Jump to content

ΠΑΟΚ-ΑΕΚ (18η αγ.): 12/01, 19:30, paoktv


George_D
 Share

MVP-Κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

30 members have voted

  1. 1. M. V. P.

    • Μπάρκας
      5
    • Χουλτ
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      2
    • Βράνιες
      1
    • Σιμόες
      1
    • Κρστισιτς
      12
    • Σαμπανάτζοβιτς
      2
    • Μάνταλος
      0
    • Βέρντε
      0
    • Λιβάγια
      7
    • Ολιβέιρα
      0
    • Γιακουμάκης
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      19
    • Μέτριο
      4
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      7
  3. 3. Βραβείο Σοϊλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Χουλτ
      0
    • Μπακάκης
      12
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Βράνιες
      0
    • Σιμόες
      6
    • Κρστισιτς
      0
    • Σαμπανάτζοβιτς
      1
    • Μάνταλος
      11
    • Βέρντε
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Ολιβέιρα
      0
    • Γιακουμάκης
      0


Recommended Posts

1 minute ago, Bukowski said:

Τωρα σε οτι εχει να κανει με την πραγματικη δυναμικη του μπαοκ συνολικα αυτη ειναι ο μεσος ορος του ποδοσφαιρου και του μπασκετ.

Βάλε και το γυναικείο ποδόσφαιρο να ανέβει ο μέσος όρος των ανύπαρκτων.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είδα στο τελευταίο μισάωρο την Τούμπα να γέρνει και τους Βούλγαρους ευτυχισμένους που άκουσαν το σφύριγμα της λήξης.

Και μιλάμε για την καλύτερη περίοδο της ύπαρξής τους με εμάς να κράζουμε νυχθημερόν τον Μελισσανίδη και να τον κατηγορούμε για απάθεια, καβούρια και έλλειψη αγωνιστικού πλάνου.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mobster21 said:

Εγώ είδα στο τελευταίο μισάωρο την Τούμπα να γέρνει και τους Βούλγαρους ευτυχισμένους που άκουσαν το σφύριγμα της λήξης.

Και μιλάμε για την καλύτερη περίοδο της ύπαρξής τους με εμάς να κράζουμε νυχθημερόν τον Μελισσανίδη και να τον κατηγορούμε για απάθεια, καβούρια και έλλειψη αγωνιστικού πλάνου.

Και αυτο μας κανει δηλαδη;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Kostas21 said:

αδερφε μου ο Χρησταρας ο Μαλαδενης ειναι ΚΡΙΣΤΙΑΝΟ μπροστα στον πετρακη.

Ετσι ακριβως Κωστα, το εχουμε αναφερει αρκετες φορες αυτο.Ενα πενσλτι εχει ο Μανταλος, αυτο του το δινω.

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναγράφω για πολλοστή στο ΚΜ.

 Το να θυμιζουμε ότι είμαστε μεγαλύτερη ομάδα ιστορικά τι φάση;

Τοτε μην πανηγυρίζουμε επι γαυροβαζελων.

Γενικα μην πανηγυρίζει κανεις για οτιδηποτε, ξέραμε όλοι πάνω-κάτω την μοίρα μας την μερα που επιλέξαμε ομάδα.

Link to comment
Share on other sites

@Skepastos η αληθεια ειναι οτι δεν τα παμε καλα εκει μεσα καμια εικοσαρια χρονια τωρα.Υπαρχουν κατι τεσσαρες σε πρωταθλημα (κακως τους σεβαστηκαμε τοτε) και στο κυπελλο, αλλα πολλα ματς μας εχουν κερδισει με χειροτερη ομαδα και μαλιστα πολλα τα εχουν γυρισει απο 0-1. 

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

ρε ξεφτυλισμενοι γλυφτες βαθμολογια σπυριαρη 7?

ΕΦΤΑ ΡΕ ΓΑΜΗΜΕΝΟΙ?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kostas21 said:

θυμομαστε για να μη ξεχναμε. Να υπενθυμιζουμε κ στους νεους οτι μερικα πραγματα ειναι ανεξιτηλα, γιατι την τελευταια 25ετια ολα γραφονται κ ξεγραφονται στο νετ, για πλακα.

Βρηκαν εδαφος οι μπουγατσες κ μπουκαρανε. Δλδ οκ, εκει που καποτε τα ΣΠΟΡ του ΒΟΡΡΑ ηταν σα να σχολιαζες ΒΑΣΙΛΗ ΛΕΒΕΝΤΗ ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΟΔΟΧΑΛΚΟΚΟΝΔΥΛΗ φαση

Κ τωρα ο Κολκας εχει ΥΠΟΣΤΑΣΗ. Ο ΚΟΛΚΑΣ. Ο ΚΟΛΚΑΣ ΞΑΝΑΛΕΩ. Που σαν ΑΡΔ ειχε χειροτερη απηχηση κ μεγαλυτερη κωμικοτητα κ απο τον Ραπτοπουλο.

