Jump to content

Ρετρό βίντεο και φώτο


nikos
 Share

Recommended Posts

Η πρωτη μεγαλη στιγμη του Τιμουρ. Ευτυχως οριακα ΔΕΝ τον εδιωξαν το επομενο καλοκαιρι (παρα την μετρια σεζον) και μετα γαζωνε επι 2 χρονια

εκει τη χρονια ειχε τραυματισμο με τη ρειντζερσ στο πρωτο ματς θυμαμαι. Εσπασε το χερι του

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

στο πρωταθλημα ναι, στο κυπελλο ειχαμε κερδισει μια φορα το 1982-83 (διπλοι αγωνες προημιτελικος με Μαυρο)

Ναι, το ξέρω αυτό το ματς, με το γκολ του Μαύρου. Αλλά δεν είχα ιδέα ότι είχαμε τόσο κακό σερί στο πρωτάθλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Λίγο άσχετο χρονικά αλλά ανέβηκε πρόσφατα,ήταν λίγο πριν το οσφπ-ΑΕΚ 4-3.Μετά απο αυτή τη νίκη τότε είχα πιστέψει ότι το πήραμε.

Μετά το 2.00 έχει ΑΕΚ.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, blanco21 said:

Λίγο άσχετο χρονικά αλλά ανέβηκε πρόσφατα,ήταν λίγο πριν το οσφπ-ΑΕΚ 4-3.Μετά απο αυτή τη νίκη τότε είχα πιστέψει ότι το πήραμε.

Μετά το 2.00 έχει ΑΕΚ.

 

Μονο μεσα απο βιντεο εχω "βιωσει" εκεινη τη σεζον αφου ημουν πολυ μικρος και ομως με ποναει το πως χασαμε εκεινο το πρωταθλημα. Που να την ειχα ζησει κανονικα κιολας, ακομα θα με στοιχειωνε ?

Link to comment
Share on other sites

Χρονιες σταθμος-πονου για την ΑΕΚ ειναι κατ' εμέ:

1) 1988 που το σηκωσε η Λαρισα με τα ουρα του Τσιγκωφ και την σκανδαλωδη ευνοια λογω κινητοποιησεων των αγροτων

2) 1996 με το γκολ του Μπορελι απο την βαζελα. Ισως η καλυτερη ΑΕΚ που εχω δει ποτε αυτη του 1995-1996, αλλα χωρις πρωταθλημα

3) 2002 με το 4-3 με την γαυριελα και τα 3 σερι χαμενα ματς του Σαντος

4) 2005 με το γκολ του Νατσουρα στο 0-1 και το χαζοχαρουμενο 'Δεν παμε για πρωταθλημα' του ΝικΩλαϊδη.

5) 2008 με το πρωταθλημα της γαυριελας στα χαρτια, που και παλι ειχες την κορυφαια ομαδα

 

Θα επρεπε λοιπον η ΑΕΚΑΡΑ, αν δεν το μαλακιζε και αν ηταν πιο σοβαροι και ο οργανισμος και οι οπαδοι της, να ειχε +5 τιτλους και να ειχε 17 πρωταθληματα σημερα.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, AlexKR21 said:

Μονο μεσα απο βιντεο εχω "βιωσει" εκεινη τη σεζον αφου ημουν πολυ μικρος και ομως με ποναει το πως χασαμε εκεινο το πρωταθλημα. Που να την ειχα ζησει κανονικα κιολας, ακομα θα με στοιχειωνε ?

Συνηθως αυτα που μας  μας στοιχειωνουν ή μας σημαδευουν  περισσοτερο, ειναι αυτα που δεν ζησαμε απο κοντα, οταν ημασταν μικροι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι να πω το εξής: Στο τελευταίο πρωτάθλημα του threepeat, ήμουν 4.5 οπότε θυμόμουν λίγα πράγματα κι αυτά λόγω του αδερφού μου. Δυστυχώς έφτασα σε ηλικία να παρακολουθώ/καταλαβαίνω μόνος μου ποδόσφαιρο αφότου άρχισε η χούντα του ντα πίπα. Αποτέλεσμα, το 2002 δεν πολυπίστευα ότι θα το πάρουμε. Ήταν τέτοια η κατάσταση και το κλίμα τότε που δεν με άφηνε να ελπίζω και πάρα πολύ (τουλάχιστον στα 12.5 μου) μιας και πρακτικά περίμενα πότε θα μας πιστολιάσουν για να το πάρει ο γαύρος.
Imho πιο οδυνηρό το 2005 (το είχε πάρει ένα χρόνο πριν ο βάζελος και είχαμε ελπίδες ότι κάτι μπορεί και να άλλαζε) και οκ το 2008 που πάει και σε άλλη κατηγορία.

