κύπελλο.

Link to comment
Share on other sites

100% ευθυνη Χιμενεθ το αποψινο.

Απο το να χασεις μεχρι να διασυρθεις υπαρχει αποσταση.

Το να φας 4 στο β' ημιχρονο ομως χωρις περιθωριο αντιδρασης ειναι λογος που αλλες εποχες θα σε εστελνε σπιτι σου.

Το μονο που σωζει τον Μανολο ειναι πως ολοι γνωριζουμε πως για το φετινο φταιει ο Μελισσανιδης.

Link to comment
Share on other sites

Εφαγες 4 σε 24 λεπτα δηλαδη περιπου σε μισο ημιχρονο. Για να γινει λιγο αντιληπτο το ξεφτιλικι μας.

Link to comment
Share on other sites

Just now, stavros 9-11 said:

Μόνο μη φτάσουμε να λέμε καλύτερα να μας είχε αποκλείσει ο ατρόμητος όπως λέγαμε πέρυσι μετά τον τελικό. Καλό είναι να αποφύγεις συντριβές και δεν ξέρω προς τι τόση αισιοδοξία για το κύπελλο.

Δεν μας θεωρώ φαβορί για κατάκτηση. Σε σχέση με τον γαύρο όμως , πιστεύω ότι δεν έχουμε διαφορά δυναμικότητας 

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει το σημερινο αποτελεσμα οσον αφορα το ευρος της ηττας. Δλδ ο,τι πηγε εντος εστιας εγραψε. Εχουμε φαει κι αλλες τεσσαρες αλλα τουλαχιστον τις αξιζαμε, αποψε δεν ηταν τετοιο το παιχνιδι. 

Το σημαντικοτερο ματς του συλλογου για την ημερα ειναι αυτο που αρχιζει σε 40 λεπτα κι ελπιζω εκει να παμε καλυτερα.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Κλαιω....

Εναν και καλα 11αδατο παιχτη πηραμε και σε λιγο θα ειναι και εκτος 18αδας.

Αυτο συμβαινει οταν συμφωνεις με τον παιχτη να του δωσεις 200 και να δηλωσεις 750.... 1,5 μυριακι στο τσιμεντο μαυρο ωραιο ευκολο πλυμενο μμμμ μουρλια τιγρακο μου !!!

Screenshot_3.png

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξυ ζω την απολυτη ειρωνια. Ποσο ΑΕΚ. Βαση αποτελεσματος ο γαυρος θεωρειται υπερομαδα μπροστα σου και δεν ισχυει σε καμια περιπτωση. Δηλαδη για το θεο.

Και ουτε εγω ειμαι αισιοδοξος για το κυπελλο. Μην φαμε και εκει κανα στραπατσο. Εδω αναστησαμε τον φορτουνη.

Link to comment
Share on other sites

Επισης για να μην ξεχνιομαστε, μαλακα Μπακακη σημερα θα ανεβασεις κανα ινστα στορυ να μας πεις αν επιτρεπεται να σας κανουμε κριτικη;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω με τον Πονσε και τον Λιβαγια δεν εχω προβλημα.

πχ ο Πονσε φταιει μαζι με τον βλακα τον Κλωναριδη για την ευκαιρια που βγηκαν 3 στο β, αλλα δεν θα ζητησω τα ρεστα απο τους 2 που ξερουν μπαλα, ενω παιζουν μαζι τους 7-8 μετριοι-αμπαλοι.

Στην τελικη κι αυτοι ακομα αμειβονται με λιγοτερα απο ενα σωρο παικτες των γαυρων βορρα και νοτου.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, KonstadinosR21 said:

Εντωμεταξυ ζω την απολυτη ειρωνια. Ποσο ΑΕΚ. Βαση αποτελεσματος ο γαυρος θεωρειται υπερομαδα μπροστα σου και δεν ισχυει σε καμια περιπτωση. Δηλαδη για το θεο.

Και ουτε εγω ειμαι αισιοδοξος για το κυπελλο. Μην φαμε και εκει κανα στραπατσο. Εδω αναστησαμε τον φορτουνη.

Εχμμμ αδερφε δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα ο Φορτουνης μεσοεπιθετικα ειναι οτι καλυτερο εχει βγαλει η Ελλαδα απο την εποχη Τσιαρτα και μετα.

Και επισης πλεον ως αρχηγος των πουστηδων σερνει και κατι αρχιδια ΝΑ.

Να τα βλεπει το γατακι που χουμε εμεις για αρχηγο αυτα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

ο πεφτουνης ,σε ματς ζωης η θανατου,σκοραρε δις.

οι δικοι μας αρχηγοι μαλακιστηκαν στο απειρο.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Bukowski said:

100% ευθυνη Χιμενεθ το αποψινο.