Δεκτον αν είναι αυτος ο σκοπός, αν κι οποιος έχει λίγο νιονιο μπαίνει και διαβάζει ποδοσφαιρική ιστορία.

Ο ΠΑΟΚ είναι μια ομάδα χωρίς τίτλους, μια ομάδα που αγωνιστικά πριν τον Σαββιδη ήταν κυριολεκτικά ένα τίποτα μπροστά στους 3 μεγαλους και μια ομάδα που στην βόρεια Ελλάδα έχει πολύ κόσμο, αλλά στην Νοτια δεν κυκλοφορεί άνθρωπος.

Οποιος δεν ξέρει αυτά τα βασικα τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

Επισης για να μην ξεχνιομαστε, Σιμοες ευχαριστουμε για τα πρωτα χρονια και τα γκολ στην Μπριζ αλλα στο καλο.Δεν ειναι δικαιο να λεμε μονο για τον Γιακουμακη δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

Τον Γιακουμακη στο μεταξυ λογικα πλεον τον βαζει γιατι στατιστικα να το δεις πλεον οπου να ναι θα σκοραρει.

Μολις σκοραρει ειμαι σιγουρος δεν θα ξαναπαιξει.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

Δεκτον αν είναι αυτος ο σκοπός, αν κι οποιος έχει λίγο νιονιο μπαίνει και διαβάζει ποδοσφαιρική ιστορία.

Ο ΠΑΟΚ είναι μια ομάδα χωρίς τίτλους, μια ομάδα που αγωνιστικά πριν τον Σαββιδη ήταν κυριολεκτικά ένα τίποτα μπροστά στους 3 μεγαλους και μια ομάδα που στην βόρεια Ελλάδα έχει πολύ κόσμο, αλλά στην Νοτια δεν κυκλοφορεί άνθρωπος.

Οποιος δεν ξέρει αυτά τα βασικα τι να πω.

Νικο τα εχουμε πει, η σημερινη ομαδα του παοκ δεκα χρονια πισω ουτε τεταρτη γιατι τοτε και ο συμπολιτης τους ηταν δυνατος.Αυτο ομως κατι λεει για την σημερινη ΑΕΚ ετσι;

Link to comment
Share on other sites

Ακομα και τωρα που ειναι η καλυτερη στιγμη της ιστοριας τους η ιστορια γραφει:

Παοκ 1 πρωταθλημα 3 κυπελα

ΑΕΚ 1 πρωταθλημα 1 κυπελο 1 Παρουσια σε ΟΜΙΛΟΥΣ ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ.... καποια στιγμη θα παιξουν και αυτοι εκει η μπορει και οχι...

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kostas21 said:

δεν υπαρχει νιονιο Νικο. ευκολη πληροφορια κυριαρχει πλεον κ κλικ μπειτ.

Υπαρχει κοσμος που πλεον δε ξερει τι κ πως σε ποδοσφαιιρο. Η περιοδος 96-14 ουσιαστικα αλλαξε παρα πολλα. 

Κωστα εχω μιλησει με παοκτση που δεν ηξερε οτι ο Σαντος που τον θεωρουν παοκτσακι εχε ερθει δυο φορες στη ΑΕΚ.Δεν γνωριζε οτι ηταν προπονητης σε μας το 2001-02 στην ισοβαθμια με τον γαυρο.

Ειναι αρκετος ο νεος κυριως κοσμος που δεν ξερει τι και πως.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Man Of Faith said:

@Skepastos η αληθεια ειναι οτι δεν τα παμε καλα εκει μεσα καμια εικοσαρια χρονια τωρα.Υπαρχουν κατι τεσσαρες σε πρωταθλημα (κακως τους σεβαστηκαμε τοτε) και στο κυπελλο, αλλα πολλα ματς μας εχουν κερδισει με χειροτερη ομαδα και μαλιστα πολλα τα εχουν γυρισει απο 0-1. 

Ο γαύρος μετά τον Κουδα είχε να νικήσει 25χρονια. Επίσης ΝΦ όταν κατέβαιναν τραβάγαμε δάχτυλα να δούμε ποσά θα φάει ο Μιχόπουλος. Εμένα με ενοχλεί που η ομάδα είναι απροστάτευτη παρασκηνιακά και αβοήθητη αγωνιστικά. Τα υπόλοιπα έχω μάθει να τα φιλτραρω

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Kostas21 said:

θυμομαστε για να μη ξεχναμε. Να υπενθυμιζουμε κ στους νεους οτι μερικα πραγματα ειναι ανεξιτηλα, γιατι την τελευταια 25ετια ολα γραφονται κ ξεγραφονται στο νετ, για πλακα.

