Jump to content

απόγονοι του 6ου αμερικανικού στόλου - Α.Ε.Κ. (21η αγ.): 17/02, 19:30, Novasports 1


SpiRos
 Share

mvp-κόουτσινγκ-βραβείο Σοιλέδη   

32 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Μπάρκας
      1
    • Μπακάκης
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Τσόσιτς
      0
    • Γκάλο
      0
    • Σιμόες
      0
    • Άλεφ
      1
    • Μάνταλος
      0
    • Κλωναρίδης
      1
    • Λιβάγια
      4
    • Πόνσε
      25
    • Μπακασέτας
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Αλμπάνης
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
      0
    • Μέτριο
      8
    • Κακό
      24
    • Φυσιολογικό
      0
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      8
    • Μπακάκης
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Τσόσιτς
      1
    • Γκάλο
      0
    • Σιμόες
      4
    • Άλεφ
      2
    • Μάνταλος
      14
    • Κλωναρίδης
      1
    • Λιβάγια
      0
    • Πόνσε
      1
    • Μπακασέτας
      1
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Αλμπάνης
      0


Recommended Posts

Καλα ενταξει προφανως και ΔΕΝ φταιει ο Μανταλος αποψε.

Ο Μανολο φταιει 100% που δεν εφυγε με το μινιμουμ (δηλ Χ) αλλα και για το ευρος της ηττας

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
1 minute ago, The Magician said:

Κανεις λαθος. Ο καλυτερος και πιο καθοριστικος παικτης στο ματς ηταν Ελληνας.

ο οποιος και μπινελικι εφαγε και παγκο εφαγε και εξεδρα .και εστρωσε.

εμεις ,οταν καποιος φαει υποψια σφυριγματος και ψειγμα κριτικης,εχουμε δηλωσεις συμπαραστασης απο συμπαικτες και μυδρους απο αρδ για ...αχαριστια ,ισοπεδωση ,εμπαθεια κπλ.

 

Link to comment
Share on other sites

εντάξει ψυχραιμία , έτσι και αλλιώς δεν είχαμε ελπίδες για 2η θέση απλά να εξασφαλίσουμε πιο άνετα τη 3η. Ήταν ευκαιρία στο Α δεν την άρπαξες και μετά ήθελε βοήθεια απο πάγκο που δεν ήρθε ποτέ . Καλό είναι να γίνει μάθημα αυτό στην αξιολόγηση κάποιον παικτών το καλοκαίρι και στο που μπορούν να φτάσουν . 

Link to comment
Share on other sites

Για τον μπακάκη από όσα έχουμε δει το παιδί στη μόνη θέση που μπορεί να ανταποκριθεί με τα λιγότερα λάθη ας πούμε είναι τρίτος στόπερ δηλαδή υπό συνθήκες. Δεξί μπακ που είναι η φυσική του θέση φέτος εκτεθηκε πάρα πολλές φορές + το ότι έχεις γκαλο οπότε ελλείψει χουλτ τον έβαλες αριστερά μιας και πέρσι έβγαλε μισή χρόνια εκεί κάπως πετυχημένα. Αλλά πέρσι αυτό. Σήμερα έπρεπε να μπει τρίτος χαφ να βοηθάει αριστερά λοιπόν πράγμα που οκ δεν έγινε. Μου άρεσε πολύ η ομάδα στο πρώτο ημίχρονο και αν έβαζε ένα 2ο είτε στο πρώτο μέρος είτε στις αρχές του δευτέρου θα μιλούσαμε για ένα από τα πιο εύκολα δίπλα της ιστορίας μας. Έλα όμως που η μπάλα τιμωρεί και φεύγεις με τέσσερα γιατί έδωσες το δικαίωμα να γίνει αυτό. Δεν είναι εμφάνιση ντροπή αλά Τιμούρ η δελλα. 3 φάσεις 4 γκολ. Αυτό μετράει όμως. Τσοσιτς το καλοκαίρι παίρνεις το γκομενακι σου και φεύγεις. Μπάρκα και με 1 μυριο σε δίνω με κορδέλα. Μανταλε πρέπει να τελειώσεις τουλάχιστον από την αρχική ενδεκάδα και μην ακούω δεν έχουμε πολυτέλεια για κάτι τέτοιο σιγά τον μαραντονα που βρήκαμε και θα τον χάσουμε. Προχωράμε, καμία εσωστρέφεια νίκες στο υπόλοιπο του πρωταθλήματος και όλο το βάρος στο κύπελλο. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Αυτος ο ΚριςΚρις τοσο αχρηστος ειναι? Ποσα χρονια του καναμε συμβολαιο? 3? Να τον χαιρομαστε....