Link to comment
Share on other sites

για μενα το 2002 μαλακιστηκαμε μονοι μας. εφτασες στο παιχνιδι που ηθελες χ ή διπλο και πηγες και το εχασες.

με τον αυτοκαταστροφικο τον Φερναντο να επιμενει σε αυτο το βλακομετρο τον Φερουζεμ.

 

το 2008 απλα αποδειχτηκε οτι οι γαυροι και ο Κοκκαλης ηταν αδιστακτοι (και οι δικοι μας στη διοικηση βλαμενοι).

Link to comment
Share on other sites

On 2/11/2019 at 4:11 PM, firebird said:

Εγώ πάλι να πω το εξής: Στο τελευταίο πρωτάθλημα του threepeat, ήμουν 4.5 οπότε θυμόμουν λίγα πράγματα κι αυτά λόγω του αδερφού μου. Δυστυχώς έφτασα σε ηλικία να παρακολουθώ/καταλαβαίνω μόνος μου ποδόσφαιρο αφότου άρχισε η χούντα του ντα πίπα. Αποτέλεσμα, το 2002 δεν πολυπίστευα ότι θα το πάρουμε. Ήταν τέτοια η κατάσταση και το κλίμα τότε που δεν με άφηνε να ελπίζω και πάρα πολύ (τουλάχιστον στα 12.5 μου) μιας και πρακτικά περίμενα πότε θα μας πιστολιάσουν για να το πάρει ο γαύρος.
Imho πιο οδυνηρό το 2005 (το είχε πάρει ένα χρόνο πριν ο βάζελος και είχαμε ελπίδες ότι κάτι μπορεί και να άλλαζε) και οκ το 2008 που πάει και σε άλλη κατηγορία.

Το 2005 στο παιχνιδι με τον Ιωνικο ημουν μεσα και λεω παλι καλα που ημουν 10 χρονων και με αφελεια σκεφτομουν "ενταξει, υπαρχουν παιχνιδια ακομα" οποτε πηρα τον Νατσουρα σχετικα χαλαρα. Επισης οκ, σαφως ποναει ακομη μια χαμενη ευκαιρια, αλλα γενικα ολη η σεζον ηταν υπερβατικη.

Απο την αλλη το 2002 τα χες ολα. Και ομαδαρα και προπονητη και τη Φιλαδελφεια, ενω και ο Ψωμιαδης φανταζομαι μας προσεφερε σχετικη προστασια στο παρασκηνιο. Και μαλακιστηκες μονος σου.

Link to comment
Share on other sites

Με κακως ακυρωθεν γκολ του Σοαρες, το ματς με Ιωνικο-Νατσουρα.

Να τα λεμε κι αυτα. Επρεπε να κερδισεις ετσι κι αλλιως, αλλα σου την εκαναν και την κουτσουκελα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, AlexKR21 said:

 

Απο την αλλη το 2002 τα χες ολα. Και ομαδαρα και προπονητη και τη Φιλαδελφεια, ενω και ο Ψωμιαδης φανταζομαι μας προσεφερε σχετικη προστασια στο παρασκηνιο. Και μαλακιστηκες μονος σου.

Κάναμε 3 ήττες σερί στο τέλος του Α' Γυρου που μας στέρησαν το πρωταθλημα.

Ηρακλής εκτός-Ολυμπιακός εντος-ΠΑΟΚ εκτος

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, George_D said:

Κάναμε 3 ήττες σερί στο τέλος του Α' Γυρου που μας στέρησαν το πρωταθλημα.