Απο το να χασεις μεχρι να διασυρθεις υπαρχει αποσταση.

Το να φας 4 στο β' ημιχρονο ομως χωρις περιθωριο αντιδρασης ειναι λογος που αλλες εποχες θα σε εστελνε σπιτι σου.

Το μονο που σωζει τον Μανολο ειναι πως ολοι γνωριζουμε πως για το φετινο φταιει ο Μελισσανιδης.

Θα αργησεις αλλα θα καταλαβεις με τι απατεωνα προπονητικα εχουμε να κανουμε

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bukowski said:

Εχμμμ αδερφε δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα ο Φορτουνης μεσοεπιθετικα ειναι οτι καλυτερο εχει βγαλει η Ελλαδα απο την εποχη Τσιαρτα και μετα.

Και επισης πλεον ως αρχηγος των πουστηδων σερνει και κατι αρχιδια ΝΑ.

Να τα βλεπει το γατακι που χουμε εμεις για αρχηγο αυτα.

Ποσο δικιο εχεις. Εμεις εχουμε καλυτερο αρχηγο ρε,..στη μανουρα ειναι πρωτος! Ασε που σιγα μην δωσει πασα..σου λεει κατσε να το καρφωσω να γινω ηρωας...που εχει να βαλει γκολ απο την εποχη του νωε.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tony_montana said:

ο πεφτουνης ,σε ματς ζωης η θανατου,σκοραρε δις.

οι δικοι μας αρχηγοι μαλακιστηκαν στο απειρο.

Ο Φορτουνακος εχει φαει και γιουχα και παγκο και καντηλια και αμφισβητηση που αν τα δικα μας καμαρια την ειχαν φαει τωρα θα χαν αυτοκτονησει. Αλλα εκει γαμαει ο Πειραιας και οποιος κουνηθει τρωει καυλι απο την 7. Σε εμας αποθεωνεται ο Βασιλακης ο Μπαρκας στο ΑΤΜ.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, The Magician said:

Θα αργησεις αλλα θα καταλαβεις με τι απατεωνα προπονητικα εχουμε να κανουμε

Ο Μανόλο φταίει που ο αρχηγός σου τελειώνει αδερφιστικα το τετ α τετ και δεν κάνει το 0-2. Τα είπαμε τα λάθη του στο β μέρος αλλά η φυσική κατάσταση δεν είναι ευθύνη του ούτε έχει περάσει ακόμα χημεία στην ομάδα. 

Και σιγά μην παρακαλάμε να αποκλειστουμε στο κύπελλο, μακάρι να πάμε τελικό και θα παίξουμε στα ίσια και παλικαρίσια για το τρόπαιο 

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ντομπρα? Για να χασει το περιβραχιονιο ο αρχηγος μας τι πρεπει να γινει? να του κοψουμε το χερι δηλαδη? αμα ειναι να το κανω εχω σκασει δηλαδη πως απο το πιο ευκολο διπλο φτασαμε εδω ρε γαμωτο?

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
7 minutes ago, Bukowski said:

Ο Φορτουνακος εχει φαει και γιουχα και παγκο και καντηλια και αμφισβητηση που αν τα δικα μας καμαρια την ειχαν φαει τωρα θα χαν αυτοκτονησει. Αλλα εκει γαμαει ο Πειραιας και οποιος κουνηθει τρωει καυλι απο την 7. Σε εμας αποθεωνεται ο Βασιλακης ο Μπαρκας στο ΑΤΜ.

αυτο εγραψα νωριτερα ρε συ.

σε μας ,οταν εφαγε κραξιμο ο ανεστης ,βγηκε ο μπακασετας και προταξε τα βυζια του.

ενω ο μπακακης τολμησε  και ειρωνευτει μετα την νικη με το μεγαθηριο τον κισσαμικο.

τι να λεμε ..

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι ρε φιλε τον Λουκά τον Βύντρα. Που του είχαν δημιουργήσει ψυχολογικά οι βάζελοι. Εμείς θα περιμένουμε μέχρι να αποφασίσει ο Πέτρος να ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΣΤΙΣ ΑΔΥΝΑΜΙΕΣ ΤΟΥ μετά από 5 χρόνια: στημένα και τελειώματα.

Γ τ κεφάλι σας κωλόζωα μας γαμήσατε την Κυριακή. Ας ελπίσουμε το μπάσκετ να μας την φτιάξει.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Τουλαχιστον ξερει κανεις το μεγεθος τραυματισμου του μισοπλεμονου να χαρουμε λιγο? Θα ξαναπαιξει μπαλα? Θα περπαταει χωρις μπαστουνι? Οποιος ξερει ας πει γιατι ειμαι πολυ στεναχωρημενος και χρειαζομαι λιγο χαρα.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×