Jump to content

Premier League 🇬🇧


GIANNHS
 Share

Recommended Posts

7 hours ago, Bukowski said:

Θα πεθάνετε ολοι. Το τελευταίο πρωτάθλημα στο Νησι θα ναι της Λιβερπουλ.

Ας βρουν άλλους ιούς να μας σταματήσουν.

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kostas21 said:

Λίγο πειραγματάκι το σηκώνει η μέρα, αν και προσωπικά είχα πει να το αρχίσω από αύριο, αλλά άμα βλέπεις τα τρολάκια δε γίνεται να μην μπεις στον πειρασμό. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Kostas21 said:

Ε έριξα ένα σύνθημα. 

Χαρείτε το.  Η ομάδα είναι καλη όπως κ να χει. 

Εγώ με τον Πεπ τα χω πάρα με λιβερπουλ. 

Εγώ λέω ότι όποιος κερδίζει κάτι με προγραμματισμό και δουλειά είναι χίλιες φορές ανώτερος από εκείνον που το κάνει με τη λογική "με τον παρά μου γαμώ και την κυρά μου".

Γι' αυτό και τώρα στα γεράματα δε θα συμβιβαστώ με το ποδόσφαιρο των Αράβων, των ολιγαρχών και τον πάσης φύσεως νεόπλουτων. 

Γι΄ αυτό στο γεροντικό μου μυαλό η Άστον Βίλα είναι σαφώς ανώτερη από τη Σίτυ ή την Τσέλσι όσον αφορά το νησί.

Δε λέω ότι ο Κλοπ τα πέτυχε όλα χωρίς χρήμα. Αλλά το χρήμα που έριξε ήταν εκείνο που του έκλεισε τις τελευταίες χαραμάδες προβλημάτων και δεν ήταν χρήμα αγοράς οποιουδήποτε όντος περπατάει, πετάει ή κολυμπάει, γιατί έτσι έκανε κέφι. 

Και για να δώσω και τα κρέντιτ μου στον Σερ Άλεξ (που σαφώς δεν τα χρειάζεται), σε πολλά μοιάζουν και μανατζερικά και ποδοσφαιρικά με τον Κλοπ, τα οποία άλλη στιγμή θα τα κουβεντιάσουμε. 

Link to comment
Share on other sites

Γαμημενε καριους θα το σηκωναμε και στο Κίεβο με τις μαλακιες σου 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kostas21 said:

Scouting report 5ετιας από τους Αραβες το κλέψες όμως. 

Πολυμήχανος γερμανός Οδυσσέας... ?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

αν εχουν λιγο χιουμορ εκει στη διοικηση της Λιβερπουλ θα διωξουν τον πρωταθληματικο Κλοππ για να φερουν κανεναν Τζεραρντ με τη liverpool echo να τον βαφτίζει τον καλυτερο Αγγλο προπονητη 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hades said:

αν εχουν λιγο χιουμορ εκει στη διοικηση της Λιβερπουλ θα διωξουν τον πρωταθληματικο Κλοππ για να φερουν κανεναν Τζεραρντ με τη liverpool echo να τον βαφτίζει τον καλυτερο Αγγλο προπονητη 

Ικανούς μας έχω.

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ο κλοππ είναι μαζί με τον σουμαχερ οι δύο πιο αγαπητοί Γερμανοί παγκοσμίως. Ποιος θα πει κακή κουβέντα και γιατί 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kostas21 said:

 

Δε ξέρω πως σας φαίνεται εδώ αλλά να είναι πρωταθλητής Αγγλίας Γερμανός κ μάλιστα σε έναν από τους 2 παραδοσιακους θρόνους που βγάλανε σχολη Βρετανών προπονητών, είναι too much. Να δω πότε θα σκάσει το μισος που υποθαλπτει. 

H μόνη ελπίδα να δει το αγγλικό ποδόσφαιρο ντόπιο προπονητή τοπ κλας, είναι ο Λάμπαρντ και φαίνεται να έχει και κάποιες προδιαγραφές ο Τζέραρντ, βάλε και τον Ρότζερς σε κλίμακα Η.Β. .

Κάθεται και πληρώνει τώρα το αγγλικό ποδόσφαιρο το τίμημα του να στηρίζεται τόσα χρόνια σε Άλαρνταϊς και Χότζσον και ήμαρτον δηλαδή. 

Δλδ έρχεται ένας Σάρι και βγάζει 3η την Τσέλσι. Τι έχουν τα έρμα και ψοφάνε...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kostas21 said:

Έτσι το χε πάρει κ με Ντόρτμουντ απέναντι στη δυσθεώρητα ύψη Μπαγερν κ είχε άξονα με γκουντογκαν Χόφμαν νομίζω κ μικιταριαν. Κανένας από αυτούς δε.. Αν κ ο γκουντογκαν τραυματισμοί μετά πάρα πολλοί. Ο αρμενης δεν έκανε ποτέ ξανά τα τρελά. 

Κ είχε Σωκράτη κ Χουμελς κ Σουμποτιτς, δλδ ο Χουμελς ήταν ο Φαν Νταικ του. 

Μπροστά ήταν τα βαρυα χαρτιά με Λεβαντοφσκι, Αμπεμαγιανκ κ Reus

 

Καγκάβα, Σαχίν και Γκέτσε είχε στην καλή περίοδο και εμφάνισε τότε σιγά-σιγά Γκουτογκαν. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Kostas21 said:

Γενικά είναι πολλά τα περίεργα στο ποδόσφαιρο του Κλοπ. 

Παίζει με σχετικά μηδενικό ροτεισιον, με παίκτες στον άξονα που δε τους λες κ τπτ ιδιαίτερο, κ σε 60 ματς η ομάδα πιέζει αφόρητα δίχως κούραση, δε κάνει κοιλιά. 

Δε ξέρω πως το χει καταφερει, αλλά δεν έχει ξαναγίνει ομάδα να μη κάνει κοιλιά σε 1 σεζόν στο μεσοδιάστημα της σεζόν. Ούτε η αήττητη αρσεναλ. 

Οι μεταγραφικοί στόχοι που ακούγονται δείχνουν τι σκέφτεται και που το πάει. 

Αφήνω έξω Μπαμπέ, που ΟΚ αν γίνει αλλάζει τα πάντα πανευρωπαϊκά. 

Έκανε πρόταση για Τραορέ, δλδ απίστευτη φυσική δύναμη με τεχνική μαζί, αλλά τακτικά ανώριμος. 

Τιάγκο Αλκάνταρα, χαφ ρυθμού με απίστευτα τρεξίματα που πατάει όλο το γήπεδο. 

Δλδ αν σε μια υποθετική περίπτωση πάρει και τους 3, η φετινή ομάδα θα μοιάζει αργοκίνητη. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kostas21 said:

Κ αυτοί.. Τπτ το απίστευτο. Τι λέγανε τότε για καγκαβα κλπ

Δεν έκαναν την καριέρα που φαινόταν ότι μπορούσαν να κάνουν, αλλά ποιοτικά ήταν τοπ κλας παίκτες. 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Hades said:

Νομίζω ότι ο κλοππ είναι μαζί με τον σουμαχερ οι δύο πιο αγαπητοί Γερμανοί παγκοσμίως. Ποιος θα πει κακή κουβέντα και γιατί 

Καλα εγώ ήμουν με Häkkinen

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Από τους παραπάνω top class ήταν μόνο ο Götze που κρίμα το παιδι.

Σαχίν πήγε Ρεάλ. 

Καγκάβα πήγε ΜανΓιου. 

Και οι δύο με προσδοκίες. 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D changed the title to Premier League 🇬🇧

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×