Ηρακλής εκτός-Ολυμπιακός εντος-ΠΑΟΚ εκτος

Το ξερω, απο το +5 βρεθηκαμε στο -1 (νομιζω ειχε χασει και γαυρος απ τον αρη) και δεν βγηκαμε ουτε πρωταθλητες χειμωνα...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

https://youtu.be/hOtQo_OKXcM

 

 

κοιταγα τυχαια πριν λιγο τα βιντεο αυτα.

2-2 με βαζελο για το κυπελο και προκριση, απλα ενα μεσο ματς της σεζον 95/96, οχι καμια ματσαρα της ΑΕΚ.

αν δει κανεις τις ενεργειες των παικτων στην ροη του ματς, σε σχεση με αυτους τους αμπαλους που βλεπουμε τωρα, θα νομιζει οτι μιλαμε για αλλο συλλογο πραγματικα. οκ, ηταν η καλυτερη ΑΕΚ επι επαγγελματικων χρονων (ισως και η καλυτερη ομαδα γενικα), αλλα η διαφορα με το σημερα πραγματικα ειναι εντελως χαωδης.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

κι εδω εχει την ανασκοπηση εκεινης της σεζον για οποιον εχει χρονο για τετοια

μιλαμε για διαστημικη ομαδα

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, nikos said:

κι εδω εχει την ανασκοπηση εκεινης της σεζον για οποιον εχει χρονο για τετοια

μιλαμε για διαστημικη ομαδα

Χρονια πριν, χαζευα παλια στιγμιοτυπα στο γιουτιουμπ και επεσα σε 10λεπτο βιντεο απο το ΑΕΚ-ΠΑΟ 1-0 για το πρωταθλημα εκεινης της χρονιας. Πραγματικα τρελαθηκα με αυτο που εβλεπα...

Link to comment
Share on other sites

On 2/11/2019 at 3:08 PM, Nestoridis21 said:

Χρονιες σταθμος-πονου για την ΑΕΚ ειναι κατ' εμέ:

1) 1988 που το σηκωσε η Λαρισα με τα ουρα του Τσιγκωφ και την σκανδαλωδη ευνοια λογω κινητοποιησεων των αγροτων

2) 1996 με το γκολ του Μπορελι απο την βαζελα. Ισως η καλυτερη ΑΕΚ που εχω δει ποτε αυτη του 1995-1996, αλλα χωρις πρωταθλημα

3) 2002 με το 4-3 με την γαυριελα και τα 3 σερι χαμενα ματς του Σαντος

4) 2005 με το γκολ του Νατσουρα στο 0-1 και το χαζοχαρουμενο 'Δεν παμε για πρωταθλημα' του ΝικΩλαϊδη.

5) 2008 με το πρωταθλημα της γαυριελας στα χαρτια, που και παλι ειχες την κορυφαια ομαδα

 

Θα επρεπε λοιπον η ΑΕΚΑΡΑ, αν δεν το μαλακιζε και αν ηταν πιο σοβαροι και ο οργανισμος και οι οπαδοι της, να ειχε +5 τιτλους και να ειχε 17 πρωταθληματα σημερα.

Αυτα για το πρωταθλημα.

Θα προσθεσω και την Λοκομοτιβ, ηταν αδιανοητο αυτο που συνεβη τοτε και η μεγαλυτερη χαμενη ευκαιρια ισως και για ευρωπαικο τελικο.Μεγαλος πονος.

Μπονους πονου ο τελικος κυπελλου με τον γαυρο αλλα σιγουρα δεν συγκρινεται με τα παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Man Of Faith said:

Αυτα για το πρωταθλημα.

Θα προσθεσω και την Λοκομοτιβ, ηταν αδιανοητο αυτο που συνεβη τοτε και η μεγαλυτερη χαμενη ευκαιρια ισως και για ευρωπαικο τελικο.Μεγαλος πονος.

Μπονους πονου ο τελικος κυπελλου με τον γαυρο αλλα σιγουρα δεν συγκρινεται με τα παραπανω.

Οι μεγαλυτεροι εχετε την λοκομοτιβ, εγω την αντερλεχτ.

Κωλομιλαν απο τοτε σε σιχαινομαι, ποσο ευχαριστιεμαι την κατρακυλα σου βρωμοομαδα

Link to comment
Share on other sites

Τοτε με λοκομοτιβ ειχα φρικάρει.....

