Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης #3 ​​​🐅🦀🦀


Araujo21
 Share

Recommended Posts

Περαν του Ντεμη, απολαυστε πανελ (Δηματος, Καραλης, Μπραουδακης, Σαμπρακος, Τσωχος).

Link to comment
Share on other sites

Επισης δωστε βαση στην ειδηση:

Ολοκληρώθηκε χθες στη Γενική Συνέλευση της Ένωσης Φίλων ΑΕΚ η μεταβίβαση των μετοχών σε εταιρία ιδιοκτησίας της οικογένειας Μελισσανίδη

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Bukowski said:

Περαν του Ντεμη, απολαυστε πανελ (Δηματος, Καραλης, Μπραουδακης, Σαμπρακος, Τσωχος).

Μαλάκα το λέγειν (λολ) του τενεκέ και γκάτζολου τότε στα μάτια μας Νικολαΐδη μοιάζει ντοκιμαντέρ με τον Καστοριάδη μετά από 8 χρόνια Μελ, κοντύλια και βόμπες. 

Με την ομάδα πέμπτη και τον Στυλ να μπαίνει στο ημίχρονο 0-4 να το διακόψει μην ξεφτυλιστούμε.

Σχεδόν σοκ. 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη στην (πολύπαθη) διοικητική ιστορία της ομαδας θα περάσουν κι αυτές οι μέρες;

Αλλάξαμε ιδιοκτήτη από ΕΦΑ σε κάποια εταιρεια της οικογένειας Μελ κι έτσι; 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, nikos said:

Δηλαδη στην (πολύπαθη) διοικητική ιστορία της ομαδας θα περάσουν κι αυτές οι μέρες;

Αλλάξαμε ιδιοκτήτη από ΕΦΑ σε κάποια εταιρεια της οικογένειας Μελ κι έτσι; 

Νομιζω καλυτερη αυτη η κατασταση απο την προηγουμενη.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, CHⓇIS said:

Pairnei thl alla h klhsh tou prootheitai... 

Αναπάντητες κλήσεις παντουουου

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Bukowski said:

Επισης δωστε βαση στην ειδηση:

Ολοκληρώθηκε χθες στη Γενική Συνέλευση της Ένωσης Φίλων ΑΕΚ η μεταβίβαση των μετοχών σε εταιρία ιδιοκτησίας της οικογένειας Μελισσανίδη

Τα έχω πει για τον γιο 

 

Και στο γηπεδο πηγε, και βαπορακια αγοραζει , και κολλητος με τον γιο καλτσίδη είναι.

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Τα έχω πει για τον γιο 

 

Και στο γηπεδο πηγε, και βαπορακια αγοραζει , και κολλητος με τον γιο καλτσίδη είναι.

 

Είχε πρόγραμμα

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Geologos said:

Είχε πρόγραμμα

αμφιβάλεις οτι έχει προσωπική ατζέντα η οποία υπερβαίνει την ομάδα ? ΑΝΕΚΑΘΕΝ. 

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Τα έχω πει για τον γιο 

 

Και στο γηπεδο πηγε, και βαπορακια αγοραζει , και κολλητος με τον γιο καλτσίδη είναι.

 

Δεν τον θέλει ο ίδιος ο Τίγρης για ηγέτη στην ΑΕΚ.

Σε όποιον του κάνει κουβέντα γι' αυτόν η στάνταρ απάντηση είναι "Δεν κάνει ο μικρός για τέτοια ΜΠεζοδρόμια".

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Ενώ κάνει ο ιδιος ασουμε 

(Πιστεύει ότι) όχι απλώς κάνει αλλά υπερέχει των υπολοίπων.

