Jump to content

ΑΕΚ-Κραϊόβα (Γ´Προκρ. Γύρος Europa League): 15/08, 21:00, Novasports 2 HD


nikos
 Share

MVP-Κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

26 members have voted

  1. 1. M. V. P.

    • Μπάρκας
      0
    • Λόπες
      0
    • Παουλίνιο
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Βράνιες
      5
    • Σιμόες
      0
    • Κρστισιτς
      0
    • Ζεράλδες
      0
    • Μάνταλος
      19
    • Λιβάγια
      2
    • Ολιβέιρα
      0
    • Σιμάο
      0
    • Βέρντε
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρντόσο

    • Καλό
      0
    • Μέτριο
      1
    • Κακό
      23
    • Φυσιολογικό
      2
  3. 3. Βραβείο Σοϊλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      2
    • Λόπες
      0
    • Παουλίνιο
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Βράνιες
      0
    • Σιμόες
      0
    • Κρστισιτς
      15
    • Ζεράλδες
      5
    • Μάνταλος
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Ολιβέιρα
      0
    • Σιμάο
      0
    • Βέρντε
      4
    • Γαλανόπουλος
      0


Recommended Posts

Just now, MikrosKaiAtropos said:

Τι σημασια εχει;Καθε επιθεση μυριζε γκολ

Ε επίθεση κάνανε και με βολέ και με φάουλ έτσι κι αλλιώς κέντρο δεν υπήρχε, αρά ήταν δεδομένο ότι θα μας πιέσουνε ετσι κι αλλιως

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AlexKR21 said:

Μα μόνο 2, το πολύ 3 παίκτες μας ήταν μπροστά, μια χαρά μπόσικοι ήμασταν πίσω, δεν έπαιζε υποψία αντεπίθεσης

Τα χαφ παιζαν οπως να ναι συχνα ανεβαινε ο ενας να πιεσει και εκανε βολε σιρτο καταλαθος ο τερματοφυλακας τους και βγαιναν φατσα με τους αμυντικους

Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexKR21 said:

Ε επίθεση κάνανε και με βολέ και με φάουλ έτσι κι αλλιώς κέντρο δεν υπήρχε, αρά ήταν δεδομένο ότι θα μας πιέσουνε ετσι κι αλλιως

μεχρι να βγει η καρτα και να τη σημειωσει ο αλλος 40 δευτερολεπτα στο σακουλι

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MikrosKaiAtropos said:

μεχρι να βγει η καρτα και να τη σημειωσει ο αλλος 40 δευτερολεπτα στο σακουλι

Ούτε αυτό δεν κατάφερε, αν θυμάμαι καλά έδωσε πλεονέκτημα

Link to comment
Share on other sites

Quote

Το πρώτο σχόλιο του προπονητή της ΑΕΚ

 

Τον προβληματισμό του για την κακή εικόνα που παρουσίασε η ομάδα εξέφρασε με δηλώσεις του ο Μιγκέλ Καρντόσο. Αναλυτικά όσα τόνισε ο τεχνικός της Ένωσης στη Nova μετά το 1-1 με την Κραϊόβα: «Κάναμε γενικά πάρα πολλά λάθη. Δεν παίξαμε καλά, δεν είμαι ικανοποιημένος με την απόδοση της ομάδας, η ευθύνη βαραίνει τους πάντες.Υπάρχουν αρκετές εξηγήσεις. Προφανώς έγιναν ατομικά λάθη. Μερικοί παίκτες που θέλαμε να παίξουν καλά δεν έπαιξαν. Το νόημα είναι πως αν δεν είμαστε στα αποδυτήρια ενωμένοι, θα έχουμε πρόβλημα». 

Περιμενω συναντηση με τιγρη για να του πει ποιοι δημιουργουν τα προβληματα στα αποδυτηρια.Λογικα θα πει ο Λιβαγια και ο τιγρης θα αναγκαστει να τον πουλησει για το καλο της ομαδας.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Περιμενω συναντηση με τιγρη για να του πει ποιοι δημιουργουν τα προβληματα στα αποδυτηρια.Λογικα θα πει ο Λιβαγια και ο τιγρης θα αναγκαστει να τον πουλησει για το καλο της ομαδας.

Ε καλά, η αντίδραση του Λιβαγια ήταν απαράδεκτη, μήπως έχει ως είδωλο τον Αραβιδη που έριξε μια κουτουλιά για να μας δείξει πόσο αδικημένος είναι κ τον έβριζε όλο το γήπεδο; Δίκιο έχει ο κροατης, αλλά δεν το κερδίζει έτσι. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι άλλο. Μόνο εγώ εκνευρίζομαι να βλέπω σέντερ φορ με το νούμερο 5 ?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mporat said:

Ε καλά, η αντίδραση του Λιβαγια ήταν απαράδεκτη, μήπως έχει ως είδωλο τον Αραβιδη που έριξε μια κουτουλιά για να μας δείξει πόσο αδικημένος είναι κ τον έβριζε όλο το γήπεδο; Δίκιο έχει ο κροατης, αλλά δεν το κερδίζει έτσι. 