Βρηκαν εδαφος οι μπουγατσες κ μπουκαρανε. Δλδ οκ, εκει που καποτε τα ΣΠΟΡ του ΒΟΡΡΑ ηταν σα να σχολιαζες ΒΑΣΙΛΗ ΛΕΒΕΝΤΗ ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΟΔΟΧΑΛΚΟΚΟΝΔΥΛΗ φαση

Κ τωρα ο Κολκας εχει ΥΠΟΣΤΑΣΗ. Ο ΚΟΛΚΑΣ. Ο ΚΟΛΚΑΣ ΞΑΝΑΛΕΩ. Που σαν ΑΡΔ ειχε χειροτερη απηχηση κ μεγαλυτερη κωμικοτητα κ απο τον Ραπτοπουλο.

 

Καλα ολα αυτα,μονο μη φτασουμε στο 2025 και συνεχιζουμε να γραφουμε τα ιδια

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, AlexKR21 said:

Και αυτο μας κανει δηλαδη;

οχι δεν μας κανει

δεν μου κανει ομως και ο μηδενισμος επειδη χανουμε δυο χρονια απο τον παοκ στα εκατο χρονια ιστοριας μας

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Ο γαύρος μετά τον Κουδα είχε να νικήσει 25χρονια. Επίσης ΝΦ όταν κατέβαιναν τραβάγαμε δάχτυλα να δούμε ποσά θα φάει ο Μιχόπουλος. Εμένα με ενοχλεί που η ομάδα είναι απροστάτευτη παρασκηνιακά και αβοήθητη αγωνιστικά. Τα υπόλοιπα έχω μάθει να τα φιλτραρω

Ισχυουν αυτα που λες απλα εχει περασει σε αρκετο κοσμο αλλα και απο αρδ οτι προκειται για εξοχικο η εδρα τους και δεν ειναι ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Ο Κακος τα είδε ολα σωστα.

Θα έχουμε τηλεφώνημα με μαϊμούδες και τέτοια πάλι; 

Link to comment
Share on other sites

Είναι προβληματικό το γεγονός ότι την τελευταία φορά που τους κέρδισες το ημερολόγιο έλεγε 2017 και την τελευταία φορά που πήρες ντέρμπι έλεγε αρχές 2018.

Χωρίς νίκη σε ντέρμπι και με απόσταση 20+ από τον πρώτο (και φέτος εκεί θα κάτσει νομοτελειακά) και μάλιστα για μια ομάδα που δεν έχει σοβαρά ληξιπροθεσμα χρέη, είναι θέμα.

Μετά το πρωτάθλημα περασαμε αμέσως σε πέτρινα χρόνια, αλλά πολύ σκληρά πέτρινα χρόνια. Παίχτες δεν έχουμε, προπονητή αλλάζουμε κάθε μήνα, ντέρμπι δεν παίρνουμε, πρωτάθλημα δεν διεκδικούμε.

Δεν ξέρω που στον πούτσο θα καταλήξει όλο αυτό, αλλά μιλάμε για απίστευτη κατάσταση.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kostas21 said:

Ayto dialekse OLOS O KOSMOS THS AEK to 2013 gia na pesoun ta mpeta, AYTO 8A LOUSTEI mexri na teleiwsei k to teleutaio pomolo.

Πες οτι εκανες εισαγωγη τοση ωρα και το καλο το κρατουσες για το τελος

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kostas21 said:

Ayto dialekse OLOS O KOSMOS THS AEK to 2013 gia na pesoun ta mpeta, AYTO 8A LOUSTEI mexri na teleiwsei k to teleutaio pomolo.

Όχι, δεν ήταν αυτή η "συμφωνία". Κανείς δεν έταξε στον κόσμο όλη αυτή τη δυστυχία (πλην μιας αγωνιστικής σεζόν), ούτε είναι βέβαιο πως αν γνωρίζαμε τι θα ακολουθούσε θα στηρίζαμε την προοπτική του γηπέδου στη λογική "και τα υπόλοιπα να πα να γαμηθουν". Αρχίζει λίγο και σοβαρευει η αγωνιστική ανυπαρξία της ΑΕΚ

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

ERXOMACTE έλεγε, και όταν ερθουμε θα ενημερώσουμε και άλλα τέτοια....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε τελική ανάλυση εκεί που είχε φτάσει το πράγμα, δε νομίζω να είχε πολύς κόσμος πρόβλημα με μια 5ετια παραπάνω στο ΟΑΚΑ με αντάλλαγμα 5 χρόνια καλής ομάδας. Θέλω να πω ότι πλέον το γήπεδο ως "αποζημίωση" δεν αρκεί για όλο αυτό που ζούμε. Εντάξει το ΟΑΚΑ δεν είναι ΝΦ αλλά θα μας έπεφτε άσχημα μια 5ετια εκεί με την ομάδα να θερίζει; Αν μας το έδινε κάποιος ως επιλογή ότι ΝΦ θα μπεις το 25 αλλά ως τότε θα έχεις πραγματικά καλή ομάδα, πόσοι θα είχαν θέμα με αυτό;

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×