Jump to content

ΓΑΜΗΣΤΕ ΤΟΝ ΠΟΥΣΤΗ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ oaka edition


agelos
 Share

Recommended Posts

to pio fysiologiko.alla an pei i nova oxi gia to mats tis deyteras????????

 

Ο νομος λεει δεν μπορει να γινει δευτερο ματς μεσα σε 48 ωρες. Απλο λοιπον. Θα γινει μεσα σε 48 ωρες και 1 λεπτο. Το γραμμα του νομου. Και αυτο επειδη η Nova προφανως θα αρνηθει να συνεργαστει αρχικα... Οποτε πατας στο 48 ωρες και 1 λεπτο και ασε τους μετα να τρεχουν.. Στο τελος Κυριακη θα παιξουν πρωταθλημα και Τεταρτη Κυπελλο. Ελεος ρε με τους μαλακες να πουμε, τοσο δυσκολο ειναι; Τι να πουν και στην Αγγλια δηλαδη

Link to comment
Share on other sites

vasika i lusi einai mia.paizoume 3-4-5 pou orise i epo tis imerominies allios den katevainoume

 

Τα "δεν κατεβαινουμε" οχι. Μετα θα σου τραγουδανε 20 χρονια εκτος του "πεστε κατω οε οε οε" και "δεν κατεβαινεις οε οε οε". Λοιπον Τεταρτη 21:45 και να πα να γαμηθουν. Και ΑΝ εστω αλλαξουν τελικα ημερομηνια πηδα τους ως ΠΑΕ στις αγωγες και φροντισε να εξασφαλισεις δικο σου διαιτητη.

Link to comment
Share on other sites

persi kanan to idio me mpaoug omos

an thymame kala

 

Νομιζω επεσε σε αναβολη αγωνιστικης για κατι επεισοδια

Link to comment
Share on other sites

Γενικα αυτο δεν πρεπει να περασει ετσι..δε ξερω τους νομους τι και πως θα το κανουμε ελπιζω εκει στη παε να ξερουν.. το θεμα ειναι οτι δεν πρεπει να παρει αναβολη...τοτε ηταν γραφτο να τους γαμησουμε τοτε θα τους γαμησουμε..

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΑΒΟΛΗ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κανονικοτατα ισχυει το 48ωρο που γραφειο ο Σεφ. Το θεμα ειναι οτι αυτοι εδω και 18 χρονια οριζουν τα παιχνιδια τους όποτε και οπως τους βολευει. Οι αλλοι προσαρμοζονται στο προγραμμα του Ολυμπιακου και μολις ζητας αναλογη εξυπηρετηση παιρνεις τ αρχιδια μου. Θυμαμαι χαρακτηριστικα προημιτελικο Τζιγγερ με Πορτο και παιχνιδι στα Γιαννενα και η ΕΠΑΕ/ΕΠΟ τοτε εκανε την τρελη.

Ταξιδι δεν εχουν, δεν υπαρχει κανενας λογος για αναβολες και παπαριες καμαρωτες. Κανονικα παιζουν Κυριακη βραδυ με την Τριπολη και αν δεν μπορει η Νοβα να αλλαξει το ματς (πιπες αλλα λεμε τωρα) ας κανουν το ματς Πεμπτη το μεσημερι ή ακομα και στις 5. Ποιος θα παει να δει μπασκετ 3 ωρες πριν δηλαδη; Πλακα σπαμε; Και θα κανουν οι βαζελοι αποστολη αυτοκτονιας με 60 χιλιαδες ΑΕΚτζηδες απεναντι να πανε 200 ατομα νωριτερα στο ΟΑΚΑ; Σοβαροι να ειμαστε.

Κυριακη βραδυ με Τριπολη ή Πεμπτη απογευμα. Δεν υπαρχει αναβολη και αν αναβληθει το ματς, δεν υπαρχει καμια ΑΕΚ πουθενα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Κανονικοτατα ισχυει το 48ωρο που γραφειο ο Σεφ. Το θεμα ειναι οτι αυτοι εδω και 18 χρονια οριζουν τα παιχνιδια τους όποτε και οπως τους βολευει. Οι αλλοι προσαρμοζονται στο προγραμμα του Ολυμπιακου και μολις ζητας αναλογη εξυπηρετηση παιρνεις τ αρχιδια μου. Θυμαμαι χαρακτηριστικα προημιτελικο Τζιγγερ με Πορτο και παιχνιδι στα Γιαννενα και η ΕΠΑΕ/ΕΠΟ τοτε εκανε την τρελη.

