Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. VII


Recommended Posts

29 minutes ago, Kostas21 said:

δεν ηταν ποτε πολυ ξεκαθαρα ολα, τι να σου πω.. Οπως κ να χει, εγω προτιμω το LED-διατρητο-glass cladding, απο ενα χτιστο. Για τις αψιδες ειναι χοντρη αλλαγη, αλλαζει τον χαρακτηρα ολου του σχεδιου, κ αν το κανανε κ χτιστο θα γινοταν τελειως brutal arch, μιλαμε για γηπεδο τυπου αλμπερτ στιρ ολιμπιασταντιον. ? Μη πω οτι αυτο προσπαθουν με την αλλαγη στις αψιδες.

 

Δεν σχολίασα τι είναι ωραίο όμως. Απλά νομίζω ότι  δεν επέβαλαν αλλαγές για να είναι πιο όμορφο η πιο πρακτικό και άνετο και "με θέα στον οικισμο"για τους θεατές αλλά για να μην υπάρχουν τα δήθεν "βυζαντινά" στοιχεία. 

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Ε καλα δεν μας το χαριζουνε ακριβως. Αλλος το χτιζει τζαμπα και θα βγαλει φραγκα στο τελος πουλωντας το....! Εμεις μια χαρα θα πληρωνουμε για να μπουμε μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Ας τελειώσει το μπουρδέλο και ας βγει όπως είναι να βγει,έχουμε αγανακτησει,μας έχει βγει το λάδι.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Αργεί ακόμα πολύ το έργο,μονο τα ηλεκτρολογικά να βάλουμε που πρεπει να γίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Θα καθαρισει ο Βουτας γληγορα. Ξερεις τι γληγορα φυτρωνουν ραδικια με την πρωτη βροχουλα? μεχρι να πεις Τιγρης.

Σφαξε με αφεντη μου ανα αγιασω. ΡΟΥΦΑ και αλλα λεφτα απο την ομαδα μας ! Σωσε μας και αλλο αντεχουμε.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Πληρης αδιαφανεια στο χρηματοδοτικο του προτζεκτ,ατασθαλιες και παντελονιασματα εν οψει.Tα μονα βιντεο που αξιζουν,κουρασαν οι αλλοι,μικαλαντζελοι και μαυρα αλογα που τσακωνονται μεταξυ τους ποιος θα παρει περισσοτερα λαικ.

 

 

Αυτη την 3D μακετα ποιος την εκανε και τι σχεση εχει με το πρωτοτυπο?

 

Link to comment
Share on other sites

Κι αν είσαι εκεί ψηλά στις πολεμίστρες θα δεις να σε κοιτάζουνε μορφές...

FB_IMG_1560766371339.jpg

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, mobster21 said:

ο Μικελαντζελο οταν τελειωσει το γηπεδο, τί θα κανει?

θα μαγνητοσκοπει βαφτισια στο μουσειο 

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να τραβηξει τοσο οσο υποδεικνυει το παρακατω πινακακι;

qD9WAwY.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε μηνες ειναι αυτο ? Γιατι στην περιφερεια μπορει να ειναι και χρόνια ?

Link to comment
Share on other sites

Η μεγαλη απορια βεβαια ειναι το που θα παιζει η ομαδα του χρονου αφου φετος πουλανε τα τελευταια διαρκειας του οακα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MikrosKaiAtropos said:

Η μεγαλη απορια βεβαια ειναι το που θα παιζει η ομαδα του χρονου αφου φετος πουλανε τα τελευταια διαρκειας του οακα

Στο ελληνικο

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, AlexKR21 said:

Στο ελληνικο

Νομιζω εχουμε και κατι κιτρινα καρεκλακια φυλαγμενα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MikrosKaiAtropos said:

Μπορει να τραβηξει τοσο οσο υποδεικνυει το παρακατω πινακακι;

qD9WAwY.jpg

Τοσο θα ειναι πανω-κατω αφαιρωντας ομως το 15. Δλδ 12 μηνες απο την υπογραφη της συμβασης.

Τωρα βρισκομαστε εντος του «7».

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikos said:

Τοσο θα ειναι πανω-κατω αφαιρωντας ομως το 15. 

Αυτη ειναι η τελευταια φαση του εργου+υπογειοποιηση και ξεμπερδευουμε η εχει και αλλο;

Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολείστε ιδιαίτερα ρε, τα ξέρω εγώ.

Θα δοθεί προς χρήση οπότε το 15μηνο μην το υπολογίζετε.

Το θέμα είναι αν η 3η φάση που είναι μετά από αυτά θα γίνει ταυτόχρονα ή έστω εν μερει ταυτόχρονα με αυτά.

επισης η δημοπρασία δεν έχει γίνει καν ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, nikos said:

Μην ασχολείστε ιδιαίτερα ρε, τα ξέρω εγώ.

Θα δοθεί προς χρήση οπότε το 15μηνο μην το υπολογίζετε.

Το θέμα είναι αν η 3η φάση που είναι μετά από αυτά θα γίνει ταυτόχρονα ή έστω εν μερει ταυτόχρονα με αυτά.

επισης η δημοπρασία δεν έχει γίνει καν ακόμα.

Λογικά μπορούν να γίνουν εργασίες τις β φάσεις μαζί με τη γ ώστε να κερδίσουμε χρόνο αλλά ν είναι έτοιμο σε ένα χρόνο φαίνεται δύσκολο . 

1η φάση: Χωματουργικά, αντιστηρίξεις, στεγανολεκάνη, Φέρων Οργανισμός, πυλώνες, προκατασκευασμένες κερκίδες κ.λπ.

2η φάση:  Αρχιτεκτονικές εργασίες κτιρίου, περιβάλλοντος χώρου, Η/Μ εγκαταστάσεις, αγωνιστικός χώρος κ.λπ.

3η φάση: Επικάλυψη στεγάστρου, εξωτερικό περίβλημα, εξοπλισμός, ειδικές αρχιτεκτονικές εργασίες και Η/Μ εγκαταστάσεις

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Να πω ακόμα ότι η 3η φάση 15εκ είχε πάει πιο μετά και λόγο χρηματοδότησης αφού θα γινόταν με χρήματα της ονοματοδοσιας ( μελέτες + 1η αυτοχρηματοδότηση 30εκ , 2η περιφέρεια 20εκ , 3 όνομα 15εκ )  Από τη στιγμή που θα γίνει με χρήματα του τσουλου δεν υπάρχει λόγος καθυστέρησης . 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×