Πραγματικά έκλαιγα και χτυπαγα σφαλιάρες την αφίσα του ντεμη που είχα στο δωμάτιο. Εκείνη με το τατου και το μαυρο μπλουζακι μετα το 0-1 στο οακα με γαύρο.

Πολυ πικρα εκεινη τη μερα....ιδια πικρα ειχα νιωσει και στον τελικο που χασαμε (4-4)με γαυρο στα πεναλτι 

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
8 minutes ago, tarasfw said:

ιδια πικρα ειχα νιωσει και στον τελικο που χασαμε (4-4)με γαυρο στα πεναλτι 

Ήμουνα μέσα στο 4-4. Ίσως το κορυφαίο ματς που έχω δει από κοντά. Τα είχε όλα, από ξύλο στην αρχή, κόκκινες, γκολ, πέναλτι που δεν έλεγαν να τελειώσουν. Ήταν η μόνη φορά που δεν έφυγα στεναχωρημένος από ήττα. Ένιωσα γεμάτος, εντάξει το πήρε ο σκατόγαυρος αλλά τι να κάνουμε. Έτσι όπως πήγε το ματς όποιος και να το έπαιρνε το άξιζε.

Μεγάλη ξενέρα το ντέρμπι τίτλου με γαύρο επί Σάντος. Βασάρας από τα παλιά, ξενέρωσα τόσο, όπου παράτησα το ματς στην μέση και πήγα στα Goody's να φάω. Άλλες ξενέρες το 6-0 με γαύρο και η 4αρα από Βόλο.
Η μεγαλύτερη μου ξενέρα από κοντά όμως ήταν με Ιωνικό (φυσικά η πεσάδα ήταν ό,τι χειρότερο αλλά ήμουν στην άλλη άκρη του Ατλαντικού). Είχα βάλει και μπλούζα της ΑΕΚ (από τις ελάχιστες φορές) και καταφέραμε να χάσουμε. Από τότε όποτε πάω γήπεδο πάω χωρίς διακριτικά. 

Παρότι το κύπελλο με Ατρόμητο ήταν ο πρώτος τίτλος που θυμάμαι από κοντά (στο κύπελλο με Σάντος ήμουν εκτός Αττικής) (πήγαινα με πατέρα στο Γκούμας όταν ήμουν μικρός και παίρναμε τα πρωταθλήματα, αλλά δεν τα πολυθυμάμαι), ξενέρωσα απίστευτα για το πως ήρθε και το πως κύλησε το όλο βράδυ. Από τα δακρυγόνα που φάγαμε, τα καπνογόνα που αναπνέαμε για 90 λεπτά, από το ντου, εντελώς ξενέρα το όλο πράγμα.

Κι άλλη ξενέρα ήταν το CL επί Ντέμη. Δεν νομίζω να πήγα σε κάποιο ματς γιατί είχα το γόνατο διαλυμένο, χάσαμε και την πρόκριση όπως την χάσαμε κι έδεσε το γλυκό.

Γενική ξενέρα όταν παίζαμε σε Λιόσια και λοιπές γειτονιές όπου ήταν στου διαόλου την μάνα για να πάω να δω την ΑΕΚ και φυσικά είχαμε και ομάδα ψιλοδιαλυμένη

Link to comment
Share on other sites

Κορυφαια ματς που εχω δει μεσα απο το γηπεδοηταν με τη ρεαλ 3-3, με γαυρο 4-0, και με μιλαν 

Σε αυτα απλα έκσταση

Link to comment
Share on other sites

Λιοσια κορυφαιο γηπεδο. Θυμαμαι πηδαγα κατι μαντρες με τσιμεντολιθους για να μπορεσω να βρω την εισοδο του γηπεδου.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Σαν σημερα. Ο δεξιοποδαρος Χαρης Κοπιτσης εξαπολυει εναν κεραυνο με το αριστερο

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/23/2021 at 1:32 PM, George_D said:

Σαν σημερα. Ο δεξιοποδαρος Χαρης Κοπιτσης εξαπολυει εναν κεραυνο με το αριστερο

 

Φάτσα κάρτα μου ήρθε στη Σκεπαστή. Καύλα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×