Ταξιδι δεν εχουν, δεν υπαρχει κανενας λογος για αναβολες και παπαριες καμαρωτες. Κανονικα παιζουν Κυριακη βραδυ με την Τριπολη και αν δεν μπορει η Νοβα να αλλαξει το ματς (πιπες αλλα λεμε τωρα) ας κανουν το ματς Πεμπτη το μεσημερι ή ακομα και στις 5. Ποιος θα παει να δει μπασκετ 3 ωρες πριν δηλαδη; Πλακα σπαμε; Και θα κανουν οι βαζελοι αποστολη αυτοκτονιας με 60 χιλιαδες ΑΕΚτζηδες απεναντι να πανε 200 ατομα νωριτερα στο ΟΑΚΑ; Σοβαροι να ειμαστε.

Κυριακη βραδυ με Τριπολη ή Πεμπτη απογευμα. Δεν υπαρχει αναβολη και αν αναβληθει το ματς, δεν υπαρχει καμια ΑΕΚ πουθενα.

.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως νομιζω δεν εγινα κατανοητος, απο όλους.

 

ο γαβρος παιζει δευτερα στις 19:30, ενα ποδοσφαιρικο ματς πρωταθληματος με 15 λεπτα καθυστερησεις τελειωνει στις 2 ωρες.

 

αααραγε στις 21:30 οριζεται ματς κανονικα αφου εχουν μεσολαβησει παραπανω απο 48 ωρες + ενα ματς.

 

αν θελετε πιστεψτε με το γραφω για 3 λογους εφοσον στεκει σαν επιχειρημα, αλλιως δε θα ασχολιομουν. γιατι:

 

1) δεν εχω εμπιστοσυνη στην ΠΑΕ οτι το χει εις γνωσιν της αυτο,

2) γιατι λογω του 1) ευελπιστω να το διαβασει εστω ενας αρδ με αξιοπρεπεια, αν δε το ξερει

3) γιατι δεν ΥΠΑΡΧΕΙ αλλο ΣΥΣΤΗΜΙΚΟ επιχειρημα απο μεριας μας, παρα μονο κλαψα κ μαγκιες του στυλ ελατε κ ετσι, στην πιθανοτητα να αλλαξουν την ημερομηνια διεξαγωγης της ρεβανς.

 

ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΕΡΑΝ ΑΥΤΗΣ, ΚΑΝΟΥΝ Ο,ΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ. ΚΑΙ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Η ΛΟΓΙΚΗ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΤΟ 96, Κ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΕΠΙΛΕΓΕΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΧΝΑΕΙ ΤΟΥ ΧΤΥΠΩ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΦΙΛΙΚΑ

Edited by Sephiroth
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κανονικοτατα ισχυει το 48ωρο που γραφειο ο Σεφ. Το θεμα ειναι οτι αυτοι εδω και 18 χρονια οριζουν τα παιχνιδια τους όποτε και οπως τους βολευει. Οι αλλοι προσαρμοζονται στο προγραμμα του Ολυμπιακου και μολις ζητας αναλογη εξυπηρετηση παιρνεις τ αρχιδια μου. Θυμαμαι χαρακτηριστικα προημιτελικο Τζιγγερ με Πορτο και παιχνιδι στα Γιαννενα και η ΕΠΑΕ/ΕΠΟ τοτε εκανε την τρελη.

Ταξιδι δεν εχουν, δεν υπαρχει κανενας λογος για αναβολες και παπαριες καμαρωτες. Κανονικα παιζουν Κυριακη βραδυ με την Τριπολη και αν δεν μπορει η Νοβα να αλλαξει το ματς (πιπες αλλα λεμε τωρα) ας κανουν το ματς Πεμπτη το μεσημερι ή ακομα και στις 5. Ποιος θα παει να δει μπασκετ 3 ωρες πριν δηλαδη; Πλακα σπαμε; Και θα κανουν οι βαζελοι αποστολη αυτοκτονιας με 60 χιλιαδες ΑΕΚτζηδες απεναντι να πανε 200 ατομα νωριτερα στο ΟΑΚΑ; Σοβαροι να ειμαστε.

