Jump to content

Ρετρό βίντεο και φώτο


nikos
 Share

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Ωραιες εποχες. Αρχισαν να απομακρυνονται παρα πολυ δυστυχως...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ψάχνοντας,χαζεύοντας παλιά τόπικς έπεσα σε αυτό με τα ρετρό βιντεάκια από ΑΕΚ. Δεν ξερω αν υπάρχει παραπάνω γιατι είναι πολλά και δεν τα είδα τα περισσότερα.

? αρα πολύ καλό αρχείο  του Γιώργου Τσαγκαράκη στο γιουτιούμπι, εδώ μια λίστα με βίντεο της ΑΕΚ από το 1955 εως το 1977. Οποιος ψαξει το κανάλι του μπορεί να βρει πάρα πολλές λίστες ανά αγωνιστικές περιόδους από το 1977-78 μέχρι σήμερα; νομίζω αλλά και για την προιστορια μας με άλλες ομάδες

https://www.youtube.com/playlist?list=PLxv9SAbZZz8HACE1J1Sfk4ab_djc-0suy

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 5 months later...

Mε αφορμη τη συμμετοχη μας φετος στα προκριματικα του champions league. Παμε σαν αλλοτε..

Για να θυμηθουμε λιγο εκεινη την εποχη, σε αυτο το ματς τραυματιστηκε σοβαρα ο νεοαποτηθεις τοτε κετσπαγια που εχασε μερος της σεζον, μορφη του αγωνα ο Σαραβακος με τα 2 γκολ αν και εχασε 2-3 ακομα

Πολλοι λενε οτι το πρωτο ημιχρονο της ΑΕΚ με τη Ρειντζερς ηταν το δευτερο καλυτερο της στην ευρωπη μετα απο αυτο με τη Δυναμο Δρεσδης το 1989
 

 

και η ρεβανς με το γκολ του μεγαλου Τονι. Πριν τον αγωνα θυμαμαι που ελεγαν οι σκωτσεζοι οτι "εχουμε ανατρεψει κι αλλες φορες σκορ με 2-0"

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο ματς που χω δει εγω ειναι αεκ αγιαξ 1-2. Αυτο μου χει μεινει εντονα.. σαμπα τονι... και μας φυστικωσε ο απαιχτος αγιαξ εξεινης της εποχης

Link to comment
Share on other sites

με κανατε χθες να ψαξω οσα εισιτηρια κρατησα απο παλια...

 

ειδα κατι Δυναμο Δρεσδες... κατι Σπαρτακ... κατι Μαρσειγ... 

 

συγκινηθηκα...

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Εχω με Μπιλμπαο στο 1-0. Το ειχα κρατησει. Τοτε τα πεταγαμε σαν μαλακες που να ξεραμε μετα 30 χρονια οτι θα τα αναπολουσαμε.. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Εχω με Μπιλμπαο στο 1-0. Το ειχα κρατησει. Τοτε τα πεταγαμε σαν μαλακες που να ξεραμε μετα 30 χρονια οτι θα τα αναπολουσαμε.. :(

 

Tote file Flint21 eimouna 15 xronon (Deftera Lykeiou). Evrexe olh mera. Mphkame sthn skepasth 3 ores prin ton agona pou htane tiga. Tragoudhsame toso poly pou meta to goal tou Pitta den eixame fonh. H skepasth htan ekklhsia se olon ton ypoloipo agona mexri thn lhksh. San agrimia sto klouvi kaname prin ton agona. Kafrila

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ανακάλυψα ενα βιντεάκι από εξέδρα, στο 3-3 με τη Ρεάλ.

Κακή ποιότητα αλλά σπάνιο για την εποχή.

 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

 

Σαν σήμερα, 17 χρόνια πριν.

Το οτι θα έφτανε η στιγμή να θεωρείται αυτό το παιχνίδι ρετρό...

Μεγαλώσαμε Α.Ε.Κ.άρα μου, αλλά μυαλό δεν βάλαμε!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

 

Σαν σήμερα, 17 χρόνια πριν.

Το οτι θα έφτανε η στιγμή να θεωρείται αυτό το παιχνίδι ρετρό...

Μεγαλώσαμε Α.Ε.Κ.άρα μου, αλλά μυαλό δεν βάλαμε!

κοιτα...

 

αν σκεφτεις οτι εχουν περασει 30 χρονια απο τοτε που ειδα Maiden στην Φιλαδελφεια και 29 απο το ντου των μπατσων στην Σκεπαστη τελευταια αγωνισιτκη με τον Ηρακλη το 88, καλα ειναι με την Leverkusen που εχουν περασει μονο 17 χρονια...

Link to comment
Share on other sites

κοιτα...

 

αν σκεφτεις οτι εχουν περασει 30 χρονια απο τοτε που ειδα Maiden στην Φιλαδελφεια και 29 απο το ντου των μπατσων στην Σκεπαστη τελευταια αγωνισιτκη με τον Ηρακλη το 88, καλα ειναι με την Leverkusen που εχουν περασει μονο 17 χρονια...

Η συναυλια των maiden ηταν πιο προσφατη κατά 4 μήνες :)

Link to comment
Share on other sites

Οχι, Σεπτεμβριο 88 οι Maiden, λίγες μερες μετά τον αγωνα με την Αθλετικ Μπιλμπαο.

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο ...

 

δευτερη φορα σημερα που χανω το μετρημα στα χρονια σε γεγονοτα απο το προσφατο παρελθον...

 

κανονικο βαπτισμα του πυρος τοτε... 

 

στα 15...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×