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει η ηττα, υπαρχει και η ξεφτιλα ρε πουστη μου. Το ματς δεν ηταν με τιποτα για ντορτι, αλλα η ιστορια εγραψε και αλλη βαρια ηττα απο δαυτους πανω που εδειχνες να γυριζεις το χαρτι στα μεταξυ μας.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
2 minutes ago, Νονός said:

e5271bef2b970d7bcb50d1626ba397d7_640609.

ΓΤΜΤΠΜΠΣΠ Αντρίκο μου ...

Ολη η διοικηση ΑΕΚ σε μια εικονα.

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

ειπαμε ,οι μεγαλες ομαδες ξεκινανε απο παικταραδες στον αξονα.

εμεις εχουμε τρυπα στο τερμα,ελλειματικο κεντρο αμυνας ,χαφ για τον πεουλα και ο μονος αξιος, ο φορ ,θα φυγει το καλοκαιρι.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Stylianopoulos said:

Πουστρα Μπάρκα Πιάσε κ ένα .Ε Ν Α μόνο Πιάσε  όχι πολλά. 

Μανταλος ,Λιβάγια, Τσοσιτς,Οικονόμου ανύπαρκτοι κ περιπατητες .

Έχω πικραθεί όσο δεν πάει  . Τεράστιο πισωγυρισμα το σημερινό .

Ναι αλλα αποθεωθηκε στο ΑΤΜ ο Μπαρκας

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να προτιμάει ο Χιμένεθ με το σκορ στο 2-1 τον Γαλανό από τον Σέρβο, είτε ο Σέρβος είχε τραυματισμό/ενοχλήσεις, είτε δεν του κάνει. Ελπίζω στο 1ο.

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ο Ουζουνιδης εφυγε για να αποφυγουμε την τεσσάρα. Δυστυχως ο Μανολο δεν διαχειριστηκε το β ημίχρονο σωστα. Αλλο να χασεις αλλο να διασυρθεις. Έπρεπε να βγει ο Λιβαγια για λογους τακτικής και ο Μανταλος για λογους απόδοσης.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, firebird said:

Πάντως για να προτιμάει ο Χιμένεθ με το σκορ στο 2-1 τον Γαλανό από τον Σέρβο, είτε ο Σέρβος είχε τραυματισμό/ενοχλήσεις, είτε δεν του κάνει. Ελπίζω στο 1ο.

Είτε τον ξέρει και τον εμπιστεύεται και ήθελε κάποιον να τρέξει και να καλύψει χώρους στο κέντρο κάτι που ο σέρβος δείχνει να μην το έχει ( έχει άλλα φυσικά) . Παντως δεν του βγήκε όπως τπτ στο β. 

Link to comment
Share on other sites

Οσο για τον κοουτς εγω εγραψα απο την αρχη οτι δεν θα επαιζα ετσι, αλλα με 3 πισω, γιατι Τσοσιτς-Αλεφ δεν μπορουν σε αυτο το συστημα. Ουτε βεβαια με Βικτωρα βασικο.

Ξεγελασε η εικονα στο α, αλλα μετα επεσαν οι μασκες. Και ως αντιδραση εβαλε τον Γαλανοπουλο ξερω ´γω.

Επισης ανεπιτρεπτη η εικονα του β αν θες να λεγεσαι μετρ ψυχολογιας. Ουτε επιτρεπεται να κουραζεσαι εσυ, ενω αυτοι επαιξαν μεσο-βδομαδα, εστω κι αν για αυτο φταιει περισσοτερο ο βλαμενος ο προηγουμενος.