Link to comment
Share on other sites

Θυμηθηκα ποσο πανηγυριζαν οι Κετσετζογλοι που εφτιαξε ο γιος Μελισσανιδη το site. Μιλαμε για κωμικοτραγικες καταστασεις και απο κατω 200+ αποθεωτικα σχολια.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θυμηθηκα που έλεγε ότι η ΑΕΚ δεν έχει ιδιοκτήτες, πάμε όλοι μαζι και τέτοια για να δικαιολογήσει το τζαμπατζιλίκι. 
 

Τώρα άλλαξε αυτό προφανως.

 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Bukowski said:

Θυμηθηκα ποσο πανηγυριζαν οι Κετσετζογλοι που εφτιαξε ο γιος Μελισσανιδη το site. Μιλαμε για κωμικοτραγικες καταστασεις και απο κατω 200+ αποθεωτικα σχολια.

Ειναι χακερ; 

Link to comment
Share on other sites

Διάφοροι πρώην μελισσανιδικοί μου θυμίζουν αρκετούς πασοκογενείς που όταν είδαν ότι ο Ανδρέας άλλα λέει και άλλα κάνει έγιναν οι μεγαλύτεροι αντιπολιτευόμενοι

Π.χ. ο Δήμος Μπότσαρης και ο Άρης Βουδούρης, σημαντικές προσωπικότητες με προσφορά αμφότεροι, ενώ στήριξαν το ΠΑΣΟΚ στα 80'ς κάποια στιγμή ήρθαν σε ρήξη και τελικώς οξύτατη αντιπαράθεση με την αρθογραφία τους και την εκδοτική δραστηριότητα αντίστοιχα.

Το ίδιο και κάποιοι πρώην κομμουνιστές όταν το ΚΚΕ συγκυβέρνησε με Νέα Δημοκρατία και αρκετοί σαμαρικοί όταν ο Σαμαράς έκανε στροφή 180 μοιρών(με πιάνει μερικώς και εμένα αυτό).

Για εμάς τους άλλους η παρουσία του έχει θετική χροιά, για μένα είναι στο πάνθεον της ιστορίας της ΑΕΚ από τώρα, εντούτοις από το 2018 και μετά γρονθοκόπησε πολλές φορές την ποδοσφαιρική λογική.

Έφερε το μόνο πρωτάθλημα μετά την έκτη δημοτικού το 1994 και κύπελλο έναντι στον αήτητο δυνάστη. Έφερε και αποκλεισμό γερμανικής ομάδας, της Σέλτικ και της Μπριζ, αλλά και μία καλή χρονιά στην ευρώπη. Οι προηγούμενοι ούτε κούπα του καφέ δεν έφερναν συνήθως ενώ για γήπεδα κλπ είχαμε κοροϊδία.

Ο Μελισσανίδης σε ότι δεν αφορά τα αγωνιστικά ζητήματα πιάνει άμμο και την κάνει χρυσό. Πολλές φορές με τα λεφτά ή τις διαθέσεις άλλων, πότε με τυχαίες κινήσεις(βλέπε και ΗΠΑ ακόμα).

Εκτός του γηπέδου που είδα δια ζώσης σήμερα, προχωράει αρκετά η υπογειοποίηση, επεκτείνει το προπονητικό κέντρο που παραδόθηκε της πλάκας από τον Νοτιά καθώς προπονητικό κέντρο χωρίς 4-5 σύγχρονα γήπεδα είναι της πλάκας. Άλωσε την ΕΠΟ με τον Σαββίδη αλλά και μόνος. Καταφέρνει με όλες τις κυβερνήσεις, ακόμα και την τωρινή να παίρνει πράγματα. Εξωαγωνιστικά ίσως βρει είτε αγοραστές είτε συνεργάτες, δεν τον φοβάμαι. Είναι ικανότατος.