Κυριακη βραδυ με Τριπολη ή Πεμπτη απογευμα. Δεν υπαρχει αναβολη και αν αναβληθει το ματς, δεν υπαρχει καμια ΑΕΚ πουθενα.

 

ρε αδερφε εισαι μεγαλη ΑΕΚαρα, γιατιαπαντησες μονο κ μονο επειδη καταλαβες για ποιο λογο εγραψα το ποστ.

 

"Κανονικοτατα ισχυει το 48ωρο"

 

ΜΕΝΩ ΕΔΩ. ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

nomizo oti den exei ginei pote mats se 2 meres px deytera tetarti.den xero g exoteriko

 

Δεν υπαρχει κανενας λογος να γινει Δευτερα-Τεταρτη. Κανονικοτατα γινεται με μεταθεση του ματς Αστερα Κυριαη κι αν δεν "μπορουν" παει το Κυπελλο Πεμπτη μεσημερι/απογευμα. Δεν υπαρχει αναβολη. Δεν γινεται να κανεις μονιμως ακορντεον το καλενταρι επειδη ετσι γουσταρει ο Μαρινακης. Στην τελικη δυο ισαξιες ενδεκαδες λενε οτι εχουν, να κανει ροτεησον ο Περειρα να παιξει και ο Γκαζαριαν που ειναι παικταρας και τον αδικουσε ο Μιτσελ.

Edited by Zastro
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει κανενας λογος να γινει Δευτερα-Τεταρτη. Κανονικοτατα γινεται με μεταθεση του ματς Αστερα Κυριαη κι αν δεν "μπορουν" παει το Κυπελλο Πεμπτη μεσημερι/απογευμα. Δεν υπαρχει αναβολη.

 

μεχρι εκει. κ υπαρχει μεχρι κ η λυση Δευτερα-Τεταρτη κ αμα γουσταρουν.19:30 Δευτερα 21:30 Τεταρτη. Μια χαρα μου ακουγεται.

 

Ο,ΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕΓΑ ΣΚΑΝΔΑΛΟ.

Link to comment
Share on other sites

αν το ματς αναβληθει, ή πιο συγκεκριμενα δε γινει μια απο τις μερες τεταρτη πεμπτη θα ειναι η μεγαλυτερη ξεφτυλα απο την εποχη της πεσαδας.

Link to comment
Share on other sites

nomizo oti den exei ginei pote mats se 2 meres px deytera tetarti.den xero g exoteriko

 

ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΟΜΑΔΑ ΝΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΕΤΑΡΤΗ. ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΠΕΝΔΥΣΕΙΣ ΚΤΛ..

Link to comment
Share on other sites

μεσα στην εβδομαδα θα μαθουμε, δεν υπαρχουν ημερομηνιες για αναβολη, εκτος αν αποκλειστει ο γαυρος απο το γιουροπα οποτε το ματς παει μια εβδομαδα μετα αλλα αυτο δεν θα το ξερεις 6 μερες πριν το ματς. αν δεν αποκλειστει ειναι κλεισμενες οι ημερομηνιες μεχρι την μεγαλη εβδομαδα με γνομωνα οτι πρεπει να γινουν και οι ημιτελικοι και ο τελικος ειναι αρχες μαιου.

 

η τεταρτη απογευμα θα γινει η πεμπτη νωρις 16:00 γιατι πρεπει να εχουν τον αερα σε περιπτωση παρατασης κτλπ. το ματς του βαζελου ειναι ορισμενο για τις 21:45 αρα με παραταση και πιθανα πεναλντι θα εχεις τελειωσει στις 19:30 μαξ.

το θεμα ειναι ο οτε συμφωνει για πεμπτη μεσημερι? μιλαμε για το πιο εμπορικο ματς του κυπελλου φετος φανταζομαι οτι θα θελει να γινει το ματς απογευμα η βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

Όλα σωστά, όσα γράφετε παραπάνω Sephiroth και Zastro, έχετε όμως αναλογιστεί ΑΝ συμφωνεί η ΠΑΕ ΑΕΚ για ματς στις 9.30 το βράδυ με ψοφόκρυο και πιθανότητα παράτασης - πέναλτι ???