Ενταξει μετα απο 150 Αραβιδης οε οε οε οι αχαριστοι τον εβρισαν για μια κουτουλια.Αισχος

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι η ομάδα που φωνάζει ότι θέλει χρόνο για να δέσει, μόλις πέταξε στα σκουπίδια, μέσα σε ένα και μόνο ματς, το 50% της πίστωσης που έχει πάρει από τον κόσμο και (απ'ότι φαίνεται) από τη διοίκηση.
Αυτό που χρειάζεται σε μία αντικειμενικά μεταβατική περίοδο δεν είναι να κάνεις ματσάρες, αλλά να ΜΗΝ κάνεις παιχνίδια σαν το σημερινό. Θα αρκούσε να κατέβει με μία κακή αλλά έστω σοβαρή εμφάνιση. Να συντηρήσει κάπως, με έστω κακές αλλά αξιοπρεπείς εμφανίσεις, το αφήγημα του ότι χρειάζεται χρόνο και υπομονή. Δυστυχώς σήμερα κατανάλωσε ένα μεγάλο μέρος της υπομονής αυτής, άνευ λόγου και αιτίας, και θα το βρει μπροστά της πολύ σύντομα.

Για το ίδιο το παιχνίδι, μου έκανε εντύπωση πόσο καταβεβλημένοι φαίνονταν σχεδόν όλοι οι παίχτες. Ο Κρίστιτσιτς δε μπορούσε να πάρει τα πόδια του, αλλά έστω ότι αυτός ήταν ανέτοιμος. Ο Λίβάγια στο 30' φαινόταν σε κοντινό πλάνο να τα έχει φτύσει. Ούτε καν στο ημίχρονο. Ζεράλδες ήταν λες και είχε φάει ξύλο πριν αρχίσει το ματς. Για μένα είναι ενδιαφέρον σημείο γιατί, μέσα σε μία πολύ κακή βραδιά αφήνει ίσως μία μικρή ελπίδα ότι βλέπουμε ακόμα τα σημάδια μιας πολύ ζόρικης προετοιμασίας που μακροπρόθεσμα θα βγει σε καλό.

Ο Βέρντε ακόμα και όταν κάνει μαλακίες εμένα μου βγάζει θετικά στοιχεία, σε ταχύτητα, πάθος και (σε στιγμές) τεχνική. Από όλους που πήραμε φέτος, νομίζω ότι αν πάρει χρόνο και δεν καεί από τις κακές πρώτες εμφανίσεις, θα προσφέρει τα πιο πολλά. Καταλαβαίνω το κράξιμο που τρώει, αλλά πιστεύω θα το γυρίσει. Ο Παουλίνιο επίσης εμένα μου αρέσει από την πρώτη στιγμή (που έτρωγε και αυτός κράξιμο από το πρώτο φιλικό της ομάδας). Δυστυχώς ο Ζεράλδες που φαίνεται τόσο κομβικός στα πλάνα του προπονητή δεν έχω ιδέα πως μπορεί να ξεκλειδώσει και να δώσει κάτι καλό. Φοβάμαι ότι αυτό που βλέπουμε είναι το ταβάνι του. Από δηλώσεις Καρντόσο μετά το ματς πιστεύω ότι ίσως αρχίζει να γίνεται αντιληπτό και από τον προπονητή.

Με το πλάνο της ομάδας δεν έχω πρόβλημα ακόμα - είναι προφανές ότι θέλει περισσότερο χρόνο για να δείξει κάτι. Αυτο που με ανησυχεί είναι η εικόνα των ποδοσφαιριστών: αμηχανία, λάθη, παντελής έλλειψη πάθους στο παιχνίδι τους, αντιδράσεις τύπου Βέρντε και Λιβάγια. Και για να μην παρεξηγούμαστε, την ευθύνη την επιρρίπτω στον προπονητή ο οποίος έχει ενδιαφέρουσα προσέγγιση στην τακτική και το στήσιμο αλλά φαίνεται να μην το έχει καθόλου σε θέματα έμπνευσης, ψυχολογίας και συμπεριφοράς των παικτών του. Με άλλα λόγια, από αλλού το περιμένουμε και από αλλού φοβάμαι ότι θα μας έρθει η σφαλιάρα.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MikrosKaiAtropos said:

Ενταξει μετα απο 150 Αραβιδης οε οε οε οι αχαριστοι τον εβρισαν για μια κουτουλια.Αισχος

Άλλο είναι το θέμα μου, αλλά whatever 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mporat said:

Άλλο είναι το θέμα μου, αλλά whatever 

Βρε ναι αλλου ειναι αλλα τα θυμηθηκα με την ευκαιρια σορι για το οφτοπικ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εάν οντως έχει προλάβει να δημιουργηθει θέμα στα αποδυτήρια 15αυγουστο είμαστε για τον πεοντα... 