 

 

Το πρόβλημα είναι αγωνιστικά και όχι τόσο στα λεφτά, αν ο Μελισσανίδης δεν αλλάξει νοοτροπία θα πάνε χαμένα τα χρήματα. Και το μείζον είναι πως μία ομάδα δεν μπορεί να διοικείται  με δύο-τρεις γνώμες αλλά απαιτεί μεγαλύτερη επάνδρωση και μία άλλη λογική από εκείνη των 90'ς. Ο μεγαλύτερος αντίπαλος του Μελισσανίδη είναι ο εαυτός του. Αν θέλει να παρεμβαίνει κατά το δοκούν ή να παίρνει τηλέφωνο παίκτες για να τους λέει ότι θα είναι βασικοί τότε δεν θα υπάρξει προκοπή.

 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μια σημαντική προμήθεια ήταν η αιτία της στροφής των 180 μοιρών του Βουδούρη. Μετά προσέλαβε τον Δημητράκη για το αντάρτικο. Γνωστός βλαξ ο Δημητράκης κατάφερε να του φάνε όλα τα χρήματα και στο τέλος έβγαινε στα κανάλια και έκλαιγε σαν τον Μπάρκουλη.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Νονός said:

Δεν τον θέλει ο ίδιος ο Τίγρης για ηγέτη στην ΑΕΚ.

Σε όποιον του κάνει κουβέντα γι' αυτόν η στάνταρ απάντηση είναι "Δεν κάνει ο μικρός για τέτοια ΜΠεζοδρόμια".

Ο Μίμης είναι 70 

Και από υγεία ( υποθέτω ) όχι και κανόνι .

Δεδομένα δουλεύει για την υστεροφημία του και μέσω της διαδοχής του. ( Υιός ) 

Αν ο υιός θέλει θα έχει ρόλο στην ΑΕΚ τα επόμενα χρόνια .

Αν μπορεί να θα δείξει . 

Εγώ αν έβαζα στοίχημα θα έλεγα πως την προσπάθεια θα την κάνει .

Προσωπικά δεν με χαλάει ( η προσπάθεια ) καθώς δεν βλέπω ουρά από υποψήφιους ιδιοκτήτες χώστες.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bluesman said:

Διάφοροι πρώην μελισσανιδικοί μου θυμίζουν αρκετούς πασοκογενείς που όταν είδαν ότι ο Ανδρέας άλλα λέει και άλλα κάνει έγιναν οι μεγαλύτεροι αντιπολιτευόμενοι

Π.χ. ο Δήμος Μπότσαρης και ο Άρης Βουδούρης, σημαντικές προσωπικότητες με προσφορά αμφότεροι, ενώ στήριξαν το ΠΑΣΟΚ στα 80'ς κάποια στιγμή ήρθαν σε ρήξη και τελικώς οξύτατη αντιπαράθεση με την αρθογραφία τους και την εκδοτική δραστηριότητα αντίστοιχα.

Το ίδιο και κάποιοι πρώην κομμουνιστές όταν το ΚΚΕ συγκυβέρνησε με Νέα Δημοκρατία και αρκετοί σαμαρικοί όταν ο Σαμαράς έκανε στροφή 180 μοιρών(με πιάνει μερικώς και εμένα αυτό).

Για εμάς τους άλλους η παρουσία του έχει θετική χροιά, για μένα είναι στο πάνθεον της ιστορίας της ΑΕΚ από τώρα, εντούτοις από το 2018 και μετά γρονθοκόπησε πολλές φορές την ποδοσφαιρική λογική.

Έφερε το μόνο πρωτάθλημα μετά την έκτη δημοτικού το 1994 και κύπελλο έναντι στον αήτητο δυνάστη. Έφερε και αποκλεισμό γερμανικής ομάδας, της Σέλτικ και της Μπριζ, αλλά και μία καλή χρονιά στην ευρώπη. Οι προηγούμενοι ούτε κούπα του καφέ δεν έφερναν συνήθως ενώ για γήπεδα κλπ είχαμε κοροϊδία.

Ο Μελισσανίδης σε ότι δεν αφορά τα αγωνιστικά ζητήματα πιάνει άμμο και την κάνει χρυσό. Πολλές φορές με τα λεφτά ή τις διαθέσεις άλλων, πότε με τυχαίες κινήσεις(βλέπε και ΗΠΑ ακόμα).