Αυτα οσον αφορα μονο το δικο του μεριδιο αποψε.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Οσο για τον κοουτς εγω εγραψα απο την αρχη οτι δεν θα επαιζα ετσι, αλλα με 3 πισω, γιατι Τσοσιτς-Αλεφ δεν μπορουν σε αυτο το συστημα. 

 

Τεραστιο ρισκο να φορτωσεις μια πλευρα στον Μπακακη.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Αυτος ο ΚριςΚρις τοσο αχρηστος ειναι? Ποσα χρονια του καναμε συμβολαιο? 3? Να τον χαιρομαστε....

Ελευθερος με 200 κ στην προηγουμενη ομαδα αλλα δηθεν πηραμε πρωτοκλασσατο. Τεσπα. Να ηταν αυτο το προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Πέρσι έκανε καλό ματς ο Γαλανόπουλος εκεί μέσα. Αλλά έρχεται από διάστημα απραξίας χάνεις και 2-1, τελείως άκυρη η αλλαγή. Θέλεις ψυχραιμία εκείνη την ώρα και χαρακτήρα. Ε ο Γαλανόπουλος δε μπορεί να σου τη δώσει, ο Σέρβος ναι. Περισσότερο τουλάχιστον. Επίσης δε ξέρω τι συμφωνία έχει υπάρξει πλέον για μπογε, αν πλέον είναι τουρίστας αλλά όσο υπάρχει στο ροστερ ας φροντίσει και ο προπονητής και ο ίδιος ο παιχτης να αποδώσει το 100% για το καλό της ομάδας πάνω από όλα και μετά ατομικά. 

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

και φάνηκε το ελλειματικο πλανο του χιμενεθ στην επιθεση.

περισυ ,σωθηκαμε απο την ποιοτητα ουχο ,λιβαγια και λαζαρου καθως και την φοβερη χημεια τους.

σημερα ,φανηκε το γυρω γυρω ολοι και η απουσια σχεδιου και επιλογων .

Link to comment
Share on other sites

Γινομαι σασταλεγακιας παλι αλλα ειχα γραψει πως σε τετοια ματς ΔΕΝ ξεκινας και Λιβαγια και Πονσε. Συγκεκριμενα ξεκινας Λιβαγία κορυφη αφου δεν μαρκαρει ποτε πυκνωνεις τους χαφ σου και στο 60' βαζεις Πονσε αντι Λιβαγια. Τραγικος ο Μανολο ελπιζω να σοβαρευτει αμεσα γιατι αν μας πετυχουν ετσι και στο Κυπελλο τον βλεπω να φευγει με ταξι. Ακου 4...

Link to comment
Share on other sites

Και παρακαλω μην ξαναδιαβαζουμε για συγκριση Μανταλου-Φορτουνη, θα ξεχασουμε κι αυτα που ξερουμε απο τοπι.

ο Φορτουνης εκανε μια κακη σεζον περισυ.

ο Μανταλος ειναι να παει πισω σε καμια Ξανθη.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, XAMΠOΣ said:

εΧΩ ΣΚΑΣΕΙ ?

Εγω να δεις φιλε που εχω κ στενους συγγενεις γαυρους...

Link to comment
Share on other sites

Τυχαιο βεβαια αλλα λες και κατι ηξερε ο μαρινος και παραιτηθηκε, και ετσι δεν χαλασε τελειως την εικονα του, φευγοντας μετα απο συντριβη απο γαυρο.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
Just now, Nestoridis21 said:

Εγω να δεις φιλε που εχω κ στενους συγγενεις γαυρους...

Δεν χωνευεται με τιποτα το σημερινο. Δεν ειναι η ηττα τοσο οσο ο τροπος που ηρθε και το μεγεθος της. Ξεφτιλα σκετη.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
5 minutes ago, nikos said:

Ελευθερος με 200 κ στην προηγουμενη ομαδα αλλα δηθεν πηραμε πρωτοκλασσατο. Τεσπα. Να ηταν αυτο το προβλημα...

Καλα αυτος δεν λεγανε ειναι η ακριβοτερη μεταγραφη στα 5 χρονια με κατι εκ ευρω για 3 χρονια? Καταλαβα τα υπολοιπα απο αυτα που ανακοινωσανε στο χαμαμ και αυτα....

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×