Αφήνουμε κατά μέρος τις ... ομορφιές τύπου "ώρα ΤσουΛου" γιατί το ματς ΔΕΝ είναι ΤσουΛου, και σκεπτόμαστε ότι αφού την πήραμε που την πήραμε με ... ζερό, έ, το πιο ΕΜΠΟΡΙΚΟ ματς της χρονιάς "ή τρελλός ή λαμόγιο" θα το έκανε μεσάνυχτα με χιονιά στο ΟΑΚΑ.

;)

 

ΥΓ: Άλλωστε το "όταν θα πρέπει να αρχίσετε να φοβάστε θα σας ειδοποιήσω πρώτος εγώ" δεν έχει ακόμη ... συντελεστεί !

;)

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, ας παίξουν οι κίναιδοι Δευτέρα στις 15.00, και να ξεκινήσει ο επαναληπτικός την Τετάρτη στις 17.01.

48 ώρες και ένα λεπτό μετά.

Και 199 penalty να βαρέσουμε, μέχρι τις 23.00 θα έχει τελειώσει.

 

ΜΟΥΝΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, ας παίξουν οι κίναιδοι Δευτέρα στις 15.00, και να ξεκινήσει ο επαναληπτικός την Τετάρτη στις 17.01.

48 ώρες και ένα λεπτό μετά.

Και 199 penalty να βαρέσουμε, μέχρι τις 23.00 θα έχει τελειώσει.

 

ΜΟΥΝΙΑ.

 

Εχουν χεστει οι μουλοι xD

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Υπαρχει και δεδικασμενο για μπουκα προεδρου στα αποδυτηρια,οποτε ανετα μπουκαρει ο τιγρης να τα κανει τανα ολα.

Link to comment
Share on other sites

aek-sima.jpg

 

Ήταν 14/4/2013 τελευταία φορά που βρέθηκα στο ΟΑΚΑ. Εκείνο το απόγευμα που τα δάκρυα στέρεψαν αφού για κανά μισάωρο παρακολουθούσα μουδιασμένος την μπούκα στο γήπεδο μετά το αυτογκόλ του Μπουγαίδη που ουσιαστικά καταδίκαζε την ομάδα της καρδιάς μου στον υποβιβασμό.

 

Εκείνη την χρονιά δεν έχασα παιχνίδι στο ΟΑΚΑ ελπίζοντας μέχρι τέλους σε μια σωτηρία που τελικά ποτέ δεν ήρθε.

 

Μετά το παιχνίδι βγήκα έξω από το γήπεδο και ξάπλωσα στις πισίνες στην έξοδο του σταθμού και εγώ δεν ξέρω για πόσες ώρες.. Έκλαιγα και σκεφτόμουν τα πάντα. Το ταξίδι στο Λεβερκούζεν, την ισοπαλία με την Ρεάλ, το γκολ του Κατσουράνη στην Ριζούπολη κόντρα στον γαύρο, τόσες και τόσες στιγμές που και αν δεν έφεραν κάποιο τίτλο με έκαναν να αρρωσταίνω από παιδάκι μικρό όποτε έβλεπα τον κιτρινόμαυρο Δικέφαλο και μετά από κάθε ματς να μετράω αντίστροφα για το επόμενο. 23 χρόνια η ίδια δουλειά...

 

Θυμήθηκα και μετάνιωσα ακόμα και για το ότι το 93-94 που ήμουν 5 χρονών δεν μπορούσα να καταλάβω γιατί ο πατέρας μου αρρώσταινε μπροστά την τηλεόραση κάθε Κυριακή, κάπνιζε, έπινε και ούρλιαζε ενώ εγώ ήθελα να δω παιδικά στην TV.. Ο πατέρας μου εκείνο το απόγευμα δεν με ακολούθησε στο ΟΑΚΑ γιατί δεν είχε τα κουράγια..

 

Δυσάρεστες στιγμές ως τότε από την ΑΕΚ, την μεγαλύτερη καψούρα της ζωής μου, ο χαμένος τελικός της Ευρωλίγκας, το 4-3 με τον γαύρο στο ΟΑΚΑ επί Σάντος και το γκολ του Νατσούρα.. Δεν φανταζόμουν ποτέ πως θα έφτανα να κλαίω το τέλος της αγαπημένης μου ομάδας..