Εκτός του γηπέδου που είδα δια ζώσης σήμερα, προχωράει αρκετά η υπογειοποίηση, επεκτείνει το προπονητικό κέντρο που παραδόθηκε της πλάκας από τον Νοτιά καθώς προπονητικό κέντρο χωρίς 4-5 σύγχρονα γήπεδα είναι της πλάκας. Άλωσε την ΕΠΟ με τον Σαββίδη αλλά και μόνος. Καταφέρνει με όλες τις κυβερνήσεις, ακόμα και την τωρινή να παίρνει πράγματα. Εξωαγωνιστικά ίσως βρει είτε αγοραστές είτε συνεργάτες, δεν τον φοβάμαι. Είναι ικανότατος.

 

 

Το πρόβλημα είναι αγωνιστικά και όχι τόσο στα λεφτά, αν ο Μελισσανίδης δεν αλλάξει νοοτροπία θα πάνε χαμένα τα χρήματα. Και το μείζον είναι πως μία ομάδα δεν μπορεί να διοικείται  με δύο-τρεις γνώμες αλλά απαιτεί μεγαλύτερη επάνδρωση και μία άλλη λογική από εκείνη των 90'ς. Ο μεγαλύτερος αντίπαλος του Μελισσανίδη είναι ο εαυτός του. Αν θέλει να παρεμβαίνει κατά το δοκούν ή να παίρνει τηλέφωνο παίκτες για να τους λέει ότι θα είναι βασικοί τότε δεν θα υπάρξει προκοπή.

 

 

Όλο το Ελ. Πρωτάθλημα είναι της πλάκας.

Λέμε για τον γαύρο και τις διασυνδέσεις του κτλ αλλά αγνοούμε το γεγονός πως 20 χρόνια παίρνει τα λεφτά του cl. 

20 χρόνια.

Υπό αυτο το πρίσμα ποιος θα προσπαθήσεις να κάνει τι , όταν για πλάκα θα τρώει πιστολιες δεξιά και αριστερά.

Μόνο κάποιος που θα εξυπηρετεί άλλα συμφέροντα. Λόγω ιδιοσυγκρασίας δεν βλέπω πως η ΑΕΚ είναι κατάλληλη για αυτή δουλειά 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μαθαινω απο ιαματικες πηγες οτι ο Μελ (σε κουβεντες γυρω γυρω) γενικα εμμενει στα ιδια που λεει τοσα χρονια. Δλδ ειτε ακουσεις τι λεει σημερα, ειτε τι ελεγε πριν 2 ή 5 χρονια δεν προκειται να βρεις καμια σοβαρη διαφορα.

 

Link to comment
Share on other sites

Όση μπάλα ξέρουν οι άλλοι  3 μαζί  ξερω εγώ μονος μου,  θα κλεισω προπονηταρα, το 50-50 μας ενδιαφέρει, ΓΠ θεός, έσοδα-έξοδα, ο κόσμος με γουστάρει και οσοι γκρινιάζουν είναι μλκς εγώ ξερω καλυτερα, απογείωση με γήπεδο κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, nikos said:

Όση μπάλα ξέρουν οι άλλοι  3 μαζί  ξερω εγώ μονος μου,  θα κλεισω προπονηταρα, το 50-50 μας ενδιαφέρει, ΓΠ θεός, έσοδα-έξοδα, ο κόσμος με γουστάρει και οσοι γκρινιάζουν είναι μλκς εγώ ξερω καλυτερα, απογείωση με γήπεδο κλπ κλπ

Εχουμε μπλεξει και θα ξεμπλεξουμε πολυ δυσκολα απο αυτον. Μοναδικη ελπιδα να βρεθει κανενας παλαβος που να θελει μπλεχτει μηπως και αλλαξει λιγο η ιστορια.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×