Ελπίζω να μην πάμε στην Τραπεζούντα έτσι γιατί δεν θα ξέρουμε από που να φύγουμε

Link to comment
Share on other sites

Βρανιες όαση. Τα παιχνίδια με την Τραμπζον θα είναι τελείως μα τελειως διαφορετικά. Σήμερα η ομάδα ήταν εμετική, αλλά ευτυχώς έγινε σε σχετικά αδιάφορο/τελειωμένο παιχνίδι. Αν έχουμε constructive κριτική εντός της ομάδας θα πάμε καλά, αν άρχισει η μιρλα δεν...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Asvos21 said:

Βρανιες όαση. Τα παιχνίδια με την Τραμπζον θα είναι τελείως μα τελειως διαφορετικά. Σήμερα η ομάδα ήταν εμετική, αλλά ευτυχώς έγινε σε σχετικά αδιάφορο/τελειωμένο παιχνίδι. Αν έχουμε constructive κριτική εντός της ομάδας θα πάμε καλά, αν άρχισει η μιρλα δεν...

Οταν σκασει η constructive πουτσα απο τους Τουρκους απο ατομικα λαθη των παικτων που απλα δεν εχουν την ικανοτητα να πραξουν οτι τους ζηταει ο αλλος απο τον παγκο θα γινει της πουτανας,θα σφουγκαριζουν αιματα απο τα αποδυτηρια οι καθαριστριες.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Epitaph21 said:

Να ρωτήσω και κάτι άλλο. Μόνο εγώ εκνευρίζομαι να βλέπω σέντερ φορ με το νούμερο 5 ?

Μου θύμισες έναν φίλο στο λύκειο που 17 χρονών μοίραζε σακούλες και έβαζε γκολ πολλά στα τοπικά και έπαιζε με το 2.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, SpiRos said:

Μου θύμισες έναν φίλο στο λύκειο που 17 χρονών μοίραζε σακούλες και έβαζε γκολ πολλά στα τοπικά και έπαιζε με το 2.

Παλια στα τοπικα αυτη ηταν συνηθισμενη τακτικη.Ηξερε πχ το αντιπαλο χωριο οτι ο καλος μας ειναι το 10.Ε του εδινες το 5 και μεχρι να καταλαβουν τι και πως με τα μαν του μαν ειχε γραψει 2-0.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Epitaph21 said:

Να ρωτήσω και κάτι άλλο. Μόνο εγώ εκνευρίζομαι να βλέπω σέντερ φορ με το νούμερο 5 ?

Ο Κωστής στο «εγω τους γαμησα» φόραγε το 2. Ο Ζιντάν και ο Ριβαλντο έχουν φορέσει το 5. Ας βγει παιχταράς και ας φοράει και το 1 σαν τον Παντελή τον Καφέ. 

Link to comment
Share on other sites

Κατά τα λοιπά τραγική ομάδα και αν δεν είχαμε να κάνουμε με τσουρουκαδες αυτή τη στιγμή θα μιλάγαμε ίσως και για αποκλεισμό και μια από τις πιο μαύρες σελίδες της ιστοριας μας. Δεν μου αρέσει να κρίνω νωρίς αλλά αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι η ομάδα αντι να βελτιώνεται είναι λες και γίνεται όλο και χειρότερη. Επίσης ο προπονητής όσο μαγκας αποδείχθηκε στη Ρουμανία με την αλλαγή Λιβαγια άλλο τόσο μάπας αποδείχθηκε σήμερα. Γενικά ας προσέξει λίγο το θέμα με το Ζεραλδες γιατί ούτε τα βύσματα ούτε οι προστάτες τους περνούν καλά ανάμεσα σε κοινωνικές ομάδες 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και το μουνι της μανας του να φοραει σε φωτογραφια δε μας πειραζει αρκει να τα καρφωνει.

Δεν δικαιολογειται που δεν πασαρει στο λιβαγια οπως και ο βερντε που δεν πασαρει και μετα κλαιει.

Οταν εχεις πασα σιγουρο γκολ κανεις πασα δεν κοιτας τη παρτη σου ισως για αυτο λεει ο αλλος για αποδυτηρια.

Οπως δεν δικαιολογειται και το μουνοπανο ο κλωναριδης περυσι.

Αντε μουνοπανα.

Ζεραλδες ξυρισε τη μαλακια και σοβαρεψου η πουλο απο τωρα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Ραντογια ακόμα ελεύθερος. Δεν σπρώχνουν εκεί το χρήμα μην έχουμε τίποτα κλάμματα με τα χαφ φέτος;

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο πράγμα που είπα τους παίκτες μου ήταν ότι ο κόσμος μας δεν είναι εδώ και να παίξουν για τις οικογένειές τους. Δεν υπάρχει μεγαλύτερο κίνητρο από αυτό. 

 

Είναι μυρωδιας στη διαχειρηση παιχτων . Μοραις reloaded

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MikrosKaiAtropos said:

Για την ωρα εχουμε δικαιωση Χαμπου που ηθελε Καρταμπια

Θα ήθελα να υπενθυμίσω ότι εγώ από day1 ήθελα τον Καρταμπια και όχι τον Ιταλό πλατεία. Να ευλογησουμε τα γένια μας .

Ομάδα τοπικού σήμερα . Και καλώς ή κακώς όταν συγκρίνεις με τους διπλανούς σου σε πιάνει κατάθλιψη 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×