 

Κάθε όμορφη στιγμή της ζωής μου είχε μέσα ΑΕΚ. Η κοπέλα που αγάπησα (ΑΕΚ και αυτή) και όταν την πρωτογνώρισα με ρώτησε τί ομάδα είμαι και της είπα ΑΕΚ και αυτή μου απάντησε "φαίνεται γιατί δεν είσαι στημένος". Η στιγμή που όταν χωρίζαμε την ρώτησα αν θα ξαναβρεθούμε και μου πε "ίσως στην Φιλαδέλφεια όταν ξαναπάρουμε πρωτάθλημα". Τα σχολικά μου χρόνια στην Νέα Ιωνία όταν στην τάξη είχαμε 17 ΑΕΚτζήδες, 2 γαύρους και 3 βάζελους και ακόμα και δεν τόλμαγε κανείς να μιλήσει.. Ακόμα και την επιτυχία μου στο Πανεπιστήμιο ΑΕΚτζής μου την ανακοίνωσε. Τα πάντα ΑΕΚ..

 

Αυτά όλα σκεφτόμουν μέχρι που με μάζεψε η μάνα μου από το ΟΑΚΑ με το αμάξι λίγο μετά τα μεσάνυχτα.

 

Τις επόμενες δύο μέρες το μόνο που θυμάμαι είναι πως δεν έφαγα, δεν μίλαγα, δεν σηκώθηκα από το κρεβάτι..

 

Λίγες μέρες μετά είδα το τέλος του δράματος από το καφενείο. Ψυχρός πια χωρίς να αισθάνομαι τίποτα είχα συνειδητοποιήσει πια τί είχε γίνει. Καθώς πήγα στο περίπτερο να πάρω τσιγάρα, βρήκα στο πορτοφόλι μου ένα κουρελόχαρτο. Το εισιτήριο της προηγούμενης βδομάδας. Ορκίστηκα σε αυτό το κομμάτι χαρτί που είχε πάνω δάκρυα που δεν θα ξαναπάω ΟΑΚΑ μέχρι η ομάδα μου να επιστρέψει. Τον όρκο μου τον κράτησα μέχρι σήμερα. Μέχρι σήμερα που όλα φαντάζουν τόσο μακρινά και τόσο κοντινά. Μέχρι σήμερα που ο πόνος δεν έχει στερέψει. Τίποτα δεν είναι ίδιο στην καθημερινότητα μου εδώ και δύο χρόνια. Τίποτα δεν πάει καλά.

 

Στο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό ήρθε η ώρα να επιστρέψω στο ΟΑΚΑ. Και όταν θα μπαίνω στο γήπεδο στον έλεγχο των εισιτηρίων θα δώσω το εισιτήριο εκείνο στον υπάλληλο που θα κάνει τον έλεγχο βάζοντας έτσι τέλος σε ένα βάρος που δύο χρόνια τώρα κουβαλάω..

 

Δεν με ενδιαφέρει το αποτέλεσμα τουλάχιστον για φέτος.

 

Με ενδιαφέρει να δω ψυχή που θα σημαίνει πως η καψούρα μου επέστρεψε.

 

Ξέρω πως θα την δω και πως η ΑΕΚ δεν θα με προδώσει. Ποτέ δεν το έκανε άλλωστε.

 

Σε αυτό το παιχνίδι για μένα σηματοδοτείται η επιστροφή...

 

Μακάρι να γιορτάσουμε την συνέχεια της μακροχρόνιας εκδίκησης που ξεκίνησε πριν λίγες μέρες με το γκολ του Αραβίδη κατά της ομάδας που μας έκλεψε τα πάντα από το 1996 και μετά.

 

Ίσως τα παραπάνω είναι λίγο ασύντακτα, είναι σκέψεις που ακόμα και τώρα με φορτίζουν ψυχολογικά, αλλά ήθελα να τις βγάλω από μέσα μου. Και το ΚΜ είναι νομίζω ο ιδανικός χώρος.

 

Επιστρέψαμε λοιπόν.

 

Με την υπόσχεση πως τίποτα από τα παραπάνω δεν θα ξεχαστεί μέχρι η καρδιά μου να σταματήσει να χτυπά.

 

ΑΕΚ Σ' αγαπώ

 

Και συγγνώμη που δύο χρόνια τώρα δεν ήμουν κοντά σου κάνοντας πράξη το "ΑΕΚ στα εύκολα, ΑΕΚΑΡΑ στα δύσκολα".

 

OI-AETOI.jpg

Edited by Bukowski
  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×